Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs ciklus rendezésére minden nőgyógyász rögtön a fogamzásgátlóhoz nyúl? fórum

Menstruációs ciklus rendezésére minden nőgyógyász rögtön a fogamzásgátlóhoz nyúl? (tudásbázis kérdés)


15. segítőjótündér (válaszként erre: 1. - Mkjudit)
márc. 8. 11:18

„A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge/ túl erős menstruációt, anovulációt is okozhatnak. A pajzsmirigyzavarok igen gyakran a menstruációs panaszokban mutatkoznak meg, és az, hogy milyen tünetek vannak jelen, főleg attól függ, hogy milyen típusú pajzsmirigy rendellenessége van a betegnek. Általában minél súlyosabb a pajzsmirigy probléma, annál súlyosabbak a menstruációs tünetek.”


https://www . origo . hu/tudomany/2023/03/pajzsmirigyzavar


„Általában minél súlyosabb a pajzsmirigyprobléma, annál súlyosabbak a menstruációs tünetek. A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így a szerv működésének zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge vagy túl erős menstruációt, de akár anovulációt is okozhatnak.”


„Kezeletlen pajzsmirigy-alulműködés esetén a méhnyálkahártya túlságosan vastaggá válhat, így ez a szokásosnál erősebb vérzéshez vezethet. Túlműködés esetén ennek a fordítottja igaz, vagyis akkor az a gyakoribb, hogy a vérzés túlságosan gyenge” – magyarázta a szakember.”


https://www . hazipatika . com/eletmod/intim_higienia/cikkek/menstruacios-zavar-gyakran-ez-all-a-hatterben


Ez persze a nőgyógyászok dolga lenne elmagyarázni, de ők mindig csak annyit mondanak, hogy „Ez van, ez a természetes, ezt ki kell bírni!” és hogy “Nem is fáj az annyira!”, mondja a férfi orvos, milyen “vicces”! Amire nem tudják a választ, az szerintük normális. Egy nagy frászt!

A punciturkáláson kívül máshoz nem értenek, bezzeg a fogamzásgátló tablettát tukmálják mindenkire, hogy ez mindenre jó, hiszen jutalékot kapnak ezért a méregért. A tabletta tényleg csak mesterséges vérzést okoz, és nem szünteti meg a bajt, csak elfedi azt.

Nagyon maradiak, aztán persze mi kínlódunk az ő hanyagságuk miatt, sajnos egy minimális szinten sem értenek a hormonokhoz, pedig rengeteg mindent befolyásolnak. Mindegyiket továbbképzésre küldeném, hogy legalább egy minimális endokrin tudásuk legyen.

El tudjátok képzelni, hány nő szenved feleslegesen ilyesmiben, pedig simán meg lehetne oldani, ha az orvosokat érdekelné? Még tanácsot se adnak, hogy kihez lehetne fordulni, csak gyorsan elzavarják az embert a futószalag-vizsgálaton.

Pajzsmirigy-alulműködésnek simán lehetnek ilyen tünetei, csak csesznek szólni.

Keress fel egy endokrinológust, addig nézethetsz egy TSH szintet, T4-et, T3-at, magánlaborban megcsinálják!


A dokik szeretik figyelmen kívül hagyni, mennyi is a normál TSH szint, úgyhogy ne hagyd magad lerázni:


„Normál TSH érték - Az ideális érték


Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”


https://www . hazipatika . com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/mennyi_tsh_ertek_az_idealis

2013. márc. 7. 11:27
Köszönöm nektek, végére járok a dolognak..
13. Hedi13 (válaszként erre: 7. - Mkjudit)
2013. márc. 7. 11:02

Szia! Olyan nőgyógyászt keress, aki nem a tünetek kezelését helyezi előtérbe, hanem a valódi okot keresi. A fog. gátló mesterséges vérzést csinál, ergo nem állít be semmit, mert nem gyógyítja meg a problémát. A szedésével még több probléma kialakulhat a későbbiekben. (pl nincs rendezve egy esetleges hormonzavar, IR, pajzsmirigy probléma, stb).

Egyébként a hozzá értő orvosok azt mondják, hogy a 21. században vérzés zavart kezelni fogamzásgátlóval szakmai műhiba!

2013. márc. 6. 23:28

A legtöbb igen sajnos:(

Én alaposan kivizsgáltatnám magam, mert lehet hormonális probléma is.

11. Dorottya23 (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2013. márc. 6. 21:07
Nagyon sajnálom, hogy így alakult a helyzeted, de fel a fejjel, erőt és egészséget kívánok neked, hogy mielőbb ess teherbe :) Én nekem meg egyik pillanatról a másikra lett ennyire rendszertelen, reméljük a gyógyszer segít majd :)
2013. márc. 6. 19:01
Nem. Nekem barátcserje kivonatú homeopátiás szert javasolt.
2013. márc. 6. 18:11
Az én dokim nekem a Premens filmtablettát javasolta és nekem bevált.Ez egy barátcserje kivonat és tényleg jó.
8. Sibetti (válaszként erre: 6. - Dorottya23)
2013. márc. 6. 14:47

Nekem dec. végén volt egy terhesség megszakításom a 13. héten genetikai okok miatt.

Utána 6 hétre szépen megjött, majd rá két hétre megint barnázni kezdtem. És pont akkor voltam a dokinál.Nekem is erre írt fel norculotot, plusz még a PCO gyanúja is fennáll,mert mindkét petefészkemben sok-sok ciszta van.

Azt mondta a doki, ez a norculot rendbe rázza a hormon rendszert! Remélem, mert szeretnék mielőbb újból terhes lenni.

2013. márc. 6. 14:43
Én is készülök az orvoshoz, nekem össze-vissza jön meg. Hol 18 napra, ma már a 40. nap és semmi...
2013. márc. 6. 14:39
Én ma voltam a nőgyógyászaton, mert nekem két hetente jön meg (a vérvétel és az uh vizsgálattal minden normális), és ma a doktor úr Norcolut-ot írt fel. Remélem ezzel beáll rendesen :)
2013. márc. 6. 14:35

Norculotot is szoktak, ha jól tudom.

De vannak gyógyteák is, amik állítólag jók. De ebben nem vagyok jártas.

2013. márc. 6. 14:34
Nagyon rendszertelen a mensesem és a doki ajánlotta a Qlaira fogamzásgátló szedését vagy azt a méhbe felhelyezett Mirena-t! Én nem akarok ilyeneket szedni! Tud valaki más megoldást?
2013. márc. 6. 14:34
35 évvel ezelôtt sem volt jobb megoldás rá.
2013. márc. 6. 14:33
Igen, de az nem megoldás! Ha nincsennek rendbe a hormonok el kell menni Endokrinológushoz!
2013. márc. 6. 14:32
Menstruációs ciklus rendezésére minden nőgyógyász rögtön a fogamzásgátlóhoz nyúl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook