Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menorrhagia, avagy a túl bő menzesz kezelése. Tapasztalatok? fórum

Menorrhagia, avagy a túl bő menzesz kezelése. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


26. kinkib
2021. ápr. 27. 08:54
Sziasztok! Én az aviva tornát tudnám javasaloni, bár nekem sosem volt nagyon erős vérzésem, de a női hormonokat segít kordában tartani.
25. NomNom (válaszként erre: 21. - Csicsi25)
2021. ápr. 23. 11:29
Tudom, ittam elég sokat. A csúcs a macskagyökér volt. Mikor a férjem megérezte az illatát (szagát) a szekrényben, azt mondta ennek mennie kell. XD
24. NomNom (válaszként erre: 22. - Delbuk)
2021. ápr. 23. 11:28
Olyat vettem amiben van.:)
23. delbuk (válaszként erre: 21. - Csicsi25)
2021. ápr. 23. 11:20
Tok erdekes, a csalantea az egyetlen gyogynovenytea, amit meg tudok inni. 🤷🏽‍♀️
22. delbuk (válaszként erre: 11. - NomNom)
2021. ápr. 23. 11:20
Jo a rutascorbin, de kell melle c vitamint is szedni.
21. Csicsi25 (válaszként erre: 20. - NomNom)
2021. ápr. 23. 09:53

:D

A gyógyteák nem arról híresek, hogy jó ízük van. Kóstolj meg egy csalán teát, utána nagyon finomnak fogod érezni a pásztortáskát :D

Egyébként előbb-utóbb meg lehet szokni, de lehet ízesíteni borsmentával, attól kicsit elviselhetőbb az íze.

Igen, akkor elképzelhető, hogy azért nem használt, mert a vérzés kezdetekor ittad és nem előtte kezdted.

20. NomNom (válaszként erre: 19. - Csicsi25)
2021. ápr. 22. 20:34

Persze, meg másnak más miatt.verzik annyira, lehet hogy jobban hat. Amúgy én is inkább próbálkozom először gyógynövénnyel.

Én nem kezdtem el előtte hanem mikor megjött akkor forraztam le egy adagot és ittam kb egész nap. Ahogy a csomagoláson volt úgy használtam. Lehet ez is volt a gond. De őszintén elég rossz íze is volt, nem tudom hogy 10 napig hogy bírtam volna.:D

19. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - NomNom)
2021. ápr. 22. 20:15

Így ittad, hogy 10 nappal előtte?

Amúgy én nem tudom, nem próbáltam, csak találtam a könyvben. Meg lehet, hogy több cikluson keresztül kell használni. Amúgy a gyógynövények tényleg lassan hatnak. Azért ahogy írtad, egy próbát megér.

18. NomNom (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2021. ápr. 22. 20:10

Én használtam, iszonyat sokat megittam belőle, talán-talán kicsit jobb volt de a vízhajtó hatása miatt egyfolytában mosdóba rohangáltam.:/

Nagyon sokat meg kell inni, hogy valamit érjen. Viszont nagyon olcsón hozzá lehet jutni, vmi 120 Ft volt egy csomag a Pingvinnél. Szóval egy próbát megér, hátha másnak működik.

2021. ápr. 22. 20:01

Lányok, ezt a kedvenc gyógynövényes könyvemben találtam.


"Akinek erős a menstruációs vérzése, 8-10 nappal a havi vérzés megkezdése előtt igyék naponta 2 csésze teát, amit 1 púpozott teáskanálnyi pásztortáskából kell készíteni forrázással."


Szerintem érdemes kipróbálni, nekem mindig segítettek a gyógynövények.

16. NomNom (válaszként erre: 15. - Zsifi1)
2021. ápr. 22. 16:31

Nem tudom, nekem az orvos mondta de ugye mikor elkezdtem S következő hónapban lettem terhes úgyhogy azóta sem szedem. :D Ha újra jelentkezik a probléma akkor újra kezdem.

A kúrát azért előtte orvossal egyeztetném.

15. Zsifi1 (válaszként erre: 11. - NomNom)
2021. ápr. 22. 15:54
Szia! Ezt én is szedem néha napján, vagyis amikor megvan, akkor egyet-kettőt beveszek. De ezek szerint menzesztől függetlenül kúraszerűen kellene szedni, hogy hatása legyen?
14. 8d00a82c06 (válaszként erre: 13. - NomNom)
2021. ápr. 22. 15:42

Amióta 11 éves koromban megjött vashiánnyal kűzdöttem. Terhesség alatt viszont nekem is nagyon magas volt a vasam. Konkrétan 3 csillagos volt a leleten.

Most megint vashiány tünetek vannak.

13. NomNom (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2021. ápr. 22. 15:38
Nekem mindig vashiányom volt miatta. Sosem volt olyan jó a vasam mint terhesség alatt, mert ugye akkor nem véreztem. Másnak meg pont akkor túl alacsony.
12. NomNom (válaszként erre: 6. - Aryes32)
2021. ápr. 22. 15:37
Ezt nekem is ajánlották de annyira rosszakat olvastam róla, hogy nem mertem kipróbálni.
11. NomNom (válaszként erre: 1. - 66e2bc2de5)
2021. ápr. 22. 15:35

Szia! Nekem ugyan nem állapították meg, hogy mitől van, de nekem is mindig volt az 5-6 nap alatt legalább egy nap, mikor annyira erős volt, hogy alig mertem vhova menni. Persze az esküvőn előtt 2 nappal is megjött ami tudtam h azt jelenti h aznap lesz a legrosszabb....

Bementem egy patikába és ott ajánlotta az egyik eladó, hogy amíg megvan szedjek napi 3 Rutascorbint. Hogy ezt nekem még senki nem ajánlotta... Utána mondta az orvos, hogy tulkeppen jó lenne egy kúrát végigcsinálnom és szedjem 3 hónapig. Mondjuk közben terhes lettem, de ennyire normális menstruációm nem volt még mint akkor.

Szülés óta lekopogom jobb.

Ja és az esküvői ruhám is megúszta.:D

2021. ápr. 22. 15:07

Világ életemben erős volt a menzeszem. Extra extra tampon fél óra + betét 7 napon keresztűl.

Ez van. 🤷‍♀️

9. 66e2bc2de5 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2021. ápr. 22. 14:24
Köszi a tippet! Egyébként kizárólag betétet használok (általában always, bella, meg amit aldiban és pennyben lehet kapni saját márkás "pufi"). Mindig is ezt használtam 🤷‍♀️ Majd utánaolvasok amiket írtál.
2021. ápr. 22. 14:01
Ergam volt.
7. Zsifi1 (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2021. ápr. 22. 14:01
Esetleg exacyl volt?
6. aryes32 (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2021. ápr. 22. 13:48
Valószínű Ergam csepp lehetett.
2021. ápr. 22. 13:22

Nem tampont használsz? Én becsavarodnék a betéttől!

Gyógykészítményekben nem gondolkodtál? Barátcserje, jamgyökér, vöröhere - ilyesmi. Szerintem érdemes lenne utánaolvasni és kipróbálni.

2021. ápr. 22. 13:09

Nekem amióta megjött, mindig nagyon erős, közel 8 napos menzeszem volt. 1 gyerekem született, átlaghoz képest a szülés után is sok volt, de nem annynra. Gyerekkoromban kaptam valamilyen gyógszert, E betűset, sajnos nem jut eszembe neve. A sok vérveszteség minden hónapban rendesen legyengitett. Szülés után hátha csökkenni fog a tiéd is.

Nekem nemcsak sok volt, görcsölt is nagyon.

3. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - 66e2bc2de5)
2021. ápr. 22. 12:34

Szia!


Sok jót hallottam már "hormonmentes Jankáról", esetleg Neked is tudna segíteni. Vagy egy funkcionális táplálkozási szakértő. Pl. táplálkozásbeállítás csapata.

2021. ápr. 22. 12:25

Hány éves vagy? Kaparást nem ajánlottak?

Hormonok milyenek lettek? mi lett a kiugró, amire ezt mondta az orvos?

Gondolom vettek vért, nem vagy vérszegény? Ezért nem nem kis mennyiségű vér!

2021. ápr. 22. 11:07

Sziasztok!


Nemrég (végre) diagnosztizálták nálam eme sajnálatos rendellenességet (utálom a betegség szót, pedig az 😞). Bár sosem volt gyenge, az első alkalomtól sem, mostanában az eddigi napi 10-15 (nagy kapacitású, leginkább éjjeli és extra vastag) betét is inkább a felső számjegyet súrolja. Ráadásul a napok száma is most már leginkább 7-től kezdődik. Szerencsére rosszul nem szoktam lenni, a fájdalmakat pedig aktív sportolással, mozgással, más hobbikkal 🏍 🛵 lent tudom tartani (vagy legalábbis a figyelmemet elterelni 🤷‍♀️). A hónapban ekkor azért sokszor fáradt vagyok és ilyenkor rengeteget alszom (este 22:00-8:30 simán) több napon át. És persze rengeteget eszem és iszom (meg is kívánom). Összeesni sosem estem szerencsére, nem is érzem fenyegetőnek ezt.


Hormon egyensúly hiányát (bizonytalanságát) találták a kiváltó oknak. (A hormonzavar szótól meg már egyenesen zavarban érzem magam 😓). Ajánlottak gyógyszeres kezelést, de sokan ellene beszélnek a hormontablettáknak és talán az orvos hangján is úgy éreztem mintha "ő a lányának nem adná be, de orvosként ezt tudja mondani" (nyilván nem mondta ezt ki). Azt mondta hogy vérhiány lehet belőle (gondoltam).


Van más aki ebben a cipőben jár(t)? Mi lett a döntés? Más tippek, megoldások? Vajon van esélyem hogy ez csökken? Mit gondoltok?


Én őszintén szólva inkább nem használnék gyógyszert, amíg bírom az "iramot" és nincs komolyabb egészségügyi panasz... Még ha nem is könnyű. Egyelőre a legnagyobb gondnak a betétcsere gyakoriságát látom, ami másfél óránként-óránként valóban nem túl praktikus.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook