Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs problémás:rövid vagy hosszú ciklusok, kimaradások, rendszertelen, erős vagy gyenge vérzés hirtelen én ennek lehetséges okai?! fórum

Menstruációs problémás:rövid vagy hosszú ciklusok, kimaradások, rendszertelen, erős vagy gyenge vérzés hirtelen én ennek lehetséges okai?! (tudásbázis kérdés)


1 2
11. mongi (válaszként erre: 5. - 2250724d1a)
2008. júl. 25. 15:13

Szia!

Neked voltak más problémáid is vagy ebből,hogy lerövidültek a ciklusaid,rögtön arra következtettek,hogy PCOS vagy,s kivizsgáltak?

10. mongi (válaszként erre: 3. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 25. 15:11

Szia!

Nekem pont ugyanilyen problémám van.Tavaly november óta 24-27 naposak a ciklusaim,holott előtte örök életemben 29-32 naposak voltak.Engem is zavar a dolog,mert úgy érzem,hogy állandóan csak menstruálok!:)

Neked volt valami meghatározható dolog abban a hónapban,amikor ilyen röviddé vált a ciklusod?

Én nov.-ben kezdtem a vezetés tanulást,s azt hittem a stressz okozta,de azóta is megmaradt...sajnos.

Én már túl vagyok egy hormonvizsgálaton(más okokból),de ott minden rendben van.Nem is értem!

Vettem barátcserje kapszulát,s ha megjön elkezdem szedni,hátha segít!

2008. júl. 25. 12:46
Nekem is már első alkalommal fel akart írni a dokinéni fog.gátlót, de mondtam hogy ha elkerülhető nem szeretnék. Akkor még nem volt szükséges ezért én is ilyen növényi cseppeket kaptam. Utána mikor újra mentem mondta hogy nem tehet mást nem lehet elkerülni a fog.gátlót. Fontos hogy bízz az orvosban.
8. Nefertiti. (válaszként erre: 5. - 2250724d1a)
2008. júl. 25. 12:44
Ügye tudod ,hogy a PCO-t nem oldja meg a fogigátló? Annyi, hogy rendeszeressen megjön és ennyi, attól peteérésed nem lesz. A nőgyógyászati bajok, csak tünetei a PCO-nak. javaslom keress fel egy endokrinológust.
7. Icus (válaszként erre: 3. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 25. 12:39
Nekem az orvosom azt mondta, normális egy ciklus, ha 3-5 hét között jön meg.Az is normális, ha 21. naponta és az is ha 35 naponta. ettől eltérő már nem. nekem is ingadozott, ingadozik.
6. Nefertiti. (válaszként erre: 3. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 25. 12:30

Szia!


A mensi első napjától számolod a 22 napot?

Egyébként szeritnem nem akkora gond, nagyon sok embert ismerek ilyen rövid ciklussal, nem kell feltétlen gyógyszert szedni. A doki valószínűleg fogamzásgátlót fog ajánlani.

Van egy Premens nevű gyógyszertárban kapható hómeos gyógyszer, ami barátcserjéből van. Elméletileg a mensi elötti tünetcsoportra van, de ciklus rendező tulajdonságai is vannak. Én is most ezt szedem lassan 1 hónapja. Nekem meg túl hosszúak a ciklusaim 38-40 nap. Kiváncsi leszek nekem hat-e. Soka nőnek segített már rendet rakni odabent.

5. 2250724d1a (válaszként erre: 3. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 25. 12:26
Nekem is hasonló problémáim voltak, kiderült hogy PCOs vagyok. Fogamzásgétlót adtak rá. Sok mellékhatása van,stb de azért azt tudom hogy azok akik nem szednek lehet nem hüvelygombások, nem kell vigyázniuk a visszerességre stbstb, de nincs rendesen peteérésük és ezért nehezen lehet babájuk. Én inkább vállalom a gyógyszert. Az orvosok azért tanulnak olyan sokat hogy jobban tudjanak dolgokat mint mi.
2008. júl. 25. 11:39
Én is dokihoz mennék.
2008. júl. 25. 11:20

sziasztok!

nekem eddig - márciusig- 28 napra jött meg pontosan.

márciusról áprilisra 22napra percre pontosan.

és azóta is.sajna ami roppant gazdaságtalan mindenféle szempontból ;)

dokihoz akarok menni de félek ad vmi hormon gyógyszert és gondjaim lesznek tőle....

kérdésem, járt vki már így és volt rá vmi normális egészséget nem romboló gyógyszer?!

2008. júl. 25. 09:48
talán orvos segít :))
2008. júl. 24. 20:04
Menstruációs problémás:rövid vagy hosszú ciklusok, kimaradások, rendszertelen, erős vagy gyenge vérzés hirtelen én ennek lehetséges okai?!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook