Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs migrénre van valami praktika? fórum

Menstruációs migrénre van valami praktika? (tudásbázis kérdés)


22. Mendy
2012. dec. 7. 12:09
Nem próbálta még senki sem a magnéziumkurát? Azt írják, jó, ráadásul az intenzitása csökken a migrénnek.
21. memimemi (válaszként erre: 20. - 9d7907a17a)
2012. dec. 7. 12:03

Ezt csak megerősíteni tudom:)).

Migrénes vagyok, semmi kivizsgálás nem hozott eredményt, így azt tanácsolták, hogy tanuljak meg együtt élni vele, időnként váltogassam a gyógyszereket.

Azért említettem a hormonokat, mert ha egyértelműen összefügg azzal, akkor lehet kezelni és a nőgyógyász meg az endokrin doki tud rá hatékony módszert ajánlani. Nálam sajna nem egyértelmű az összefüggés, így marad a migrénnel való együttélés. Különösen jó ez ilyen frontos időszakban. Szerencsére a férjem most szabin van :))).

20. 9d7907a17a (válaszként erre: 4. - Mendy)
2012. dec. 7. 10:39

Migrénes vagyok, nem kicsit. Ráadásul hiába csináltam végig minden létező vizsgálatot, nem tudtak mondani semmit. És max. olyan gyógyszert tudtak ajánlani, amihez megmondták, hogy úgy is hozzá fog szokni a szervezetem és később még erősebb kell belőle. Így abban maradtunk, hogy köszönöm, nem kérem.

Amikor a férjemmel összekerültem, akkor derült ki, hogy az elején elkapott migrénre tök jól működik a szeretkezés.

Szóval én csak saját példámból kiindulva akartam jót.

19. Mendy
2012. dec. 7. 10:16

Szétnézek a gyógynövényboltban is és megemelem a magnéziumot.

Remélem nem a változókor elöjele még.....34 vagyok, anyunak is elmaradt már 40 éves korában.

2012. dec. 7. 10:11

Nekem a háziorvosom erre azt mondta,hogy mivel ilyenkor a szervezet visszatartja a vizet,az e miatt kiakakuló nyomás miatt fáj a fej(em).Ezért mielőtt megjönne,1-2 nappal veszek be vízhajtót,és ez sokat segít.

Nem tudom tudsz-e ilyen gyógyszert szedni,de a helyedben az orvosommal konzultálva valami enyhébbet szednék ilyenkor,hátha Neked is segít.

17. memimemi (válaszként erre: 13. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:53
Nőgyógyász erre mit mondott? Ha nyilvánvaló, hogy hormonnal függ össze a fejfájás, akkor arra kell legyen megoldás. Nőgyógyász+endokrinológus.
16. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:50
A magnézium felszívódásához b vitamin is szükséges. Eleve 500mg a napi átlagszükséglet, így 200mg-mal nem sokra mész, főleg, hogy nem valószínű, hogy mind felszívódna.
2012. dec. 7. 09:49
Ötvenkét éves vagyok, négy éve nem menstruálok, de jó két éven keresztül a migrén megjelent a menstruáció várható időpontjában. Az okát sajnos nem sikerült megfejteni.
14. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:44
Próbálj meg egészségesen táplálkozni, sok folyadék, testmozgás, extra adag C vitamin!
13. Mendy
2012. dec. 7. 09:43

Egy gyógyszerrel kezdödött az allergiám, már azóta 3-nál járok, szóval kerülöm, ahogy csak tudom. Magnéziumot 200 mg-ot iszok minden nap, tegnap dupláztam, annyira rosszul voltam. Azt olvastam ilyenkor akàr 600 mg-ot is be lehet venni.

Mivel mindig menszesz elött jön, az ösztrogénszint esik le. Hogy ez miért van, nem tudom...

2012. dec. 7. 09:42
Ja és a 3 napig végig tartom és a menszesz alatt is amíg bírom, ha beindul a ketózis már nem kívánsz édességet.
11. sildu (válaszként erre: 1. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:40

Én is szenvedek tőle,úgyhogy tudom miről beszélsz,de nekem több napos is szokott lenni a mostani 4 teljes napig tartott:(((((

Azt hittem falnak megyek:(

Mióta szültem azóta van ez!(15 hónapja)

Én szedek fogamzásgátlót,de már beszéltem a dokimmal(nőgyógyi)ha még lesz akkor viszont abba kell hagynom a gyógyit!

Az Algopiryn nekem szokott segíteni,csak az,semmi más gyógyi,viszont ahogy elmúlik a hatása jön is vissza a fejfájás ááááá szörnyű!

10. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:40

Szia, magnézium mindenképp jó ami nekem bevált de rákészülést igényel és oda figylést bevallom nem minden hónapban jön össze(akkor advil ultra forte). Na szh szegény étkezés.Kb a menszesz várható időpontja előtt ,3 nappal nem eszem gyors szh-t cukrot fehér lisztet édességet lekvár. Csak alacsony gi indexű ételeket, kenyeret is kerülöm ahogy lehet még a barnát is.

Ha sikerül akkor elkerül a szokásos fejfájás , ha nem akkor jön előtte alatta vagy utána , de megtalál.

2012. dec. 7. 09:34
Rengeteg víz, magnézium, B6 vitamin, mert ezek görcsoldó hatásúak, a víz pedig tágítja az ereket és ezzel csökkenti a görcsös összehúzódását az agyi ereknek, így csökken a fájdalom is.
2012. dec. 7. 09:34
Sok,sok víz, gyümölcsből nyert citromlé,nyers krumpli homlokra,halántékra.
7. szafaripók (válaszként erre: 5. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:32

Mire vagy allergiás??

A dokid nem tud olyan gyógyszert adni, amiben nincs olyan összetevő??

(Nekem is van gyógyszerallergiám, ezért furcsállom...)

6. memimemi (válaszként erre: 4. - Mendy)
2012. dec. 7. 09:30
Hormonjaid rendben vannak? A menstruációs ciklussal összefüggő migrén (mint pl. a Te esetedben) általában valami hormonproblémára utal, sajnos:(.
5. Mendy (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. dec. 7. 09:28
Sajnos gyógyszert nem szedhetek, allergiàs vagyok.
4. Mendy (válaszként erre: 2. - 9d7907a17a)
2012. dec. 7. 09:27
Hát a szeretkezés ilyenkor biztos nemjut eszembe. Akinek volt már migrénje, tudja miröl beszélek.
2012. dec. 7. 09:24
Gyógyszer? Dokiddal beszéld meg esetleg, ha a vény nélküli nem segít...
2012. dec. 7. 09:21
szeretkezés
2012. dec. 7. 09:20
Minden hónapban szörnyen kínoz a menszesz elötti napon. Egy teljes napot szenvedek nagyon erös migréntöl.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook