Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs zavar fórum

Menstruációs zavar (beszélgetős fórum)


24. lisbet
2014. ápr. 14. 21:37

Sziasztok! Jár még erre valaki? Remélem :)


Én indítottam a topikot, aki kicsit visszaolvas, az láthatja, hogy augusztus óta nem volt menstruációm, kivéve a novembert, amikor a doki Norcolutot írt fel, és attól megjött, de utána sem.


Itt javasoltátok, hogy igyak gyógyteákat, így ennek a témának kicsit utánajártam, és úgy döntöttem, hogy cickafark és palástfű teát fogok inni. Március 13-án kezdtem, és MA MEGJÖTT :) Nagyon boldog vagyok! Ráadásul április végén hosszabb időre hazautazom, így el tudok menni a saját SZTK-s dokimhoz, hogy nézzen meg.


A kérdésem: most, hogy megjött, folytassam a tea ivását? Pont 1 hónapra jött meg...eredetileg úgy terveztem, hogy 6 hetes kúrát tartok, majd szünet, és iszom tovább. Mit javasoltok?

23. liblady (válaszként erre: 7. - Lisbet)
2014. febr. 15. 12:00
A lakástulajnak megmondhatod, hogy attól, hogy ideiglenesre bejelentkezel, még nem dől össze a világ és ez semmilyen kötelezettséget nem jelent egyikőtöknek sem. Kérdezz rá hivatalos szerveknél. Szerintem a saját dokidtól kérj beutalót olyan kórházba, ami országos, tehát mindenhonnan tudnak fogadni beteget. Nem tudom, hogy ez működik-e még, egy próbát megér.
2014. febr. 14. 13:40

A szintetikus hormonnal még nagyobb bajt csinálsz! Minden nap lehet inni 1-2 csésze szurokfű teát, ami teljesen ártalmatlan (vadmajoranna), ez az agyalapi mirigyre hat jótékonyan. Ott szabályozza a 11 féle hormonszintjét.

Ezen kívül. A menstruáció 5. napjától idd a cickafark teát a 11. napig, majd a 12. naptól a palástfű teát, a 26. napig. Fel lehet hívni a Bükki füves ember Gyuri bácsi irodáját is, ahol készségesen adnak gyógyteás segítséget. Nagyon jó magán orvost tudok ajánlani Pesten ha érdekel.

21. lisbet (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2014. febr. 13. 22:18
A főbérlőm nem engedi, hogy bejelentkezzek hozzá, ideiglenesen sem, sajnos.
20. lisbet (válaszként erre: 16. - E022bedc06)
2014. febr. 13. 22:18
13. kerületben lakom, de én már bárhová elmegyek, csak foglalkozzanak velem...ráadásul a 11.-ben dolgozom, lehet, hogy bepróbálkozom, legfeljebb elhajtanak..
19. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:58
ideiglenes lakcímkártyát kéne igényelned és akkor simán mehetnél a helyi SZTK-ba
18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:57
Tudod, a szervezet határozza meg, melyik módszert használhatod. Nem mindenki alkalmas mindegyikre.
2014. febr. 13. 21:52
Én is másik megyébe járok dokihoz, SZTK-ba, soha semmi gondot nem csináltak belőle...
16. e022bedc06 (válaszként erre: 14. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:49

Én sem pesten születtem, 300 km-el arrébb :)

De itt tanultam, nem szaladgálhattam minden héten haza nődokihoz. 2007-2012-ig nem volt pesti lakcímem, még is elláttak.

Nem tudom kerületileg merre vagy, én a 11. kerületbe, a Fehérvári úti Egészségügyi központba jártam, mindenre jogosult voltam.

15. lisbet (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. febr. 13. 21:49
Tudom, hogy nem megoldás a hüvelygyűrű, de az óvszer kezd kényelmetlenné válni, a tablettától ódzkodom, de a hüvelygyűrűvel már kezdtem megbarátkozni. És akkor jött ez, hogy nem akar megjönni...
14. lisbet (válaszként erre: 11. - E022bedc06)
2014. febr. 13. 21:46
Én úgy tudom, hogy csak a háziorvos köteles ellátni lakhelytől függetlenül, sok helyen még azon is fennakadnak, ha a szomszéd kerületben van a címed, nemhogy az ország másik végében. :(
13. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:40

felejtsd el a h.gyűrűt, ilyen rendezetlen ciklusra felelőtlen lenne, ha felírná.


Másik ostoba ötlet a ciklus beállítására a fog.gátló szokott lenni, de az meg ugyebár mesterségesen csinál egy kvázi ciklust, ami olyan, mintha, de nem az.


Ennek hosszabb kivizsgálás a menete, szerintem jobban jársz magánorvossal, mint SZTK-s sorozat-receptírókkal.

12. Panka88 (válaszként erre: 9. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:39

Én nem írattam gyógyszert, mivel babát szeretnénk.

3 hónapig nem is volt gond, megjött rendesen, de most megint kezd megzavarodni :(

Nehéz menet lesz.

Írathatsz fel fogamzásgátlót, de én annyira nem ajánlom, engem is az tett tönkre...

11. e022bedc06 (válaszként erre: 7. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:38

Pedig ha nem pesten van a lakcímed, de itt laksz, kötelesek ellátni. Menj el másik sztk-ba akkor, ha ott nem akartak fogadni.

Nem tudom hogy vagy vele, engem a fog.gátló tett tönkre. Ha alapból menstruációs problémád van, nem megoldás rá sajnos a hüvelygyűrű sem. Átmenetileg jó lesz, mert meg jön tőle a vérzésed, de hosszú távon nem olyan jó.

Inkább tényleg ki kéne sajtolni egy hormon vérvételt egy dokitól, és konkrétan a problémát kezelni.

2014. febr. 13. 21:37

Ha SZTK-ba mész, akkor nem lesz elég a 2 hét :(

Én is mikor mentem, először kaptam gyógyszert, amitől megjött, akkor vissza, hogy levegyék a 3. napi vért, majd 2 hét múlva eredmény, akkor megint vissza, valószínűleg lesz 21. napi vérvétel is, akkor ugye utána megint vissza elemzésre.

Akkor én kaptam peteérés serkentőt, majd 2 naponta uh.

Úgyhogy igencsak necces lesz, de mindenképpen meg kellene csináltatnod :)

9. lisbet (válaszként erre: 6. - Panka88)
2014. febr. 13. 21:37

És kaptál rá valami gyógyszert, ami kordában tartja, vagy el kell fogadni, hogy ez van?


Lehet így hormonális fogamzásgátlót íratni? Az valamennyire kontrollálná is, nem?

8. lisbet (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. febr. 13. 21:36
Ultrahang is volt, a doki úgy ellenőrizte, hogy terhes vagyok-e. Nem volt túl bőszavú, amikor negatív lett a terhességi teszt (elküldött laborba), a kezembe nyomta a Norcolut receptjét, mondván, hogy ez majd meghozza, és ennyi.
2014. febr. 13. 21:33

Nem nyugtattatok meg... :(


Az a gond, hogy itt Pesten az SZTK-s doki a múltkor is el akart hajtani, mert a lakcímem vidéki, itt meg nem enged a tulaj bejelentkezni az albérletbe. Amikor meghallották, hogy 2 hónapja késik, csak elláttak, de jelezték, hogy legközelebb ez nem fog menni. A vidéki címem 200 km-re van, nem tudok csak úgy hazaugrani, és legközelebb áprilisban tudok szabira menni, hogy elintézzem ezt. Így is félek, hogy annyi vizsgálatra továbbküldenek, hogy bele sem fér majd 2 hétbe.


A magándoki most sajnos nem fér bele.


Ettől a problémától függetlenül egy ideje már szeretném kipróbálni a hüvelygyűrűt (nem használtam még hormonális fogamzásgátlót), de nem tudom, ilyen állapotban felírná-e a doki.

2014. febr. 13. 21:26

Nekem is összevissza mensim van, menj el hormonvizsgálatra, nekem is ott derült ki, hogy két hormonomnak magas az értéke, ezért szórakozik.

PCO nincsen, néztek uh-gal is.

5. kisj
2014. febr. 13. 21:23

A sógornőm az évi 1-2 alkalomnak is örült. A dokik nem tudtak mit kezdeni vele.

A baba csak bűvészmutatványok árán jött össze és megmondták neki, hogy több gyerekre ne is számítson. (nem is lett nekik)

Tudom, ezzel nem segítettem, csak leírtam egy tapasztalatot.

2014. febr. 13. 21:20
Egyik barátnőmnek is így járt hogy hónapokig nem jött meg nkei. eleinte sima ciszta gondra tippeltek, aztán PCOS gyanús lett, és a mai napig szenved tőle. menj dokihoz, kezeljétek, mert barátnőm jelenleg meddő. nem akarlak ijesztegetni, én csak mondom, hogy menj inkább
3. k.anita78 (válaszként erre: 1. - Lisbet)
2014. febr. 13. 21:19

Szia!


Én is ugyan ilyen voltam, aztán az első gyerek után megoldódott minden. Órát lehetne hozzá állítani.

2014. febr. 13. 21:17

csak felírta a doki a gyógyszert vagy meg is vizsgált ultrahanggal?


hormonpanel kéne

2014. febr. 13. 21:13

Sziasztok!


Remélem lesznek itt, akik hasonló cipőben jártak vagy netán járnak, mert nagyon el vagyok keseredve. Soha nem volt pontos a ciklusom, ez alatt azt kell érteni, hogy sosem papírforma szerint jött meg, hanem 1-2-3 hétre rá, de a lényeg, hogy megjött.

Bevallom, nagyon nem is érdekelt, mert nem éltem nemi életet, és azt gondoltam, így nagy baj nem lehet.

Azóta viszont felnőttem és párkapcsolatom van, igaz, eleinte minden rendben volt még így is. Minden hónapban volt mensim. Tavaly májusban nem jött meg egyáltalán, akkor eléggé beparáztam, de június elején megjött, aztán júliusban és augusztusban is rendesen.

Azóta viszont egyáltalán nem...csak októberben mentem dokihoz, mert a májusi eset után gondoltam, itt is csak csúszik kicsit (terhességi tesztek negatívak lettek).

A doki Norcolutot írt fel, ami novemberben meg is hozta a mensimet...de azóta semmi! :(


Most készülök vissza dokihoz, de nem tudom, mire számíthatok. Nem állapot, hogy csak Norcoluttal jön meg.


Valakinek ismerős a dolog?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook