Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyivel több pénzt von le a bankom a számláról, ha más bankautomatánál veszem le a pénzt? fórum

Mennyivel több pénzt von le a bankom a számláról, ha más bankautomatánál veszem le a pénzt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
31. emagdi (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2008. jún. 3. 16:41

na ja. a banki alkalmazottaknak nem kell hinni, gondold el, lehet hogy mondjuk ő is csak egy hónapja dolgozik ott, és fogalma sincs semmiről, vagy csak esetleg tökhülye, vagy nem érdekli a munkája. ilyenek mindenhol vannak.

szóval én azt mondom, az ember mindennek saját maga nézzen utána, és az alapján döntsön.


ha van egy kölcsönöd valahol, akkor az valamennyire köt, de azért még nem azt jelenti, hgoy minden banki tevékenységedet azon a bankon keresztül kell bonyolítanod. lehet több számlád is. sőt, talán még a hiteled is át tudod kedvezőbb feltételekkel vinni más bankhoz, ha ennyire elégedettlen vagy azzal a bankkal akinél most vagy.

persze, tudom macera a sok infót összegyűjteni, de talán megéri. mindenesetre előbbre visz, mintha csak bosszankodna az ember, és teleírna öt fórumot, hogy milyen szemét vele a bank:)

30. tixtina (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2008. jún. 3. 16:35

Lehet.

Egyébként ez a bank,ahol vagyok egyre rosszabb.

Sajnos nem tudom átvinni a pénzem,mert le van kötve.Még várnom kell pár hónapot.

Addig körbenézek,alaposan megfontolom,hova viszem a pénzem.

Azért vagyok itt,mert innen kaptunk kedvezményes lakáskölcsönt,amit még 7 évig kell törlesszünk.

Persze,nem olvastam figyelmesen el a tájékoztatót,de mikor megkötöttem a szerződést,egészen mást mondott a hölgy,mit amit csinálnak,ez tény.

29. emagdi (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2008. jún. 3. 16:28

hát azt, ha többet számolnak fel, mint amennyire jogosultak lennének, egyszerűen orvosolhatod, ha jelzed az ügyfélszolgálatukon.

ha viszont a kondíciós listában ekkora díj volt feltüntetve, csak te nem vetted észre, vagy nem olvastad el, akkor szerintem nem a bank a hibás. vagy nem jól gondolom?


komolyan, annyira tetszik, amikor tömegesen szidnak az emberek valamit, ami a saját választásuk volt (hol bankolnak), vagy amit ők mulasztottak el megtenni (tájékozódás a díjakról).

de ugyanez van még több másik topikban is, ez ugyanolyan mint amikor valamelyik sorozatot szapulja valaki, de azért minden epizódot megnéz:))

2008. jún. 3. 16:27
Én olyan bankban vezetem a számlámat, ahol nincs számlavezetési díj, minden átutalás ingyenes az Ibank-on, és a teljes összegre 100% garancia van. Bár ennek nagy jelentősége nincs, mert a pénzt nem a bankban kell tartani :D
2008. jún. 3. 16:23

Egyébként az is szemétség,ha saját bankon belül utalok,majd 200 ft-ot leemelnek.

Holott egészen másképp tájékoztattak a bankban.

26. 6c78107ff2 (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2008. jún. 3. 16:18
Nahááát,kedvezmény ha gyorsan fizetsz?Ezt fel se fogom a magyar agyammal...Biztos jó dolog :-)
25. emagdi (válaszként erre: 23. - Szanád)
2008. jún. 3. 15:43

rajtunk gazdagodnak? háát, mondjuk nem a folyószámla vezetésen, az biztos:) de persze, nyilván a banki tevékenységből élnek, mert hát ezért vannak. de cserébe szolgáltatást nyújtanak... és Te döntöd el, hogy kitől és milyen szolgáltatást veszel igénybe, és miért fizetsz. a folyószámla vezetés pedig tipikusan az a termék, amelyben elég nagy a verseny, és rengeteg ajánlat közül lehet választani, az ember ki tudja választani, hogy neki mi a legkedvezőbb.


a hitelreklámokkal kapcsolatosan részben egyetértek, szerintem is veszélyes, mert sokan bedőlnek, és erejükön felül vesznek fel hiteleket. de itt is azt mondom, hogy a felnőttek viselkedjenek felnőtt módjára a pénzügyeik intézésében is, és ne várják el mástól hogy helyettük gondolkodjon, vagy megvédjen valaki más saját magunktól.

2008. jún. 3. 15:37

Tudtátok, h sok külföldi országban ilyenért nem kell fizetni? Én Skóciában élek és nem kerül pénzbe a pénzfelvétel, az utalás, az egyenleg lekérdezés, ez utóbbi még akkor sem, ha kinyomtattatod az automatánál.

És pl ha a villanyszámlád gyorsan fizeted be (5 napon belül), akkor kedvezményt kapsz. Igaz itt 3 havonta kell ilyen jellegű számlákat fizetni, de az nem semmi, h 8ezer forintnyi kedvezményt kaptunk a gyors befizetés végett :)

23. szanád (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2008. jún. 3. 15:18

rajtunk gazdagodnak nem ?,

igaz nem közvetlenül ide tartozik ,de undorító a sok hitelreklám is, és sajnos nagyon sokan bedőlnek

a bankok meg sorra építik a sok irodát

én nagy ívben elkerülöm őket

22. emagdi (válaszként erre: 6. - Tinendo)
2008. jún. 3. 14:24

megnéztem, a word-od azért nem tudja megnyitni, mert pdf fájlok vannak fent:))))

szóval acrobat reader-rel nyisd meg és akkor látni fogod:)

21. emagdi
2008. jún. 3. 14:18
amúgy meg a privatbankar.hu oldalon a (bank-folyószámla menüpontban) kilistázza az összes folyószámla típust (s a hozzá tartozó főbb költségeket), lehet válogatni.
20. emagdi
2008. jún. 3. 14:13

van egy nagy rakás bank ma már, nem csak az otp. ráadásul minden banknak többféle számlavezetési csomagja van.

tessék körülnézni a bankok ajánlatai között, és kiválasztani amelyik a számodra legkedvezőbb. aki feleslegesen sokat fizet, az csak magát szidhatja.... (persze sokkal könnyebb mondani, hogy "szemét bankok" :)))

2008. jún. 3. 13:53
A Raiffeisennél 249 Ft-os számlavezetési díj mellett 2X ingyen vehetsz le pénzt bármelyik automatából!
2008. jún. 3. 13:46

nekem szerencsére nincs bankkártyám , és nem is tervezem hogy legyen.bár tudom hogy sokan erre kapják a fizujukat..

de azért milyen szemétség hogy ha hozzáakarsz jutni a fizetésedhez akkor még ők levonnak pénzt ,többek között ezért megy jól a bankoknak főleg az otp-nek

ettől a cégtől csak nagy nehézségek árán tudtam megszabadulni a nyugdíjpénztár kapcsán..egy szemét banda...

17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - 8da8a563b7)
2008. jún. 3. 13:42
Na én pont ezért mentem át az otp-től a raiffeisen-ba, mert nekem is majdnem havi 3000 ft-ba került csak az hogy volt kártyám és kaptam rá a fizut meg volt egy-két átutalás, meg telefonos értesítés. Ezen kívül a pénzt vettem le róla akkor állandóan fizetnem kellett még azért is. Nekem ebből elegem lett, és most, havi 600 ft-t fizetek mindezért. Ráadásul ha Raiffeisenes atm-ből veszek ki pénzt akár 20*-is akkor is ingyen van. és mivel nálunk az otp és raiffeisen kb. 20 m-re van egymástól inkább átsétálok. Nem vagyok hajlandó fizetni az otp-nek egy garast se.
2008. jún. 3. 13:36

Tényleg attól függ, melyik banknál vagy.

Pl. a Unicreditnél összegtől is függ, de kis összegnél 100ft körül, nagyobbnál már 1000ft a levonás, ha idegen atm-et használsz. Saját atm-nél ingyenmes bármekkora összeg.

Vásárlás ingyenes elvileg minden kártyával.

15. syria
2008. jún. 3. 13:28
A Raiffeisennél havonta 3-szor lehet bármelyik bank automatájából költség nélkül pénzt felvenni a „Lendület” számlacsomag havi kb. 600-Ft-os díjáért.
2008. jún. 3. 13:15

Manapság a bankok rászoktak arra a módszerre, hogy saját ATM-ből való kp. kifizetés esetén is vonnak le 3-400.-Ft-ot. Ez már nem általános, banktól függ, hogy mennyit. Úgy tudom, a PSZÁF már vizsgálja az ügyet.

Felháborítónak tartom, hogy a cégek kötelezővé tették a számlára történő bér átutalását, így nekem havi többezer forintba kerül, hogy a saját pénzemet használhassam.


Ha figyelmesen elolvassátok a havonta kiküldött egyenleget, látjátok, hogy 2-3 ezer forint az, hogy

hitelfedezeti biztosítás (ez mi????)

postai feladvány (nem sakkozok!!!!)

számlavezetési díj

ésatöbbi, ésatöbbi.


Felháborítónak és irracionálisnak tartom. Persze, a bankoknak igazuk van, ha mi ilyen birkák vagyunk... és hagyjuk magunkat. /Összedőlne a gazdaság, ha mindenki egyszerre megszüntetné a számláját!/

De azért kamattal nem nagyon szúrják ki a szemünket! (Csak ha felvenni akarsz, mondjuk hitelt.)

2008. jún. 3. 12:29
Kártyával fizetni érdemes, vagy egyszerre levenni a fizetést. elaprózni nincs értelme, mert minden tranzakció után, ha azt írja, hogy sikertelen volt, akkor is leemel a számládról 250-500 ft-ot.
2008. jún. 3. 12:18
sokat levonnak. főleg az otp. komolyan, 2-3 ezerbe kerül nekem, hogy használom a kártyámat. kivenni pénzt nem nagyon szoktam. és mégis ennyit levonnak havonta
11. szimre
2008. jún. 3. 12:03
Komplett útonállás, amit az egyes bankok művelnek. Ezért nyitottam három banknál folyószámlát, amelyeken mindig tartok némi pénzmagot, hogy sajátbanki költséggel vehessek föl az ATM-ekből.
10. 4c35511f0b (válaszként erre: 7. - 6c78107ff2)
2008. jún. 3. 12:01
ja, én azt hittem az a kérdés...jó, hogy írtad:)
9. 56288d981e (válaszként erre: 7. - 6c78107ff2)
2008. jún. 3. 11:59
köszi!! :)
2008. jún. 3. 11:57

Attól függ melyik bank automatájából vetted fel és mennyit (illetve milyen a szerződésed).



Én pl tudom, hogy van olyan "kedves" bank, amelyik 1100 Ft-ot emel le. Figyelni kell.

7. 6c78107ff2 (válaszként erre: 5. - 56288d981e)
2008. jún. 3. 11:57
A kártyával való fizetés többnyire díjmenetes bármelyik banké legyen a terminál.Tehát az nem kerül pénzbe.Csak a kp-levétel az atm-ből.
6. tinendo (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2008. jún. 3. 11:54

Köszi a tippet.

Az a baj, hogy nem tudom megnyitni a fájlokat.

Valami miatt nem tudja megnyitni a world-om. :(

Ezért írtam ki a tudásbázist.

5. 56288d981e (válaszként erre: 3. - Sara1986)
2008. jún. 3. 11:52
igen, én is így tapasztaltam. otp-s folyószámlám van, és egyszer erste-bankos atm-nél vettem le pénzt, a hóvégi elszámolásnál esett le, hogy ez bizony 500huf-ba került. (azt hiszem akkor pont egy ezrest vettem le...:S) azóta nagyon figyelek, hogy lehetőség szerint otp-ben vagyek le, vagy otp-s péntárnál fizessek kártyával. jut eszembe... ez számít? úgy értem, többe kerül, ha mondjuk KH-bankos pénztárnál fizetek otp-s kártyával?
2008. jún. 3. 11:47
az a számlacsomagodtól függ. nézd meg, az otp oldalán fent van a kondíciós lista, abban meg tudod nézni a költségeket.
2008. jún. 3. 11:46
500 Ft-ot
2008. jún. 3. 11:42

Én arra lennék kíváncsi, hogyha OTP-s kártyával pl. K&H bankos automatánál veszem le a pénzt, mennyivel több összeget von le a számlámról a bankom.

Előre is köszi a válaszokat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook