Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit beszéltek naponta a csecsemőtökhöz? fórum

Mennyit beszéltek naponta a csecsemőtökhöz? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 8. 15:22

teljesen normális.az enyém is így csinált.

próbáltunk rátenni egy lapáttal és mindenféle állathangot tanítottunk neki,meg berregést csettintést-olyan vicces volt ahogy próbálta utánozni!

2009. márc. 21. 19:04
Sziasztok! Én egésznap velük foglalkozok a gyerekeimmel. De a fiam aki 4 éves még most sem tud szépen és érthetően beszélni. Pedig rengeteget tanítom. A lányom aki 1 éves meg a maga nyelvén beszélget. Meg egy pár szót mond már: anya, apa, adjál, nem, te, de, inni, enni, ezeket mondja érthetően.
14. Dorottya84 (válaszként erre: 12. - Xixi)
2009. febr. 18. 14:23
Nálunk is a sikítozás volt a favorit sőt még most is többszőr sikonyál mint beszél.Mostanába kezdi a nenenenenemnemnemnemnem meg az anyanyanyaynaanyana .De szerintem ne aggódj mert ez nem azon múlik mennyit beszélsz hozzá!
13. ice kuszi (válaszként erre: 12. - Xixi)
2009. febr. 18. 14:12
Szia! Ez nálunk is hasonlóan volt. Most jön a visítós időszak, amikor próbálgatja, hogy milyen hangokat tud kiadni, a gagyogást meg elfelejti egy időre! Szerintem ez teljesen normális!
12. Xixi
2009. febr. 18. 10:08

Sziasztok!!!


Van egy 3.5 hónpos kisfiam aki már 2,5 hónapos korától kezdve gügyögött,hosszasan válaszolgatott!!!Most vagy 2 hete alig mond egy-egy hangot szinte semmit!!!Viszont vigyorog és visít is közben.Rengeteget van vele foglalkozva!!!

Szeritetek van aggodalomra ok?Ti tapasztaltatok hasonlót?

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Petra523)
2008. dec. 28. 22:59

:)))


Ez nálunk is így van. Ha nem figyelünk kellőképpen, amikor épp "mesél" valamit, akkor hangosan halandzsázni vagy sikítani kezd.:)

2008. dec. 28. 22:50
Imádok beszélgetni, így folyamatosan beszélgetek a lányommal is, születése óta. Most már néha csendben kell maradnom, mert örökölte tőlem ezt a dumálhatnékotz, és őt is meg kell hallgatnom, ugye:-))
2008. dec. 28. 22:01

Az én lányom is keveset aludt napközben pár hónaposan, így dumával töltöttük az időt. Nem lehet azt mondani, hogy csendes lennék, de ennyi sódert nyomni reggeltől estig, néha már nekem is fárasztó volt.

Akkor is beszéltem hozzá, énekelgettem neki, ha nem voltam látható a számára, így tudtam takarítani, mosni, stb.


Amikor nem aludt, folyamatosan igényelte a cseverészést...


Most 19 hónapos, mondatokat mond, és egyre többször jó a ragozás is. (naplóban karácsonyi videjó:)

2008. dec. 9. 16:11
Ja es Adikam ejjel 10, nappal osszvisz masfel orat alszik, igy nalunk egesz nap zajlik az elet:DD
2008. dec. 9. 16:09
Az en picim most 5 es fel honapos. Hancurozas, olelgetes minden reggel es este minimum egy ora, kozben beszelgetunk. Az apjaval gagyarasznak, amig fozok, az is 1 ora. Minden peluscserekor van csikizes, mondokazas. Kozben folyamatosan mondokazunk, en nagyon sokat enekelek, ami neha a "cirmos cica", neha a Vuk... sok dal kozben lehet mutogatni is. Ha a szekeben, vagy az autosulesben van, akkor is sokat beszelgetunk, na nem egyfolytaban. Csak akkor van csond, amikor a jatszoszonyegen van vagy neha eljatszik a kisagyaban, akkor tobbnyire o sinkogat, vagy beszel a jatekoknak. Szoval oraban nehez kifejezni, en azt mondanam kabe 20%-a az ebrenletenek csondes, de szerintem gyereke is valogatja, vannak gyerekek, akinek tobb csondre, egyeduli jatszasra van igenye.
2008. dec. 9. 15:04
mééég kérek hozzámszólást:) érdekel a téma.
2008. dec. 7. 16:04
én is nagyon sokat dumálok hozzá, két hónapos volt, amikor elkezdett válaszolgatni. inkább csak azért kérdezem a dolgot, hogy időben cirka mennyi?
2008. dec. 6. 18:07
én terhesség alatt is sokat beszéltem,illetve hangosan olvastam neki és első perctől,hogy hazajöttünk a kórházból nagyon sokat beszéltem hozzá,sőt a hangos olvasás is megmaradt! 7 hónaposan értelmes szavakat mondott,nagyon hamar tisztán beszélt folyamatosan:) most 6 éves,kiemelkedően értelmes kislány,nem vagyok elfogult az óvónők véleménye,hogy az értelmi képessége messze felülmúlja a korosztályát! hozzátartozik még,hogy nem tévézünk,és ezért is talán többet beszélgetünk,kommunikálunk a kezdetektől :)
2008. dec. 6. 17:55
Én sokat beszélek a kicsikémhez már azért is mert elég nagy dumagép vagyok,de vannak olyan napjaim mikor én is kifogyok a szuszból és csak "felszínes "beszélgetést folytatok vele!Legtöbbször nem gagyogva osztom meg vele a mondani valóm hanem úgy beszélgetek vele mintha egy felnőtt emberhez beszélnék.És már látszódik is az eredmény mert egésznap be nem áll a szája,folyamatosan mondja a mondandóját,néha azt is kihallom hogy mit mondd nekem......bár ha valakinek ezt elmondom akkor azt hiszi hogy hülye vaygok de én szentűl hiszem hogy ő ért engem és én is őt!! akkor szokott leginkább vigyorogni mikor azt mondom neki hogy "a Napra lehet nézni de rád nem",akkor meg egyenesen kacag mikor populáris zenét énekelek neki!!!
2. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 1. - Fecbb24fe2)
2008. dec. 6. 17:40

Három gyermekem van,és én nagyon sokat beszéltem és néztem rájuk,mikor szóltam hozzájuk,megérintettem,simogattam és nevettem rájuk!

Nagyon korán kezdtek el beszélni,sokszor viszonozzák a mai napig is simogatás,odabújás,ölelés és szeretlek mondatokkal!:-)))

Szerintem az többet árt,ha nem tesszük meg,mintha sokszor és persze nem kényszerből hanem szeretetből!:-))))

2008. dec. 6. 17:35
Ide értek minden szövegelést, amikor rá nézel és neki mondod a dolgokat, függetlenül attól, hogy épp van-e értelme vagy nincs. és mennyi a fizikális kontaktus ideje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook