Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire nehéz "elviselni" egy hipochonder embert? fórum

Mennyire nehéz "elviselni" egy hipochonder embert? (beszélgetős fórum)

15. Lencsy (válaszként erre: 14. - 56abea278d)
2011. dec. 27. 14:00
Így van , épp erre utaltam én is ! Azok közül sok hipochonder kerül ki akik átestek már komoly betegséggel kapcsolatos traumán ! Vagy úgy hogy ők voltak betegek vagy az által , hogy végignézték mások szenvedését . Nálam 18 éves koromban állapítottak meg egy hatalmas méretű májdaganatot . Rengeteg vizsgálat , beavatkozás követte ..mire kiderült,hogy jó indulatú daganat , de szinte utolsó pillanatban derült ki mert a méretéből adódóan már veszélyeztette a májamat ! Azt hiszem, ha egyszer valaki szembesül azzal, hogy egy időzített bombát hordott a testében ..nem csoda ha utána "fél " !
2011. dec. 27. 10:32
Az ismerőseim közül olyanok lettek hipochonderek, akik daganatos beteget áopltak, aki közvetlen hozzátartozó (anya) volt. Szerintem aki látja a mérhetetlenül kíméletlen szenvedést, nem is csoda ha minden fájdalom miatt a legrosszabbra gondol. Ezt abból gondolom, hogy amióta volt egy autóbalesetünk, amikor felborultunk és többször átfordult az autó a tetején, azóta én sem ülnék repülőre, mert egy pillanatig sem bízok benne, hogy nem pont velem fog lezuhanni. A bizalom elmúlik, és utána minden borzalmat valószínűnek tart az ember.Nincs meg "a velem ez úgysem történik meg" egészséges hozzááálllás, mert a bizalom elmúlik.
13. eb62d25e47 (válaszként erre: 12. - 1560f47887)
2011. dec. 25. 22:32

Ez nem igaz.


A hipochonderek általában nem bíznak senkiben ,csak az orvosokban(lehetőleg minimum professzor legyen),és a gyógyszerekben(lehetőleg jó sok), és a különféle orvosi eljárásokban.Egy átlagos fejfájásnál is MRI-t,meg efféléket követelnek.

Szóval nem értem miről beszélsz.

2011. dec. 25. 19:33
A "természetgyógyászok" jól viselik őket...mivel nagyrészt belőlük élnek.
11. Lencsy (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2011. dec. 25. 15:28
* embereket ..bocsi :)
10. Lencsy
2011. dec. 25. 15:27

Sokan nem értik meg a hipochonder emberek ! Azt hiszik "gyagyásak" , hisztisek vagy sajnáltatják magukat ! Sajnos ezen emberek tényleg betegek és pont ez a betegségük ! A tüneteik valósak mégha nem is áll mögötte konkrét betegség ! Az orvosoknak nem könnyű kideríteni, hogy esetenként a fájdalmaik mögött igazi betegség áll vagy csak a psziché játszik . Nagyjából 10 éve vagyok mérsékelten hipochonder és iszonyatosan tudok szenvedni mindaddig míg elmegyek orvoshoz és az orvos megnyugtat , hogy minden rendben :) Sokszor én magam sem tudom eldönteni, hogy valós e az adott tünetem , de mivel én valósnak érzem ugyanúgy fáj és gyötör mintha tényleg beteg lennék ! Kb 10 éve vettem észre először a dolgot ..nagyon fájt a fejem és bevettem egy fájdalomcsillapítót , ahogy lenyeltem a fejfájásom megszünt ! Azóta is így van minden egyes fejfájásnál ..

Volt olyan eset is , hogy a kisfiam belefejelt a szegy csontomba és hónapokig annyira fájt, hogy fekve levegőt is alig tudtam venni ! Elmentem az orvoshoz , megnyomogatta és azt mondta ..látta rajtam a fájdalmat , azt mondta színte biztos hogy törve de legalábbis repedve volt a csont ..röntgen !! A röntgen eredményem negatív lett ..és azóta nem fáj :) Ez csak pár eset , de higgyétek el egy orvos sem röhögött ki még soha és a családom sem , mert ők pontosan tudják, hogy ez nem hiszti ! A hipochonder ember tényleg szenved ,..nem hisztizik és nem sajnáltatja magát ! Ezen betegség ..nevezzük így ..sok esetben egy valós betegséggel kapcsolatos traumára vezethető vissza , így az én esetemben is ! Hogy a kérdésre konkrétan válaszoljak ..tolerálás kérdése,hogy kinek mennyire nehéz minket elviselni :) Persze itt is vannak szélsőséges esetek , mikor már pszichológus segítségére is szükség van !

9. 56abea278d (válaszként erre: 8. - Zizisicc)
2011. dec. 25. 09:56
Az csak egy mondás hogy elviselhetetlen, mert ha valakinek olyan családtagja van, úgyis elviseli. De attól még szenved tőle.
8. Zizisicc (válaszként erre: 7. - 56abea278d)
2011. dec. 24. 22:20
De biztos van olyan, aki elviseli.
7. 56abea278d (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2011. dec. 24. 21:48
Van aki olyan szinten műveli, ami elviselhetetlen.
2011. dec. 24. 21:27

A főnököm hipochonder. Iszonyú!! Mondjuk, annyi jó van benne, ha valaki egyet tüsszent, hazaküldi, mert retteg, hogy elkap tőle valamit.

:))

2011. dec. 24. 21:13
Ez nem a hipochonderségtől függ, hanem attól, hogy ki mennyire toleráns. :o)
2011. dec. 24. 20:33
Egy régebbi ismerősünknek a felesége volt hipochonder. Csodáltuk hogy bírja mellette.
2011. dec. 24. 20:26
A volt menyem,aki ápolónő,nem túlzok,ha valahol lett egy pattanása,már "halálos" beteg volt.
2. Sly7105 (válaszként erre: 1. - 7f9bae9389)
2011. dec. 24. 19:48
Az én fiam kismértékben "szenved" ebben a dologban. De szerencsére nem kórosan, csak előfordul többször, hogy ha beteg lesz, akkor a szokásosnál jobban megijed a tünetektől, illetőleg képes bebeszélni magának olyan dolgokat, hogy ilyen vagy olyan betegsége van, ami végzetes.... de ilyenkor mindig alaposan megnyugtatom és elbeszélgetek vele. Gondolom ennek vannak durvább változatai is....
2011. dec. 24. 19:46
Akinek van ilyen családtagja/rokona/ismerőse.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook