Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit számít napjainkban? fórum

Mennyit számít napjainkban? (beszélgetős fórum)

15. doresz88 (válaszként erre: 14. - -magnólia-)
2010. nov. 18. 22:21

Igen, ebben igazad van. Sokan vannak akik a bőrszékre meg a milliókra várnak...


Nekem meg ez a belsőépítészet tetszik a legjobban, de gondolkodom még az építészeten is, mondjuk ez már nyilvánvaló, hogy egyetemen tanulnám, okj-n sztem nem is lehet... Egyik jobb mint a másik.. Nekem meg csak a dilemmám nő. :)))

14. -magnólia- (válaszként erre: 7. - 0a6ce1d48d)
2010. nov. 18. 11:47
A legtöbb egyetemet végzett semmire se megy a diplomájával, míg én ismerek nem egy szakmunkást végzettet, aki sikeres a munkájában és jóval többet keres, mint az átlag. Pont azért, ahogy írta valaki, mert rengeteg a hiányszakma. Amiket ugye szakmunkás útján lehet elvégezni. Boldog, boldogtalan egyetemre megy, csak hogy elmondhassák magukról, nekik is van egy plusz papírjuk aztán sokan nem mennek vele semmire...
2010. nov. 18. 05:46
Nekem 2db Okj-s bizim van,de egyik sem ért eddig sokat! :S
12. doresz88 (válaszként erre: 11. - E5bfff55e3)
2010. nov. 17. 23:34

Igen azokra gondoltam, a Nyugat Magyarországira, meg a Pécsi Tudományegyetemre. Én majdhogynem Pesten lakom, nekem ezek messze lennének...


A másik meg amit Te is mondtál... Hogy mit tanítanak egy OKJ-n? Mennyire alapos? Milyenek a tanárok?

2010. nov. 17. 20:04
Melyik két vidékire gondoltál? Pécs és Győr? Egyébként az Iparművészetire felvételizett pár évfolyamtársam, oda tényleg csak a legtehetségesebbek tudnak bekerülni. Pl. az egyik évfolyamtársam már 2 éve tanult építészetet (vagyis végigrajzolta a 2 évet), s utána akart átmenni az Iparművészetire és még így sem vették fel. Pedig nálunk is volt ugye egy felvételi, ahol átjutott a rostán. Szóval, ha nem vagy őstehetség, akkor kár elpazarolni plusz 1 évet a felkészüléssel. Ha van ismerősöd és így el tudnál helyezkedni, akkor lehet, hogy elég az OKJ-s is, bár az a baj, hogy arról nem sokat tudok, hogy ott pontosan mit is oktatnak.
10. doresz88 (válaszként erre: 9. - E5bfff55e3)
2010. nov. 17. 19:43

Hát talán a kapcsolatokkal nem lenne gond, vagyis egy van, de ezt is el kell egyszer kezdeni kiépíteni. Én úgy vagyok vele, hogy ha egy van, akkor abból már lehet több is. Ismerek egy belsőépítészt is, igaz nem személyesen, de a munkáit már láttam testközelből, de ő pl nem foglalkozik építészettel. Viszont az az egy ember, aki a "kapcsolat" 2 havonta átépítteti a lakását, és a barátai sem különbek....


Igazából ez a suli a dilemmám.

Ezt a szakmát ha jól láttam 3 egyetemen lehet tanulni, ebből 2 vidéken van, a 3. meg ai Iparművészeti... Hát az lesz inkább a nehéz, hogy abba a 15 főbe felvegyenek... Na inkább ahhoz kéne nekem segítség...

Ezért gondolkozom hogy melyiket válasszam, hogy megéri-e még 1 évig felkészülni, és még 3 évet egyetemre járni, vagy elég-e az OKJ. És persze nem olcsó az egyetem. ... Ááááááá. Miért van ilyen szar helyzetben ez az ország, hogy tök mindegy mit csinálsz, semmi nem jó...

2010. nov. 17. 18:47
Szerintem az OKJ-s belsőépítész képzésnek nincs sok értelme. Maximum azt mondhatnád meg, hogy ki hova pakolja a bútorait, milyen színeket használjon. Tavaly voltam gyakorlaton egy építész irodában és az a tapasztalatom, hogy azok a jobb módú emberek, akik mondjuk megterveztetik a házukat, ugyanazzal a tervezővel a belsőépítészetet is megterveztetik. És így kompletten kész is van a házuk, nincs szükségük külön belsőépítészre. Másrészt most nincs is munka a válság miatt. Persze nem akarlak eltántorítani ettől, ha ez érdekel, akkor tanulj bátran. De lehet, hogy inkább felsőoktatásban tanulnám. És az sem árt, ha vannak kapcsolataid, hogy utána könnyebben el tudj helyezkedni, mert az építészetben (meg máshol is) lassan már mindenki kapcsolatokkal helyezkedik el.
2010. nov. 17. 18:40

Ti mit javasolnátok nekem? OKJ, vagy egyetem?

23 leszek, van egy másfél éves babóm, és nem tudom mi lenne jó. Kell-e nekem a diploma, hogy "érjen valamit" az egész, vagy elég az OKJ? (egyetemen 3 év, okj-n 2...)

2010. nov. 17. 16:06
Felső iskolai végzettség nélkül ma már szinte semmit sem tudsz elérni.
2010. nov. 17. 14:49

A mai világban szerintem túl sok a diplomás, ennyit talán nem is tudnak már foglalkoztatni. viszont én azt tapasztaltam, hogy a jó szakmunkás igen kevés. Vannak ezek a "divatszakok" mint pl. marketing- és reklám-, pénzügyi, számviteli és banki managerek. Egy felmérés szerint ezekből a divatszakmákból már nincs igény, mégis ontják őket az iskolák, ellentétben például az építőipari szakmákkal, ahol a frissen végzettek dupláját is felszívná a piac.

Hiányszakma viszont a kőműves, szobafestő-mázolók, épületburkolók. Nem minden területen ilyen siralmas a helyzet: szakácsnak, cukrásznak és pincérnek például, amelyekre várhatóan szintén folyamatosan lesz kereslet, sokan szeretnének tanulni, s nincs hiány az autóipari szakmákra jelentkezőkből sem. Annyira leromlott a kétkezi szakmák presztízse, hogy a szülőket nem a valós jövőkép vezérli iskolaválasztáskor. A divatos irodai, üzleti „menedzser" szakmákban nagyon nehéz elhelyezkedni. Ezzel szemben egy értelmes festő vagy csőszerelő, aki esetleg még idegen nyelvet is beszél, kifejezetten magas életszínvonalat tud biztosítani a családjának. Sajnos a szülők motivációja gyakran nem az, hogy valóban az életre, munkára neveljék a gyereket, hanem hogy „tanuljon csak, ha megteheti".

2010. nov. 17. 13:53
Sajnos a papír kell mindenhova, mégha nem is ér semmit. Úgysem az iskolában fogod megtanulni a szakma kis csínját bínját.
2010. nov. 17. 11:44
Lehet hülyeség, de én azt gondolom, hogy a lényeg, hogy fel tudj valamilyen papírt ,mutatni és ha valóban értesz ahhoz, amit csinálni szeretnél, akkor arról már csak meg kell győznöd a másikat. Hiszen mire mész bármilyen diplomával, ha elhelyezkedsz és 2 nap alatt kiderül, nem tudsz semmit...
2010. nov. 17. 10:04

Az az igazság, hogy szerintem ma nagyon nehéz olyan szakmát választani, amiből van munka is meg pénz is.

Nekem még nincs semmi, és rengeteget gondolkodtam már, hogy hogyan menjek tovább, hogy szeressem is a szakmát, és keressek is vele. Na ilyet a legnehezebb találni. Most arra jutottam, tök mindegy mit választok, így is úgy is rohadt nehéz lesz elhelyezkedni, de akkor legalább szeressem! Hát ezt szeretném.


Neked nincs tapasztalatod az Iparművészeti Egyetemről?

2. 240309c047 (válaszként erre: 1. - Doresz88)
2010. nov. 17. 09:52
Engem is nagyon érdekel a belsőépítészet, de azért nem végeztem el,mert ebből a szakmából nagyon nehezen lehet megélni Magyarországon. Gyerek korom óra benne vagyok az épitészet egyes területeibe, hiszen az összes családtagom ebben dolgozik,és látom,hogy a belsőépitészet az amire sajna nagyon nincs kereslet főleg magán embereknél. :(
2010. nov. 16. 23:55

Mennyit számít manapság, hogy egy szakmát felsőoktatásban, vagy OKJ-n végez az ember?


Konkrétan a belsőépítészet érdekel, meg úgy a vélemények a témáról...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook