Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mensim és a bolygó 😅 fórum

Mensim és a bolygó 😅 (beszélgetős fórum)


9. 66e2bc2de5 (válaszként erre: 7. - Jooeva)
2021. jan. 14. 17:28
tampon gondolatától is rosszul vagyok hogy ott van folyamatosan, nemhogy egy komplett spirált felhelyezni :o
8. 346cfad937 (válaszként erre: 1. - 66e2bc2de5)
2021. jan. 14. 17:23

Dehogy vagy rossz ember.

Én igyekszem tenni a bolygóért, vegán vagyok, törekszem a zero waste életmódra, állatkísérlet-mentes termékeket vásárolok, de az intim betét és tampon az a dolog, amiből megveszem a hagyományos verziót.

7. jooeva (válaszként erre: 1. - 66e2bc2de5)
2021. jan. 14. 17:15

Szép gondolat, valóban ez is szemét....a tüzelés valóban megold sok mindent.

Másik irány: nem gondolkoztál még olyan hormon spirálon (mirena), ami lecsökkentené/megszüntetné a menzesz mennyiségét? Nekem 7 éve van (5 évente kell cserélni) és nulla vérzésem van (előtte is normális mennyiségű volt) és nulla hulladékot termelek.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - 66e2bc2de5)
2021. jan. 14. 15:47

🤣🤣🤣


Szerintem ne legyen lelkifurdalásod!

5. 66e2bc2de5 (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2021. jan. 14. 15:47
na látod, milyen sokat foglalkozom én mindennel! 😜
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - 66e2bc2de5)
2021. jan. 14. 15:41

Nem nézem hogy ég, bedobom és rácsukom a kazán ajtót. 🤣

Utálom az egészet, és minél hamarabb meg akarok tőle szabadulni.

3. 66e2bc2de5 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. jan. 14. 15:38
na igen, a dagadó szemetesek, ne is mondd ... 😅 látom nem vagyok egyedül, én is van, hogy "kéményen kiküldtem", mint ahogy mondtad. Óvatosan, mintha félnék hogy bárki is meglátná pedighát... nem errôl van szó, még ha nem is egyedül élek 🤣 volt amenyiknek zöldes-színeses lángja volt 🤩 😎 az élet apró érdekességei :)
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - 66e2bc2de5)
2021. jan. 14. 15:31

Nem!

Nem vagy rossz ember ettől!

Meg van a magad baja így is, ne tetézd azzal hogy agyalsz!

Én tampont használok.

Nem sokat, mert nem vérzek nagyon, de az is szemét...

Én ráadásul így is úgy is szennyezem vele a környezetet.

Nyáron ugye nejlon zacskóban a kukába dobom. Úgy hogy még véletlenül se találkozzanak vele a szemétszállító emberei.

Télen pedig kiküldöm a kéményen. Annyira utálom a kukába dobni...

2021. jan. 14. 15:24

Sziasztok!


Egy sokak számára kényes/nehéz témával kapcsolatban vagyok kíváncsi a véleményetekre. A történetem az, hogy nekem mindig is iszonyú erős volt a mensim. Ha fájdalmakban nem is annyira (mint a folyás mennyiségéhez képest). Mert ugyanis alaphangon is 10 betét elfogy nekem napi szinten. Persze, tudom, hogy ez rengeteg és már csak emiatt is járok is orvoshoz rendszeresen, de egyelőre ô sem tudott mit mondani, hogy ilyenkor egyek-igyak sokat, és amíg nem szédülök és egyéb iránt minden OK, addig nincs probléma.


Próbáltam már többféle alsóneművel, legyen kicsit ilyenebb, olyanabb, de a vége mindig az volt hogy középen szélen lett "vége" a történetnek 😅 Illetve kb minden betétet megpróbáltam ami van... always, libresse az éjjeli verzióig mindent.


Ajánlottak, és próbáltam mosibetétet, de többet biztos hogy nem szeretnék ilyesmit. Inkább kifizetem, ha arról van szó. Kehelytől, tampontól meg egyéb "behelyezős" dologtól mindig is ódzkodtam. Bármennyire is "gáz", én mindig is betétpárti voltam, inkább strandon is (napozáskor meg amikor kinn vagyok) bepróbálkozok egy szárny nélkülivel vagy shortot ráhúzok. Hosszabb utakon meg ott a Tena márka széles választéka. Mi több, sporthoz is inkább ezek közül...


Viszont... hát joggal mondanák sokan, hogy így enyhén szólva sok szemetet termelek ezzel! Eddig mindig is "szőnyeg alá söpörtem" a fejemben ezt a mennyiséget (ki ne számoljátok akár heti szinten 🙈), és azt mondtam, hogy ilyenkor önző leszek és a saját "kényelmem" és biztonságom fontosabb lesz mint a bolygóé, és nőként ennyi igazán kijár nekem ezeken a nehéz napokon. De kíváncsi vagyok, hogy más, hanem is ennyi műanyag betét elhasználása mellett, szokott a fejében ilyesmi motoszkálni a sokadik betét után? Mit gondoltok, fölöslegesen agyalok ezen egyáltalán? Rossz ember vagyok ettől hogy nem foglalkozok vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook