Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire tudjátok megbeszélni a problémákat a párotokkal? fórum

Mennyire tudjátok megbeszélni a problémákat a párotokkal? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 28. 07:40
hahaha...
2014. máj. 28. 06:43
nagyon boldogok vagyunk es nem problema egy esetleges nezetelteres megbeszelese.
2010. márc. 31. 20:32
Velem is előfordult már és sajnos volt rá példa, hogy huzamosabb ideig nem volt hajlandó megbeszélni velem a dolgokat, a párkapcsolatunktól kezdve a mindennapi dolgokig. Aztán utólag kiderült mással beszélte meg...:S
2010. márc. 31. 20:28
mostanában semennyire......
35. Enix (válaszként erre: 34. - Szabokisandi)
2009. szept. 5. 09:23
Köszi:) Most nem leszek egy darabig mert költözködöm és nem lesz még netem:( de majd jelentkezem a hírekkel.sziasztok.
34. Szabokisandi (válaszként erre: 32. - Enix)
2009. szept. 4. 19:57

Ettől azért konkrétabbra gondoltam. Mondjuk járj el otthonról és ne fűzz hozzá különösebb kommentárt. Főzd meg a kaját, de ne szolgáld ki. Amire máskor szó nélkül rábólintasz (bármilyen megszokott családi program, házimunka, bármi), annál mond azt, hogy most nem mész, nem akarod, nem csinálod. Nincs kedved. Hétvégén, ha el szokál mosogatni ebéd után, heveredj le és olvass, aludj, néz filmet stb.

"Botránkoztasd" meg :D. Csak észreveszi, hogy "tüntetsz".

33. Leoborta (válaszként erre: 31. - Szabokisandi)
2009. szept. 4. 10:52

Én ezt próbáltam, hogy nem mondok semmit, vállrándítás, nemtörődömség, minimális kommunikáció, és NEM AKART beszélgetni, neki így is jó volt. Nem tudom mit gondolt, nem akarta tudni, mi a baj!

Hazajött, megkérdezte, mi van enni, evett, TV-zett, zuhanyozott, lefeküdt. Elvolt, mintha észre sem vette volna, hogy valami nem stimmel. 2 hétig tartott. A végén még ő mondta, hogy mert én "olyan" vagyok, én meg elmondtam, miért. Szépen meghallgattuk egymást, most már minden OK! Ez kb. 3x fordult elő 15 év alatt, úgyhogy nem panaszkodom, de ez az utolsó eset nagyon felhúzott.

32. Enix (válaszként erre: 31. - Szabokisandi)
2009. szept. 4. 09:39
nagyon hasznos dolgokat tanácsoltál köszi:) de milyen szokatlan dologra gondoltál? például veszekedés "kioktatás" helyett egy vállrándítás? :D
2009. szept. 3. 22:59

A pasik nem szeretik forszírozni a gondokat. Mikor valamin összezördültünk, akkor én is azon voltam, hogy tudjuk már meg a másik hogyan is gondolja, de nem nagyon akaródzott neki mondani semmit. Ő sem akart beszélgetni. Monológjaim voltak nekem is, de ő az egészet kioktatásnak, bántásnak vette. Kell hagyni időt arra, hogy ő is belássa, így a legjobb. A másik, hogy szokatlanul reagáljatok arra, ha nem akar beszélgetni. Ne veszekedjetek, csináljatok olyasmit, amin meglepődnek. És ne kommentáljátok, ne mondjátok, hogy miért. Ki kell provokálni, hogy beszélgetni akarjanak. Hogy meg akarják tudni mi a baj. Akkor kell elmondani - megfelelő körülményeket teremtve - hogy mit szeretnétek másképp.

Most már sokkal jobb a helyzet, szinte el sem jutunk a veszekedésig, mert rájött, hogy jobb előre tisztázni, ki hogyan szeretné a dolgokat.

30. Enix (válaszként erre: 29. - Momo1979)
2009. szept. 3. 21:44
örülök hogy rendbejöttek a dolgok!:) én olyan vagyok aki a végsőkig küzdök azért h jó legyen a kapcsolat, nem választom ilyen téren a könnyebb utat. remélem megtérül:)
29. momo1979 (válaszként erre: 28. - Enix)
2009. szept. 3. 20:27
Megértelek, de próbáld meg. Nálunk is pon tugyan így volt, ráadásul nálunk közre játszottmég anno a volt férjemmel való peres ügyünk,akkor derült ki, hogy rosszindulatú daganatomvan, majd kezelés stb, stb. Elöszőr csak én és mindig én. majd kisebb, nagyobb sikerrel, be látta a dolgokat, persze közbe veszekedés, majd megbeszéltük és azóta sokkal, de sokkal jobb. Mi 2, 5 és 3 év között voltunk ebbe az állapotba és kitartottunk egymás mellett. Most olyanok vagyunk mint kezdet kezdetén. Vitát nem ismerő, de néha összeszolalkozó pár.
28. Enix (válaszként erre: 23. - Momo1979)
2009. szept. 3. 16:54
és mi van ha mindig csak az egyik enged... am mi még nem kovácsolódtunk össz eléggé úgy érzem, 1,5éve vagyunk együtt, nem olyan hosszú idő. vagy összekovácsolódunk lassacskán és együtt maradunk, vagy nem és akkor nem:(
27. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 26. - Lexi018)
2009. szept. 3. 08:53
hát énis örülnék mi már 13 éves házasok vagyunk de eddig ez nem ment,,
2009. szept. 3. 08:49
Mi régen nem nagyon tudtuk megbeszélni,de mára,3év után már sokat fejlődtünk,és mindent megbezsélünk.Örülök neki nagyon:)
25. mmacus
2009. szept. 3. 08:43
Nem mindent tudok vele megosztani, van amivel inkább nem terhelem.
2009. szept. 3. 08:41
Vége a 2 hetes mosolyszünetnek.
23. momo1979 (válaszként erre: 21. - Leoborta)
2009. szept. 3. 08:28
Nagyon örülök hogy sikerült, innen már csak jobb lehet! Mindig kell az egyiknek engedni, és utána a másik is enged!
2009. szept. 3. 08:26

mi nemigazán vagyunk egy hangon,,

ez a beszélgetős téma nem megy

sokat veszekszem miatta,,

úgy van vele ami az én dolgom megcsinálom ő meg az övét,,pénzt hazaadja az van és meg van oldva minden,,,

{szerinte}

2009. szept. 3. 08:24

Tegnap este nagyon szépen elbeszélgettünk egymással, higgadtan, nem minden úgy volt, ahogy azt értelmeztük, tisztáztuk egymás félreértéseit. No, így szokott ez máskor is működni, csak most legutóbb valahogy érzékenyebben reagáltam én is. Minden OK! :-)))))))

Azért szerencsére intelligens emberke.

20. Enix
2009. szept. 2. 14:26
értem. köszi:)
19. 98a882c496 (válaszként erre: 17. - Enix)
2009. szept. 2. 14:14

Köszi :) amúgy az a véleményem, hogy ha elõre csak utalgatásokkal vezetitek be a témát, akkor simán kisülhet belõle egy ráérõs beszélgetés. De az alkalom és a helyszín is nagyon fontos...idõvel mindenkit rá lehet szoktatni szerintem...csak változó, hogy mennyi idõ kell.

Ex pasim nagyon nem akart semmit megbeszélni, mondhattam akármeddig...sokszor nagy szónoklatot tartottam...egyedül :)) mert nem is figyelte. Aztán õ is megváltozott, igaz, több mint másfél év telt el. Akkor sem mindent...de azért haladtunk...

18. momo1979 (válaszként erre: 14. - Enix)
2009. szept. 2. 13:57
Figyú meg kell beszélni a dolgokat, mert minnél tovább huzzátok annál rosszabb lesz! Sajna tapasztalatból beszélek.
17. Enix (válaszként erre: 16. - 98a882c496)
2009. szept. 2. 13:56
szerencsés vagy :) gratulálok!
2009. szept. 2. 13:55

Sziasztok, mi mindig mindent megbeszélünk, másképp nem is tudnám elképzelni. Akármi baj történik muszáj elmondjam rögtön és fordítva is így van hála Istennek. Persze idõ kellett ehhez, egy év kellett elteljen ahhoz, hogy még a legkellemetlenebb, legféltettebb dolgaimat is eltudjam mopndani, amik tényleg cikinek mondhatók olykor.

A nagy gondok is csk együtt oldhatók meg, mára már nincs olyan amit nem tudnánk szépen megdumálni. Ennek nagyon örülök, mert ritka a nagyon õszinte pasi...sajnos...

15. Enix (válaszként erre: 13. - 9bc5015697)
2009. szept. 2. 13:46
szinte egy cipőben járunk :(
14. Enix (válaszként erre: 12. - Momo1979)
2009. szept. 2. 13:45
hát én próbálgatom de nem akar sikerülni, már nem is merem próbálgatni sem nagyon mert félek a reakciójától, hogy úgy érzi h nyaggatom állandóan, és nem érzi ettől majd jól magát velem.
2009. szept. 2. 13:44

Mi sinte sohasem. :( Mindig azt mondja most miért kell mindent elrontani, ha valamit meg akarok beszélni vele. :( Nem hallgat meg, és tudja mennyire bánt, de ő támadásnak veszi, ha beszélni akarok vele, és ezért elkezd mondani olyan dolgokat, hogy szakadjak már le róla, álljak már le... Már teljesen kétségbe vagyok esve. Két éve vagyunk együtt, nekem ő a legfontosabb, de ilyenkor elbizonytalanodom vajon ő is így van-e vele.

A leveles dolgot én is próbáltam, de mikor átadtam neki, akkor éppen vízilabda meccs volt, és elém dobta, hogy ne írogassak már neki. :(

Szóval ötleteknek én is örülnék.

12. momo1979 (válaszként erre: 11. - Enix)
2009. szept. 2. 13:35
ŰPontosan, Lehet, hogyí egyszer le kellene ülni beszélgetni mindenről és csak kitérni erre a témára, olyan jó hogy most nálunk nincs vita. El sem merrem hinni.
11. Enix (válaszként erre: 3. - Momo1979)
2009. szept. 2. 13:12
igen szerintem is a megértéssel vannak problémák, én elfogadom hogy mások vagyunk, nem akarom megváltoztatni sem, de kompromisszumok is léteznek a világon. nézeteltérések is adódnak:(
2009. szept. 2. 09:31
Én nagyon szerencsés vagyok, mert a férjem szintén minden problémát meg akar beszélni. Van, hogy valami rosszul esik amit mond, de inkább adja ki magából, (és mi megpóbálunk változtatni), mint hogy magunkban tartsuk a problémát. Ha túl sok ilyen apróságnak tűnő dolgot lenyelünk, az később akár az érzelmek végét is jelentheti. Bizony előfordul, hogy nem ugyanúgy gondolkodunk egyes dolgokról, de el kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, és kompromisszumtot kell kötni. Persze van olyan makacs pasi, aki nem képes tolerálni ha más a véleménye a párjának. Nekem is volt már hozzá szerencsém. Hál isten már régen volt.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook