Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs tölcsér fórum

Menstruációs tölcsér (beszélgetős fórum)


16. Shanalyl (válaszként erre: 11. - Soufflet)
2022. aug. 12. 09:53
Persze, nem is arra gondoltam, h fél napig ott bomlik, csak míg pl nekem egy maxi tampon bírt 1 órát, a kehely adott akár 2-4et is a térfogata révén.
15. Soufflet (válaszként erre: 14. - Soufflet)
2022. aug. 12. 09:48

Lattal mar tengeribvizi hullat felpuffadva?

Az nem a veryol van

14. Soufflet (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2022. aug. 12. 09:44
3-6, de 6 a maximum, ha nem akarszt toxikus sokk szindromst kapni. A ver lebomlik. A ver gyorsabban bomlik, mint mas bezarat szovetek.
13. Borian (válaszként erre: 9. - Soufflet)
2022. aug. 12. 09:41
nekem szerencsére sosem volt ilyen gondom, de akkor megértem :-(
12. Soufflet (válaszként erre: 11. - Soufflet)
2022. aug. 12. 09:40
Bocs, vagy hosszabbithatja meg...
11. Soufflet (válaszként erre: 8. - Shanalyl)
2022. aug. 12. 09:39

Az idot nem roviditheti le.

A ver bomlasi ideje miatt muszaj cserelnem/tisztitani.

10. Soufflet (válaszként erre: 7. - Bichi)
2022. aug. 12. 09:37

Nekem az a bajom a tamponokkal, hogy itt applikatorosak vannak, de a fatyol bevonatos nem elerheto.

Azokat meg erzem.

Szerintem egy tampontol varhatom, hogy ne ereztem.


Amugy nem sajnalnam ra a penzt. Ez nem szukseg, nem luxuscikk.

9. Soufflet (válaszként erre: 5. - Borian)
2022. aug. 12. 09:27

En evkig ataztam egy maxi tampon es betet mellett is 1'5- 2 ora alatt, ha tusszentettem, ami nem volt ritka a pollen allergia miat szetfolyt.

En meg valtas bugyit is tartok a munkahelyemen emiatt.

Most mar nincs altalaban ez a gond de volt.

"Kikapartak", ettem ra bogyokat, de igazam csak az ido segitett.

2022. aug. 12. 08:30
Én 3 félével is kísérleteztem, de nekem annyira erős (volt, most hormonos spirálom van, mert már alig volt vérem) a vérzésem, h egyszerűen elsuhant mellette sokszor, pedig jól volt feltéve (ez nem a kehely hibája, a tampon mellett is megtörtént). A tapasztalatom nekem, h a húzóka jobb, ha ez a kis kör, nem a hosszúkás csőr, sokkal egyszerűbb kivenni vele és nem bököd, mint a csőr (vágtam rövidebbre, de nem...). Ha nem lenne ennyire hülye a berendezésem, én mindenképp ezt használtam volna, mert amúgy sokkal tovább nem kell vele foglalkozni, mint egy tampon-betét kombóval. A felhelyezést azt az elején gyakorolni kell, kitapasztalni, én bevallom, elsőre pár alkalommal azt hittem, kihajítom az ablakon, de aztán rájöttem, nekem h jó.
7. Bichi (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2022. aug. 12. 08:24
Én is, el nem tudom képzelni, hogy mikor kiveszem, akkor ott cseszekedjek vele. 1 doboz tampon 1000 forint, hát inkább megspórolnám máson...
2022. aug. 12. 07:06

Én először egy Merula márkájút vettem, ami nagyon jó kezdőknek, mert merevebb, így biztosan kinyílik a helyén, és felfogja, amit kell. A szára méretre vágható, így magadnak tudod beállítani a hosszát. Nekem nagyon bevált, mert nagyobb a kapacitása, mint a többinek. Így nem is kell olyan sűrűn cserélni, mint a tampont. Erős napokon - bár nem szokott baleset lenni - menstruációs bugyival használom, mert én így érzem atombiztosnak. Azért szeretem a menstruációs bugyit, mert fekete, és nem látszik rajta a maszat.

Aztán vettem egy sima, drogériás kelyhet is. Azt használom a gyengébb napokon, mivel puhább, így könnyebb kivenni.

Nekem nagyon bevált. Szeretem, hogy nem kell tamponért rohangálni a boltba.

2022. aug. 12. 07:02

Én el se tudom képzelni, hogy lehet azt beimádkozni.

Nekem a legkisebb tampon felhelyezésével is gondjaim vannak, azt is csak akkor használom, ha pont nyaraláskor jön meg és vízbe kell menni.

4. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 05:48
Rossmannban vegyél,nem tudsz melléfogni egyáltalán,az a lényeg kényelmesen helyezd el(nem fel,mert azt először nem egyszerű),ha nem érzed,hogy fent/bent van úgy a helyes.Szerintem ritka akinek nem válik be,sőt redy bugyival együtt tökéletes.
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 04:44
Én nagyon gusztustalannak találom...épp ùgy mint ezeket az új mensis mosható bugyikat🤮
2. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 12. 01:58

Nekem ez sehogy sem opcio, de kb. egy hete kivesezes reszese voltam, csajok egymas kozt az oltozoben amig tampomt kerestunk egy kolleganonek.

Egy kozepes merettel kezdett, aki tapasztalt, es annak ellnere, hogy altalaban szules utan nagyobbat hasznalnak, neki kisebb kellett. A no nonogyasz nem tudott segiteni, pedig o is probalta (nem jott be neki, zavarta).

Mondhatnak neked altalanosan ajanlott meretet, markat, vagy mukodik, vagy nem.

Tampont sem lehet tutira mondani vagy betetet.

2022. aug. 11. 23:01

Még semmi ismeretem nincs erről az eszközről,most kezdek infókat gyűjteni.Iszonyat drágák a tamponok,betétek,ez az egyik ok,amiért kipróbálnám.A másik meg,hogy a jövőben többet fogok itthonról dolgozni,így bátrabban kísérletezem.

Ma az egyik drogériában megnéztem a kínálatot (tudom,sok helyről lehet rendelni,de ha már ott jártam,körülnéztem):olyanokat láttam,hogy vérzeéy erősség meg alacsonyan/magasan elhelyezkedő méhszáj szerint méretezik.

Na,nekem fogalmam sincs,mikyen magasan van a méhszájam…

Amit tudok:erős vérzésem van (betét-tampon kombó kell az első 1-2 napra,tamponból is nagyobb méret),nem szültem,és hátrahajló méhem van.

Hogy induljak neki a kísérletezésnek?

Olvastam olyat,hogy a menstruációs görcsök is kisebbek tölcsérrel.Erről van valakinek tapaszralata?Örülnék,ha így lenne,mert egyrészt vacak átélni,másrészt a görcsoldók,fájdalomcsillapítók is nagyon drágák.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook