Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire hiszel az orvosokban? fórum

Mennyire hiszel az orvosokban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2007. nov. 25. 13:43
Velem sosem tapintatosakn az orvosok. Nagyon szépen érzelmek nélkül közlik a diagnózist, a várható lefolyást, a lehetséges gyógymódokat.
80. 8a897208fc (válaszként erre: 72. - 2ab728965c)
2007. nov. 25. 13:42
Igazad lehet, ezt az érvelést már hallottam a Lehel piacon, amikor a kofák értekezletet tartottak.
79. 8a897208fc (válaszként erre: 76. - 690f13fdbb)
2007. nov. 25. 13:39
Szerintem csak tapintatból nem mondta meg az orvos, hogy mi bajod van :-)
78. 2ab728965c (válaszként erre: 76. - 690f13fdbb)
2007. nov. 25. 11:02
Na erről van szó Darkness, jól tetszik mondani!
77. 2ab728965c (válaszként erre: 74. - Nerika)
2007. nov. 25. 11:01

:)))))))))))))))))) Ez JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, én nőgyógyászhoz járok kb. ilyen szakszöveggel, na kapok is érte hideget eleget, ne hidd hogy szeretik a "nagyokosok" hallani, hogy a beteg is benne van a témában valamennyire...PPPPPPPPPPPPPP


Edit, még szép hogy összefogunk az ilyen "okostónik" ellen, nem kell ezt köszönni, ez TERMÉSZETES !!!!!!!!!!!!!!!! :)

2007. nov. 25. 11:00

Ha az orvos keményen beszél velem,keményen válaszolok neki én is,ha nem kímél,nem kímélem.Ha goromba,én is az vagyok.Ember vagyok én is,és az orvos nem isten.Ha mond valamit,amit nem értem,megkérdezem nyíltan,ez mit ís akar egész pontosan jelenteni?Volt már eset,ordított az orvos,ordítottam én,de akkor is JOGOM van tudni,mi a bajom,ha egy szimpla nátháról van is szó.Volt,amikor ki akartak dobni.Mondtam neki,rajta,de személyesen ő dobjon ki!Az kórház igazgatójánál kötöttünk ki,aki azóta nagyon szivélyes velem.Mivel igenis jogunk van tudni,mi bajunk.És ha ezt az éppen aktuális orvosunk nem hajlandó elmagyarázni,ám legyen,van felettese is.

Oops,a hozzászólásaid alapján,kevéske tapasztalatod lehet e téren...De majd megtapasztalod te is,ahogy mindenki.Akkor lehet okoskodni.De addig lehet lépni!

2007. nov. 25. 10:26
Köszönöm lányok! Tartsunk össze! Hulljon a férgese! Akinek nem inge ne vegye magára.
74. nerika (válaszként erre: 72. - 2ab728965c)
2007. nov. 25. 10:17

az ilyen stílus miatt van az hogy a kórházi viziteken a beteg megsem mer mukkanni, mert a felsőbbrendűségével a doktor a porig alázza a beteget. S amikor mennek ki a kórteremből csak akkor szól oda halkan a nővérnek a beteg hogy majd menjen vissza, mert szeretne valamit kérdezni. A NŐVÉRTŐL . És ez mindennapos eset.

Én eddig egyetlen egy olyan beteggel találkoztam aki amikor kérdezte tőle a doktor hogy mi a panasz, így szólt: ma reggel epigasztrálisan kezdődött egy hirtelen jelentkező jobb lágyékhajlatba sugárzó fájdalom, enyhe hányinger kíséretében, de hányás nem volt, a panaszaim a délelőtt folyamán csökkentek, még mindig érzem ugyan, de már kevésbé nyomásérzékeny.

hogy a doktornak kikerekedett a szeme, -lehet hogy a betegeknek továbbképzésen kellene részt venni mielőtt orvostól mernek valamit kérdezni ahhoz hogy emberszámba vegyék őket,?

73. 40efa6c306 (válaszként erre: 51. - 8a897208fc)
2007. nov. 25. 10:14

Meg a magyar szótárban.

Lekophatnál már az emberekről,nem veszed észre,hogy egyedül bizonygatod az"igazadat",okostojás.

Mások szerencsétlenségén gúnyolódsz,miért nem mész egy olyan portálra,ahol pasik vannak?Ott már nem állnád meg a helyed,mi?Egyáltalán mit keresel itt?Nem kellesz máshová,mi?Persze,hogy nem.De ide sem.

Egyébként,ahelyett,hogy az"észt"osztanád itt,esetleg írd le egy -két konkrét történetet,mit ne mondjak,tapasztalatod.Az érdekesebb lenne...

72. 2ab728965c (válaszként erre: 67. - 8a897208fc)
2007. nov. 25. 09:49

Bocs hogy így a partvonalról beleszólok, de ez azért enyhén demagóg szöveg volt Tőled oopsz!

Az hogy egy gyógyszer olcsóbb, az nem azt jelenti hogy gyengébb vagy szarabb a hatóanyaga, mint ahogy Te írod, hanem csupán annyit, hogy a gyártó cég nem reklámozza milliókért szerte a világban, és nem utaztatja a haszonból az ezt felíró doktorokat!

Nem tudom mi a foglalkozásod, lehet gyógyszerügynök vagy ( rosszabb esetben doktor) de nem jól gondolkozol, az szent, és a stílusod is hagy némi kívánnivalót maga után---finoman szólva.

Ezzel részemről is befejezettnek tekintem e "meddő" vitát, ha ugyan vita ez, mert talán még ezt a szintet sem üti meg.

Szép napot Neked!

2007. nov. 24. 23:06
Lehet, hogy a szoftvert 3 havonta frissitik, de nem helyesen jár el a doktornő, mivel a nyugtát is megkérdezi, hogy kérek-e? Na befejeztem. Csáááááááá
70. 8a897208fc (válaszként erre: 69. - Kalmár Edit)
2007. nov. 24. 22:45

Látom lepergett rólad a magyarázatom, mint kutyáról a víz.

Kérdésedre válaszolva (habár tudom, hogy nem a kíváncsiság hajt, hanem a kötözködés) azért ír fel olyat, ami nem kapható, mert köteles az OEP által biztosított gyógyszertakarékossági software-t használni a gyógyszer kiválasztására és a recept nyomtatására. (nyitott szemmel látható a rendelőben). Azok a gyógyszerek szerepelnek ebben a szoftverben, amelyek az OEP szerint kaphatóak. A szoftvert 3 havonta frissítik, ezért nem lehetséges, hogy egy évig legyen valami hiánycikk, mert akkor már nem szerepel a számítógépben. Ha pesig 3 hónapnál tovább nincs ellátás a gyógyszerből, akkor nem is kap már támogatást, egy év után meg törlik a törzskönyvből.

Ha nem tetszik arendszer, akkor ne az alkalmazóra fröcsögj, hanem beszélj a képviselőddel.

69. Kalmár Edit (válaszként erre: 67. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 22:38

A gyógyszerésztől kérdeztem, hogy mitől van az, hogy ugyan az a hatóanyagú gyógyszer különböző árban van. A válasza az volt, hogy más a gyártója. De semmi más. Na most én hiszek Neki. Azt mondd meg, hogy miért ír fel olyan gyógyszert az orvos, amit már 1 éve nem lehet megkapni, mivel hiány cikk, ezért kénytelen vagyok megvenni a "másolatot" (Te szavaddal élve) egyébként szív gyógyszerről van szó, nem kanalas gyógyszerről.


A betegségről annyit, hogy 28 éve keményen dolgozom, de még betegállományban nem voltam. Ja és adófizető vagyok.


Arra én is kiváncsi lennék, hogy nagyapám mit szólna a mostani rendszerhez. Lehet, hogy a Kossuth téren sátort verne:))

68. 8a897208fc (válaszként erre: 66. - Kalmár Edit)
2007. nov. 24. 22:09
Nagyapád imádná ezt a rendszert :-)
67. 8a897208fc (válaszként erre: 65. - Kalmár Edit)
2007. nov. 24. 22:07

Amikor a (példásdban szereplő) orvos választ egy gyógyszert, akkor az originális készítményt javasolja, mert annak a hatásáról van meggyőződva. Mivel az új gyógyszerfelírási rendelet szerint a patikusnak kötelező felajánlani azonos hatóaanyagú, de másolatban készült gyógyszert, ezért teszi, amit mondtál. Az árkülönbség abból adódik, hogy noha 15-30%-os különbség van csak a termelői árak között, de az olcsó, és kevésbé hatékony másolatokra nagyságrendekkel több támogatás van (amit persze megint az adófizető fizet a beteg helyett), ezért a beteg által fizetendő rész a másolat esetében néhány száz forint.

Az eredmény az, hogy a rosszabb minőségű másolatot szedi a beteg az orvos szándékával szemben, megspórol egy csomó pénzt a bereg, és több terhet ró azokra, akik helyette fizetik az ő ellátását.

66. Kalmár Edit (válaszként erre: 63. - 52d67c6df3)
2007. nov. 24. 21:53
Olvasd már el értelemszerűen!!! Nem én mondtam!!!
65. Kalmár Edit (válaszként erre: 62. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 21:48
Te olyan okos vagy, vagyis annak tartod magad, akkor mond már meg, hogy az orvos felír egy gyógyszert és közli, hogy egy kicsit drága lesz. A gyógyszerész mielőtt kiadná közli, hogy 6 ezer, mire én lehetne ugyan olyan hatóanyagút, de olcsóbbat kérni. Természetesen válaszolja, így a 6 ezer helyett csak pár száz forintot fizetek.
64. Kalmár Edit (válaszként erre: 62. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 21:40
Idefigyelj Oopsz! A nagyapámat csak idéztem és nem dicsekedtem ez nem visszaélés. Amikor ezt mondta még meg sem születtél. TB, vizitdíj és dobozdíj sem volt.Akkor miről beszélsz?
63. 52d67c6df3 (válaszként erre: 62. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 21:34

Hát, igen, ez nagyon durva! Én nem szívesen fizetek azért, hogy a kukában lássam viszont az adóként befizetett pénzemet.

Márpedig, ha megnézzük, nagyon sok orvosság landol a szemétben.

62. 8a897208fc (válaszként erre: 61. - Kalmár Edit)
2007. nov. 24. 21:29

Ez tipikus esete annak, amikor valaki visszaél a társadalombiztosításssal. Feleslegesen pazarolja az orvos idejét, felhasználja a gyógyszertámogatást és a szemétba dobja az a gyógyszert, amire a támogatást az adófizetőkkel fizetteti ki. Ráadásul dicsekszik is a visszaéléssel.

Az ilyenek miatt vezették be a vizitdíjjat és a dobozdíjjat.

2007. nov. 24. 21:16

Ezt még a nagyapám mondta:


Elmegyek az orvoshoz, hisz Neki is élni kell.

Elmegyek a patikába, hisz Neki is élni kell.

A gyógyszert már nem veszem be, hisz nekem is élni kell.

60. 8a897208fc (válaszként erre: 59. - Nerika)
2007. nov. 24. 21:12

A háziorvosok javadalmazása rendben van és az alapellátás példásan működik nálunk. Kevés olyan ország van az unióban, ahol olyan gyermeorvosi hálozat van, mint nálunk.

Sajnos sok olyan laikus van, aki azt képzeli magáról, hogy jobban tudja, hogy hogyan kell alkalmazni a gyógyszereket, mint az arra hivatottak. Ezt nevezik a tudatlanság arroganciájának. Ez nagyobb probléma, mint a családorvosi hálózat finanszírozása.

59. nerika (válaszként erre: 22. - CILUSKA)
2007. nov. 24. 18:43

pedig az sok mindent megoldana, ha a háziorvosok az alapján kapnák a fizetésüket hogy egészségesek a "betegei", és így érdekük lenne hogy ha az illető valóban megbetegszik, akkor az mielőbb meg is gyógyuljon.

nem pedig egyik gyógyszert írni fel a másik után, ha kijön egy mellékhatás, arra felírni egy harmadik gyógyszert, közben lehet hogy a kiváltó probkéma végig megmarad.

58. nerika (válaszként erre: 22. - CILUSKA)
2007. nov. 24. 18:43

pedig az sok mindent megoldana, ha a háziorvosok az alapján kapnák a fizetésüket hogy egészségesek a "betegei", és így érdekük lenne hogy ha az illető valóban megbetegszik, akkor az mielőbb meg is gyógyuljon.

nem pedig egyik gyógyszert írni fel a másik után, ha kijön egy mellékhatás, arra felírni egy harmadik gyógyszert, közben lehet hogy a kiváltó probkéma végig megmarad.

57. ZITA9770 (válaszként erre: 55. - 2ab728965c)
2007. nov. 24. 18:35
Nekem is:(
56. Nikice (válaszként erre: 52. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 18:32
Nem minden pénz kérdése. Egy munkát végezhetek körültekintően is, meg felületesen is. Ezt most csak általánosságban...
2007. nov. 24. 18:23

Semennyire. :(

És meg is van rá az okom sajnos.

54. Nikice (válaszként erre: 52. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 18:18
Nem értem az utolsó kérdésed. Mire célozgatsz?
53. Nikice (válaszként erre: 52. - 8a897208fc)
2007. nov. 24. 18:16
Nem értem az utolsó kérdésed, mire célozgatsz?
52. 8a897208fc (válaszként erre: 50. - Nikice)
2007. nov. 24. 14:26

Ha minden meddőségi gondot elküldenének az IVF centrumokba, akkor a meglevő 12 mellé még kellene 50, meg még 200 orvos és 800 asszisztens, és 20 milliárd forint. de nem gond, van az országnak pénze.

De gondolom az orvos nem adott tanácsot a könyveléssel kapcsolatban?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook