Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit költötök egy hónapban élelmiszerre? fórum

Mennyit költötök egy hónapban élelmiszerre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
136. Perseida (válaszként erre: 124. - 5239d91094)
2013. dec. 24. 09:27
Mi öten vagyunk és bizony minden luxus nélkül elmegy a 200 ezer kajára...Illetve, amit veszünk, az elfogy, nem jellemző, hogy bármit is kidobnánk, vagy ha mégis van olyan maradék, akkor a két kutya megeszi. Nem veszünk extra dolgokat, és mégis elmegy ez a pénz.
135. gribedli*** (válaszként erre: 131. - 5239d91094)
2013. dec. 24. 09:17

Nem emlekszem ra, de ebben az esetben orulok es gratulalok. De te is erzed akkor, hogy Jamie es Gordon konyhaja az igazi olasz konyhahoz kepest egy kutyulek, nem?:)


Toszkanat imadom es az ott eloket is, es mit mondjak, egy jo kis fiorentinanak nincs parja, nagyon jol foznek!

2013. dec. 23. 11:00
Annak , aki egyedül van szerintem sokkal inkább érdemes magára kotyvasztani , mert egész más igényei vannak annak az emberkének , akinek csak sajátmagáról kell gondoskodni . Én legalábbis magamnak sose csinálnék akkora faxnit , mint a családnak , szeretem a leveseket , csak levest főznék , + néha főzeléket , húst nagyon-nagyon ritkán , sütit még ritkábban , biztos h egymagamra soha nem költenék csak kajára 60 ezret , egészen biztosan jobbat hoznék ki 15-17 ezerből , mint amit egy oviba- suliba lehet kapni .
2013. dec. 23. 10:17
Amúgy aki egyedül van, annak érdemes pl. iskolából ,óvodából hordatni az ételt mert havi 15-17.000 -ből megvannak a hétköznapi ebédek ,és ahol bőven adnak ,ott az egy adagból ketten is jól laknak ha nem nagybendős férfiakról van szó.
2013. dec. 23. 10:14
60 ezret egyedül
131. 5239d91094 (válaszként erre: 126. - Gribedli***)
2013. dec. 23. 09:56

Gribedlii, biztos nem emlékszel màr, de màr beszéltünk róla, hogy évekig Firenzében éltem és még ma sem szakadtam el teljesen Itàliàtól.

Eredeti olasz recepteket is fözök, ill. az említett sztàrszakàcsok sem csak olaszt föznek, hanem sok keleti ételt.

Mivel rendszeresen végzek különbözö gasztronómiai tanfolyamokat ( hobby) , nem hiszem , hogy az alapoknàl kéne kezdenem :))

Én elégedett vagyok a 400 eurómmal, persze ha kevrsebb lenne az még jobb lenne :), de szerencsére olyan helyzetben vagyunk, hogy több is telne ételre, .

Mangó itt sem terem, azt írtam, hogy szezon gyüm., + mango, ananàsz mindig van itthon. :)

2013. dec. 22. 21:08

Meg annak idejen irtunk egy topikba (en tettem fel a kerdest), 300forintbol kikerulo kajakat, igaz, nem valami laktato dolgok de ez is valami:) es lehet, hogy nem pont 300-bol most mar, de olcso otletek:


[link]

129. c383f88f42 (válaszként erre: 127. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 19:49
Osztozom a problémádban,négyen vagyunk mindenki mást enne. A párom minden étkezésre húst még reggelire is eszik fött ételt. A lányom alig eszik meg 3-4 félét,anyukám sokmindent egyáltalán nem.Általában 2-3félét kell főzni egyszerre és nem szokott maradni másnapra.
2013. dec. 22. 19:39

Nalunk is megy az egyutt fozes de kulon kulon sem rossz, tok jo rizottokat csinal meg grilles dolgokat:)


Bevasarolni en sem merem elengedni!


Nalunk most van egy rendszer, kod leolvasoval lehet vasarolni, van bevasarlokartyam, ami abban a boltban hitelkartya is, tehat penz nelkul megyek, a kartya segitsegevel ahol a kosarak vannak, leveszem a sajat leolvasot es ahogy vasarolok, mindennek a kodjat leveszem es automatice latom azonnal, hogy most eppen mennyinel jarok. Listaval szoktam menni de akkor is, szamit, hogy real time tudom, pont mennyit fizetek, vissza is tehetem a dolgokat, ha megsem akarom beutemezni, a vegen a kis leolvasot a fizeto automatanal leadom es a kartyaval fizetek. Sorban allas gyakorlatilag most mar semmi es neha szoktak szuroprobaszeruen ellenorizni, ritka. Na, ilyenkor mindent ki kell pakolni:/


De imadom ezt a rendszert, es nagyon sokat segit ott helyben is merlegelni, vagy ha valami megsem akcios, a gepen azonnal latom es tudok szolni vagy mas markat valasztani. Szerintem ha mindenhol bevezetnek, az emberek fele annyit vasarolnanak impulzusbol es nem lennenek meglepetesek a kasszanal:))))


Erdekes, hogy azert meg igy is van egy csomo aki nem mer nekiallni es inkabb a kasszanal megint kipakol es bepakol, sorban all, pedig ingyenes ez az opcio, en csak egyszer pakolok be, a szatyorba rogton. Anyosom 75 eves es o pl szuper modern!:)

127. michelle.r (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2013. dec. 22. 19:16

Ma éppen fasírtot sütöttem, egy kiló - kenyérfélét én nem rakok bele, két répát reszeltem bele. Hozzá káposztasalátát, céklát, párolt rizst és uborkasalátát. Egy darab sincs belőle, a körethez hozzá sem nyúltak :/.


Befizetem őket egy menzára, az tuti :)))


Ez a kelkáposztába göngyölt hús izgalmas, elő is állítom a hétre :).


Azt gondoltam ki, hogy mindeninek lesz egy napja, amikor az a kaja, amit ő szeret, a többiek pedig nyikorgás nélkül megeszik :D


Ami nehezítő körülmény, hogy cukikám nagyon szeret nekem segíteni, azaz ő megy el vásárolni. Na ilyenkor dupla annyiért szoktunk sok haszontalanságot felhalmozni :DD

126. gribedli*** (válaszként erre: 124. - 5239d91094)
2013. dec. 22. 18:36

Jamie es Gordon is az olasz konyha fanatikusai illetve olasz receptek alapjan keszitenek el vicces kutyulekokat, bocs, nem serteskent mondom, csak nincs semmi kulonleges azokban, amiket keszitenek, inkabb ugy mondanam, hogy az angol konyha annyira pocsek, hogy az olasz konyha egy frissitest visz bele, csak az angolok annyira ragaszkodnak a kutyulashoz, hogy nem tudjak csak ugy siman atvenni a recepteket, nem...nekik kell az, hogy bomba robbant a konyhaban meg hogy mindenbol sokat es osszevissza tegyenek bele:)


Szerezz egy jo kis olasz receptes konyvet es kezdd az alapoktol, tok jo es takarekos is az olasz konyha. A mango pedig sosem szezon, Nemetorszagban terem mango esetleg? Probalj meg nullkilometeres cuccokat venni, az tenyleg bio es tenyleg szezon! Es olcso is. Amugy azert 400 euro sem rossz annyira, tudnam kevesebbol de egy atlagos eu-s csalad ennyit kolt, szoval a tied sem pazarlobb az atlagnal ugy osszessegeben, de ha akarsz, lehet faragni belole

125. gribedli*** (válaszként erre: 123. - Michelle.r)
2013. dec. 22. 18:25

Van. Mi is kulonbozoket eszunk, legalabbis ritkasag szamba megy, ha mindenki ugyanazt hajlando, vagy szabad is neki (a legkisebb nem ehet paradicsomot, parmezant, tejet, citrusgyumolcsoket, banant, bogyosokat, tojast, a kozepso mindent ehet, es szeret is, a legnagyobb tojast nem ehet, a tobbibol meg 4-5 fajtat hajlando:D)


En leginkabb mediterran konyha szerint fozok es ugy szamolom ki a menut, hogy 40€ jut egy fore havonta, ez kb.1,3€ naponta.


Ez ugy nez ki, hogy a picur es en eszunk csak itthon egesz nap es a tobbieknek reggeli plusz vacsora. Tehat barmi jo delben nekem tojassal vagy tonhal vagy elozo naprol valami vagy 2-3 szelet sajt, gozolt zoldseg, es a picurnak rendszerint zoldseges teszta, vagy babos vagy mozzarellas vagy rizottocska, ilyesmik. A lenyeg, hogy a vacsorat 5 fore ki kell hozni 5 eurobol vagy alatta. Es ez mar nem olyan nehez, igyekszem feherjedusan, vagy hogy ott legyen a hus barmilyen formaban, ha kell, "higitva", bolognais ragu, zoldseges frittata(rantotta), gyakran fasirt, stb. Csirke mindenhogyan, egyszer kinonek a tollaink... A ferjem inkabb tesztas.


Amit hetkozben "megsporolok", azt hetvegen elbaccuk rendszerint egy kicsit pazarabb cuccra, pl kagylos teszta, vagy tengergyumolcse rizotto, vagy egybensult marhahus, ilyenek. Reggelire nalunk bevalt a sajat zabpelyhes kakaos cookies. Es ezt mindenki szereti, a ferjem nem reggelizik semmit, esetleg narancsle. Felvagottat, majkremet hazilag csinalom. Nem tart sokaig, kell egy jo robotgep. Aztan pesztos dolgok, van a kertben (most tavaszig nincs) bazsalikom, es egy pillanat alatt kesz a peszto. Mult hetvegen csinaltunk kelkaposztalevelekbe gongyolt daralthusi/hagyma tolteleket, paradicsomszosszal (sajat!), a kelkaposzta 30 cent volt kiloja! Kovetkezo nap csinaltam kelkaposztasalit ringli(ajoka, dobozos olajos hal) es mustar dresszinggel csirkeszarny melle koretkent.


Most igy dobalok neked dolgokat, hatha nyersz inspiraciot!:)))

De ugy gondolom, minden csaladnak megvan a maga izlesvilaga, ugyhogy nem jo mindenkinek az en mintam. Viszont irkalni egy fuzetbe komplett kajak arait nagyon sokat segit kisakkozni. Kezdd el igy, ird fel a kedvenc kajaitokat es hogy mennyibol tudod kihozni. Lesz 5 euros, lesz 2 euros, lesz 10 euros kaja, de lenyeg, hogy azert egy heti atlagot ki tudsz belole szamolni, ne tegyel egymas utan 2 10euros vacsit mert akkor nem jossz ki sehogy, heti 1 inyenc, a tobbi atlagos vagy olcso cucc legyen!

2013. dec. 22. 18:17

Már nem azért ,de mit és mennyit eszik az a négy tagú család, aki 200+ ezer forintot költ kajára?

Mi hárman vagyunk, általában 400 eurót költők , van, hogy többet, és nem egyszerűen, egyoldalúan táplálkozunk.

Jamie- től és Gordon Ramsaytől főzök általában, sok kevésbé ismert hozzávalóból gyakran, amik nem olcsók. Szezongyümölcs, mangó, ananász, saláta mindig van itthon, és háromszor biztosan sütök egy héten.

Szóval, mit főz az aki 200+ ezer forintot költ csak élelmiszerre?

123. michelle.r (válaszként erre: 103. - Gribedli***)
2013. dec. 22. 14:11

Hogy csinálod?? A feles királyságomat adnám, ha egyszer 250ezer alá tudnám tornászni. Persze lehet, hogy ehhez le kéne cserélni a család felét. A hócipő tele a válogatásukkal, az egyik rizst ne hajlandó enni, a másik legszívesebben ketchupos sült kruplin és rizsen élni, húst ne hajlandó. A harmadik húst hússal. Komolyan én vagyok a legegyszerűbb a paleo mizériámmal :D


van egy menüsor mintád?

122. forrest2010 (válaszként erre: 120. - 273206364e)
2013. dec. 22. 09:02
Sajnos , már semmi se olyan , mint a régi , ezt már Anyóskám is mondta 20-30 évvel ezelőtt !
121. gribedli*** (válaszként erre: 111. - Forrest2010)
2013. dec. 22. 08:29

Azert tanitjak ezt is, csak nem mindenhol. Pl. Intezetekben igen, mert ott ugy nonek fel a gyerekek, hogy azt sem tudjak, mennyibe kerul egy kilo kenyer, 1 liter tej, fozni abszolut nem tudnak es nem is latnak senkit fozni, mert mindig menza van. Bevasarolni soha nem jarnak alap elelmiszereket mert ugye erre sincs szukseg. Nekik kulon nehez beosztani a penzt, mert nem lattak senkitol (kivetel a csaladi haznal felnott gyerek, de ugye ott se nagyon vonjak be oket az ilyesmibe).


Ezert leteznek haziasszony tanfolyamok ma mar, de vegulis ez egy primitiv szintu haziasszony tanfolyam, mondjuk arra biztos eleg, hogy legalabb tisztaban legyenek az elelmiszer arakkal.


En olyankor vagyok kiakadva, mikor valaki azt mlndja, hogy telen is megveszi az epret a gyereknek mert kell a vitamin...Mennyi vitamin lehet a teli eperben?:)

En nyaron fagyasztok le bogyosokat nagy adagban es olyankor sokkal olcsobb mint telen es abban tenyleg van vitamin. Nem mindig a dragabb az egeszseges, mert attol is dragabb valami, ha nem szezon, vagy nem a kozelben termett es marpedig ebben az esetben pont a car minoseget kell duplan megfizetni. Ettol fuggetlenul van egy hatar, ami alatt nem lehet kihozni a kajat, de sokan muszajbol csodakat muvelnek

120. 273206364e (válaszként erre: 119. - Forrest2010)
2013. dec. 22. 08:04
280-300 közötti árban szoktam venni,de már ez sem a régi,hiányzik az illata!:(
119. forrest2010 (válaszként erre: 117. - 273206364e)
2013. dec. 22. 07:57
160-170-ért veszem a vajat az auch.nba , 5-6 db -ot , jó ideje nem veszek margarint , többnyire nem fogy el 1 hónap alatt ennyi / nekünk kb havi 100-as megy kajára hármunkra /
118. Hné80
2013. dec. 22. 07:09
Én le sem írom..... ( bár én munka miatt nem főzök soha otthon)
117. 273206364e (válaszként erre: 105. - Kriszta773)
2013. dec. 22. 06:08
Akinek 40 ezer jut egy hónapban kajára az nem tudja megvenni a vajat,mert az is majdnem 300 Ft.:( és ez nem vicc!:(
116. Bcicus (válaszként erre: 86. - Brough Superior)
2013. dec. 22. 02:38
abszolult nem, igyakszem egészséges kajákat venni, meg bent eszünk melóban rendelt kaját vagy a közeli kajáldában.
2013. dec. 21. 22:53
400 EUR.
2013. dec. 21. 21:34
Kb. 300-350 eurot. És ebben nincs bent a kislányom tápszere.
2013. dec. 21. 13:29
Lett idén 27 kiscsirkénk , a fele legalább kakas , szép nagyok már , 1-1 levesnek elég is egy hétvégére , havonta csak 1x veszek husit , mert úgy osztom szét , h egész hónapra legyen belőle , a levagdosott csontos, zsíros v leeső részeket elhasználom alaplébe , csont v husilevesbe , de nagyon szeretem olvasni mások jó ötleteit , a jó pap is hóttig tanul.
2013. dec. 21. 13:24
Valaha ültettünk gyümölcsfákat , de apró gubicsokat termett az alma- körtefa , a férjem kivágta őket , egyedül a meggy volt ami klasszul termett , az + útba volt neki , azt is kivágta , szinte mindent veszünk , van néhány tyukunk , de a 9 e ft-os kukorica mellett a tojás is drága , de ha ez se lenne , nem sok tojást vennék , így legalább van olyan időszak , amikor rengeteg tojásunk van .
2013. dec. 21. 13:20

Igyekszem 100 e ft-ból kihozni , 3 és fél emberke számára a havi kaját / a fél csak azért fél , mert ha olcsóbban sikerül vennem bármit , gondolok a lányomra is , h ne kelljen neki kicsibe sokkal drágábban megvenni , végülis ő ellátja magát /

Volt megboldogult fiatalkoromban egy kolleganőm , aki végtelenül ügyesen feldolgozott minden megtermelt alapanyagot , akkor is csodáltam érte , h a zöldparadicsomtól kezdve , mindent eltudott menteni , nekem akkor még nem volt ez annyira megszokott , pedig én is abba nőttem fel a nagymamámnál , azután mikor saját háztartásom lett , akkor nagyon elszaladt velem a paci , végül jó sok évbe tellett , míg eljutottam odáig , h ma már nem gond beosztani azt , ami van . Kár , h a suliba nem tanítanak ilyesmit , sok dolognál fontosabbnak tartanám .

110. M0ncsa (válaszként erre: 109. - Forrest2010)
2013. dec. 21. 13:15

:)

Mi sem tojjuk a penzt, ezert igyekszunk minel tobbet megtermelni itthon. Nyilvan most meg sokba kerul, mert a befektetesi fazisban vagyunk, facsemetek meg kicsik, nem teremnek, csak 2-3 szemet, mutatoba. Ugyhogy egyelore vesszuk a draga bio kajat, de nem sajnalom. Inkabb erre koltok, mint majd par ev mulva gyogyszerekre a tobbszoroset.

Alig koltok viszont ruhara, ket oreg autonk van, szoval mi inkabb azon az oldalon sporolunk.


Persze, tudom, hogy sokan meg ennyit sem engedhetnek meg maguknak, es ez nagyon szomoru :(

109. forrest2010 (válaszként erre: 108. - M0ncsa)
2013. dec. 21. 13:10
Persze ! tudom , h minden országban más árakkal kell szembesülni a fogyasztónak , tényleg hatalmas a szórás , mert ami az egyiknek nem luxus , a másiknak megfizethetetlen . Nem bántásként írtam , csak a saját lehetőségeimhez képest hatalmas ez az összeg , de nem írigylem , sajnos vannak sokan nálam nehezebben élők is , + egyébként se vagyok elégedetlen , mióta nagy nehezen csak megtanultam beosztani , azóta lényegesen könnyebb a dolgom .
108. M0ncsa (válaszként erre: 97. - Forrest2010)
2013. dec. 21. 12:37

Attol fugg, melyik orszagban, es attol fugg, milyen minosegu elelmiszert vasarol az illeto. Itt pl. bio alma kiloja 4,5 EUR, sargarepa, hagyma, krumpli kiloja 2-3 korul, fokhagyma 15, tojas 50 cent/db.

Ha nem akarunk szutykot enni, nagyon hamar osszejon am az az 500 EUR...

107. M0ncsa
2013. dec. 21. 12:33

Keptelen lennek kiszamolni. Egyik honapban tobbet, masikban kevesebbet. Ha van valamilyen akcio arra a termekre, amitegyebkent is vasarolni szoktunk (es nem romlando, termeszetesen), akkor bespajzolunk, ami ugye nagyobb koltseg. Nemely cikkeket csak az ev bizonyos szakaban lehet kapni (liba-, kacsahust), abbol is akkor veszunk nagyobb mennyiseget, amikor van.

Lisztet, darakat malomban vasaroljuk, 30 kilos tetelben, nehanyhavonta.


Tojast tojnak a tyukok, sok zoldseg megterem a kertben, ugyhogy azt nem kell venni, viszont kolteni kell a takarmanyra, vetomagra, facsemetere, szerves tragyara, halora, foliara, rotakapaba benzinre, olajra (meg nyilvan a gep maga sem volt ingyen), nem beszelve a befektetett munkarol.


Tehat a valaszom: a havi kosztkoltsegek 3 fore 200 es 1500 euro kozott mozognak :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook