Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Menstruációs szegénység kifejezés! fórum

Menstruációs szegénység kifejezés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
10. Buksi74 (válaszként erre: 9. - Epervirág)
2019. máj. 4. 14:02

Pfuu tudom ezt még leírni is csunya.. de saját magam éltem meg! Vendégül láttam egy 7 osztályos “kisebbségi” lányt egy hétig (kitűnő tanuló volt egy szegény borsodi faluban) feljött a városba valami vizsga miatt nem volt hol megszálnia be fogadtam.

Kezdődött azzal hogy 2 nap volt mire megszokta a WC-t ,hogy a meleg víz a csapból jön ... nem a kútrol hordjuk ,és nem a masinán melegitjük.. vettünk fogkefét fogkrémet (soha nem használt!!!!!) megtanitottam ,hogy az utcai szép ruhát megkiméljük,ha haza megyünk átöltözünk “játszos ruhába”

A kislány boldog volt,hálás megígérte tanulni fog nem akar ott ragadni a soron! Akkor vettem neki először betétet is ,én mutattam meg neki hogy használjuk! !!!!! Ők rongyot tépnek oda!!!!!

Haza vittem. Egy hónap múlva meglátogattam a családot vittem volna ajándékot amit itt fent összegyüjtögettünk nekik.

Az anyukájátol nagyon kikaptam . Még élek nem felejtem el a szavait: én ELKÉNYESÍTETTEM A LYÁNYT !!!!!! Mert minden este rakja a masinát meleg vizé.. fürgyik fogát sikájja...

Majd elájultam.

Azóta az akkor kitűnő kislány már 3 gyereket szült. Ugyanott maradt.

Segítenék Isten látja lelkem,de már nem tudom van e értelme... s hasonló történetet sokat hallok.

Ezt én éltem át,tehát ez biztos

2019. máj. 4. 13:39
Èn erről mèg nem is hallottam,hogy valaki ezèrt nem megy suliba.Ez szomorú dolog nagyon,de otthon akkor mit rak oda?
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2019. máj. 4. 13:10

Egyik reggel volt egy beszélgetés erről a tévében.

Igen, minden bizonnyal a szegény családoknak gondot jelent havonta 500 forint kiadás is erre a gyermek után kapott családipótlékból, ahogyan a fogkrém, szappan is az lehet.


Felkapott téma, mert megjelent valahol egy cikk egy angliai felmérésről.


És erre rákattanva a magyar sajtó is elkezdett ezzel foglalkozni.

[link]


[link]

2019. máj. 4. 13:07

Van egy cikk is erről..

Nemrég gyűjtés is volt,táskát lehetett adományozni,betéttel,tamponnal,bugyival,törlőkendővel ilyenek.

Nagyon jó kezdeményezés volt,bár szomorú,hogy egy rétegnek erre se jut.

6. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2019. máj. 4. 13:04
azt is aranyáron árulják.valamiért kellett volna egy kis vatta,hát majdnem hanyatt dobtam magam az árán.
2019. máj. 4. 12:58
Hirdetni szokták a gyűjtő pontokat. S nem csak iskoláslányok problémája főleg a kisebbségi népcsoportban,hanem a hajléktalan nőké is. Volt róla elég hosszú riport nem olyan rég
4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2019. máj. 4. 12:51
Ha ez így van, nagyon szomorú! 😪Hogyan lehetne kideríteni, hogy kik azok ràszorulnak? Nagyon szívesen segítek, csomagküldèssel!
2019. máj. 4. 12:48
Ez abszolút igaz.
2019. máj. 4. 12:19
Úgy tudom egy film is készült erről, mostanság díjazták.
2019. máj. 4. 12:13
Hallotta rajtam kívül valaki ezt a kifejezést? A napokban fél füllel hallottam, hogy sok lány "azokon a napokon" nem megy iskolába, mert nincs pénz betétre, tamponra, vattára. Igaz lehet, vagy félrehallottam ?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook