Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menstruáció csúsztatás tablettával hogyan? fórum

Menstruáció csúsztatás tablettával hogyan? (tudásbázis kérdés)


24. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:38

ha ez áll a betegtájékoztatóban, akkor így kell csinálni!

tiszta sor. akkor rövidítesz, előbb jön meg

számold ki, Neked hogy kényelmes, melyik napon

2011. márc. 7. 19:30

Figyu!Ez egy "megvonásos vérzés" azaz nem valódi mensi,csak tablettaelvonási tünet.Semmi nem történik az égegyadta világon,ha két szemmel többet veszel be,és így elcsúsztatod az elvonási tünettel járó vérzést.

Sokan úgy oldják meg ahogy lejjebb javasolta valaki,mármint ,hogy két levelet egymásra szednek pihenőhét nélkül..akkor egyáltalán nem jön meg.De ez azért nem jó,mert a tisztulást azért biztosítani kell a szervezetnek.De két nap nem oszt nem szoroz,hiszen a normálisan mensizőknél is van hogy 28-35 nap között bármikor jön meg ,nem napra pontosan:DDD

2011. márc. 7. 19:20

Mi a teendő, ha meg akarja változtatni a havi vérzés kezdetének első napját

Ha az utasítások szerint szedi a tablettákat, a menstruációja/megvonásos vérzése nagyjából ugyanazon a napon fog kezdődni. Ha meg akarja változtatni ezt a napot, ezt a tablettamentes periódus rövidítésével (de nem hosszabbításával!) teheti meg. Ha például a menstruációja általában péntekenként kezdődik, és ezt keddre (3 nappal korábbra) akarja változtatni, az új csomagot a szokásosnál 3 nappal korábban kell elkezdenie. Ha nagyon lerövidíti a tablettamentes periódust (például 3 napra vagy rövidebbre), előfordulhat, hogy nem jelentkezik vérzés ebben a tablettamentes periódusban. Ezt követően pecsételést (vércseppecskéket vagy foltokat) vagy áttöréses vérzést észlelhet.

2011. márc. 7. 19:20
Én egyszer próbáltam így kitolni, valóban nem jött meg, de a következő hónapban közti vérzésem volt jó pár napig.
20. homokóra (válaszként erre: 4. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:20
Hagyd abba pénteken, és akkor kedden jön meg...
19. mindegyhogyki (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. márc. 7. 19:19

De így vasárnap fog megjönni, az meg már nagyon jó!

A Volina direkt azt írja, hogy a csúsztatást a tablettamentes napok rövidítésével (semmiképpen nem hosszabbításával) kell megoldani.


Hidd el, nem akarok csikicsukizni, de a legelejétől így szedem, most szeretném megváltoztatni.

2011. márc. 7. 19:17
Szia !Én amikor versenyeztem ,és hétvégére jött volna ki a mensim plusz kettőt vettem be még ,és így eltolódott a hétköznapokra...Mindenki így csinálja...nem hagyod ki a mensit mert az tényleg nem egészséges,hanem áttolod a hétvégéről két nappal....
17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:12

viszont megint ott tartasz majd, hogy ugyan ezen a hétvégén nem jön meg, de a következő és utána következő menzeszek megint hétvégére fognak esni


ezt akarod elkerülni? kényemesebb lenne, ha mindig mondjuk keddenként jönne meg_?


mert akkor (ha a nőgyógyász is rábólint)néhány tablettával kell tovább szedned a következő levelet (a többit meg sajnos kidobhatod) és így tudod elcsúsztatni



de nem ajánlatos sok csiki-csuki

16. nemmaci (válaszként erre: 14. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:10
ha elkezded a következő levelet, akkor nem.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:09
nem,nem fog megjönni
14. mindegyhogyki (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. márc. 7. 19:08
Az van leírva amit leírtam, így szabad (tehát hamarabb kezdem el szedni a következő levelet), de a kérdés az, hogy akkor most hétvégén meg fog jönni?
13. nemmaci (válaszként erre: 7. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:08
igen, még 3 hétig nem jön meg.
2011. márc. 7. 19:07

egyébként továbbra is csak azt tudom mondani:


nézd meg a betegtájékoztatót, ott le van írva, hogy szabad

11. nemmaci (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. márc. 7. 19:06
ha nem csinál belőle rendszert, akkor nem lesz baj.
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:06

értem én.


Te nem érted

9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:06
ja, hogy pénzbe se kerüljön meg akkor is jöjjön meg,amikor akarod?? na,ilyen nincs
8. mindegyhogyki (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. márc. 7. 19:06

HÉTVÉGÉN van a verseny. Fehér cuccban kell lenni.

...

7. mindegyhogyki (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. márc. 7. 19:05

De akkor tovább szedem egy hónapig, és megint kedden hagyom abba. Annyit érek el, hogy még 3 hétig nem jön meg.


Vagy úgy gondoljátok, hogy szedem mondjuk szerdáig (tehát plusz egy hetet és egy napot), majd hagyom, hogy megjöjjön, elvileg vasárnap, majd új levelet kezdek?

De akkor kidobok egy csomó pénzt az ablakon!

6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:05

ne játszogass a hormonjaiddal!

eléggé megviseli a szervezetet


ha állandóan van verseny, ez-az, akkor mindig azokhoz fogod igazítani a szedést és össze-vissza szeded?

5. nemmaci (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2011. márc. 7. 19:04
nem kell szünetet tartani.
2011. márc. 7. 19:04

Volinát szedek.

Kedden hagyom abba, így szombat reggelre jön meg. Ami sehogysem jó, mert hétvégente versenyzek.

Most hétvégén is verseny, és szeretném csúsztatni.

Ha most kedden abbahagyom, és csütörtökön már elkezdem szedni, akkor mennyi az esélye, hogy most hétvégén megjöjjön?

2011. márc. 7. 19:04
Nem hagysz szünetet, szeded folyamatosan a bogyókat. Kb ennyi.
2011. márc. 7. 19:03

ha egy hét kihagyós tablettád van, akkor nem hagysz ki hete, hanem továbbszeded


ha 7 másszínűd van, akkor azt nem veszed be, hanem elkezded folyamatosan az új levelet


egyébként a betegtájékoztatóban le van írva

2011. márc. 7. 19:02
Menstruáció csúsztatás tablettával hogyan?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook