Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire merülsz bele a karácsonyi ajándékozásba? fórum

Mennyire merülsz bele a karácsonyi ajándékozásba? (beszélgetős fórum)


26. c8ec504c40 (válaszként erre: 25. - Esztella01)
2012. dec. 16. 20:15
Semmi extra, csak különleges, finom, különleges... :)
2012. dec. 16. 19:47
Nem csinálunk évek óta az ajándékozásból nagy ügyet. Egy doboz különleges tea, finom csoki, különleges kávé...stb. Semmi flanc vagy extra. És nem feltétlen anyagi okokból, hanem a család nem bírja ezt a plázákban való tolongást.
24. spinneli (válaszként erre: 22. - 800b726b6d)
2012. dec. 16. 19:21

Köszi, neked is.

:)

2012. dec. 16. 19:05

Mi csak a szűk családban ajándékozunk. Férjemmel egymásnak valami jelképes dolgot veszünk. Lányunk többféle dolgot kap, van benne nagyobb értékű is, és jelképes kis meglepetések is. Férjem szülei már nem élnek, anyám pedig könyveket kap, imád olvasni.

Tágabb rokonságban, baráti körben nem ajándékozunk.

22. 800b726b6d (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2012. dec. 16. 17:57

Értem :)

Kellemes stresszmentes ünnepvárást kívánok! :)

21. spinneli (válaszként erre: 9. - 800b726b6d)
2012. dec. 16. 13:57
Örömajándékot szoktam venni, mert a családban mindenki finanszírozni tudja azt, amire alapjáraton szüksége van.
20. c8ec504c40 (válaszként erre: 12. - 7dfc648351)
2012. dec. 15. 19:50
Én is így voltam vele, már hónapokkal ezelőtt elkezdtem kipuhatolni pl. a rokon gyerekektől, hogy mit szeretnek, mit nem, minek örülnének, stb. és jártamban-keltemben meg is vettem.
19. c8ec504c40 (válaszként erre: 6. - 2f8d7da1d6)
2012. dec. 15. 19:45
Szerintem fontos az ajándék, akárki akármit is mondjon. De! Nem a versenyszerű ajándékozás, hogy ki tud nagyobbat, vagy drágábbat venni. A lényeg, hogy ne az utolsó percben összecsapva, hanem alaposan kigondolva nézzünk körül és gondoljunk az adott személyre, akinek éppen ajándékot nézünk, hogy minek örülne a legjobban. S kevés pénzből is ki lehet gazdálkodni, csak személyes legyen.
2012. dec. 15. 19:35
Én sajna mindig elszállok az ajándékvásárlással, de csak a gyerekeimnek.Ja és az ajándékok között van a az a bizonyos titkos napló is:-o
2012. dec. 15. 19:25
Én is már szept-október óta gyűjtögetem apránként,így nem olyan megterhelő anyagilag.
2012. dec. 15. 18:36
Idén már csak jelképes ajándékot tudunk venni egymásnak, nem engedi az anyagi helyzetünk, hogy nagyobb költekezésbe kezdjünk karácsony miatt.
15. júliusi (válaszként erre: 1. - 3767502bfa)
2012. dec. 15. 18:05
Pont most az éven hagyjuk abba a sógornőmék gyerekeinek az ajándékozását.Mert már nagyok ők is,és megbeszéltük.Mi már csak a szűk családnak ajándékozunk.
14. trapiti (válaszként erre: 12. - 7dfc648351)
2012. dec. 15. 17:59
Én sem, már ősz óta készülök rá, főleg hogy nálunk a szülinapok is ősszel halmozódnak... Ilyenkor már nem nagyon vásárolok, és amit csak lehet neten rendelek meg, még ha érte is megyek valahová, akkor is könnyebb célirányosan mint kóvályogni az üzletek között...
2012. dec. 15. 16:26

Az a helyzet,hogy a férjemnek nagy a családja-és nekik is én szerzem be az ajándékokat-sokszor komoly fejtörést okoz:O

A gyerekeimnek már vannak kívánságaik,de igyekszem velük megbeszélni,hogy készségfejlesztő,kreatív játékokat kérjenek.

A fiam legót kap,meg társasjátékot-a lányomnak gyurmakészletet vettem,és társast.

12. 7dfc648351 (válaszként erre: 1. - 3767502bfa)
2012. dec. 15. 15:49
Igen, mindenki több ajándékot kap, de ezek az ajándékok már becsomagolva állnak a gardróbban. Nem ilyenkor kapok észbe, hanem egész évben vásárolgatom azt, amire vágynak. Nem fogok ilyenkor szardiniáskodni egy üzletben sem.
2012. dec. 15. 14:42

Igyekszem kitalálni/kipuhatolni, ki minek örülne... Van amikor hasznos is egyben, de általában olyasmi amit az illető magának nem venne meg, de vágyik rá :)

Szüleim pl. most Sodastream szódagépet kapnak. Nekünk van és amikor látták, nagyon tetszett nekik. (Persze hasznos is mert nem kell cipelni az ásványvizet ha bubis vízre vágynak.)

Férjem e-könyv olvasót és néhány e-könyvet kap, mert rengeteget utazik repülőn, külföldön dolgozik, olvasni nagyon szeret viszont könyveket nem cipel a repülőn. Remélem örülni fog, de tuti hogy magának nem vette volna meg :)

A gyerek nálunk általában viszonylag sok játékot kap, részben olyasmit amire vágyik, részben amit én találok ki, de értelmes játékokat. Az anyagi lehetőségeinkhez képest nem költekezünk túl így sem, és messze nem kap meg mindent válogatás nélkül. Most pl. felmerült a Happy Nappers párna, ami közel 10.000 Ft, hát azt nem kapja meg. Megbeszéltük vele, hogy abból a pénzből pl. két szuper gyurmakészletet kaphat, amire szintén vágyik, így inkább arra szavazott :) Szülinapra is, most is sok legót is kap, mert szereti és nagyon jó, hasznos, okos játéknak tartom. Ezért viszont ő is hozott áldozatot, a duplókat ill. más szép játékait összegyüjtöttük, eladtuk, részben abból a pénzből is lett a sok Lego.

10. rena.b (válaszként erre: 1. - 3767502bfa)
2012. dec. 15. 13:59

Mi évek óta hasznosat adunk a szüleinknek (mindkettőnknek anyukája él csak), ismerjük őket annyira, hogy tudjuk, mire van szükség, ami azért örömet is okoz :)

A lányunk meg nem kérek nagy ajándékot, inkább sok picit híve. Ezért több kisebb ajándékot kap.

Egymásnak idén nem veszünk semmit, én egy tanfolyamra járok, régi vágyam volt, nem olcsó, férjem meg ősszel megvett egy drágább gépet magának, amit régóta szerett volna, sokat túlóráztunk érte mindketten.

9. 800b726b6d (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2012. dec. 15. 13:11

Érdekes ez a "rendes" ajándék, akkor kérdezek...

Hasznos ajándék, vagy inkább "örömajándék"? Valami olyan amit az illető magának nem venne meg, nem azért mert nem örülne neki, hanem azért mert sajnálja rá a pénzt? :)

8. spinneli (válaszként erre: 1. - 3767502bfa)
2012. dec. 15. 13:04

A család nagy részének minden évben kézzel készített apróságot adunk, csak a szűk családnak veszünk "rendes" ajándékot.

A kézzel készítettel több a pepecs.

:)

2012. dec. 15. 12:59
semennyire
6. 2f8d7da1d6 (válaszként erre: 1. - 3767502bfa)
2012. dec. 15. 12:49
Szerintem sokan nem tudják ezt megtenni anyagi szempontból...de nem is azon kellene a hangsúlynak lennie hogy valakit elhalmozzunk ajándékokkal... De persze ajándékozok, csak sajna szerényen...
5. Cippora (válaszként erre: 3. - C8ec504c40)
2012. dec. 15. 12:48
Kíváncsivá tett ez a napló,de tényleg egy nagy 0,és milyen drága...
2012. dec. 15. 12:46

Mindenkinek próbálok olyat venni aminek örül,kerettől is függ persze,hogy mit,de általában sikerül is viszonylag olcsón megúszni az ajándékozást.


Akin nem spóroltam az idén az a lányom,de amíg megtehetem addig meg is fogom tenni,hogy amit eltervezek,azt meg kapja,később pedig ha egyéni igényei lesznek akkor azt is.Igaz tőlem szinte csak akkor kap játékokat ha szülinap,névnap,Karácsony van,év közben nem igazán max.könyveket.

3. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - C8ec504c40)
2012. dec. 15. 11:17

Lányom "Én titkos naplót" is kért, de az egyrészt marha drága, másrészt nem éri meg a pénzt, így szépen megbeszéltük vele, hogy erre most nem futja a Jézuskának, nem lehet mindig mindent, főleg, ha értelmetlen dolog. Jó, tudom, ő örülne neki, s az a lényeg, de van amikor nemet kell mondani bármennyire is fáj a szívünk, hogy mindent nem tudunk megadni a gyermekünknek (hosszan gondolkodtam rajta), mert az sem jó, ha elkényeztetjük ilyen szempontból. Szerintetek?


Anyósom adott pénzt, hogy vegyünk neki valamit, s azt majd ő adja, szerintem ez is jó, így abból a pénzből vettem neki egy kiegészítőt a legójához és egy mamuszkát. A nagyitól kapott pénzt meg beraktuk a számlájára.


A mai gyerekeket sajnos inkább a számítógép világa köti le, felesleges még egy olyan játék, ami úgyis a sarokban landol..

2. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - 3767502bfa)
2012. dec. 15. 11:13
Nálam a hangsúly a személyes ajándékokon van. Azt veszek (nem feltétlenül drágát), amiről tudom, hogy a másik örülne neki, mert kipuhatoltam év közben :) hogy mi lenne az. Pl. a lányunknak kottatartót (mert nehéz lehet fejjel lefele furulyázni mindig), ill. egy palmtopot, mert azt kért (használtan nem is drága). Férjem egy egyedi nyakkendőt kap és meleg-füles sapkát, mert elhagyta a régit. Unokaöcsénk egy sakkot (mert szeret játszani, de még nincs neki), unokahugi egy állatos naptárat, legkisebb unokaöcsi meg vízi játékot. Persze még édességet is kapnak mellé, leginkább kekszet, pudingot, vagy egy-egy darab minőségi csokit. Szülőknek is vegyesen vásároltunk, inkább olyasmit, amit elfogyasztanak, tehát pl. tea, kávé, stb. és ebből kerekítünk ajándékcsomagot, ja, meg hogy valami tartalmas legyen, az Alexandrába van recepttartó igényes könyv, egyet-egyet abból is vettem. Sógorék kapnak valamilyen italt, teát, csokit. Nagyi meg szintén valami fogyaszthatót, mert a porfogóknak semmi értelme. Szóval nálunk a személyes dolgok a nyerők!:)
2012. dec. 15. 10:55
sok ajándékot veszel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook