Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire káros a rtg sugár? fórum

Mennyire káros a rtg sugár? (tudásbázis kérdés)


13. Aville (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2013. febr. 18. 22:14
Jah... a kórházban is ezt mondják, el is vették tőlük a veszélyességi pótlékot, a plusz szabit, a munkaidőt is meghosszabbították nekik, de akkor a dózismérőt minek kell még hordaniuk????
12. vee86
2013. febr. 18. 22:11
akkor picit megnyugodtam :)
11. kristo_f (válaszként erre: 10. - Aville)
2013. febr. 18. 21:27

Ma MÁR NEM!


Anno is felvette az ólomköpenyt, persze a feje, keze ott volt a képernyő elött, de ma egy másik helyisgben vannak felvételkor

10. Aville (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2013. febr. 18. 21:18
De kapnak. Valamennyit kapnak. Bár ma már lényegesen kevesebbet, mint pl. 20-30 éve, hála a jó minőségű modern gépeknek.
2013. febr. 18. 21:15

Anyukám rtg.asszisztens több, mint 40 éve. A fal mögé jóhogy elbújnak, feleslegesen minek érje őket a sugár, amikor engem röntgeneztek, akkor is mindig elbújt a fal mögé, pedig a gyereke vagyok. Ha megfigyelitek, a röntgeneseken, izotóposokon van egy ilyen kis kék izé a mellkasukon, ez a dózismérő, amit minden hónapban le kell adniuk. Ez a mennyiségű rtg.sugár nem káros, amit leírtál. Mivel anyám röntgenes, biztos, h az átlagosnál többet voltam röntgenezve, mint más, gyerekkoromban, mert kéznél volt. Mi bármilyen bajt ott kezdtünk a röntgenben, azt anyáék megnézték (rtg. orvossal), és ha indokoltnak ítélték, akkor mentünk szakorvoshoz. (Csontok, arcüreg, tüdő stb.)

Semmi bajunk (én 34 éves vagyok, tesóm 32)

Lányok (kislányok is), nők nagyon fontos, h amikor röntgeneznek, mindig figyeljetek arra, h ólomkötényt adjanak védve a méheteket, petefészket stb. (Kivéve, ha azt a területet kell fotózni.) Ha nem adnak, kérjetek, ezt anya a lelkemre kötötte már egész kicsi koromban, mert tudta, h lesz olyan, amikor nem ő készíti a felvételt, és nem mindenki figyel erre sajnos. (Fogröntgennél is!!!!)

Illetve kismamák kerüljék. Náluk ha kismama lesz vki, azonnal kiveszik felvételes helyről, irodai, papírmunkára.

8. kristo_f (válaszként erre: 6. - Arrival)
2013. febr. 18. 21:08
Nem kapnak semilyen rtg sugarat, különösen nem 30-50 évig
2013. febr. 18. 20:42
nem tudom, amikor az intenzíven röntgenezni akartak egy másik szobában, a nem ott lévő nővérek szó szerint szaladtak elbújni a fal mögé. a gyerekemnek heti kettő volt "felírva" a keze miatt. a doki már a végén örült, hogy rendben van, és megkért, egy jó hónapig ne kerüljünk vissza, elég a sugárból. sajnos, ha muszáj, muszáj. inkább így fogd fel.
6. arrival (válaszként erre: 2. - Vee86)
2013. febr. 18. 20:39

Nem karos.

A rontgenben dolgozo emberek 30-40-50 evig kapjak a rontgensugarat minden nap. Na, az karos.


Karosabb a turo rudoban levo adalekanyag, a cukros udito, a kloros viz, a permetezett alma , a busz kipufogoja mint szaz rontgen felvetel.

5. 051809cc90 (válaszként erre: 2. - Vee86)
2013. febr. 18. 20:16
Szerintem sokkal de sokkal károsabb dolgokkal találkozunk nap mint nap.Ha kell a RTG akkor kell..ne törődj vele,sajnos másképp nem lehet diagnosztizálni. :) Nyugodj meg, nem annyira káros mint hiszed.:)
4. kszb (válaszként erre: 2. - Vee86)
2013. febr. 18. 20:13
ne aggódj....
3. kszb
2013. febr. 18. 20:13

mire gondolsz?

A Nap-nak is van...

[link]

2013. febr. 18. 20:12
Kérdésem az volna, hogy mennyire káros két éves kisfiúnak a rtg sugár? Eddig mellkasa volt röntgenezve, mert tölcsérmellkassal született, több felvétel is készült, de egyik sem sikerült, majd fejsérülés miatt a homlokát rtg-ezték, most pedig allergia miatt a tüdejét. Ezek mennyire vannak káros hatással?
2013. febr. 18. 20:11
Mennyire káros a rtg sugár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook