Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire változtatja meg a család életét, ha az apa külföldre megy dolgozni? fórum

Mennyire változtatja meg a család életét, ha az apa külföldre megy dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. márc. 28. 20:37

Sziasztok! En voltakeppen apa nelkul nottem fel, mivel 8 eves voltam, mikor apukam kiment Tengizbe dolgozni, es 18 mikor hazajott. Felevente lattam egy honapra. Nem volt itt mikor felnottunk a hugommal, igy nem is ismer minket. Utana persze probalta potolni az elvesztett idot, de inkabb a neveles, mint a szeretet teren.

Hogy valtozott-e valami? Nem tudom megitelni, 8 eves korom korul, csak arra emlekszem, hogy orultem, hogy elment, mert addig allandoan vert. Szomoru ez, de nyugisabb volt nelkule. Viszont nagyon nehez volt ujra megszokni, hogy van apam, mikor vegleg hazajott. Nehez volt megtalalni egymast. Ma mar nagyon szeretem! Es o is engem! :)

2007. márc. 28. 20:21
Egyszóval--nagyon!!!!!!!!!!!!
17. anchor
2007. márc. 26. 15:09

Sziasztok!


hát nehéz dolog....hogy megváltoztat-e valamit is?


Rövidne. MINDENT.


Mi 2002 óta élünk így, van egy 6 éves kisfiunk, nem mondom, hogy könnyű, de megváltoztunk, hozzászoktunk, nem is tudom, hogyan mondjam...


Mindenesetre, ha nem volnánk biztosak magunkban és egymásban, valószínűleg szétmentünk volt, de ez nálunk fel sem merült szerencsére.


Eddig 6-8 hónapokat volt távol, és kb ennyit volt szabin itthon, viszont azt már csak HETEKBEN .


Most szeptember óta van itthon, de bármikor mehet újra, céget váltott, ás ezért kell most ennyit várni.

persze ennek örülünk, hiszen addig is együtt a család.

Anno nem így terveztük, hiszen ebben a munkakörben anno egy-két szerződés alatt lekásuk volt az embereknek, és félretett pénz egy vállalkozáshoz.

Sajnos azóta a dollár árfolyama több int 100 ft-ot esett, és már nem ugyanazok a feltételek sem a cégnél, itthon pedig ugye nem kell elmeélnem , hogy az árak csak kúsznak felfelé......


Nekünk szerencse, hogy mehetünk hozzá, minden szerződése alatt, és az egyben egy szuper nyaralás is egyben, mert csodaszép helyeken járunk, amit itthonról nem tudnánk megfizetni.

16. Manhattan22 (válaszként erre: 15. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 26. 13:41
Villanyt szerel bányában, Spanyolországban.Az a 1/4 év átlag, volt, hogy 5 hónapig se tudott hazajönni. Én többször voltam kint nála, a gyerekkel 1X, de idén megyünk :)), 2,5 hóra :))!!!
15. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - Manhattan22)
2007. márc. 26. 13:09

Negyedév a piszok hosszú,nekem 4-5hetente jött,az is nehéz.most próbálkoznánk itthon,de a bürokrácia......Remélem nem kell visszamennie,de előfordulhat:-(

mi is gondolkoztunk a kimenetelen míg egészen kicsik voltak a gyerekek,ha nem lett volna az a helyzet hogy elvált vok,a nagyfiamnak más az apuja,kimentünk volna,de így láthatás,stb. maradtunk,2szer voltunk vele kint egy hónapot.Hol dolizik párod és mit,ha publikus.Enyém Belgiumban,előtte Hollandban nádtetőzött.

14. Manhattan22 (válaszként erre: 12. - Hajni71)
2007. márc. 26. 07:18

Igen, tudom, a nagyobb fiam 14, a kicsi 10 volt... :( Én is melóztam, ezért nem mentünk ki vele. Meg a nyelv miatt.

Ez a jó kérdés, mert, ha eljutunk eddig, hogy mikor, mindig az a válasz rá, MIRE???

13. hajni71 (válaszként erre: 11. - Manhattan22)
2007. márc. 26. 07:17
Meddig fog még kint dolgozni?
12. hajni71 (válaszként erre: 11. - Manhattan22)
2007. márc. 26. 07:15
Gyermekemmel el vagyunk,vagyogatunk,ő is leterhel rendessen,kamaszodik a lelkem.
11. Manhattan22 (válaszként erre: 10. - Hajni71)
2007. márc. 25. 20:53
Komolyan irigyellek! Én 5 év alatt se tudtam megszokni, hogy kint van, hogy egyedül vagyok.Még, ha a gyerekek miatt, mégse vagyok egyedül! Igaz, az én párom negyedévente jön haza 1,5-2 hétre... :((
2007. márc. 25. 20:50
Az én párom,vasárnap reggel megy és szerda este jön haza (Ausztriába),Már hozzá szoktam,mert én is nagyon sokat dolgozok,és szerdától pörögnek a napjaim,szerintem akkor lenne rossz,ha otthon lennék,és ő nem.De asszem ,azt már nem bírnám,ha 1hónapba 1x jönne haza,vagy fél ,vagy évente.
2007. márc. 25. 20:25
A párom nemzetközi fuvarozó.Sokan megszóltak,hogy elengedtem.Ha meg akar csalni itthon is megcsinálná.Más az életünk de sajnos Mo-n munkahelyet sem nagyon lehet találni.
2007. márc. 25. 20:17
Apa évek óta kint dolizott,mi 4éve vagyunk együtt,Havonta járt haza.Most február elején hazajött,reméljük végleg,próbálkozunk itthon valamivel.Igazad van Manhattan,csak az tudja aki benne él,ezen a fórumon nem hiszem hogy bővebben ki kellene fejtenem,úgy látom többen tudjuk,mi mennyire változik meg
7. Manhattan22 (válaszként erre: 6. - Cicumaci)
2007. márc. 25. 16:18
Nem is a Tiedre írtam válaszként, hanem zolkoéra. Én is , Te is tudjuk, miről szól ez! Csak az tudja, aki benne él!! Azt sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe kerültünk! :((
6. cicumaci (válaszként erre: 5. - Manhattan22)
2007. márc. 25. 14:37
A mi családunk nem ment szét,mert abban igyekszem össze tudjam tartani,de az a 16 évet,nem tudjuk bepotolni soha:(((A gyerekeim kicsik voltak,mikor elment,és ugy nőttek fel,hogy volt apjuk,de mégsem:((
2007. márc. 25. 14:10

Az én párom 5. éve van kint. Véleményem, ha szétmegy ilyen helyzetben a család, az mindenképpen szét is ment volna, csak idő kérdése lett volna!

Amúgy megváltoztatja, nagyon.

2007. márc. 25. 11:17
Szerintem egy ilyen teljesen szét tudja szakítani a családot.
2007. márc. 25. 11:04
A baráti körömben van, sajnos náluk sem volt más megoldás, s anyuka itthon maradt a 3 gyerekkel.Szegény néha nagyon kivan. Apuka kiakarná vinni a családot is, a nő hallanai sem akar róla. Eddig tényleg nagyon jól meg voltak, de hosszú távon attól tartok nem fog működni a dolog. Ne legyen igazam...Nagyon aggódom értük...
2007. márc. 25. 10:35
Ezt a szavazásban olvastam,onnan jött az ötlet,hogy irjak rólla,lehet vannak mások is ilyen helyzetben?
2007. márc. 25. 10:32

Párom már hosszú évek óta külföldön dolgozik,csak kevés időre akart kimenni,a jobb megélhetőségért,azota már sok év eltelt,anyagi helyzetünk rendeződött.Hogy mi lesz a családból,azt csak a Jóisten tudja,mert nem nagyon áll szándékába vissza térni hozzánk,arra hivatkozva,még 1 évet marad és utánna haza jön.

Van más is ilyen helyzetben? És hogyan türi?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook