Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit és főleg mit együnk a terhesség alatt? fórum

Mennyit és főleg mit együnk a terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


10. Crystall (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2009. ápr. 7. 11:42
Én sem birtam vitamint szedni, egész 41 hét alatt fél vitamint vettem be de olyan rosszul lettem töle, h soha többet. (még jó, h csak a felét vettem be) Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ettem és mindig azt amit kivantam én úgy tartottam a baba tudja mi kell neki és én azt megadom. 17 kilot szedtem fel de egyáltalán nem zavart, a fiam gyönyörü volt az orvos is mondta, h ritka aki ilyen szép börrel születik és 4150gram. Abban sem hallgattam a dokira h mikor kell megszületnie mondtam majd a baba eldönti, nekem ne siettesse a gyümölcs is mikor megérik leesik. (persze itt a problémamentes terhességre gondolok).
2009. ápr. 7. 11:24
Tapasztalatból írom,én természetes alapú omega3 és omega9,azaz Artic-sea halolaj kapszulát ettem,és még nagyon sok Forever-es vitamint és a sok stressz,ideg,munka mellett gyönyörű(tiszta apja),egészséges,okos,nyugodt,kiegyensúlyotott kisfiam van.Őszintén ajánlom mindenkinek!
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - 3a92f8d690)
2009. jan. 13. 13:10
nem eszem kettő helyett,csak jó lett az étvágyam,de már kezd csillapodni,már nem eszem annyit...és amennyit rohangálok...nem tudom mennyi lessz a vége,annyi amennyi,majd lemegy,vitamint egyenlőre nem tudok szedni,mert a szervezetnek nincs rá még szüksége,ugy tűnik....amikor beveszem a vitamint,iszonyú hasmenés kap el,biztossan vannak még tartalékok a szervezetemben,mert én rengeteg zőldséget és gyümit eszem....
2009. jan. 12. 12:25
próbálj valamilyen szinten tudatosan táplálkozni,ez alatt azt értem pl.,hogy fehér kenyér helyett,teljes kiőrlésűt(tönköly),édesség helyett gyümisalikat.persze időnként ehet azt az ember amit megkíván,de én is ezt tettem az első terhességemnél,az eredmény pedig +20kg.nem rémiszgetni akarlak,csak egy picit hátha tudok segíteni.különben sokszor én sem kívánom az egészséges kajákat,de a lényeg a mértékletesség.
6. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jan. 9. 14:53
Én nem a baba miatt aggódnék mekkora lessz hanem miattad:-))attól hogy te kettőhelyett eszel ami nem jó a baba még születhet 3 kilóval:-)))de én is 15 kg híztam az elsővel!!Most is eszem szinte mindent mert szeretek enni:-))Egyél te is nyugodtan és szedj vitamint a babának az tesz jót!!!
2009. jan. 9. 14:51
nem szabad kettő helyett enni, erre figyelj oda! Igaz nekem sem sikerült, és most állandóan fogyóznom kell, és nem is sikerül leadnom, mindig marad rajtam jó pár kg. Könnyű hízni, de baromi nehéz leadni. :(
4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Ancsa84)
2009. jan. 9. 14:49
szegény te...én nem tudok lemondani sem az édesről sem a sósról..bár a babám és a magam egészsége miatt nekem is szabnom kellett egy bizonyos korlátot...én amit megkivánok,azért ölni is képes lennék...mert ha nem kapom meg,abba belepuszulok...remélem ez is elmúlik lassan...mert ez nagyon rossz érzés,ha csak egy falatot is de muszáj ...
3. ancsa84 (válaszként erre: 2. - Ancsa84)
2009. jan. 8. 13:26
hanyagolnom helyett vigyáznom kell,azt akartam írni...
2009. jan. 8. 13:25

Én úgy vagyok,hogy sokszor sok mindent megkívánok,de mire elkészitem,vagy megveszem addigra nem birom megenni,mert nem birom a szagát!Szóval alig eszem valamit,mert alig esik jól valami!De azért igyekszem sok gyümölcsöt enni,zöldséget csak levesbe vagy főzelékbe birom megenni!Tejterméket se ártana többet fogyasztani,de mostanába nem birom a tej szagát!

Ráadásul nekem van egy velemszületett vesebetegségem,szóval a terhességem alatt hanyagolnom kell a sóval,fűszerekkel,cukorral!Szóval tényleg nem egyszerű ez a dolog!

2009. jan. 8. 13:12

mennyit együnk a terhesség alatt??amennyit és ahányszor a szervezet megkivánja???folyton megkivánok valamit...reggelizem ,aztán megint csak csipegetek,kész az ebéd,eszek belőle,de délután ismét eszem és már alig várom,hogy a család hazaérjen és együnk valamit,de este,amikor csomagolom nekik a másnapi kajájukat,akkor is még csipegetek ezt azt...de ha nem eszem,akkor rosszúl vagyok...próbáltam már kevesebbet kevesebszer,de nem megy...nem mondanám,hogy zabálok,csak nem ismerek magamra...hány kilós lesz ez a baba ha igy folytatjuk???

a másik a mit együnk???sok zöldséget és hús eszem,de sajna nem birok lemondani az édességről...muszály lessz,mert ez szerintem nem jóó a babának...bizom benne,hogy most már csillapodni fog ez a nagy étvágy,mert igy nem tudom mi lessz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook