Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció késése és kemény mell? fórum

Menstruáció késése és kemény mell? (beszélgetős fórum)


2014. aug. 25. 16:42
Illetve még azt szeretém kérdezni, hogy a og.gátkó abbahagyása milyen "melléhatásokat" okoz?
2014. aug. 25. 16:33

Voltam orvosnál, szerencsére pont ahhoz a dr-hoz kerültem, akihez mgánrendelésre s járok, és nőgyógyász-onkológus.

A gyógyszert abba kell hagyjam, a mellemben pedig ő is érezte a csomót, igaz elég nehezen találta me....azt mondta, hogy szerinte nem rosszindulatú,hanem fobroma. De elküldött uh-ra, jövő hétre kaptam ip.-ot, 2 hét múlva pedig terhességi vérvételre kell mennem, ha addig sem jön meg a menzeszem.

Remélem nem tévedett, és tényleg jóindulatú, bár onkológusként csak tudja mit beszél :) Még csak 5 mm, gondolom ha nem lennék hipochonser, észre sem vettem volna.

2014. aug. 24. 20:49
A ciklus előtti időszakban megjelenő kemény "dudor" lehet ciszta. A jó hír az, hogy ez jóindulatú, és nem szokott rákosodni, legalábbis nekem ezt mondták a mammográfián :) Bár ezek a ciszták inkább fájdalmasak, nekem legalábbis eléggé fájnak, amikor elkezd telítődni (középidőben). Megjön a mensi, utána elmúlik. Általában hormon-probléma miatt jön elő, nekem a pajzsmirigy betegségem óta van.
2014. aug. 24. 18:09
Amúgy holnap megbeszélem a gyógyszer abbahagyását, kitalálunk majdmásvédekezést.
10. Sommersby (válaszként erre: 7. - 32fab46f2a)
2014. aug. 24. 18:09

Ja, akkor terhesség kizárva.

De, hogy megnyugodj, jobb, ha elmész a nőgyógyászhoz, ahogy itt más is írta, lehet a hormonrendszered "gabalyodott" meg kicsit, és amiatt csomós a melled.

9. 32fab46f2a (válaszként erre: 8. - Mirror)
2014. aug. 24. 17:59
Párkapcsolatban élek 7 éve, csak ez ahónap volt ilyen "nélkülözős" :)
2014. aug. 24. 17:48
Semmi közöm hozzá, de akkor miért terheled a szervezeted? Ha újrakezdhetném, soha nem használnék fogamzásgátlót... :(
7. 32fab46f2a (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2014. aug. 24. 17:45
Aért nem gondolnám, mertmúlt hnapban rendesen megjött, és azóta nem volt szexuális együttlétem
2014. aug. 24. 17:35
terhes vagy
5. Sommersby (válaszként erre: 4. - 32fab46f2a)
2014. aug. 24. 17:21
Azért, ha megnyugtat mutasd meg az orvosnak, az nem árt. Látatlanban nem lehet tudni azért biztosat, ártani nem árt, ha látja orvos. Meg azért figyelj rá, hogy nem hagyj ki szemeket a tablettából, nehogy baba legyen. (Már nem kötözködésből írom, de jobb félni, mint megijedni, hacsak nem akarsz babát.)
4. 32fab46f2a (válaszként erre: 3. - Sommersby)
2014. aug. 24. 17:17

Köszönöm a válaszaitokat, tudom, hogy menstruáció alatt előfordulhat ilyen csak azért félek, mert most ugye nem is menstruáltam. Ami gondolom hormon gond miatt lehet, ami ha józanul gondolkozom,szintén eredményezheti a csomót. Csak amikor nagyon beparázok, ezek a józan gondolatok eltűnnek, és csak a gyomorideg marad.

Mert amúgy nem fáj, nem érzem, hogy elmpzdulna, semmi ilyesmi.

3. Sommersby (válaszként erre: 1. - 32fab46f2a)
2014. aug. 24. 17:15

Szerintem igaza van anyukádnak és a nővérednek, a melledben az a csomó valószínűleg tejmirigy lehet, előfordul, hogy a mell csomósabb, duzzadtabb, főleg a menstruáció előtti időszakban.

Persze, ha megnyugtat, mutasd meg nőgyógyásznak. A másik hogy a tablettaszedésnél vigyázz, mert, ha kihagysz szemeket, bekövetkezhet terhesség, Amikor mész a nőgyógyászhoz, azért említsd meg, hogy nem jött meg a megvonásos vérzésed (tabletta szedésekor ilyen vérzés van), és kimaradt 2 szem gyógyszer a tablettákból.

2014. aug. 24. 17:11
Azzal h kihagytál két szemet, megzavartad a hormonháztartásod, emiatt késik. A csomóhoz nem tudok érdemben hozzászólni mivel nem vagyok orvos, reggel majd megmondják.
2014. aug. 24. 16:58

Sziasztok!

Tegnap indítottam egy kérdést, de igazán érdemi választ nem kaptam. Szóval 7 éve szedek fogamzásgátlót, hétfőn szedem be az utolsó szemet, és péntek reggelre szokott megjönni a mentuációm. Most nem jött meg,igaz 2 szem gyógyszert elfelejtettem bevenni. Valamnt tegnap este miközben testápolóztam, észrevettem a mellemben egy dudort. Nem tudom, hogy csomónak lehet-e nevezni, igazából mirigyes az egész mellem, de ez valahogy kitüremkedk a többi közül. Alapból nem igen lehet érezni, viszont ha bekrémezem, és úg tapintom ki, akkor tök érezhető. Nem tudom ez a cilussal van-e összefüggésben, vagy mitől lehet, de nagyon nagyon me vagyok ijedve. Reggel megyek a nőgyógyászatra, de egyszerűen nem tudok megnyugodni, egyfolytában ezen agyalok, hogy mivan ha daganat. Anyukám és a nővérem azt mondj, ilyen minden nőnek van, és a menstruációval függ össze, és szerintük nem csomós a tapintása, hanem kemény "göb". Terhesnek nem gondolnám magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook