Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Menyek és vejek, a segítségeteket kérném fórum

Menyek és vejek, a segítségeteket kérném (beszélgetős fórum)


2012. júl. 10. 08:07
Nem rólatok van szó kit érdekeltek? Amit mondok meg tény és megfogadja fórumnyitó ha úgy gondolja.
127. 9ec59d8582 (válaszként erre: 10. - Dcd32040b0)
2012. júl. 10. 08:06
Úristen! A Pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Az anyósod egy hisztérika. Visszaél a helyzetével (betegség) és elárulom azért szívbeteg, mert soha sem tudott szeretni, és ez rámegy. Aztán mert nem tudott szeretni, hiába ő az úr a házban, jópofin és tőle való függésen kívül lényegében nem kapott szeretetet, mert a fiának se azt adott, hanem kinyalta a fenekét, ezért mamifüggő a férjed, ezért nem áll melletted, mert neki csak az életben maradást jelenti az anyja. És azért mert anyósodat senki sem becsülte igazán, nem fog kielégülni míg világ a világ, ezért halála napjáig ezt fogja művelni. HARC! Amíg teheted de ha vannak szüleid jobb ha válsz és viszed a gyereket ez a nő szét fogja zúzni a családod.
126. f1e23b97ee (válaszként erre: 124. - 9ec59d8582)
2012. júl. 10. 08:05

Egy olyan embernek aki végletekig szereti az édesanyját nem lehet így egyszerűen azt mondani, hogy rosszul esik édesanyád, mert az csak olaj lenne a tűzre.


Nyugodt és normális hangnemben kell ezt megbeszélniük, majd megoldaniuk.

125. a0c1361e44 (válaszként erre: 123. - 9ec59d8582)
2012. júl. 10. 08:00

Úr Isten!

Neked lételemed a veszekedés?


Nem szabad uszítani senkit! Lehet normálisan is elintézni valamit.

De szép is ha valakit a rokonai ellen hangolnak....

124. 9ec59d8582 (válaszként erre: 1. - Dcd32040b0)
2012. júl. 10. 07:57
Ja és ne menj bocsánatot kérni, ne hagyd ne legyen családi béke mert az nem béke a fiának tetszik, nem tetszik, saját családja van. Te szülted te vagy az anyja és nem az anyósod. Ő a férjednek az anyja és az a helyzet, hogy elméletileg felnőtt. A vitát döntse el a sex. Sajnos ez megy kényeztesd a férjed családi programokkal, és adagold neki a témát, hogy te vagy az anyja, neked rosszul esik, jó lenne, ha visszafogná. Ezzel a módszerrel nem kell egyetérteni, a lényeg, hogy anyósod szája lebiggyedjen.
123. 9ec59d8582 (válaszként erre: 1. - Dcd32040b0)
2012. júl. 10. 07:51
Már az első mondatod betalált :) A többi nem volt meglepi. Anyósod SOHA sem fog megváltozni :S Szerintem van bennük egy halom görcs és féltékenység, ha valaki családanya lesz be van tojva,hogy ő már csak másodhegedűs lesz a lényeg, hogy ezek után ha teheted szökj el a gyerekkel mindig a lakásból, hogy ne találjon meg és sajnos lesz, hogy durván kell kitessékelni, mert rátok fog tapadni. Nem használ neki semmi. Mondom ezt azért, mert úgy benyomul a gyereknél, hogy folyton a mamát akarja, aztán nem lesz választásod. És vitázz vitázz, a férjeddel, ne add fel, mert észre fogja venni, előbb-utóbb tuti, hogy az anyja nem normális. És uszítsd a fiát, ha szemétkedik :)
122. a0c1361e44 (válaszként erre: 95. - Be749d73f9)
2012. júl. 10. 06:33

Tévedsz.

Nem vagyok anyós, és ha jól sejtem még egy ideig nem is leszek.

121. Ági05
2012. júl. 9. 22:56
Próbáljatok meg leülni és beszélni a problémákról.Ha nem megy,és a párod nem áll ki melletted,akkor sajnos neked kell megszabnod a határokat.Nem bántón,de határozottan mondd meg anyósodnak,Te mit szeretnél.
120. Pen80 (válaszként erre: 117. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 9. 22:50
Nálunk is így van/volt a születéseknél, szerintem ez így kerek. :)
119. ae8f040a2b (válaszként erre: 117. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 9. 21:57
ez így a helyes..és így lenne helyes mindenkinél.
118. belladonna3 (válaszként erre: 116. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 9. 21:35

A te esetedben biztosan,de nem lehet általánosítani,azért írtam hogy a gondolat nem állja meg a helyét.Nem lehet ezt így kijelenteni,hogy ezt akarnak vagy azt akarnak,ahogy írtad is,ahány ember,annyi felfogás.

Másrészt a fórum indító nem írt olyan részletességgel a családi kapcsolatról és szokásokról,hogy bármit is mondani lehessen,hiszen ami az egyik családban teljesen normális,az a másikban nem.Rengeteg fórumot olvastam ahol meg azon panaszkodik a kis menyecske hogy az anyós nem segít,tesz mindenre etc.. szóval nem nagyon lehet igazságot tenni.

Hmmm.. :D általában az anyós csak úgy jó ha már porhanyós. :D :D

2012. júl. 9. 20:29

Én is anyós vagyok, 7 hetes a kisunokám. A lányomék tőlünk 100 km-re laknak, lett volna hely nálunk is, a vejemék szüleinél is, de a munkahely volt a meghatározó, így segítettünk nekik lakást venni, ott és olyat, amilyet és ahol ők akartak. A lányom terhessége rendben volt, minden gondolatát megosztotta velem, soha nem akartam mindent jobban tudni, mindíg csak azt meséltem el, hogy nálam hogy volt és csak akkor, amikor kérdezett. A terhesség vége felé többször vele voltam, mert a vejem dolgozott és inkább utaztam napi öt órát, hogy napközben ne legyen egyedül, de tudtam, hogy este nekik jobb kettesben lenni. A baba születése után voltam ottalvós, éjszakánkánt dajkáltam a picurit a másik szobában, hogy tudjanak kicsit pihenni, jól esett nekik, napközben vásároltam, főztem , dajkáltam. Apuka hazajött és én igyekeztem félrevonulni, hogy az ő kis életritmusuk ki tudjon alakulni. Hétvégére hazajöttem, hogy lehessenek teljesen magukban. Előre megbeszéltem velük, hogy szóljanak és én már megyek is haza, de szükség volt a segítségre. Utána a vejem anyukája volt ott egy hétig, a lányom szívesen fogadta tőle is a segítséget, akinek volt hasfájós babája, az megérti miért. Azóta kétszer voltak itthon, több napra is, mert végre kialudhatták magukat:)nyugodtan bízzák rám a babát, mert tudják, hogy jó kezekben van és a vejem szüleinél szintúgy. Én már előre mondtam nekik, már a terhesség alatt sokat beszélgettünk, hogy lehet, hogy majd teher lesz , ha ott leszek és segítek, de ragaszkodtak hozzá és azt hiszem ez így nagyon jó. Nem szeretnék terhükre lenni, a szülő feladata, hogy a háttérből segítse a gyermekeit, és ne határozza meg szóról szóra, hogy mit hogyan kell csinálni. Kulcsot úgy csináltattak nekem is és a vejem szüleinek is, hogy nem is tudtam róla, mondván, sosem lehet tudni, jó ha van. Soha nem lepném meg őket, úgy , hogy ne tudják, hogy megyek. Az a illetlenség lenne. Nekem az a jó, ha látom, hogy szépen beállt a napirendjük, élik a kis életüket.

Én azt tanácsolom neked, hogy beszélgess szép nyugodtan el az anyósoddal, köszönd meg neki, hogy segíteni akar, mondd el neki, hogy igen, néha tényleg jól jön a segítség, de ez a ti életetek, ti szeretnétek élni. Az alap: a baba a tiéd, te szülted, hozzátok tartozik, segítsen, de ne akarjon beleszólni mindenbe, nem csak úgy lehet helyes, ahogyan ő gondolja, több helyes út is van, és 20-30 év alatt sok minden változott a babák ellátásával kapcsolatban is. Mondd meg neki, hogy megköszönnéd, ha néha vigyázna rá, amíg te elrendezed a dolgaidat, de majd szólni fogsz, ha kell. Most elsősorban pihenésre van szükséged, ha elvállalja, hogy megfőz pl. és áthozza , már az nagy segítség, vagy elmegy bevásárolni. Bízz rá feladatot. A kulccsal kapcsolatban: hagyjátok benne a tiéteket elfordítva. Mondd is meg neki, hogy ezentúl ne lepődjenek meg, mert bezárod, lehet, hogy éppen alszotok, vagy fürdesz, vagy szoptatsz vagy éppen wc-n ülsz... De tedd hozzá, hogy ha szólnak és megbeszélitek, hogy átjönnek, akkor szívesen látod őket, de olyankor jöjjenek, amikor éppen ráértek. Bocs, ennyit nem akartam írni:)

116. ae8f040a2b (válaszként erre: 115. - Belladonna3)
2012. júl. 9. 18:04

a gondolat megállja a helyét..az öcsém anyósa feszt fogja a gyereket,mert amikor az övéi kicsik voltak nem tudott eleget foglalkozni velük..vagyis pótolja az unokánál amit Ő nem tudott megadni szülőként és még számtalan dolgot sorolhatnék.

de tulajdonképp ahány ember annyi felfogás,mindenkinek saját magának kell elrendeznie,kit mennyire enged be az életébe,mennyire engedi beleszólni a szülőt.


meg egy másik..)mikor hazahoztuk a kisbabát a kórházból nem adták ide a testvéremék..de komolyan, senkinek...nem szabad megfogni meg ez ,az..és pár hét múlva egész más volt a felállás.)


de tényleg..az,hogy valaki betanyázik a másikhoz..az nekem sok.

én kulcsot se adnék.nálam senki ne közlekedjen szabadon akkor,amikor ő akar..

115. belladonna3 (válaszként erre: 101. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 9. 15:52

"ilyenkor akarják kiélni azt, amit elrontottak a sajátjuknál vagy nem tudtak megadni. ."


Ez a gondolat nem állja meg a helyét,nem is tudom mi alapján feltételezel ilyesmit?!


de az unoka az unoka. . a gyerek meg gyerek.


ez tény! és viszont; a meny az meny,a fiam gyereke pedig az unokám,így is fel lehet ezt fogni. :D Tudod mi a legnagyobb baj?Hogy a fránya történelem" konokúl megismétli magát. :D

Ilyen témákban egyébként nem lehet érdemben állást foglalni.Mindenki a helyére akar pakolni mindenkit a helyett hogy egy kicsit alkalmazkodóbb lenne vice és versa.

114. mámegin (válaszként erre: 113. - Pen80)
2012. júl. 9. 15:31
Igen szerintem is. És gondolom voltak már vészes előjelek pl a terhessége alatt.........
113. Pen80 (válaszként erre: 112. - Mámegin)
2012. júl. 9. 15:29
Én sem. Nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni. Bár szerintem ez személyiség kérdése is.
112. mámegin (válaszként erre: 109. - Pen80)
2012. júl. 9. 15:28
Lehet. Hát az tuti, hogy nem irigylem őt....:(
111. f64f0d9a69 (válaszként erre: 109. - Pen80)
2012. júl. 9. 15:27

Ellenőrzi a rendet, meg egyebet...


Hihetetlen! :(

110. 34c48a3825 (válaszként erre: 109. - Pen80)
2012. júl. 9. 15:26
Lehet :)
109. Pen80 (válaszként erre: 104. - 34c48a3825)
2012. júl. 9. 15:24
Lehet, hogy megérkezett anyós...
108. Pen80 (válaszként erre: 106. - Be749d73f9)
2012. júl. 9. 15:24
Gondoltam.
107. Pen80 (válaszként erre: 101. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 9. 15:23
Kell nekik szólni, hogy ők már teljesítették ezt a feladatot (a gyereknevelést), most én jövök.
106. be749d73f9 (válaszként erre: 103. - Pen80)
2012. júl. 9. 15:23

Hogyne mondtam volna!!! válasz: "Az teljesen más!"

Ja, kérem, persze, m ott ő volt a meny, akit baszogattak!!! :))

105. gabiusa
2012. júl. 9. 15:22

Kedves forumindito! Ebbol a sok hozzaszolasbol mar igazan tudnod kellene mit kell csinalnod. A hozzaszolasok nagyresze igen egyertelmu.

Sok sikert es szerencset sajna szamomra a indul a nap.

2012. júl. 9. 15:22
Hová lett a fórumindító?!
103. Pen80 (válaszként erre: 99. - Be749d73f9)
2012. júl. 9. 15:21
És ezt nem mondtad neki?
2012. júl. 9. 15:21
Számomra az az érthetetlen, úgy igazán, amikor adott szülők, jó esetben 4 ember felnőttként kezeli a gyerekét: elég idős a házassághoz, dolgozni, unokát szülni, DE amelyik pillanatban ezeket elkezdi teljesíteni az ember gyereke, kiderül hogy mindent jobban tudnak, mindenről más a véleményük, mindenbe beleszólnak. Számomra ez az elfogadhatatlan.
101. ae8f040a2b (válaszként erre: 92. - Belladonna3)
2012. júl. 9. 15:20

én elhiszem..láttunk mi már karón varjút!



egy unoka sok mindent megváltoztat.

ilyenkor akarják kiélni azt,amit elrontottak a sajátjuknál vagy nem tudtak megadni..

de az unoka az unoka..a gyerek meg gyerek.

mindennek meg a maga helye az ember életében.

100. gabiusa (válaszként erre: 94. - Ae8f040a2b)
2012. júl. 9. 15:19
Pontosan! Igy igaz!
99. be749d73f9 (válaszként erre: 82. - Pen80)
2012. júl. 9. 15:19
Dehogynem!!! És tudod, mi a szép az egészben??? Szóról szóra ugyanilyen dolgokra panaszkodott annak idején, mint ami nekem nem tetszik/ tetszett a viselkedésében!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook