Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menstruáció beállása gyógyszer abbahagyása után fórum

Menstruáció beállása gyógyszer abbahagyása után (beszélgetős fórum)


25. CsillagTM (válaszként erre: 24. - Monika0104)
2011. máj. 30. 12:53
ismerős...
2011. máj. 24. 16:53

Sziasztok

Én tavaly júliusba hagytam abba a gyógyszer szedését akkor két hónapig rendesen megjött aztán kezdődött a bonyodalom utána 2 hónap szünet következett novemberbe orvoshoz mentem ahol kiderült semmi bajom csak a hormonháztartásom felborult olyan egy hülye dokit fogtam ki, hogy azt mondta ilyen problémával többet ne is menjek .Oké mivel semmi bajom nem is mentem többet, meg nem is fogok hozzá menni soha többet.Akkor novemberbe az orvosi vizsgálat után megjött utána dec-jan újra szünet , akkor febr- márc megjött , és most újra ott vagyok hogy már két hónapja semmi megint és persze idegesít mert a hasam közbe meg fáj , de semmi .Már nagyon kezdem unni ezt a keveredést .Mikor fog ez újra a régi lenni???????

23. c38cbaaa28 (válaszként erre: 22. - Sibetti)
2011. máj. 24. 12:38
Ne félj, minden rendben lesz.:) De a doki a biztos!
22. Sibetti (válaszként erre: 21. - C38cbaaa28)
2011. máj. 24. 11:41
Igen! Augusztusban állunk neki (remélem)! Most nagyon megrémültem! El is megyek dokihoz! Köszönöm mindenkinek, aki írt!
21. c38cbaaa28 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. máj. 24. 11:31
Szia! Én tavaly októberben hagytam abba a gyógyszert, aztán megjött rendesen, de nem múlt el, hónapokig vérezgettem, csak picit, de akkor is zavaró volt. Elmentem dokihoz, aki mondta, hogy nem kellett volna ennyi várnom, írt fel norcolutot és az rendbe tett. De akkor megfogadtam, hogy bármi baj lesz rögtön doki. Szóval szerintem te is menj l dokihoz amint teheted és akkor legalább megnyugszol. Azért hagytad abba, babát szeretnétek?
20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Pethoevi)
2011. máj. 24. 11:18
:DDD Endomóki :) Az sem árt. Mondjuk általában nem csinálják Tb-re. Az endokrinológus előtt ezért el kell mennem Kiskőrösre egy laborba, persze fizetős, de nem annyi, mint Pesten lenne...és 24 óra múlva jön mail-ben az eredmény.
19. pethoevi (válaszként erre: 18. - Vigyorex6)
2011. máj. 24. 11:16
így van,de látod,engem még arra nem vizsgáltak.na de holnap az új dokinál okosabbak leszünk,remélem,ő endomókus is.:-)
18. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2011. máj. 24. 11:06
Másrészt, mert ki tudja mi okozza a kavart. Ha pl inzulinrezisztencia, az nem játék, kezelni kell.
17. pethoevi (válaszként erre: 16. - Vigyorex6)
2011. máj. 24. 11:04
Hát én meg tavaly augusztusban mondtam azt 8 hónap után,h másfél éve próbálkozunk.Új dokinál voltam,így könnyen ment.És azonnal elkezdte a vizsgálódást,persze laborral.És áldom az eszem.Mert az nem gond,ha közben mégis besikeredik,az nagy öröm.De várni hosszú hónapokat kár.Főleg ha már tényleg nem 20 éves az ember lánya.:-)
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2011. máj. 24. 11:01
Nagyon rámenősnek kell lenni. Én bementem a nőgyógyászati szakrendelésre és mondtam, h nekem ugyan kell egy beutaló vérvételre, 3 napra (előtte már voltam 23. napin). Mondtam, h kérte az endokrinológus. Persze nem így van, de majd viszem hozzá, csak megelőztem, h egyrészt ne kelljen várni, másrészt a kórházban Tb-re megcsinálják, így nem hiába fizetem.
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Deothora)
2011. máj. 24. 10:59
Így van. Laborig setovább, mert nem lesznek valósak az eredmények.
2011. máj. 24. 10:58

Egyet értek!Én is csak homron vizsgálat után kezdtem neki.Mindenképpen az legyen az első lépés.

Ragasztkodni kell hozzá és nem engedni,h a doki lerázzon.Sokszor érezzük,h valami nem olyan,még ha nem is tudjuk pontosan,h mi.Nálam is így volt ebben a hónapban.Mondtam páromnak,h menjünk el uh-ra,mert érzem,h valami nem olyan,attól tartok nem repedt meg a tüszőm (clostit szedtem és ez is okozhat cisztát).És igazam lett.Szóval attól,h ő a doki,még nem tudhat mindent,mert ő csak tanulta a női szervezetet,de nekünk a belső hang sokszor súg igaz dolgokat!Szóval ha azt érzed,h valami nem ok,akkor ne tágíts és menj addig orvosok után,amíg meg nem néznek!

Sajnos,ha nem akarnak komolyan venni,akkor füllenteni kell,h hány hónapja nem áll helyre.Mert akkor sem ad azonnal semmit,csak elküld végre laborba.

2011. máj. 24. 10:47
Én saját tapasztalatból mindenképpen, azt tanácsolnám hogy elöször várja meg mindenki a hormonvizsgálat eredmenyét, mert utánna is lehet mindenféle gyógyteákkal,és természetes hormon kezelésekkel - mert gyakorlatilag a gyógynövények is hormonkezelésnek minösülnek- segíteni "magunkon"...de addig nem érdemes mindenfélét szedegetni meg iszogatni amíg az ember nem is tudja pontosan hogy mi a baja...söt, a várt eredmény elmarad, viszont a hormontesztet meg a mindenféle gyógy cuccok meghamisíthatják, és annak nincs is értelme...bár ez a én véleményem.
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2011. máj. 24. 10:44
Én még nem kezdtem el szedni, mert jártam vérvételre, meg nemsoká megyek endokrinológushoz és nem akarok addig kavarni, viszont mikor a cserje után érdeklődtem a boltban, akkor ajánlották a Gynex cseppet. A b.cserjén felül több gyógynövény megtalálható benne. Olyan havi 2000Ft-ra jön ki. Utána is olvasgattam és jókat írnak a használók. Abban is van cickafark is pl.
11. Deothora (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. máj. 24. 10:41

Szia!

Én 5év után hagytam abba a tabit, elözö év júniusában, utánna kétszer megjött teljesen normálisan aztán meg már egyáltalan nem, egészen novemberig...közben voltam dokinál és nem talált semmit, de azt tanácsolta hogy várjak mert 6-8hónap még normális ha addig nem áll be, de mivel nekem úgy jött meg hogy: novemberben két hétig...aztán két hét múlva decemberben megint majdnem két hétig..aztán egészen áprilisig semmi, viszont akkor megint másfél hétig elmentem a dokihoz, és most tudom hogy szervileg semmi baj nincs - fontos hogy megvizsgáljanak hogy nem alakultak e ki ciszták pl. mert ciszták is okozhatnak ilyen problémát- így kaptam gyógyszert ami majd meghozza és mennem kell vérvizsgálatra hogy kiderítsék melyik hormonnal van gond.


Szóval én azt tanácsolom hogy, mindenképpen menj el dokihoz, hogy legalább az biztos legyen nálad is hogy valóban a hormonjaiddal van a gond, nem pedig szerivleg....utánna meg az orvos tud segíteni, mert egy ideig lehet várni, viszont nem érdemes sem a csodára várni, sem pedig saját magadat mindenféle gyógyteákkal stb. kezelni, mert amíg nem tudod hogy mi is egészen pontosan a gond, addig lehet hogy olyan teákat iszol amik csak rontanak a helyzeten.

10. pethoevi (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2011. máj. 24. 10:39
nekem nagyon bevált.van több formában,én szedtem 3 félét is.De legjobb a zafír volt,asszem beszüntették,mert nem volt engedélye,de nekem használt.:-)
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Pethoevi)
2011. máj. 24. 10:38
Hormonlabor mindenképpen és a barátcserjét égre-földre dicsérik.
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Vkatka)
2011. máj. 24. 10:37

Jajah, jók...az ízük is elfogadható.

Csak a fele-fele arányt úgy kell értelmezni, hogy a ciklus első felében kell cickafarkat (mivel az peteérés elősegítő és az ovulációt követő 147. napon van menstruáció, inkább a ciklus első fele eltérő), és a második felében palástfüvet. Kizáró ok a cickafarkra, ha cisztásodás van.

2011. máj. 24. 10:36

Szia!

Nekem sem volt minden ok gyógyszer után,Kiderült,h magas lett a prolaktin szintem.Azt sikerült barátcserjével levinnem (gyógynövény).Az első lépés egy hormon labor lenne,szerintem.Nem azt mondom,h utána azonnal hormonokat kell szedni,dehogy!De akkor a dokid már okosabb és látja,ha valami komolyabb cucc kell,vagy csak kicsit még várni.

Ezen kívül ajánlják még a ciklus első felében a cickafark teát és peteérés után a palást füvet.És valszeg nem ártana egy méregtelenítés sem,én diólevés és csalánlevél teát ittam 3 hétig,naponta váltva,éhgyomorra.De sajnos rendes peteérésem most sincs,így elkezdtem az aviva tornát,ami kifejezetten a női szervekre hat!Neked is ajánlom,mert csak fél óra és heti 2szer,max két naponta szabad végezni.Feldob és még jót is tesz.

2011. máj. 24. 10:34
Januárban hagytam abba, azóta jóóóó hosszú ciklusaim vannak (37, 45 majd 42 napos...), szerintem most volt az abbahagyás óta először peteérésem... Amúgy nekem a tabi előtt ugyanilyen volt a mensim, szóval nem is csodálkozom.
5. vkatka (válaszként erre: 3. - Sibetti)
2011. máj. 24. 10:31
Cickafark és palástfű teát ajánlottak nekem fele-fele arányban. Állítólag ez rendbe teszi. Én ebben a hónapban nem ittam, trehányságból, kíváncsi vagyok, vajon rendesen megjön-e. Még bő egy hetem lenne a mensiig, de a mellem már egy hete fáj. De ez nem mérvadó, mert van hogy három hétig is fáj, mire megjön.
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. máj. 24. 10:28
Nekem ősszel lesz 3 éve, h nem szedem. Kb jó fél éve már megjön 30-32 napra. De volt olyan év, h nem is nagyon mensiztem. Viszont márciusban volt egy 43 napos ciklusom is. Általában az a jellemző, h abbahagyás után még egyszer-kétszer megjön normálisan, aztán megbolondul. Ha beállna normálisan, akkor azt gondolom, hogy 3-4 hónapra meg kellene, hogy történjen.
2011. máj. 24. 10:28
Még nem! Épp ennek akartam utána nézni! Esetleg tudsz valamit javasolni?
2011. máj. 24. 10:27

Én áprilisban hagytam abba, azóta két-háromhetente jön meg. Elmentem dokihoz rákszűrésre, persze kifaggatott, és azt mondta, hogy az baj, ha nem állt be egy hónap után... De szerintem nincs két egyforma ember, és a bogyó igenis megborítja a hormonokat, idő kell neki, hogy helyre álljon.

Gyógynövényeket próbáltad már?

2011. máj. 24. 10:24

Sziasztok!


Február végén hagytam abba a gyógyszert, és utána rendben meg is jött a menstruációm. Aztán két hét múlva megint megjött. A következő viszont már nem akart megjönni. Elkezdtem E-vitamint szedni, mert az segít ebben! Kérdésem, hogy Nektek mikor állt be rendesen a menses a gyógyszer abbahagyása után? Illetve meddig érdemes várni, mikor forduljak orvoshoz?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook