Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció erősségének csökkentése, lehetséges? fórum

Menstruáció erősségének csökkentése, lehetséges? (tudásbázis kérdés)


13. Icus
2010. aug. 8. 07:38
A pásztortáska pl. nagyon jó vérzés csillapító. Mária Treben könyvéből próbálok tea keveréket összeállítani. De, ugye ő azért nem most gyógyfűveskedett. Most már változnak az összetevők, egyiket elhagyják, másiknál rájöttek ez milyen jó....
12. Icus (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. aug. 8. 07:36

Papír vatta??:) dejó is lenne. Amikor néha olyan erős, hogy az always éjszakai betét 10 perc alatt "megtellik":(

Nekem a doki azt mondta hormonális. Többször voltam egésségügyi kaparáson. Legutoljára, a hormonspirált javasolta vagy méheltávolítás.... Most gyógyteákkal kisérletezem:)

11. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Becseiagi)
2010. márc. 12. 15:42
Most találtam meg a kérdésedet, nem tudom, aktuális e még... szóval nekem is voltak ilyen problémáim. A patikában mindig papírvattát vásároltam, (általában 500 grammosat,ezt használtam éveken keresztül. Általában kettő ívet hajtogattam össze. Előnye, hogy akár fél óránként, óránként is lehet cserélni és a wc-kagylóban lehúzható, arról nem is beszélve, hogy lényegesen olcsóbb, mint a betét. Először egy kicsit talán furinak tűnik, de sokkal jobb megoldás, mint az általános megoldások. Egy próbát mindenképpen megér! Szép napot! Zsóka
2009. júl. 4. 15:46
A görcseim szinte megszüntek, de a vérzésem 2.-4. nap annyira erős, hogy nem győzöm magam alatt cserélni az éjszakai betétet.
2009. júl. 4. 15:26
Mielőtt fogamzásgátlót szedtem volna, nekem is erős görcseim voltak. Azután a gyógyszer szedése alatt kb.4 évig teljesen oké volt minden. Ezután pedig még erősebbek lettek a görcsök, szinte olyan fájdalmaim vannak, mint szüléskor a kezdeti fájások.
2009. júl. 4. 15:13
Nekem is akkor csökkent mikor elkezdtem szedni fogamzás gátlot. Jol beállitotta szinte napra pontosan,és kevés van,szinte észre sem veszem.
2009. júl. 4. 11:53

Sziasztok!


Én majdnem 9 hónapja szültem meg a 3. babámat, a fiamat. A lányaimnál nem volt semmi gondom, először a szülés után 2hónappal jött meg (mondjuk az borzasztó fájdalmas volt), másodszor meg szülés után 6 hónappal. Nekem mindig erős görcseim voltak már előtte pár nappal is, és az első 3 napon is.


Most kisfiamnál a szülés után 5 hónappal jött meg először. És előtte már 1 héttel érzem a kis apró görcsökat, többnyire csak éjszaka, aztán megjön, de csak néha már csepp. Majd a 2. napon elkezd belőlem ömleni, minden tiszta vér tőlem. Már "tönkre tettem" a 2 legszabb lepedőnket, mert nem tudom belőle kimosni. Olyankor 3 napra bezárkózom. Óránként cserélem magam alatt az éjszakai betétet... De nem fáj a hasam úgy, mint anno! Ez a része jó, de hogy ennyire vérzek! Van egy miómám is jobb oldalon. Lehet valami köze hozzá? Mitől vérzek szerintetek ennyire? Óvszerrel védekezünk, de talán jobb lenne ha gyógyszerre váltanék?

6. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2009. jún. 26. 09:43

Hát, nem tudom, nekem régen mindig erős volt. (Superplus tampon 1,5 óra... :( ) És a fogamzásgátló se segített, csak annyiban, hogy nem akart leszakadni a derekam és kiszakadni a méhem... :(

De a szülés megoldotta! :)

Szóval, azt akartam csak ezzel mondani, hogy ez is egyénenként változó...

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Barbi1896)
2009. jún. 26. 09:38

gyógynövény boltokban biztosantudnak rá segítséget mondani, gyógyszert nem ajánlom.

egyébként minden második hónapban erősebb csak,mivel havonta váltakozva működik a két petefészek.

2009. jún. 26. 09:38
Mirena felhelyeztetésével akár meg is szűnhet.(méhen belüli fog.gátló eszk.)
3. zani
2009. jún. 26. 09:35

állítólag a cickafarkfű tea jó ilyenre. nam saját tapasztalat csak hallottam.

van egy hormontartalmú spirál ami állítólag a vérzés mennyiségét annyira lecsökkenti h tisztasái betét is elég és a napok számát is 1-2-re redukálja vagy teljesen el is tűnik. (nem tudom milyen korú vagy, megfelel-e neked a spirál)

2009. jún. 26. 09:35
nekem a fogamzásgátló segített anno. amúgy idővel csökken - állítólag.
2009. jún. 26. 09:32

Sziasztok!

Tudtok valami praktikát arra hogy a menstruációs vérzés erősségét lehessen csökkenteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook