Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire reális hogy egy cég a fizetés napján jöjjön rá, hogy nincs miből bért fizetni? fórum

Mennyire reális hogy egy cég a fizetés napján jöjjön rá, hogy nincs miből bért fizetni? (beszélgetős fórum)


1 2
12. timycat (válaszként erre: 11. - Cidanoi)
2022. okt. 2. 22:09

Egy hónapról hónapra élő vagy haldokló cég nem kap hitelt. Hozzánk is csak akkor jönnek a bankok tömött sorokban, amikor megy a szekér, szeletet kérnek a tortából. Ha baj van akkor csak azt nézik, hogy az ő pénzük meglegyen.


Ahogy mondani szokták, mikor süt a nap a bank esernyőt ad a kezedbe, hogy legyen, de ahogy beborul rögtön visszakéri.

11. Cidanoi (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. okt. 2. 21:08
Sok cég él hónapról, hónapra. De a munkabér a dolgozóé amit időben ki kell fizetni, ha valaki nem akar törvényt sérteni. Ok fizessen késöbb, csak amikor én nem fizetem be időben a számlámat, megjelenik a kamat. Cégeknél is be kellene ezt vezetni, azt talán jobban odafigyelnének azokra akiből élnek. Ha nincs pénzük, vegyenek fel hitelt, azt rendezzék abból a számlát. Abszurdum, hogy nincs pénz, és ezt olyan természetesen kezelik.
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 20:39
Én pont a pénzügyön dolgozom egy kisebb cégnél, és hát bőven elég, ha az egyik vevő, aki több 10 éve mindig rendesen fizet, most éppen nem. Ez pont elég, hogy ne legyen időben elég pénz a számlán. Sok cég él hónapról hónapra, még ha ezt nem is tudja senki, max. a tulaj, meg a pénzügy. Ahogy ezt már valaki írta, ahogy nőnek a szállítői költségek ez egyre sűrűbb lesz a jövőben...
2022. okt. 2. 20:10
Előfordulhat, sajnos, de mindig meglep, hogy ahol rendszeres utalások vannak, bér, járulék, stb, hogy a bánatban nincs pénz a számlán...
8. globus (válaszként erre: 2. - Timycat)
2022. okt. 2. 20:03
Ez nálunk is így van. 1-2 nappal korábban utalnak a munkáltatómnak, mielőtt fizetést kapok. Maradékkal gazdálkodhat következő hónapig. Néha előfordult pár nap csúszás.
2022. okt. 2. 20:02
Így kezdődik a céges csőd...
2022. okt. 2. 19:24
Mivel egy cégnél gazdálkodás van, tehát van bérköltség, ami cirka, de tervezni kell. Ha egy cég nem tud fizetni, akkor az likviditasi gond. Sok minden okozhatja, de a fő ok a rossz gazdálkodás, és a pénzügyi tartalék hiánya. Bár ez sem mindig igaz, mert van ahol másra költik el a dolgozók jogos munkabérét.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 19:18
A fèrjem munkahelyèn ez rendszeres..
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 19:14
Szerintem a bérfizetés napját megelőzően el kell végezni a bérszámfejtést, ahol már világossá válhat, hogy nincs annyi a számlán, amit a munkavállalóknak utalni kéne.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 19:10
Megesett ez már állami cégnél is, nem vigasz tudom. Majd egyre több ilyen lesz ezt borítékolom.
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 18:54
Éppen előfordulhat. Pl nem kap meg valamit (kintlévőség, banki folyósítás, támogatás, pályázat stb.), amit várt vagy valamilyen oknál fogva zárolják,inkasszálják a számláját.
2022. okt. 2. 18:51

Mennyire reális hogy egy cég a fizetés napján jöjjön rá, hogy nincs miből bért fizetni?


Azt akarják bemesélni hogy eljött a bérfizetés napja és aznap jött rá a cég hogy jajj.nicns miből bért adni....

mennyire reális egy olyan céges gazdálkodás, ahol a bérezés napján jönnek rá a teljes fedezethiányra?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook