Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire segítenek be a nyugdíjas (vagy nem nyugdíjas), de még aktív szüleitek a gyermeke(i)tek mellett elvégzendő háztartási munkákba? fórum

Mennyire segítenek be a nyugdíjas (vagy nem nyugdíjas), de még aktív szüleitek a gyermeke(i)tek mellett elvégzendő háztartási munkákba? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
676. trapiti (válaszként erre: 675. - E28c748947)
2012. máj. 13. 21:52
Hát egy takarítónő nekem is megkönnyítené az életem :) Talán egyszer nem elképzelhetetlen...
675. e28c748947 (válaszként erre: 673. - Trapiti)
2012. máj. 13. 21:49
Félreértettél, persze, hogy jó, ha van ki segít....Néha-néha álmodozom egy takarítónőröl, aztán gyorsan rájövök, hogy hülye vagyok?????Ezt a lakást én tartom rendben, stb...Az én anyukám a gyerekek körüli dolgokban sokat segít a mai napig.Értem ez alatt pl a hosszú hétvégéket....Anyósom 3 éve sz...ik a fejünkre, ez legyen az ő problémája.
674. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 663. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 21:46

Nem is kell magyarázkodni:)

Lehet, majd picit nehezebb lesz a dolgod, ha már feláll a baba, mert akkor állandóan mellette kell lenni. Az én kisfiam pl. nagyon mozgékony, nem nagyon marad meg egy helyen hosszabb ideig. Mivel már feláll, és félek, hogy elesik, ezért mindig ott vagyok mellette. Aludni nem sokat alszik mostmár, kb. 5-6 hónapos kora óta, azóta van egy kicsit nehezebb dolgom nekem is. Eddig még talán 1 éjszakát, ha átaludt:))

Egyébként nagyon szép a kisfiad!

673. trapiti (válaszként erre: 671. - E28c748947)
2012. máj. 13. 21:41
Azt én sem írtam, hogy nem sikerül... mi sem egy szemétdombon élünk. Egyszerűen annyi, hogy amíg nem volt gyerek, nagyobb rend volt, könnyebb volt a háztartás. És akkor sem kellett igazán segítség amíg itthon voltunk. Most munka mellett, úgy hogy a férjem külföldön dolgozik, bizony jól jön néha egy kis segítség, amit nem várok el és nem követelek ki, de ha szívesen adják, elfogadom és hálás vagyok érte, és nálunk szerencsére van aki segít...
672. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 657. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 21:40
Ha ez így van, akkor ügyes vagy, gratulálok!
2012. máj. 13. 21:37
Az én gyeremekeim 3.5 éves korukig otthon voltak.Rengeteget foglalkoztam/unk velük, csináltam programokat, vittem őket mindenhova, amit csak jónak láttam.DE.Attól még sikerült rendben tartanom a lakást, ikrek mellett a háztartást, kisebb-nagyobb sikerrel.Persze nem nyomtam el őket, kell az önálló foglalkozás is, csak egymással való játszás.....Biztos csinálhattam volna jobban is, de mindez mellett még éjszakánként néha-néha besegítettem a vállalkozásunkban is.
670. 2a69f78972 (válaszként erre: 664. - Trapiti)
2012. máj. 13. 21:29

Természetesen egyetértek veled!:)


Nekem is mindig a gyerek volt a legfontosabb, minden csak utána következhetett.


És még így is visszagondolva, vannak dolgok, amikben úgy érzem megrövidítettem és másképp kellett volna.

669. 2a69f78972 (válaszként erre: 663. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 21:14

Ne legyen üldözési mániád!

Én nem kukacoskodtam, egy könnyítést javasoltam és egy kérdést tettem fel.

De kiszálltam, mert ilyen mentalitású emberekkel soha nem találtam meg a közös hangot, de ezt soha életemben nem bántam meg!

Szép estét!

668. Vonalsz77 (válaszként erre: 666. - A0c1361e44)
2012. máj. 13. 21:12
Azt hiszem megyek is innen :)
667. Vonalsz77 (válaszként erre: 665. - Trapiti)
2012. máj. 13. 21:11
Nem vitatkozom, nem is ítélek el senkit, csak a véleményemet írtam le. Mert az eltérő vélemény is vélemény!
2012. máj. 13. 21:06
Én megmondtam:)
665. trapiti (válaszként erre: 663. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 21:02

Persze egy átlag 5 hónapos még elücsörög egy pihenőszékben (bár az enyém ilyenkor már mászott...)

Egyébként meg nem érdemes ezen vitatkozni, mindenki azzal tölti az idejét amit fontosnak tart. Viszont Te voltál az, aki látatlanban is el- és megítéltél mindenkit aki ne adj' Isten hálás egy kis segítségért, még ha az a nagyszülőktől érkezik is...

664. trapiti (válaszként erre: 662. - 2a69f78972)
2012. máj. 13. 20:59

Én pedig, hogy továbbra is fenntartom, hogy nem mindegy kinek mi a fontos... nekem a gyerekem fontosabb annál, mint hogy fél napokat csak úgy ellegyen, mire én végigérek két ház takarításán, hogy esetleg délutánra eljussak odáig, hogy foglalkozzak is vele...


Időbeosztás, az fontos... szombaton 24 órában dolgoztam, utána mentem Anyósomékhoz a lányomért, ebéd után haza, mindketten aludtunk, mert bár lett volna mit tenni itthon de az éjszakai alvás ugye kimaradt, délután átjöttek Anyukámék, játszottunk, beszélgettünk, vacsoráztunk, most végzett a mosógép... nekem nem időbeosztásról papolni... valóban a mai napban is lehetett volna több takarítás és kevesebb idő amit tartalmasan töltöttünk együtt, de nekem nem éri meg...

663. Vonalsz77 (válaszként erre: 659. - 2a69f78972)
2012. máj. 13. 20:57

Ne kukacoskodjunk már. Apósomra főzök, persze, hogy nem két helyen. És a takarítás nem nagytakarítást jelent, de mindennap felporszívózok, felmosok.

A gyerekkel meg nem csak pár órát foglalkozok. Pl főzés közben a pihenőszékben van a konyhapulton, és beszélgetek vele, néha megdajkálom. A konyha és a nappali egyben van, tehát a járókából, vagy a játszószőnyegről is remekül látjuk egymást.

Na de nem fogok magyarázkodni...

662. 2a69f78972 (válaszként erre: 657. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 20:54
Azért azt megjegyezném, hogy ez nem csak jó időbeosztás kérdése, hanem fizikai állóképességé is, ami ugyebár nem mindenkinél egyforma.
661. Vonalsz77 (válaszként erre: 658. - A0c1361e44)
2012. máj. 13. 20:51
Köszi, hogy mellém állsz. Ha valaki gyereket vállal, szerintem tudja mire vállalkozik. Ja, és a netezésre, és a nyafogásra szánt időt lehetne másra is fordítani :) És tegyük hozzá, hogy rendben tartott lakásban nem kell mindennap órákat szánni a pakolásra, és a takarításra, főleg ha csak egy gyerek van, és otthon vagy. Ha valaki előtte dolgozott, akkor akkor a napi munkaidejét mivel töltötte ki? A házimunkát sem munkaidőben végezte el... És nekem ne mondja senki, hogy a gyereket napi 20 órában dajkálja...
660. trapiti (válaszként erre: 657. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 20:49
Ez azt jelenti hogy kb. 3-4 órád jut a gyerekre naponta jó esetben...
659. 2a69f78972 (válaszként erre: 657. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 20:44

Csak egy kis könnyítést javasolnék:


Írod, hogy minden nap főzöl magatoknak.

Az ezt megelőző hsz-ban pedig írod, hogy az apósodnál is főzöl.

Nem lenne egyszerűbb csak egy helyen főzni (mondjuk otthon) és csak át kellene vinni az apósnak.

Vagy hülyeséget beszélek?


Aztán azt is szeretném tudni, hogy minden nap miért kell 360 m2 végig takarítani? Pláne, ahol tisztaság van, ahogy írtad.

658. a0c1361e44 (válaszként erre: 657. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 20:42

Szerintem hagyd!

Itt az a lényeg, hogy ki tud legtöbbet nyafogni.

Mivel te jól osztod be az idődet, ezért te vagy az UFO. Amiért le is írtad, te vagy az ellenség.


És ha sokat írsz ide, akkor te leszel a rosszindulatú és gusztustalan állathoz hasonlított valaki.


Ha viszont be akarsz vágódni, akkor legalább írd azt, hogy "azért jól esne ha valaki besegítene"...

2012. máj. 13. 20:36

Szerencsére születésétől átalussza az éjszakát. 5-kor kelek: házimunka (2*180 nm). A tisztaság minőségét meg lehet nézni. 8- kor reggelizik a gyerek, utána a játszószőnyegen, vagy a pihenőszékben elvan a közelemben, amíg főzök.Közben tízóraizik, utána ebédel, és alszik. addig vasalok, pakolászok, és a délután csak az övé. Kéthetente baba-mama klubba járunk. Este sétálunk. Ha otthon nincs dolgom, Anyukámékhoz megyünk. Mindig rend és tisztaság van. A gyerekem is roppant aktív és érdeklődő, de sikerült már az elején kialakítani egy napirendet.

9 után elalszik a Baba, utána van 1 óra ketteseben Apával.

És igen a nagyszülők unokáznak, én meg segítek a ház körül addig.

Szóval csak jó időbeosztás kérdése az egész.

656. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 654. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 20:23
Sok függ attól, hogy milyen mennyiségű és minőségű házimunkát végzel, nyugodt-e a babád, tudtok-e éjjel jól aludni, és hát nagyon fontos, hogy a házimunka mellett mennyi időt tudsz foglalkozni a gyerekkel.
655. trapiti (válaszként erre: 654. - Vonalsz77)
2012. máj. 13. 20:01

Az én lányom pl. 2 hónapos korától bölcsis koráig amíg otthon voltunk egy percet sem aludt napközben, akkor is és azóta is nagyon aktív, leköti az ember teljes figyelmét. Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen gyerek mellett ki lenne képes minden házimunkát ilyen frappánsan elvégezni.

Gondolom mások alvásidőben szokták...


Ha elmész a szüleidhez és ébren van a gyerek, csak akkor tudsz náluk segíteni, ha addik ők foglalkoznak a gyerekkel.


Egy dolog biztos: aki sok időt tölt házimunkával, az kevesebbet tölt a gyerekével... mindenkinek véges az ideje, és nem lehet egy popóval ennyi livat megülni, súlyozni kell, kinek mi a fontossági sorrend.

...a másik lehetőség, hogy vannak az olyan tökéletlenek mint én is, akinek nehézséget okozott és okoz a mai napig, hogy a gyerekkel is annyit foglalkozzak amennyit szerintem kell és közben a háztartás is el legyen látva, és vannak azok a szupertökéletes háziasszonyok, akiknek ez megy... Mindenesetre én - ha már ilyen tökéletlen vagyok, hogy választanom kell - inkább a gyerekemmel töltöm a szabadidőmet... ezek az évek elszállnak, visszahozhatatlanul. Minden idő veszteség, amit nem Rá fordítok.

2012. máj. 13. 19:14

Nekem eddig még nem volt szükségem segítségre, bár még csak 5 hónapos lesz a Kisfiam. A férjem 5-19 dolgozik, csak vasárnap van itthon. Mindennap főzök, takarítok, a kertet is rendben tartom, meg az apósomnak segítek. Rá is főzök, takarítok, mert anyósom sajnos meghalt. Ő is dolgozik éjjel nappal.

A szüleim 71 évesek, el nem várnám, hogy besegítsenek. Inkább én segítek nekik, amikor csak tudok. Hozzájuk hetente kétszer megyek, had élvezzék a babázást.Még soha nem volt ennyi időm az életemben.

Ha már ovis lesz, és visszamegyek dolgozni, akkor majd biztos elkel a segítség ( oviból hazavinni).

De egy gyerek mellett olyan nincs, hogy ne tudd elvégezni az otthoni munkát. a nagyszülők pedig élvezzék a nagyszülőséget!

653. spinneli (válaszként erre: 650. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 12. 22:24
Az utóbbi években nem emelkedett...úgy tudom, sőt most ugye elmehettek azok is, akik még nem töltötték be az öregségi nyugdíjkorhatárt, de megvolt a 40 év munkaviszonyuk...na nem mintha olyan hű de jól működne az alap rendszer, csak mondom.
652. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 651. - Trapiti)
2012. máj. 12. 21:59

Én sem hinném, hogy megérem a nyugdíjas kort. Egyben bízhatunk, hogy az ország szociálpolitikája rohamos javulásnak indul, de nem úgy néz ki.

Miből gondolják vajon, hogy egy 60-65 éves ember ugyanolyan felelősséggel tudja ellátni a munkáját? Főleg pl. egy orvos. Romlik a látás, a hallás, a reflexek lelassulnak...stb. Szakmailag valószínűleg az idősebbek vannak a legmagasabb szinten, de mégsem bíznám magam szívesen egy nagyon idős orvosra, mondjuk ha műteni kellene... ott már kevés a szellemi alkalmasság (legalábbis szerintem).

651. trapiti (válaszként erre: 650. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 12. 20:47
Szerintem az én korosztályom már nem is lesz nyugdíjas... hozzáteszem, hogy az aneszteziológus kollégák közül szinte senki nincs aki ne dolgozna gyakorlatilag élete végéig ha szellemileg alkalmas rá, úgyhogy nem is nagyon készülök nyugdíjasnak... ha szerencsém van halálomig dolgozhatok... :)
650. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 649. - Spinneli)
2012. máj. 12. 20:33
Az hétszentség, hogy agyonhajszolják a nőket. Hova tolódik még a nyugdíjkorhatár vajon?
649. spinneli (válaszként erre: 644. - Adbefc7882)
2012. máj. 12. 10:40

Nem kell mindent félreértelmezni, te egy élethelyzetet hoztál fel én meg egy másik oldalt, nem nagy bonyolultság.

Jóóó éééég.

:)


Nyugdíjas nagyikat nagy átlagban az első gyerek születésénél már úgysem találsz, úgyhogy a példád már kissé amúgy is túlhaladott.

648. 2a69f78972 (válaszként erre: 647. - 2a69f78972)
2012. máj. 11. 20:25
Természetesen ez "trapiti"-nak szól!:)
2012. máj. 11. 20:24
Melegedett a szívem, ahogy a gondolataidat olvastam!:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook