Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire normális, hogy 5. osztályban ennyi a tanulnivaló? Más iskolában is ez van? fórum

Mennyire normális, hogy 5. osztályban ennyi a tanulnivaló? Más iskolában is ez van? (tudásbázis kérdés)


28. Banita76 (válaszként erre: 1. - Fodor.fanni3)
2015. szept. 15. 06:15
Az én lányom is ötödikes, de nekik még most nem sokat kell tanulni, és dolgozatot sem írnak még.
27. fodor.fanni3 (válaszként erre: 26. - Evica1973)
2015. szept. 13. 19:50
Akkor mindenképp rákérdezek erre a napközire
26. Evica1973 (válaszként erre: 21. - Fodor.fanni3)
2015. szept. 13. 19:27
Elvileg mindenhol kötelező a napközi. Ha nem szeretnéd, hogy napközis legyen, felmentést kell írnod, az igazgatónak cimezve, persze indokolni kell, hogy miért, de nálunk akármilyen mondvacsinált indokot elfogadtak (pl. nagyszülők a közelben laknak és ott megoldott a gyermek felügyelete, vagy pl. anyuka nem dolgozik, vagy heti 3-szori edzés miatt nem látod értelmét, hogy a másik 2 napon napoközis maradjon). Nálunk előre csináltak ilyen "felmentést kérő" nyomtatványokat, csak az indokot kellett beírnunk. Egyébként azt nyilván az iskolák nem mondhatják ki, de nálunk elég nyilvánvaló volt, hogy az egész kötelező napközi rendszert a tanárok is a hátuk közepére kivánták. Tavalyelőtt a felmentési kérelemre elég hivatalos gépelt, pecsételt határozat volt a válasz, hogy "engedélyezve", megindokolva, stb., tavaly már a kutya sem foglalkozott válaszadással. Egyébként volt olyan szülő, aki azzal indokolta felmentési kérelmét, hogy CSAK, mert én vagyok az anyja és én így látom jónak.
2015. szept. 13. 19:06
Na ma is alig pihentunk. 3 óta tanulunk. A matematika kész, a természetismeret félig de csak szerdára kell abbol nagyon sok van, történelem szinten a fel szinten sok tanulnivalo van holnap dolgozat, még vers irodalombol, dolgozat nyelvtanbol. Én jobban elfáradok :((
24. 63a85224af (válaszként erre: 20. - Simple)
2015. szept. 13. 12:19
Megnéztem,ez 1 iskola Bp-en,azért ez nem általànos.De a fene se tudja mi a jó.Nálunk mindenki elsőben írt,olvasott és a környezetemben így van mindenhol.
2015. szept. 13. 11:16

Lehet, hogy minden iskolába más a követelmény, de a valódi követelmény az, amit TE követelsz meg a gyerektől. Én elég laza szülő vagyok, nem sajnálni kell a gyereket, hogy sok tanulnivalója van, hanem SEGÍTENI kell neki, hogy ne legyen sok ! Mivel az iskolai követelményeken nem tudunk változtatni, országos szinten meg pláne nem, mást kell tenni ! A sajnálkozás édes kevés !

Én nem várom el, hogy a gyerekem kitűnő tanuló legyen ! Nem várom el, hogy a beadandó dolgozatot mindegyiket személyesen ő írja (megírom én helyette) ! És azt sem, hogy minden kötelező olvasmányt elolvasson ! Van helyette elég sok más megoldandó feladat ! Ha elítéltek, ha nem , nekem ez a véleményem.

22. Evica1973 (válaszként erre: 12. - Simple)
2015. szept. 13. 11:11
Lehet, hogy úgy értették, hogy annak ellenére, hogy 1. osztály végére követelmény, hogy a gyerek megtanuljon írni és olvasni, mégis a gyerekek nagy része később tanul meg folyamatosan olvasni, és elképzelhető, hogy 3. osztályra jut el odáig, hogy normálisan, hibák nélkül le tud írni egy mondatot.
2015. szept. 13. 11:08

Köszönöm a válaszokat :)

Nekünk azt mondták kötelező a napközi de utánajárok mindenképp.

Akkor ugy veszem észre iskolafüggő de remélem hamar megszokják.

A videot pedig mindenképp megnézem

20. simple (válaszként erre: 19. - 63a85224af)
2015. szept. 13. 10:46

Itt van a video amiben szór van róla.


[link]

19. 63a85224af (válaszként erre: 12. - Simple)
2015. szept. 13. 10:23
Ez esetleg valamilyen speciális iskola volt?Az én tapasztalatom,hogy első osztályban már nagyon hajtják őket,és év végére írnak,olvasnak.Az más kérdés,hogy aki kicsit gyengébb képességű,vagy lassabban érő,az már sajnos itt elkezdi a hátrányát gyűjtögetni.
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Simple)
2015. szept. 13. 08:31

Nekem a kicsi most kezdte az elsőt,azt mondta a tanárnő,év végére fognak tudni írni és olvasni...ezért lepődtem meg sógornőm gyerekén,aki tavaly volt elsős és év végén egy értelmes mondatot nem tudott leírni,és olvasni is kínkeservesen....


De hogy a kérdésnél maradjunk..a nagyobbik 6-os os is tavaly kezdett el nagyon tanulni itthon,mert több a követelmény...ez azért már mégis csak felső tagozat..hozzá kell szokniuk,hogy verseket kell tanulni,hogy könyvet kell kiolvasni,hogy már nem elég ha az órán odafigyel...én nem csak őket sajnálom,hanem az összes gyereket,mert nagyon levannak terhelve..


napközit bekeményítették az tény,de nem kötelező!

2015. szept. 13. 08:28

Szerintem ez iskolától függ, hogy mennyit követelnek. Az én kisebbik fiam hatodikos, de még idén sem volt az első 1-2 hétben ilyen hajtás, mint nálatok. Verset meg egész évben 1-2-t ha meg kellett tanulniuk. Nagyfiam gimis, ők is csak jövő héttől kezdik el a felmérőket.


Viszont arra emlékszem, hogy nekünk általánosban végig olyan tanárunk volt, akinél folyton verset kellett tanulni - rengeteget. Az enyémek a negyedét sem tanulták. Szóval ez erősen iskolafüggő lehet.


Felsőben nálunk nem kötelező a napközi. Nem lehet ennek utánajárni? Ha úgysem tanulnak, akkor miért nem mehetnek haza? Nálunk egy nyomtatványt kellett kitölteni, hogy kérjük, hogy tanórák után engedjék haza a gyereket.

16. fodor.fanni3 (válaszként erre: 14. - Carmena)
2015. szept. 13. 01:50
Àltalános iskolárol van szo
15. Carmena (válaszként erre: 10. - 63a85224af)
2015. szept. 13. 01:28
Nálunk 5-ben volt tanulástechnikai óra! Szó szerint megtanították nekik azt, hogyan tudnak sok információt rövid idő alatt megtanulni... nem megjegyezni, valóban agyban elraktározni!
14. Carmena (válaszként erre: 1. - Fodor.fanni3)
2015. szept. 13. 01:27

8. osztályos gimnázium! Tényleg nagy váltás, de nem olyan rossz, mint elsőre kinéz!

Nálunk volt egy tanár, aki az előző, tehát a 4. anyagból minden nap dolgozatot íratott és az átlag jó ha elérte a 2-est! Több szülő lázadt (én sosem), majd megoldódott a dolog!

A gyerekek beleszoktak abba, hogy ez már nem alsó tagozat. A 8 osztályos gimikben felnőttként kezelik őket, de cserébe sok olyan dolgot tanítanak, amik a későbbi továbbtanuláskor, illetve az életben nagyon hasznos. Lásd esszé írás, konzultáció, vizsgák, stb.

Én átalakítanám a mostani 8 osztály! Ha nem is így, de 6+6 osztályra!

13. fodor.fanni3 (válaszként erre: 12. - Simple)
2015. szept. 12. 23:48

Na ezt még nem is hallottam :O

Az én gyerekeim is már elsőbe megtanultak írni, évelején még csak vonalkákat húztak, kapu, horog stb. Aztán elkezdtek írni, olvasni.

12. simple
2015. szept. 12. 23:42
Elnézést, amiért ide írom, de pont a napokban döbbentem meg az ellenkezőjén. A tv-ben arról volt szó, hogy manapság csak harmadik osztályban tanulnak meg írni a gyerekek. Én mikor iskolába jártam, már elsőben megtanultunk írni és olvasni is.
2015. szept. 12. 23:29

Igen tudok nekik segíteni szerencsére bár valamit nekem is el kell többször olvasnom hogy megértsem.

Na erről a tanulás módszertanról nem is hallottam de utánaolvasok

2015. szept. 12. 23:00
Úgy értem abban,hogy hogyan tanuljanak.Több iskolában tanulnak a gyerekek tanulás módszertant.Segíthet,hiszen tényleg többet kell tanulni.
2015. szept. 12. 22:57
Tudsz nekik segíteni?
2015. szept. 12. 22:56
Hát én úgy emlékszem több anyuka mondta ötödikben,hogy a gyereke tulajdonképpen akkor kezdett el igazán tanulni,mert addig sokszor elég volt az órai figyelés plusz a napközis tanóra.5.osztályban viszont sok tanulnivaló hazajött.Illetve tényleg sok volt a vers,memoriter.Sajnálom a gyerekeket!
7. fodor.fanni3 (válaszként erre: 5. - Juditka23)
2015. szept. 12. 22:52
Én is így érzem hogy hol a gyerekkor, mikor pihennek
6. fodor.fanni3 (válaszként erre: 4. - 63a85224af)
2015. szept. 12. 22:50
Nem, sima általános iskola
2015. szept. 12. 22:50
Magyarorszag... nem is normalisak a gyereknek semmi gyerekkora sincs..
4. 63a85224af (válaszként erre: 1. - Fodor.fanni3)
2015. szept. 12. 22:48
8 osztályos gimnázium?Az 5. osztály tényleg nagy ugrás az alsóhoz képest.Majd belejön,ne aggódj.
2015. szept. 12. 22:39
Ja és kötelező a napközi de szinte semmit sem csinálnak ott mert itthon készítik el a leckét és naponta több órát tanulunk
2015. szept. 12. 22:38
Gyermekeim új iskolába kezdték az 5.osztályt. Már az első héten dolgozatot írtak (igaz a tavalyi anyagból de valamit az másik suliba nem vettek). A héten már sok lecke volt illetve dolgozat az idei tananyagból. Jövőhéten már 3 dolgozat és emellé verset is kell tanulni hétfőre (tegnap adták fel) de főleg a természetismeret nagyon nehéz és nagyon sok a tanulnivaló . Még csak 2 hét telt el, mi lesz később??
2015. szept. 12. 22:38
Mennyire normális hogy 5.osztályban ennyi a tanulnivaló? Más iskolában is ez van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook