Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyit érnek meg a különböző valós, vagy valótlan termékek? fórum

Mennyit érnek meg a különböző valós, vagy valótlan termékek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. júl. 10. 18:14
Gondolom, az evolúció során így alakult ki.
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2019. júl. 10. 18:10
Mi az, hogy legősibb vegyület? vannak modern vegyületek?
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2019. júl. 10. 18:10

Igen.

Szedtem.

Már nem szedem.

9. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. júl. 10. 15:58

A D vitamin egy hormonnak tekinthető.


"A D-vitamin az egyik legősibb vegyülete szervezetünknek, melyre szinte valamennyi szervrendszerünk megfelelő működéséhez szükség van. Hiánya vagy alacsony szintje számos betegség kockázatát növelheti."

2019. júl. 10. 15:58
A többsége nem ér semmit.A gond azzal van, hogy ha kivonnak egy-két növényi anyagot pl. és kapszula formájában árulják, nem sok hatása lesz, mivel az ilyen anyagok hasznosulásához szükség van azokra az anyagokra, amelyekkel együttesen előfordul a természetben. A másik lehetséges probléma pedig az, hogy túlságosan csekély a hatóanyagtartalom...Én azelőtt hittem mindenben, sok pénzt költöttem ilyen-olyan csodaszerekre, de nem tapasztaltam semmit. Egyedül a zöldtea kapszulától kicsit jobban pörögtem, de semmi egyéb (azóta megtudtam, hogy súlyosan károsítja a májat ráadásul) ...
7. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. júl. 10. 15:42

Nyavalya szerint szoktam utánanézni, mi hiányzik általában ilyenkor a szervezetből.

Vannak jó készítmények, de csak kúra szerűen érdemes szedni ezeket a szereket.


Az egészség pedig naaaaagy üzlet!


Mindennek alaposan utána kell olvasni. Szerintem van, amikor egy nagy dózisú vitamin készítmény gyors javulást hoz, pl. stressz esetén a B komplex.

Hiány esetén pótlás kell, mert különben nem működik jól a szervezetünk.

2019. júl. 10. 15:31

Amit a tv-ben agyon reklámoznak, az csak a dolgok üzleti része. Lehet, hogy éppen szükségünk van az adott vitaminra, ásványi sóra, de akkor azt megtalálhatjuk akár valamelyik zöldségben, gyümölcsben, vagy ahogy itt már többen is írták, sokkal olcsóbb, korábban már forgalomba került termékben is.


Pl. lekérem a net-ről: kálium, kalcium, D-vitamin, stb. tartalmú zöldségek, gyümölcsök, ételek, stb. stb. és elsősorban természetes úton próbálom pótolni a hiányt.

Nem a méregdrága díszcsomagolástól fog helyre állni az egészségem. :))

5. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. júl. 10. 14:59

Én pl most az algákat kezdtem szedni. Röhej hogy egyik helyen 13.000 a mais helyen még 1700 ugyanakkora mennyiségű.


Egy időben szedtem multivitamint és rosszul voltam tőle.

Ez viszont használ minden téren érzem.

Nem veszem meg a drágát a sima egyszerűbb csomagolású is ugyanolyan jó.

De más dolgokban is így vagyok. Nem mindig a drága meg agyon kamuzott a legjobb. Én is sokat olvasok utána

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
2019. júl. 10. 14:03

Tisztességesebb helyeken már lehet olvasni, hogy vitaminokat inkább gyümölcsökkel vegyünk fel. Még arra sincs bizonyíték, hogy a sokat emlegetett D-vitaminnak bármilyen immunerősítő hatása lenne.

A cink esetleg hasznos lehet, és a várandósoknak (vagy akik babát terveznek) a folsav.


Egyedül azt nem tudom eldönteni, hogy mégis menyi vitamint tudok gyümölcsökből felvenni, mert közismert, hogy az utóbbi évtizedekben a termőtalaj romlása miatt sokat veszítettek az eredeti beltartalmi értékeikből.

2019. júl. 10. 13:48

Soha nem szednék ilyesmiket. Ha valami gondom van orvos által felírt gyógyszert szedek.

Nem eszek gyári konzerveket, semmilyen felvágottat, delikát nem volt a konyhámban,üdítőket nem iszom. Savanyítok, befőzök,több éves lekvárjaim vannak. Szezonális gyümölcsöket (nyersen, sokat) zöldségeket eszek.Biztos van még amit kihagytam, nekem ez bevált.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. júl. 10. 13:43

Az a 8-10 személy rendszerint kitalált személy.

Én egy-egy terméknél kikeresem az állítólagos hatóanyagot és alaposan utánanézek.

A jobb vállamban sokáig ízületi gyulladás volt, és kurkumától múlt el. De nem a kapszulát vettem meg 5-6 ezerért, hanem magát a fűszert 200-ért.

Ugyanis a kapszulában sincs egyéb.

A fűszert naponta fogyasztottam valamilyen ételbe főzve (mokkáskanálnyi mennyiségben).


Sokan azt sem hiszik el, hogy a csicsás csomagolású lázcsillapító ugyanaz, mint a kicsit más nevű, olcsó kartonos. Azt hiszik, van benne még valami más is - pedig ha lenne, az is fel lenne rajta tüntetve.

Meg kell nézni a hatóanyagot.

De szilárdan hisz benne, hogy a csicsás a jobb. Hát higgye, nem vitatkozom.

2019. júl. 10. 13:36
Mennyit érnek meg a valós, vagy valótlan egészséggel kapcsolatos termékek. Nem magnézium, vagy kalciumra gondolok. Egyre több értisztitíó, szíverősítő, érszükületet megszüntető, visszért megszüntető, férfierő, meg egyebeket lehet kapni, rendelni. Sok esetben fel van sorolva 8-10 személy akik használták és milyen jó, és helyre jött, meg már nem is kell amputálni, stb. Szerintetek ez igaz, vagy minden csak üzlet akar lenni? Ti, vagy ismerősötök szednek ilyen - olyan készítményeket?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook