Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit keres havonta egy műkörmös? fórum

Mennyit keres havonta egy műkörmös? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Ekka
2013. okt. 11. 19:10
Sokat!;)
2013. okt. 11. 13:23

lehet,hogy ma nincs is vendég


lehet, hogy 20 vendég jön?????????????????????,

2013. máj. 14. 20:30

Sziasztok itt egy riport amit velem készítettek,a műkörmös szakmáról.

Remélem én is tudok egy két infóval szolgálni nektek :-) Üdv: Alinaműköröm


[link]

53. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 48. - Szamó)
2010. jan. 11. 17:23
Minden szavaddal egyetértek!
52. Szamó (válaszként erre: 49. - 89b99f816e)
2010. jan. 11. 13:45

Nem akartam személyeskedni... :-)

Csak végig olvastam a fórumot és reagáltam....



Egyébként én sem kapok sehol nyugtát és sajnos a kolléganőim sem mindig adnak. Tisztelet a kivételnek!



Sajnos ez nagyon jellemző a mai világban. Bárhova mész, bárhol vásárolsz fehér holló, aki nyugtát ad!

2010. jan. 11. 13:07
Több olyan ismerősöm is van,akiknek 2500Ft-ért készül a körmük,és igényes,TARTÓS!!!!!!Saját szememmel láttam.Persze vannak negatív példák is.
50. 89b99f816e (válaszként erre: 48. - Szamó)
2010. jan. 11. 13:00
Azt egyébként én sem értettem soha, hogy valaki hogy csinálhat pl 2000-2500 Ft-ért körmöt... Hol a haszon, vagy hol az anyag belőle? Olcsó húsnak...
49. 89b99f816e (válaszként erre: 48. - Szamó)
2010. jan. 11. 12:56

Ha rám értetted a számlás részt, akkor bocsánat. :)

Én csak kiváncsi voltam, ugyanis eddig bmilyen ilyen szolgáltatónál voltam, soha nem kaptam számlát. Engem amúgy nem zavar, csak egy idő után eszembe jutott. Sőt..kiskoromban, ha anyuval voltunk pl fodrásznál, akkor sem volt szokás..sosem adtak.

48. Szamó
2010. jan. 11. 09:09

Újra hozzászólnék én is......


Számla:

Én is adok minden vendégemnek nyugtát, vagy számlát. Sokszor mondják, hogy nekik nem kell, mindek írok, de én akkor is megírom! Szerintem nem kellene általánosítani ebben sem, mert vannak kivételek!!!! Aki meg nem ad, az egyszer úgyis lebukik...... Vagy ha zavar valakit, akkor kérjen! Mindenki köteles adni!


Anyag:

Alapanyagból minőségivel dolgozok, nem kevés összeg, ami kimegy rá! És még akkor nem beszéltünk a díszítő dolgokról, amire baromi nagy igény van. Ha nem venném meg az újdonságokat, tuti nem jönnének hozzám!


Képzések:

Baromi összeg kimegy rá, ha az ember komolyan gondolja a szakmáját! Én minden rendezvényen ott szoktam lenni (még buszt is szervezek a környék körmöseinek...), mert mindig tanul az ember valamit. Vannak közte ingyenesek is, de ha kiszámoljuk, hogy az út kb. 5000,- és ugyebár költök is erre-arra, akkor már mindjárt jó kis summa.

A fizetős képzések pedig elég húzósak! De az is megéri, ha fejlődni akarunk.


Ezekre nem kötelező járni, de meg lehet nézni a különbséget a körmösök között!


Lenövés:

Mindenkinek más ütemben nő a körme, ez igaz. De ha 3 hét alatt ótvar a körmöd, akkor az nagy gáz! Úgy kell megépíteni, hogy a lenövés szinte láthatatlan legyen! Ha pedig 3 hét alatt levegősödik, törik, reped, mattul, lepattog a minta, akkor az adott körmös munkája valóban ótvar!!!! De itt sem kellene általánosítani! Nekem van olyan vendégem, akit már az 1 mm-es lenövés is zavar, eljár kb. 1-2 hetente, akkor új díszítést rakunk rá. Tehát nem töltjük mindig, nem építünk újat, csak eltüntetjük a lenövést reszeléssel, díszítéssel. Persze ezért nem kérhetek el 4-5000,-ot, így itt megint megbukott a "jajjdejólkeresek" elmélet!


Árak:

Felháborít, mikor azt hallom, hogy valaki 2-3000,-ért csinál körmöt! Könyörgöm! Milyen anyaggal dolgozik? Mert szerény számításaim szerint ennyiből még az anyagár sem jön ki. Bááááár! Ha csak vékonyan (lakkozva) ráhúzza a gagyi anyagot és csókolom, akkor kijöhet...... De milyen köröm az???? GÁZ!


Vendégkör:

Kinek mennyi idő alatt sikerül kialakítani egy stabil vendégkört.... Változó..... De mindig vannak "vándor madarak", akik nem ragaszkodnak egy körmöshöz, hanem jönnek-mennek. Attól is függ avendégkör nagysága, milyensége, hogy az ember hol dolgozik (kisváros-nagyváros, város közepe-széle, szalon-butyka), de főleg attól, hogy hogyan! Mert ha jól dolgozunk, akkor a világ végére is utánunk jönnek a vendégek!


Ártalmak:

VANNAK! Ha napi 8 órát dolgozunk (ami nem mindig annyi) bizony érezzük a derekunkat, hátunkat, hátsónkat, mire végzünk. Megemlíteném a viszereket a sok üléstől, a dagadt lábat. Spéci széken ülök, mégis szokott fájni a derekam, lábam. Én is használok porelszívót, de azért valamennyit mégis benyel az ember a porból, ami nem ürül ki, leülepedik a tüdőbe. Hosszú távon bele sem merek gondolni hogy fog kinézni a tüdőm....


És még egy utolsó gondolat:

Jajj, de jó a körmösnek, mikor kb.1-2-3 óránként új ember ül vele szemben, akihez alkalmazkodni kell. Igazodni kell a vendég hangulatához, stílusához. Beszélgetni velük mindnféle témáról. Elviselni, ha rossz a kedvünk és ránk zúdítják a világ fájdalmát és még mosolyogjunk is hozzá. Aztán jön egy tökre feldobott vendég, aki pörög, csacsog, elvárja, hogy mi is így tegyünk. Majd a következő olyan, hogy 2 szót sem lehet belőle kihúzni.

Szóval, szerintem ez sem könnyű..... De ha szereti az ember ezt a szakmát, akkor szeretnie kell az embereket is és tud alaklmazkodni!



Kicsit hosszúra sikerült, bocsi.....

47. 89b99f816e (válaszként erre: 45. - 89b99f816e)
2010. jan. 10. 22:35
*hétig
2010. jan. 10. 22:34
Lehet, h összekeveri a hajával :))
45. 89b99f816e (válaszként erre: 38. - Simple)
2010. jan. 10. 22:33

Kb-t írtam..

És képzeld, nekem egészségesek a körmeim, egészségesen nőnek, és kb 3 szépek maradtak..talán mert jó a körmösöm??

2010. jan. 10. 22:29
Elnézést félre olvastam de a heti 5 mm-es körömnövés az átlagos 0,7-el szemben is kóros .
2010. jan. 10. 22:27

A köröm növekedéséről egy kis szösszenet:

a köröm növekedése átlagban napi 0,1 mm /forrás: [link] /

(ettől persze lehetnek eltérések de a heti 1 cm olyan eltérés amivel nem árt szakemberhez fordulni)

42. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 41. - Macsek888)
2010. jan. 10. 22:23
Ja-ja, az a körmös hibája, keményen :)
41. Macsek888 (válaszként erre: 38. - Simple)
2010. jan. 10. 22:22

Akkor ott sajna más baj van ugyanis az én vendégeim 4-6 hetente jönnek és senkinek nem volt mégótvar a körme...

Keress másik körmöst ha a tied 3 hét alatt ótvarrá válik...

40. Macsek888 (válaszként erre: 30. - 89b99f816e)
2010. jan. 10. 22:21
A műkörmösök is adnak számlát , blokkot, nyugtát... Az apeh a 2009-es évben kimondottan a szépség szakmában dolgozókat ellenőrizte kiemelt figyelemmel. Bejelentkeztek vendégként masszázsra, manikürre szemöldökszedésre. Nálunk a szalonban szinte mindenkit ellenőriztek és egyszer sem volt gond. De hamár... Rendszeresen járok fogorvoshoz nem keveset hagyok ott... Nem egy jó példa mert én még egyszer nem kaptam számlát és nem is kérdezték hogy kérek-e.. de egyéb rendeléseken sem...Tehát ezt az adózás nem adózás dolgot minden területen meg lehet találni nem kellene általánosítani.
39. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 38. - Simple)
2010. jan. 10. 22:20

hm.... a lenőtt köröm akkor ótvar, ha szarul van megcsinálva.

Nekem két vendégem van, aki három hetente jár. Az egyik átcsiszoltatja, és utána még két hétig szép neki, a másiknak mindig pirosra van csinálva, és ott már látszik nagyon a lenövés. Az átlag, hogy 4-5 hetente járnak, tehát havonta egyszer.

38. simple (válaszként erre: 24. - 89b99f816e)
2010. jan. 10. 22:17
3 hetente? 3 hetes köröm az már ótvar.... Nem tudom, ki hogy van vele, nekem egy hét alatt kb. fél centit nő a körmöm.
37. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 35. - 89b99f816e)
2010. jan. 10. 21:47
persze, hogy túlzás.
36. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - Macsek888)
2010. jan. 10. 21:47

Köszi, hogy leírtad! Teljesen korrekt.

Kár, hogy ezt azok nem látják, akik csak azt veszik észre, hogy mennyit hagynak ott a körmösnél. :(

35. 89b99f816e (válaszként erre: 33. - 89b99f816e)
2010. jan. 10. 21:33
Én nem vagyok körmös, de vannak ismerőseim, valamennyire belelátok, és sztem is enyhe túlzás, amit itt egyesek leírtak havi tiszta fizetésként :)
2010. jan. 10. 21:28

Én műkörmös vagyok. Elképedve olvasom az itt leírt összegeket és sóvárgok, hogy bárcsak egyszer....

De egy kis számadás.... Nem dolgozom túl olcsón ez tény... Nem is nagyon van egy nap 3-4 vendégnél több, de ez annak tudható be, hogy eléggé extra körmöket építek. Vendég köröm is van stabil. Egy körömért elkérek átlag 6500-10000 ft között. DE. Kimondottan minőségi anyagokkal dolgozom ami azt jelenti, hogy szettenként 4000 körül mozog az anyagár (nagyon extra körmöknél ez lehet 6-7000 ft is). Nem használok strasszokat és nyomdát, minden díszítésem kézi munka és sw. köveket használok. Tehát ha így nézem napi bevétel anyagár levonása után kb 20000 ft. Én adok nyugtát és számlát attól függ ki mit kér (sajnálom ha valaki még soha nem kapott). Az asztalom díja naponta 2500 ft (félműszakra). Marad 17500. Be vagyok jelentve 80000 ft-al ezután kb ugyanennyi a járulék tehát 20 nappal számolva az 4000/nap. Marad 13500. Üzemanyag költségem napi kb. 2000 ft. Így összejön 11500 (adózás előtti) "haszon"... az havi szinten 250000 ft BRUTTO!!!!

Mivel szeretnék szinten maradni folyamatosan járok továbbképzésekre A 2009-es évben kb 500000 ft volt a képzések minden költsége (azokon a napokon nincs bevétel ezt is beleszámoltam). Ebben az évben megyek márciusban 3 nagyon komoly tanfolyamra. 6 nap és 3 nap valamint 9 hét lesz a szakoktatói suli. Szóval bevétel nulla kiadás összesen 500000 ft március végéig!!!!

Nem vagyok rossz körmös. Stabil a vendégköröm de ha nem lenne egy fővállalkozásunk akkor bizony nem tudom miből élnénk. Természetesen tisztában vagyok vele hogy ez későb majd megtérül de azért egy kicsit lássunk bele mélyebben a körmösök hűdekönnyűlazadőlalóvé életébe.

És igen. A hátfájás az allergia, a por amit belélegzünk is mind komoly egészségkárosító tényezők. Nekem külön kezelésre kell járnom olyan súlyos liquid mérgezésem van. De csinálom mert szeretem és ez az életem és hajnali háromkor is képes vagyok egy-egy menyasszony leendő körmeinek a terve fölött görnyedni ha úgy van... Nade a havi tisztán maradó 4-500000 ft azért erős túlzás!!!!

De aki úgy érzi hogy ez könnyű munka annak hajrá... És igen van tömegtermelés mert nagyon sokan látják úgy hogy a körmösöm elkér tőlem 5000-et és napi 6-8 vendége van akiktől szintén stbstb... akkor elmegyek én is suliba és milliomos körmös leszek. Sajna ez a propaganda; ezért van a körmösökről ilyen vélemény.

Azt itt meg sem említem mennyien dolgoznak mindenféle végzettség nélkül fillérekért és rontják még jobban a szakma hírét... :(

33. 89b99f816e (válaszként erre: 32. - 89b99f816e)
2010. jan. 10. 21:27
ezt nem ide szántam, bocsi
2010. jan. 10. 21:26
Amúgy ha megnézitek, h ki hozta létre ezt a klubbot, láthatjátok, h egy weblapokkal foglalkozó ürge, aki mellesleg dec közepén lépett be utoljára..
2010. jan. 10. 21:00
Azért ezt fogorvosként olvasva elég szörnyű látni h az emberek többet adnak cuki körmökre mint fogakra...ne vegye senki sértésnek ,nem annak szántam csak valóban borzasztó:(((
2010. jan. 10. 20:44

Kicsit off


Én arra lennék kiváncsi, hogy hogy adóznak a műkörmösök, kozmetikusok, fodrászok...Merthogy énmég életemben nem kaptam számlát, gondolom ritka is..Apeh az ilyeneket nem ellenőrzi, pl hogy vendégnek adja ki magát?


Gondolom hónap végén maguk töltik ki a számlát x összegről, és azt adózzák le.

29. Gummy (válaszként erre: 25. - Minerva65)
2010. jan. 10. 20:25

Ez szerintem nem igaz, hogy nehéz vendégkört szerezni. A hugom mondjuk amikor elkezdte, nem a nulla vendékörről indult, mert rengeteg ismerőse van, aki jár hozzá.


És szerintem a válság sem volt akadály, legalábbis decemberi hónapban. (de előtte sem volt érezhető)

28. Gummy
2010. jan. 10. 20:22
A hugom műkörmös, 14 hónapja kezdte és kb. 8 hónapja indult be igazán az egész. Nagyon jól keres, de van úgy hogy este 10-kor is jön vendége. Szerencsére a saját házánál fogadja a vendégeket, így tudja közben a házimunkát is végezni. Havonta, ami tisztán megmarad neki (ha levonunk mindent belőle, adó - már amit bevall, anyag stb...) kb. 350 ezer marad. Hát decemberben nagyon csodálkoztam, nem gondoltam, hogy ennyit fog keresni, de megmaradt 480 ezer forintja.
27. 89b99f816e (válaszként erre: 25. - Minerva65)
2010. jan. 10. 19:40
Ez igaz..hacsak valaki nem úgy csinálja, mint a párom exe :) A párom fizette a kezdeteket, és mikor vége lett a kapcsolatuk kb 2 év után, akkor meg már ment az üzlet, nem kellett szponzor :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook