Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire kell barátkozni a próbanapon? fórum

Mennyire kell barátkozni a próbanapon? (beszélgetős fórum)

1 2
13. syria (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. jan. 4. 15:07
Nekem is ez a tapasztalatom. :)
2018. jan. 4. 14:50
Attol fugg miert hivnak probanapra. Igaz nem Mo-on, de en voltam 2 nap probanapon. A szakmai alkalmassagom nem volt kerdeses, a probanap celja kifejezetten Az ismerkedes volt. Ez egy viszonylag kis kozosseg, a legtobben regota egyutt dolgoznak, fontos volt nekik hogy olyat vegyenek fel aki be tud illeszkedni. Igy a probanap celja Az volt foleg hogy en is ismerkedjek a hellyel es Az emberekkel ill. ok is velem, hogy kideruljon mennyire fogunk tudni egyuttmukodni. Azzal egyutt hogy itt 6 honapos probaido a megszokott, de azert ahhoz hogy probaido alatt kitegyenek eleg komoly indok kell. Tehat szerintem ha ilyen miatt kell a probanap akkor erdemes nyitottnak es erdeklodonek lenni, de ha csak arra kivancsiak hogy tudsz-e gepelni vagy hasonlo, akkor nem annyira fontos.
2018. jan. 4. 14:37
Én az idők folyamán rájöttem, hogy mindig azokkal kell a legnagyobb távolságot tartanom, aki már az első nap ki akartak faggatni: "Hol lakik? Kivel? Hol dolgozott?" Soha nem csaltak a megérzéseim.
10. sanyinak (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2018. jan. 4. 14:37
Amikor engem több mint egy órán át tartottak ott egy állásinterjún, akkor meghívtak ebédelni egy A' la carte étterembe...
2018. jan. 4. 14:32

Egyébként valóban ez a próbanap...

Arra, hogy valakinek felmérjük a képességét, elegendő max. 1 óra is! Vagy képes úgy dolgozni, hogy abban hiba nincs, és a szükséges, átlagos mennyiséget beveri a gépbe, vagy túl lassú, tele hibával. De akkor az már az első órában kiderül.

2018. jan. 4. 14:30

Addig, amíg nem tudni, hogy valóban a munkatársuk leszel-e, addig minek is dumcsiznának veled akármiről. Főleg nem maszek dolgokról.

Másrészt, ha már a próbanapon azzal akarod tölteni az időt, hogy fecsegsz, és nem kizárólag a munkádra figyelsz, akkor mi lesz később??


Kár volt elkezdeni dumálni, meglehet, hogy pont ezért nem leszel állandósítva.

7. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 4. 14:26
Olyan hogy próbamunka gyakorlatilag nincs. Az van amit előbb írtak ingyen megcsináltatni valamit. Én is így jártam, vertem egész délelőtt a gépet mint egy hülye aztán úgy ebédfelé megkérdeztem hogy elég lesz-e mert elmennék kajálni és kifizeti-e a félnapot még neki állt feljebb, hogy nem mehetek el mert nem leszek kész a kiadott melóval. Ekkor megvilágosodtam és még egy órát elszöszmötöltem a számitógépén úgy összekutyultam az egész könyvelését hogy szerintem máig is felemlegeti, pedig volt nagy tíz éve! :)
2018. jan. 4. 14:23

szerintem semennyire, én még a nem próbanapos munkahelyen is az első hetekben várakozó álláspontra helyezkedem, ha kérdeznek, válaszolok, de nem részletes önéletrajzzal és élettörténettel, aztán eddig mindig kialakult, hogy kik lettek a benti ebédelő partnerek, kikkel járok össze meló után.


Akik rögtön nagyon barátkozósak, őket a tapasztalataim szerint nehezebben fogadják be, főleg ha túl közvetlenek.


Egyik új kolléga, első nap csatlakozott ebédelni, csípőset evett. Akkor ismerütk meg 1 órája, erre közölte, hogy "ettől biztos fosni fogok, mert a csípős mindig meghajt." Na, ez tuti túl sok infó volt :D

5. sanyinak (válaszként erre: 2. - Vikimami)
2018. jan. 4. 14:20

Én sem mennék el próbanapra. Ha ki akarnak próbálni, arra ott van a próbaidős alkalmazás.


Mindenesetre a szótlan robotolás elárul valamit a munkáltatói kultúráról...

2018. jan. 4. 14:13
érdemes jófejnek tűnni.
2018. jan. 4. 14:11
Szerintem semennyire nem kell pletyizni, feleslegesen beszél(get)ni. Ismerkedni ráérsz, ha felvesznek. Az jó, ha kedves, segítőkész és nyitott vagy.
2018. jan. 4. 13:47

Szia!

Nézd. Lehet, hogy a sokadik próbamunkás vagy, ezért nem barátkoztak, vagy segítettek. Vajon mennyire gyakran változik ezen a pozíción az alkalmazott?

A magyar jog nem ismeri a próbamunkát. Tilos fizetés nélkül dolgoztatni. Sajnos a cégek megcsinálják. A munkát ketesők belemennek. Lehet, hogy van egy időszakos meló a cégnél. Tíz próbamunkás tíz nap alatt ingyen megcsinálja. Bocs, ha elkedvtelenítelek. Tapasztalat. Lehet, hogy ők nem ilyenek és holnap felhívnak hogy felvettek. Írd meg majd, hogy mi lett?

2018. jan. 4. 13:38

Behívtak próbanapra egy céghez. Kicsi cég, úgy 8-10 fős. Adminisztrációs, ügyfélszolgálati munka. Egy nővel meg egy pasival voltam egy légtérben. Alapvetően segítőkészek voltak ha kérdeztem, de nem szóltak hozzám szinte. Nem is beszélgettünk csak ami a munkával kapcsolatos. De ők sem egymással. Nem azt vártam, hogy pletyizzenek velem, de én a régi munkahelyemen mindig váltottam az új jövevényekkel pár szót. Hol lakik? Kivel? Hol dolgozott? Csinált-e már ilyet?

Ők meg a kezembe nyomtak egy köteg papírt, hogy dolgozzam fel, és síri csendben ütöttük a klaviatúrát.

Ha meg én kérdeztem vakami ismerkedőset, hümmögés volt a válasz, vagy a fejem harapták le.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook