Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menstruációs tünetek hasfájás nélkül? fórum

Menstruációs tünetek hasfájás nélkül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
12. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Pillangóhatás)
2013. máj. 3. 16:39
Csaj tájékoztatlak, hogy 36 éve menstruálok, életemben 2 szem gyógyszert szedtem be összesen azért, mert görcsöltem. És van gyerekem, tehát peteérésem is volt mindig. Egyébként amikor megvan, soha nem érzek semmit, csak idegesít, hogy mikor és hol tudok tampont/betétet cserélni normális körülmények között. Ennyi a legrosszabb tünetem! :)
11. Pillangóhatás (válaszként erre: 7. - Lara1984)
2013. máj. 3. 16:39
nálam doki kérdezte.akkor semmi nem volt.nem is volt pé-m.amikor van görcsösen jön meg a mensi.
10. Pillangóhatás (válaszként erre: 6. - Lara1984)
2013. máj. 3. 16:38
persze kivétel mindig van:-)
9. Niar (válaszként erre: 4. - Pillangóhatás)
2013. máj. 3. 16:30
Tudsz valamit arról, mi okozhatja hogy nincs peteérés? Lehet/kell tenni valamit ellene? Azt nem hinném, hogy a görcs hiánya erre utal. Viszont ha jól tudom, túl hosszú ciklus lehet ennek a jele.
8. Niar (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2013. máj. 3. 16:28
Nekem is ugyanez, de a fejfájás/migrén szerű/ csak ritkán. Azért nem annyira elviselhetetlen, 1-1 ilyen nap kb. havonta.. szerencsére több jó nap van mint rossz. Meg ilyenkor szoktam szenvedő képet vágni és akkor a pasim sajnál és kedvesebb lesz:)
2013. máj. 3. 16:22
A peteérés megelözi a menstruációt, ezért nem logikus, hogy görcsölni "kell" ahhoz, hogy peteérés legyen...
6. Lara1984 (válaszként erre: 4. - Pillangóhatás)
2013. máj. 3. 16:19
Azt írtam, sosem voltak görcseim - mégis voltam terhes. Ez, gondolom peteérés nélkül nem lett volna lehetséges...
2013. máj. 3. 16:17
Egyedüli vigaszom, hogy mindössze 3, max. 4 nap alatt túl vagyok a menstruáción. :-)
2013. máj. 3. 16:17
Görcs nélküli mensinél ajánlom, hogy nézessétek meg van-e peteérés egyáltalán.
3. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Niar)
2013. máj. 3. 16:15

Nekem se nincsenek görcseim - soha, egyetlen egyszer sem voltak. Ám ezen kívül a menstruációs nyavalyák egész palettáját kipipálhatnám. :-(

Menstruáció elött kb. 1 héttel irgalmatlanul feszülni, fájni kezdenek a cicijeim;

m. elött kb. 1 nappal extrém ingerlékeny vagyok (letargia, sírás, agresszivitás,...);

a m. 1. napján fejfájás & az általad is említett tompa derékfájás, fura elnehezülés, + hasmenés,...


Átkozott hormonok!!

(Néha írígylem a pasikat...)

2013. máj. 3. 15:56
Diéta nélkül is megfigyelhető..A megnövekedett méh, a visszatartott folyadék a szövetekben,"rátehénkedik" különböző idegpályákra,így sok mindent lehet érezni..A zsibbadástól,a tompulásig bármit.:)
1. Niar
2013. máj. 3. 15:47

A neten keresgélve számos cikket lehet találni az említett tünetekről. De sehol sem találtam olyat, ahol hiányozna a hasfájás/hasgörcs. Általában azt írják, hogy ez képes szétsugározni a test több pontjára. Namost, nekem soha nem is volt még a leghalványabb hasgörcsöm sem, de a derekam és a lábaim képesek annyira tompán fájni és úgy elnehezedni hogy megmozdulni sincs kedvem. Nem mint aki nagyon lusta, hanem mint aki hullafáradt.

Arra lennék kíváncsi, hogy van más is aki hasonlót tapasztal? Esetleg tud valaki valamit erről? Pl. orvos mivel magyarázza ezt, miért pont ott fáj? Azt még hozzátenném, hogy nálam csak az 1. napon vannak a tünetek szerencsére.

Egyébként nekem meggyőződésem, hogy a táplálkozással is összefüggenek a tünetek. Más is észrevette ezt magán? (diéta idején lehet megfigyelni)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook