Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire megbizhatóak a fogpótlásra használt hídak? fórum

Mennyire megbizhatóak a fogpótlásra használt hídak? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 21. 23:12
Szia! én fogászati asszisztens vagyok! Ha a két felső nagymetsződről van szó, és a híd nem fog rögzülni, csak a két szomszédos tagon akkor én nem tartom teljesen jó megoldásnak a hidat. Pont az almábaharapás miatt :) Vagy bele kellene venni több fogat oldalról (ha gyökérkezeltek vagy nagy tömés van bennük, akkor még jó is nekik), vagy implantálni (de az meg drága). Anyagát tekintve ma már szinte mindenhol nikkelmenetsek a sima fémkerámák is!
4. Erzsó08 (válaszként erre: 3. - Dunahullam)
2010. jún. 15. 11:25
Ne félj tőle ha jól meg csinálják nem lessz vele baj.Nekem több mint 6 éve csinálták,hogy elne szóljam semmi bajom vele.Viszont ha teheted menj el allergia tesztre mert sokan allergiások a fémre.Sok problémát okozhat.Általában nikkelt és cobaltot tartalmaz,én is pont erre a kettőre vagyok allergiás,meg a műanyagra.Így lett titán az alap és porcelán a fog.Igaz,hogy drágább de tartósabb és nem okoz gondot.
2010. jún. 15. 09:50
Sajna a felső 1-es fogam menthetetlen volt és ki kellett húzni. Mivel egy másik fogam gyökérkezelt, jó nagy töméssel úgy tűnik hosszában el van repedve. Ezért azt javasolták, hogy azt is ki kellene húzni és egy hidat kellene késziteni. Én totál para vagyok emiatt. Nem tudom képzelni milyen érzés lesz, ehetek-e normálisan, nem fogom-e hogy úgy szólván ott hagyni a fogam egy alma evés közben.
2. Pocok:) (válaszként erre: 1. - Dunahullam)
2010. jún. 15. 07:01

mit értesz megbizhatóságon?

Esztétika,időtállóság,anyaga????

2010. jún. 15. 02:54
Mennyire megbizhatóak a fogpótlásra használt hídak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook