Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menstruációs problémák és babát szeretnénk fórum

Menstruációs problémák és babát szeretnénk (beszélgetős fórum)


7. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 30. 08:17

Inkább endokrinológus - nőgyógyászt keress fel.


Nekem alap pcos-ir mellett 3 spontán fogant gyermekem van.

Most a 3. kislányom után nem áll(t) be,lassan 11 hónapos. 18 - 56 nap közötti ciklusaim vannak. De leginkább 21 napos, most speciel 18 napot véreztem..

A héten jutottam el az endokrinológus - nődokimhoz. Egyenlőre van egy 5,5 cm cisztám, következő menzesznél újabb hormon paletta.

6. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 30. 06:54

Reméljük hozzáértőnél voltál. Sajnos sok nem az. Sokunknak mondták hogy minden rendben pedig nem volt az csak nem értett hozzászólás. Nekem 2 év alatt 4 endokrinologus és egy nőgyógyász mondta hogy nem lehetek ir-es aztán mégis. Mai világban általában pcos okozza ezt a problémát amit leírsz. A nők több mint 20%-ának. Szerencsére azért ma már több hozzáértő orvos van,

De sok még sem az😞 csomo felesleges stimut csinálnak sok helyen amikor nincs meg a hátter egy terhessegheu vagy épp kezeletlen hormonoroblema miatt vetélések végződik. A nőgyógyász is csak tüneti kezelést akar neked ha nem szeretnél babát fogamzasgatlot adni, de ez nem oldja meg az alap okot és az tovább rombolja a szervezetet a háttérben csak épp el fedett tünetekkel. De van akinek elég csak egy closty stimu és sikerül de sokaknak nem. Sőt van akinek még nagyobb hormon zavart okoz. Nekem anno javított a cikluson de baba nem lett belőle, barátnőmnek olyan zavart okozott hogy majdnem kaparás lett a vége és utána sokáig gyógyszer nélkül meg sem jött neki.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2021. okt. 30. 06:40
Igen, voltam. :) Minden rendben volt. :)
4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 29. 23:36
Endokrinologusnál is voltál a terheleses eredménnyel? Teljes pajzsmirigy labor volt? ( nem csak tsh). Muti a terhelésed eredményét.
2021. okt. 29. 19:46

Szia!

Nekem világ életemben kusza ciklusaim voltak, 2-3-4 havonta jött meg. Fogamzásgátló abbahagyása után volt 3 nagykönyvi ciklusom, aztán visszaállt a zavar, én így nem is akartam próbálkozni, vaktába lövöldözni (volt hormonvizsgálat, de semmi kirívót nem mutatott, ez 16 éve volt, akkor az IR még nem volt ismert), rögtön kaptam Closty-t, 5 napig, napi 1 szemet szedtem, elsőre sikerült :) Okt. 10én volt 14,5 éves a Lányom.

Sok sikert! :)

2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 29. 15:17
Szia! Nekem a fogamzásgátló abbahagyása után nem állt helyre a hormonháztartásom, és voltak vérzési zavaraim. Én is elmentem orvoshoz és a peteérést kellett helyrerakni, utána megoldódott a vérzészavar. Nem szeretném felülbírálni az orvosod, de ha minden hormon, minden érték rendben van, akkor meg miért ilyen hosszú a vérzésed. Nem minden nőgyógyász ért a hormonokhoz, a termékenységhez, van h azt mondják minden rendben aztán közbe mégsem. Ha gondolod, megnézem az értékeidet, a saját reprodukciós “pályafutásom” alatt sok hormon eredményt láttam.
2021. okt. 29. 14:31

Sziasztok! Gondoltam leírom a problémámat. :D 1 éve abbahagytam a hüvelygyűrűt, mivel elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. Azóta a mentruációm nem állt helyre. A ciklusok is össze vissza vannak és a mentruácuó hossza pedig 12 nap általában. Már elegem lett ebből, hogy ilyen hosszú. :( Voltam nőgyógyásznál természetesen, vizsgálatok minden rendben: cukorterhelés, inzulinrezisztencia, hormonprofil, HSG. Ezekkel minden rendben volt. A nőgyógyász azt mondta, hogy majd csak akkor fog helyre állni, amikor teherbeesek és a terhesség felborítja a hormonháztartást, majd utána helyre áll. Mert amúgy ha nem szeretnénk babát akkor fogamzásgátlót ajánlott volna. De így természetesen nem.

Most nemsokára megyek megint hozzá és akkor fogok kapni Clostilbegitet, hogy kicsit rásegítsen a teherbeesésre ez a gyógyszer. :) Hát nagyon remélem, hogy összejön hamarosan és minden rendben lesz. :) Nektek volt ehhez hasonló storytok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook