Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menopauza, agyi köd, fáradtság fórum

Menopauza, agyi köd, fáradtság (beszélgetős fórum)


12. Marcius15 (válaszként erre: 6. - Ba7da9cfc0)
jan. 8. 10:28
Az a perimenopauza... A menopauza a 12 hónap vérzésnélküliség utáni állapot.
dec. 31. 09:48
nem vashianyod van esetleg,hogy nagyon faradt vagy?
10. Marcius15 (válaszként erre: 9. - Liza8)
dec. 30. 19:38
Igen.
2021. szept. 24. 20:11
Gyakoribb extrasystolék jelentkeztek valakinél változókorban?
8. libikóka (válaszként erre: 7. - Tike43)
2021. aug. 25. 10:41

Lehetne akár,bár kicsit korai de nem vagyunk egyformák.

Menj el orvoshoz megnézetni minden rendben van e:))

2021. aug. 25. 09:28
Sziasztok! Én 43 éves leszek. Tavaly novemberben 2 hetet késett a menstruációm, azóta minden hónapban pontosan megött. Most megint késik már harmadik hete. Nem tudom hogy ez már a menopauza kezdete-e. A hasamalja fájdogál már azóta hogy meg kellett volna jönnie. Állandóan olyan érzésem van, hogy majd most, de aztán semmi, az ingerültség is ugyanúgy megvan mint mielőtt megjön, talán mintha egy kicsi hőhullám is lenne de az nem vészes. Terhesség nem valószínű már 4 éve van fent spirálom, és novemberben ugyanilyen tüneteim voltak.
6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. júl. 20. 08:36

Ez az 1 évig nem jön meg sem igaz. Amikor már rendszertelenné válik és hónapokig nem jön meg, akkor már menopauzáról beszélünk, ami akár 5-6 évig is eltarthat.

De nagyon egyszerű, mert elmész egy hormon vérvételre és hamar kiderül mi a gond. Lehet, hogy egyszerűen csak pajzsmirigy alulműködésed van, de akár lehet a kezdődő változó kor is.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. júl. 20. 07:08

Szerintem sincs semmi köze a menopauzának ezekhez.

Inkább az időjárás, vagy ha kaptál covid oltást, akkor az...

2021. júl. 19. 19:32

Remélem csak a hőség és elmúlik.

Egyébként nekem is szinte mindig melegem van.

2021. júl. 19. 19:19
A hőség is lehet oka a fáradtságnak.
2021. júl. 19. 18:36

Ilyent nem... sőt, inkább redukálódott az alvásigényem, simán elvagyok napi 5-6 órával, többszöri felébredéssel. Ez az egyik, másik az őrült hőháztartási zűrzavar. Nekem klasszikus, hirtelen leizzadós szakasz egyáltalán nem volt, csak simán melegem van állandóan. Muszáj télen nyitott ablaknál aludnom, különben megfulladnék.

Kb. ezek ha elmúlnának, minden oké lenne.

2021. júl. 19. 18:30

Sziasztok!

Újabb eü.kérdéssel bombázom meg a fórumozókat. 🙈

Két hónapja késik a menstruációm.

Úgy gondolom nálam is beköszöntött a menopauza. Elértem bőven azt a kort. Tudom orvosilag egy évig, ha nem jön meg, akkor beszélhetünk menopauzáról.

A lényeg amivel kapcsolatban nyitottam a fórumot, hogy iszonyatos fáradtság van rajtam. Állandóan aludnék. Ezen kívül koncentrációs nehézséget tapasztaltam. Még az olvasásnál is nehezen megy felfogni a témát,tanulni meg úgy érzem képtelen lennék bármit.

Tapasztaltatok hasonlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook