Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menstruált valaki rendszeresen terhessége alatt? fórum

Menstruált valaki rendszeresen terhessége alatt? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
40. mgagi
2009. aug. 9. 21:50
Nem tudom mit gondoljak. Azt vettem észre hogy mindig a jobb oldali petefészkemet érzem ha görcsöl egy picit. Nem mindig de időnként. Ma pedig már a derekam is elkezdett fájni. Ahogy telik az idő úgyis kiderül.
39. ágóbágó (válaszként erre: 33. - Zsutta)
2009. aug. 9. 20:40

Szia Zsutta!

Tudod az is érdekes, hogy a lehetséges fogantatás időpontja is kötődik más évfordulókhoz. Akkor volt 1 éves egyik rokon kisfiú, akkor volt szüleim 30. házassági évfordulója, párommal akkor volt hófordulónk. És a baba a 30. szülinapomon jönne...

38. ágóbágó (válaszként erre: 31. - Katkamama33)
2009. aug. 9. 20:37

Szia Katkamama!

Én eddig a következő teszteket próbáltam: Gabriel, Medi-lab, Lily, ezek közül a medi-lab -on mintha nagyon nagyon haloványan látszódna a tesztcsík, de annyira halvány, hogy szinte csak azt lehet kivenni, hogy hol a csík helye, de mégiscsak kivehető. A másik kettő teszt egyértelműen negatív. Ha terhes vagyok, akkor terhességi hétben most töltöttem be az 5. hetet, a fogantatás pedig bő 3 hete történhetett. Ha nem lennének tüneteim, eszembe sem jutna a terhesség lehetősége, de ma ismét észrevettem magamon 1-2 dolgot, a túlzott álmosság, fáradékonyság már nem új, a haskeményedés, fájdogálás sem, ami új: a kis szeméremajkak és környékük nagyon vörösek, se nem viszket, se nem ég, csak nagyon vörös, és a hasamon, a köldökömtől lefelé egy halvány sárgás vonal látszódik. Ha ez nem baba, akkor valami nagyon összezavarodott bennem.:(

Gyógyszer nem okozhatja, mert nem állok gyógyszeres kezelés alatt, és fogamzásgátló tablettát sem szedtem, tehát a gyógyszerek mellékhatásaként jelentkező esetleges hormonzavar kizárva.

37. zsutta
2009. aug. 9. 16:34
6 hetes és 3 napos lehettem, amikor egyik reggel rázott a hideg, és akkor hozott a párom egy tesztet (valahogy Ő érezte), aztán pár nap múlva a doki megerősítette a két csíkot. (És már akkor dobogott a kicsi szív-kezdeménye!!)
36. mgagi (válaszként erre: 35. - Mgagi)
2009. aug. 9. 16:33
Az a furcsa hogy hátam tele van apró kis pöttyökkel amik nem pattanások és nem pirosak. Egyszerűen csak érzem ha végig simítom a kezem. Nem volt ilyen a hátam. Ezt 1 hete vettem észre. Nem tudom hogy ez miért van?
35. mgagi (válaszként erre: 34. - Zsutta)
2009. aug. 9. 16:28
Hány hetes voltál amikor megtudtad hogy terhes vagy? Ha tesztet csináltál akkor mikor mutatta ki?
34. zsutta (válaszként erre: 32. - Mgagi)
2009. aug. 9. 16:25
Nekem csak kettő tünetem volt, amit azelőtt soha nem hoztam volna összefüggésbe terhességgel: mellfeszülés, fáradtság. Vettem vitamint, mert azt hittem tavaszi fáradtság :) Nem volt hányingerem, rendesen megjött,nem voltam éhesebb az átlagnál, nem voltam kívánós, semmi de semmi nem utalt terhességre!! És a doki is csak a sokadik ultrahang után tudta megmondani a pontos korát a babának!
33. zsutta (válaszként erre: 26. - Ágóbágó)
2009. aug. 9. 16:16

Tudod ágóbágó, vannak dolgok, melyeket nem mi irányítunk! :) Az úgy túl egyszerű lenne :)

Nekünk is úgy volt, hogy az elkövetkező 1,5-2 éven belül szeretnénk egy babácskát, de odafennt valahogy nem így gondolták. És a picur is most akart jönni, úgyhogy nagyon örülünk neki. (szoktam is mondogatni, hogy legalább olyan makacs lesz, mint az apja..majd Ő tudja..és az úgy is lesz.. :) )

Tudod, ilyenkor azért elegyengetik az utadat odafennt. Valahogy kialakul minden, és minden olyan simán megy... És tényleg, ez a rengeteg egybeesés.. lehet neked/nektek mostanra van megírva. És azért van a 9 hónap, hogy az ember teljesen felkészüljön egy új életre..csak nem kell aggodalmaskodni! Én szorítok neked!!!!

Jó egészséget!! Szia

32. mgagi (válaszként erre: 31. - Katkamama33)
2009. aug. 9. 13:50
Én szeptember 1-jén megyek orvoshoz. Most 4-én megjött rendesen 3 napra most pedig picurkát barnázok. Délelőtt hányingerem van és napközben álmos vagyok. Szokatlan számomra, de nem akarom nagyon beleélni magam. Azt írtad, hogy az előző menzesz első napját vegyem. De mi van akkor ha később fogant meg. Mondjuk a várható menzesz előtt 1 héttel. Mondjuk ezt onnan sejtem hogy a hőmérsékletem felettébb furcsa volt.
31. katkamama33 (válaszként erre: 30. - Ágóbágó)
2009. aug. 9. 12:30
Szia Àgobágó!Ne keseredj el,nem tudom láttad -e,de írtam,hogy mindkét elözö terhességemnél csak a nyolcadik terhességi héten mutatták ki a tesztek,de még a vérvétel is csak ekkor adott pozitív eredményt.Megmagyrázhatatlan,minden tesztet kipróbáltam ami csak létezett,a leg érzékenyebbet,a legdrágábbat,de semmi,én egyszerüen tudtam hogy terhes vagyok!Ha az vagy netán hányadik hétnél járnál most?
2009. aug. 9. 08:32

Sziasztok!

Nos, a reggeli tesztem ismét negatív.

Nem is tudom örüljek-e neki, pedig a tüneteim megvannak, a hasam már egy hete keményedik, és fájdogál, a mellem is más, mint régen. Én nem értem ezt az egészet. Talán 2 hét múlva okosabb leszek, a köv. menzi idején, meglátom mi lesz. Addig meg még reménykedek...

29. Gina33
2009. aug. 8. 22:41

Sziasztok!

Én is ezen gondolkozom hogy lehetek e terhes vagy sem.Mi a barátommal július 5.-én voltunk együtt és nem védekeztünk.

Utána rendesen megjött 2x is.A legutóbbi pontosan 7 napja múlt el de most 3 napja megint megjött.

De a mostani furcsa főleg a színe miatt nem pirosas hanem sötét barna és nem olyan sok.

Tesztet nem mertem még venni és igazából nem hiszem hogy terhes lennék bár ma reggel volt egy kis hányingerem.

Szerintetek is tesztet kéne vennem vagy ennek teljesen más oka lehet?

28. mgagi
2009. aug. 8. 21:52
Ha vkinek menszesze volt a terhesség alatt milyen tünteteket vesz észre magán amit eddig még soha és gyanakodhat hogy esetleg terhes?
27. Dóry87 (válaszként erre: 26. - Ágóbágó)
2009. aug. 8. 21:49
Az igen, szép kis egybeesések!:)
26. ágóbágó (válaszként erre: 25. - Zsutta)
2009. aug. 8. 21:04

Szia Zsutta!

Kérdésedre a válaszom:Nem, még nem terveztük. Az az igazság, hogy még a kapcsolatunk elején tartottunk, mikor..., és most úgymond szünetel is ez a kapcsolat, sajnos. Tehát kettős érzés kavarog bennem, egyik, hogy még nem vagyok/vagyunk felkészülve egy babára, de a másik pedig az anyai ösztön, annyira úgy érzem, hogy itt van ez a kis manó, és akarom őt, tehát ha kiderül, hogy nem vagyok egyedül, mindenképpen megtartom, hisz már most olyan melegség önti el a szívemet. Van még egy furcsa dolog, én már jó ideje érzem egy kisfiú jelenlétét, aki velem van, lehet most döntött úgy, hogy beköltözik. És még egy érdekesség, mi a párommal egy napon születtünk, nem ugyanabban az évben, de ugyanazon a napon. Kiszámoltam, hogy a baba mikor születne (utolsó mensi első napjától számított 40 hét) és ugyanaz a dátum jön ki a születés várható időpontjára, ennyi egybeesés talán nem véletlen. Nem?

25. zsutta (válaszként erre: 13. - Ágóbágó)
2009. aug. 8. 20:41
Nekem a terhességem első két hónapjában rendesen megjött. nem is gyanakodtunk. egyetlen egy fizikai tünet volt: érzékenyek voltam a melleim. És halálosan fáradt voltam / vagyok (5 hós terhesen még mindig minden gondolatom az alvás körül forog) Szerintem szerezz be egy harmadik tesztet is, de várj vele még egy pár napot! :) Azt nem írtad, hogy ahogy a doki kérdezte tőlem is: kívánt terhesség?
24. 228bb89282 (válaszként erre: 18. - Ágóbágó)
2009. aug. 8. 20:31
Attól függ, milyen érzékenységű tesztet veszel. Nem egyformák... Meg kell nézni, milyen koncentrációjú HCG hormont mutat ki, mindegyiken rajta van... :)
23. mgagi
2009. aug. 8. 20:18
Ez a 34. napom. Azaz ha 2 hétig nem szünnek a tünetek, sőt esetleg erősödnek akkor csinálhatok tesztet. Azt elfelejtettem mondani hogy időnként érzem a melleimet is.
2009. aug. 8. 20:12
Nekem a 4. héten a T csík előbb kijött mint a kontroll csík... aztán kiderült, hogy az első megjött mert a baba idősebb... de azóta semmi, 1 csepp vérem sincs, utoljára januárban menstruáltam... és nemsoká megszületik a kisfiam, most vagyunk a 29. hétben :)))
21. tappancsmama (válaszként erre: 20. - Mgagi)
2009. aug. 8. 20:10
Az előző menszeszed első napjától.
20. mgagi
2009. aug. 8. 20:09
Hát akkor az még odébb van. Honnan számolja az ember az 5-6 hetet?
19. Dóry87 (válaszként erre: 17. - Mgagi)
2009. aug. 8. 20:04
4-6 hét kell azért, mire a teszt kimutatja!
18. ágóbágó (válaszként erre: 8. - Katkamama33)
2009. aug. 8. 20:03

Szia!

Akkor lehet nekem sem lesz még poz. tesztem 5. terhességi héten? Tényleg van ilyen, hogy valakinek csak olyan sokára lesz pozitív a teszt?

17. mgagi
2009. aug. 8. 19:57
Én még nem merek tesztelni csak ha már nagyon gyanús lesz a dolog. Kétszer teszteltem a menzesz előtt, de akkor negatív lett. Lehet hogy akkor még nem ágyazódott be?
2009. aug. 8. 19:49

Anyukámnak megvolt a tesómnál is meg nálam is a 6. hónapig!És teljesen egészségesek vagyunk mind a ketten!

Lehet, hogy baba van a dologba!

Ágóbágó: Kiváncsi vagyok a reggeli tesztedre!Léccike jelezd, hogy mi lett az eredménye!Szorítok nagyon!:)

15. mgagi
2009. aug. 8. 19:48
Sziasztok! Velem is furcs dolgok történnek. A párom2 hétig volt itthon. Pont abban az időszakban amikor a PÉ-m van. Igaz nincs tervben a baba, de olyan érzésem van. A menzeszem megjött, de csak 3 napig véreztem. Előtte való nap csak barnáztam. Ami nem szokott nálam lenni. Közben reggelente észre vettem, hogy hányingerem van, persze napközben tudnék is aludni. Lehet hogy a petesejt későn fogant meg. 1 héttel menzesz előtt furcsán alakult a hőgörbém. Szokatlan volt a többihez képest. Túlságosan fent volt. A legmagasabb 37.2. Nála max: 37 szokott lenni, de az is csak 1-2 napra. Most viszont 1 hétig fent volt.
14. 62cc0f78ae (válaszként erre: 7. - Katkamama33)
2009. aug. 8. 19:48
3 hónapig menstruált, utána még 5 hónapig pöttyözött mensi idején. Szívesen.
2009. aug. 8. 19:34

Sziasztok!

De jó kérdést tettél fel katkamama!

Lehet én is ebben a cipőben járok, és olyan tanácstalan vagyok. Kb. 3 hete voltam együtt a párommal, amiből akár baba is lehetne, a következő mensi időpontja előtt 5-6 nappal észrevettem, hogy a mellbimbóim besötétedtek, és gyakrabban kellett pisilni, felmerült bennem a kérdés, hogy lehet terhes vagyok. Vártam, és a menzeszem megjött időben, normálisnak tűnt, nem csak pecsételős volt. Eltartott 4 napig, az 5. napon már semmi nem volt belőle, viszont onnantól kezdve megint minden nap olyan érzésem van, mintha meg akarna jönni, állandó nyomást érzek a méhemnél, és a gyakori vizelési inger is megvan, és a hasam is fájdogál, és mintha keményedne is. A mellbimbók azóta is sötétek. Csináltam egy tesztet szerda este, neg. lett. Aztán másnap reggel egy másikat, azon nem tudok kiigazodni, mert nagyon-nagyon halványan, mintha látszódna a második csík. De annyira halvány, hogy szinte csak azt látni, hogy hol a helye, nagyon kell nézni, hogy csíknak lássuk. Szóval a tesztekből nem lettem okosabb, de a tünetek viszont aggasztanak. Reggel ismét tesztelek...

Szerintetek? Lehet hogy baba van a dologban?

Ráadásul olyan erőtlen is vagyok, ami rám nem jellemző, de most nagyon. Valamiért annyira úgy érzem, hogy van valaki odabenn, nekem ez lenne az első terhességem, így nincs semmi tapasztalatom e téren, és nagyon szívesen venném ha hozzászólnátok, volt-e valakinek hasonló esete. Annyi mindent olvastam már különféle fórumokon, hogy most teljes káosz van a fejemben. Előre is köszi mindenkinek!

2009. aug. 8. 19:09

Nekem 2 hónapig megvolt és a 3 volt pecsételős.

Nézd meg a képen a ma már 21 éves fiam,klassz,értelmes,közgáz egyetemre jár.

2009. aug. 8. 19:01
Most mennem kell,de attól függetlenül hogy nem leszek a gépnél,várni fogom megjegyzéseiteket,tapasztalataitokat.Késöbb mindet el olvasom.Elörre is köszönöm mindenkinek!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook