Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit változott a világ?! fórum

Mennyit változott a világ?! (beszélgetős fórum)


1 2
47. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2014. júl. 13. 17:13
A nippeket ne pincében! Vitrin nekik! :))
2014. júl. 13. 16:23
rengeteget..
45. Fiúsmami (válaszként erre: 31. - Kristo_f)
2014. júl. 13. 15:21
Relatív mi a normálisan.Eszméletlen sok alkoholista van a most 60 körüliek között,főleg a panelban.Sokan becsületesek voltak az tény,de rengeteg naplopó is akad,persze az most is.Könnyebb volt akkor sokkal.Míg anyám dolgozott addig mentünk játszótérre ,biciklizni stb.Na ez most nem működik!Volt egy pár téli egy pár nyári cipő,iskola köpeny ,most meg megy a versengés.
44. grizus
2014. júl. 10. 02:38
Technikailag és morálisan változott. Meg ahogy kinéz.
2014. júl. 7. 17:49
sokat.
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - 993dda84ef)
2014. júl. 7. 17:43

Nekem anyósom gyűjteményében tuti van:D

De a pincében vannak a nippjei bedobozolva. Nem tudom mit tegyek velük....

41. 993dda84ef (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2014. júl. 7. 17:26
Persze, megtaláltam én is, köszi :DD, azért írtam, hogy még így sem rémlik, valamiért a családi gyűjteményből kimaradt. Ez sok mindent megmagyaráz...:DD
40. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2014. júl. 7. 16:55
Egyik családnál még megvan, hamutartó is van hozzá! :))
2014. júl. 7. 16:46

És volt ez is:D

Ezt még le is tudom fotózni, mert van itthon valahol ilyen:DDD

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - 993dda84ef)
2014. júl. 7. 16:44

Csak annyit írtam be, hogy retró üveghal...

[link]

37. M0ncsa (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2014. júl. 7. 16:06

Nem az a baj, hogy letezik, hanem hogy kotelezo.

Amikor kislany voltam, es hosszabb (10-12 oras) utra mentunk, a hatso ulesen elvoltam, mint a befott. Ettem, ittam, totagast alltam, lefekudtem aludni, ami jol esett. Hosszabb utat felnott is nehezen bir ki ulesbe szijazva, nemhogy egy gyerek.


A felelossegvallalasra valo szoktatast viszont nagyon hianyolom, ja.

36. M0ncsa
2014. júl. 7. 16:02

En 77-es vagyok, es bar "hosnek" nem erzem magam emiatt (a kor egy allapot, nem ereny), es nem is hianyomok epp mindent abbol a korszakbol, azert sokmindent igen. Foleg a resztrikciok hianyat.

Jo, hogy van szamitogep, internet, mobiltelefon, ezekrol nem mondanek le semmi penzert. Jo dolgok ezek, csak okosan kell hasznalni.

Lemondanek viszont a kotelezo ezerfele biztonsagi berendezesrol a gyereknek (szandekosan nem hasznalunk semmit, csak amit muszaj - gyerekules, pl.), mert ugy gondolom, ha nem tanul meg magara vigyazni, hat helyette senki sem fog. Nincs sisak meg konyokvedo, van helyette csomo kek folt es horzsolas, na bumm. Nagy mazlink tovabba, hogy a "semmi kozepen" lakunk, remek szomszedokkal, ugyhogy auto, lakas altalaban nyitva, kiveve, ha bemegyek a varosba, mert az minimum fel nap. Gyerek es mi siman atmaszkalunk a szomszedokhoz, es ha nagyobb lesz, biztosan bandaznak is majd. Szerencsere a tobbi (nagyobb) gyerek is hozza van szokva, hogy kint orjongjon, ne a teve elott punnyadjon naphosszat, en is igyekszem igy nevelni a sajatomat. Lenyeg a lenyeg, sok szempontbol szerencsesnek tartom magam.

Rengeteg baratom mondta, hogy nagyvarosba nem vallalna gyereket. Sokan tettek is az ugy erdekeben, es kikoltoztek videkre csaladalapitas elott.

2014. júl. 7. 15:59
A reklámok, játékemlékeztetők jók voltak. Viszont én nem hiszek abban, hogy annyival jobb volt azért. Tényleg jó lenne, ha a mai jóval nagyobb teljesítményű autókban nem lenne biztonsági öv hátul, sem gyerekülés? Szabadabbak voltunk, igen.Nagyobb volt a felelősségünk, viselnünk kellett a tetteink következményeit, ezt vesszük le a most felnövő generáció válláról azzal, hogy a tanárok gyakorlatilag eszköztelenek a gyerekekkel szemben
34. 993dda84ef (válaszként erre: 30. - F3000dc5ef)
2014. júl. 7. 15:48
:DDD Pontosan, rátapintottál a lényegre. Nem a libidóval van a gond...:D
33. 993dda84ef (válaszként erre: 29. - Kubiak)
2014. júl. 7. 15:47
Nekem ezek a halak nincsenek meg, rágugliztam, hátha beugrik, de így sem rémlik, lehet, hogy nálunk ez kimaradt, vagy csak bennem nem hagyott mély nyomot.:DD
32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 28. - 993dda84ef)
2014. júl. 7. 15:47
:)))))))))))
31. kristo_f (válaszként erre: 27. - Fiúsmami)
2014. júl. 7. 15:33

Nézzünk csak megy 50-60as években készült koncert felvétel pl. a yotubon vagy a volt IfiParkbol

Az ott sikitozó elaléló kislányok/fuk, ma nagymamák/papák és felneveltek mégis egy/több gyermeket normálisan/vagy nem :)

30. f3000dc5ef (válaszként erre: 27. - Fiúsmami)
2014. júl. 7. 14:47
De a mamát nézte bakker, nem a gyereket :DDDDD
29. Kubiak (válaszként erre: 28. - 993dda84ef)
2014. júl. 7. 14:45

Egy ismerősnél karácsonykor igazi üveggömbök voltak a fán.

Csak álltam és néztem a régi díszeket és annyira gyereknek éreztem magam újra :)

A fiam csak annyit kérdezett hogy anya ugye nem fogsz megsiratni egy karácsonyfát?

Nem ismeri a zseblámpaizzós KGST piacos karácsonyfadíszt sem . :D


Másik kedvencem gyerekkori emlék!

Üveghal minden színben és méretben!

Emlékeztek még? :D

28. 993dda84ef (válaszként erre: 1. - Kubiak)
2014. júl. 7. 14:36

Klassz videó, köszi, nagyon tetszett!:DDD

A 70-s évek szülötteire mondják sokan, hogy a legszerencsésebb korosztály, mert 2 világ mezsgyéjén született, így hatalmas potenciál van bennük. Ez igen hiteltelennek tűnik egy olyan ember szájából, aki ebbe a korosztályba tartozik, nyilván valahol mindenkinek a saját korosztálya az etalon, nem magunkat akarom ezzel fényezni, ez a korosztály természetesen semmivel sem különb a többinél, inkább arra gondolok, hogy születési idejének köszönhetően ebben a vonatkozásban szerencsésebb. Egyfelől a régi rendbe született, annak értékrendjét hordozza kiölhetetlenül, de ugyanakkor elég fiatal és fogékony volt még ahhoz, hogy az új világ és annak vívmányai, tempója is élete szerves részévé váljon, tehát képes legyen fokozatot váltani. Ebben a kettősségben van nagy lehetőség, de ugyanakkor felelősség is, mert ha ez a korosztály nem próbál valami maradandót alkotni, akkor rengeteg dolog elveszik, amit már csak ők képviselnek, és ha nem tudják továbbörökíteni, örökre elveszik, hiába bír kiemelkedő jelentőséggel. Minden generáció azt viszi tovább, amit úgy hagytak neki örökül, hogy azt nem rabigaként élte meg, hanem féltve őrzött kincsként.


Minket még nem a televízió, vagy a számítógép nevelt, a szabadban nőttünk fel, legtöbbünk talán lakótelepen élt, de a napjaink jelentős részét a „grundon” töltöttük, a szomszéd gyerekekkel, általában már 6-7 évesen felügyelet nélkül, mert nem jutott minden bokorra kézzel fogható veszélyforrás. Hazamentünk, ha megéheztünk, vagy ránk sötétedett. :D

Minden generáció megmosolyogja az előtte lévőket, és azok szokásait, kinézetét, ez mindig így volt, de a 80-as évek, ill. talán a 90-es egy része is, akkora kontrasztban áll az azt követőkkel, hogy ezt még azoknak is nehéz megemészteni, akik ebben a kettősségben szocializálódtak.


Imádom ezeket a videókat, számomra kevés meghittebb dolog létezik, mint ez a fajta nosztalgiázás, minden ráutaló emlék, a legprofánabb reklám is meghat és megmosolyogtat, nem tudom megunni. :D


Jaj! Nőként számomra még mindig a neonszínű lambada szettem a legpusztítóbb emlékem.:DDD

…és igen, napközben nálunk is mindig nyitva volt a bejárati ajtó a lakótelepen , sőt, a szomszédok egy részéhez kopogás nélkül jártam át, csak beköszöntem, elkértem, amiért átküldtek, vagy éppen haladtam tovább a barátosném szobájába.:D

Most meg, még a postás is gyanús.:DD

2014. júl. 7. 13:30
ó azért a régi öregek se voltak szentek,csak titkolták,anyámat mindig leste az öreg ember .De tényleg jobb volt a 70-es 80-as években gyereknek lenni és könnyebb is volt.
26. Kubiak (válaszként erre: 25. - F3000dc5ef)
2014. júl. 7. 12:13
Lehet igazad van pláne hogy már nem is olyan kicsik :)
25. f3000dc5ef (válaszként erre: 23. - Kubiak)
2014. júl. 7. 10:55
Ne féltsd túl őket :DDDD
24. ina87
2014. júl. 7. 10:47
muszáj változni a világnak hisz egyhejben nem álhatunk és azt is biztosra veszem h van manapság van olyan technika amit még nem hoztak nyilvánoságra pedig már létezik,egy dolog nem tetszik csak az h rohamosan változik a világ tul gyorsan és az embernek nincs is ideje megszokni azt amit mert jön az ujabb darab,sokat mosolygok mikor látok egy kisgyereket telefonal a kezében h már az ö korukban telefon tehát késöbb milesz és eszembe jut az h párévnek ezelött telefon és internet nélkül is tudtunk komunikálni és elértük a másikat,de majd az ujabb generácio h fog tul élni ha valami kütyü nem lesz vagy nem fog müködni pároráig mert a technika nélkül is van élet és kell hogy legyen!
23. Kubiak (válaszként erre: 22. - F3000dc5ef)
2014. júl. 7. 10:34
Ha a gyerekeimről van szó nekem mindenki gyanús!
22. f3000dc5ef (válaszként erre: 21. - Kubiak)
2014. júl. 7. 10:32

Bennem nem lenne :DDDD Az idős házaspár még régi rendszerű :DDD


Ha egy fiatal házaspár...na...az már gyanús lenne :D

21. Kubiak (válaszként erre: 20. - F3000dc5ef)
2014. júl. 7. 10:22

Most valljuk be ha egy idős házaspár mondaná a gyereknek......háááttttt......bennem lenne a gyanakvás hogy mit akarnak.


Gyanakvóak lettünk olyan dolgokkal szemben ami természetes volt számunkra.

Nem?

20. f3000dc5ef (válaszként erre: 19. - Kubiak)
2014. júl. 7. 10:17
:DDDD
19. Kubiak (válaszként erre: 18. - F3000dc5ef)
2014. júl. 7. 10:13
Még sokszor oda is bementünk ahol nem is volt gyerek a háznál csak behívtak hogy beszélgessünk.
18. f3000dc5ef (válaszként erre: 17. - Kubiak)
2014. júl. 7. 09:56
Pont így :( Mennyivel jobb volt úgy :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook