Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire hiszel az orvosokban? fórum

Mennyire hiszel az orvosokban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
171. 0c97fbb607 (válaszként erre: 170. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 12:04

Igen ,ez elég fura!

Ha a kórház kezdeményezné,azt megérteném!

170. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 169. - 0c97fbb607)
2008. szept. 3. 11:52

A per igen, a peren kívüli megegyezés nekem furcsa. Mit szeretnének? Komoly kivizsgálást azért, hogy többé ez ne fordulhasson elő mással? Mert a perrel ezt elérhetik, a peren kívüli megegyezéssel aligha. Peren kívül majd megállopnak pár millióban és minden marad a régiben.

Nem is értem az ügyvédet, hogy jut eszébe peren kívül egyezkedni?

169. 0c97fbb607 (válaszként erre: 167. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 3. 11:49
Utánna olvastam.Ha hihetünk a blikknek,akkor nem fogalkoztak az anyával,tehát jogosnak tűnik a per.Persze ez nem jelenti azt,hogy bármit is tehettek volna a hiretelen méhlepényleválással szemben,de sajnos meg sem próbálták.
2008. szept. 3. 11:38
nem nagyon
2008. szept. 3. 11:14

"Az Ember család nem tudja elfogadni a megmagyarázhatatlan tragédiát. Az asszonynak péntekig még a kórházban kell maradnia, de máris ügyvédet fogadtak. Az ország egyik legjobbnak tartott, műhibaperekkel foglalkozó védőjét, dr. Ábrahám Lászlót (65) keresték meg.


– A szekszárdi kórházzal peren kívüli megállapodásra próbálunk jutni, amennyiben nem sikerül az egyezség, akkor természetesen bírósági eljárást kezdeményezünk – mondta a Blikknek dr. Ábrahám László."


Peren kívüli egyezség?? Hmmmm............

166. 0c97fbb607 (válaszként erre: 162. - 70a5a27405)
2008. szept. 3. 10:58

Már megbocsáss,de ha egy baba meghal a méhben ,akkor miért a dokik kúrták el?

Nincs egy kismama sem az utolsó hónapban ultrahangra kötve ,hogy lássák ha gáz van.

2008. szept. 3. 10:52

Betegttájékoztatók teszteléséhez keresünk folyamatosan jelölteket. A betegtájékoztató elolvasása és a kérdőív megválaszolása 25-30 percet vesz igénybe, és a válaszolók 1000 Ft-ot kapnak. Jelentkezni tajekoztat@gmail.com Helyszín:

1146 Budapest, Izsó utca 7.

164. 70a5a27405 (válaszként erre: 162. - 70a5a27405)
2008. szept. 3. 10:22

És miután a baba meghalt ki is pakolták, tehát nem lehet többé saját gyereke, és csak 21 éves!!!!!!

A mai Blikk-ben megtalálható a cikk, az 5. oldalon. Hát ez a szekszárdi kórház!!!!

2008. szept. 2. 13:38

Hát nem!

A mai nap is bizonyított.

Csak vagánykodott,hülyéskedett,mindenről beszélt,csak az én problémámmal nem foglalkozott.

2008. szept. 2. 12:13
Na tegnap öcsém mesélte hogy az egyik kollégájának a felesége babát várt. Pár hete volt a szülésig és a baba meghalt, mert valamit nagyon elkurtak az orvosok. Hozzáteszem semmi gond nem volt a terhességével...Hát mit mondjak nagyon kiakadtam. És ezek orvosok, finoman szólva gyilkosok, tisztelet a kivételnek. Bocs mindenkinek de most is ingerült leszek, ha erre gondolok!!
2008. szept. 2. 06:35
Én nem bízok bennük:-(
2008. szept. 2. 06:16

Azért ha belegondolok, rettenetes hogy ennyiünknek van negatív tapasztalata---valami ( vagy minden) nagyon el van szúrva a nagy magyar eü. rendszerben.

Pedig sok a beteg, egyre több. Lehet hogy ez irritálja az orvosokat??????

Mindenesetre szomorú, és elgondolkodtató.

2008. aug. 31. 17:01
inkább úgy mondanám hogy egyátalán nem bízok bennük
158. adri25
2008. aug. 30. 09:24
nem nagyon
157. sereva
2008. aug. 30. 08:49
Nem nagyon,volt már rossz tapasztalatom.
2008. jún. 13. 06:17

Az is a baj ebben, hogy sokan "Istennek" hiszik az orvosokat ( sőt, sokan közülük magukról is ugyanezt gondolják) pedig ők is esendő emberek, akik bizony lehetnek trehányak és ráadásul abszolút nem tévedhetetlenek-- hisz még az Istenek sem azok!.

Nekem nem is ezzel a részével van gondom, hanem a stílussal, a lekezelő, gúnyos, semmibe vevő hangnemmel, amivel sokan kezelnek bennünket , pácienseket . Na ez az, amire nincs mentség, mert normálisan és higgadtan beszélni valakivel nem feltétlenül orvosi egyetem illetve diploma, hanem inkább gyerekszoba és IQ kérdése szerintem.

2008. jún. 13. 06:02
A barátnöm kisfiával történt,3 éves lehetett.Majdnem 3 hétig lázas volt egyfolytában, kijött a maszek orvos(a kerületi főorvos)adott gyógyszert,láz elmúlt majd visszajött.Kérte a barátnöm csináljanak egy kivizsgálást a gyereknél.Nem kell nincs baj.A barátnöm megcsináltatta a leletet,maszek alapon,majd megmutatta a dokinak.Azt mondta rá,hogy nincs semmi baj.Kiváncsiságból,megmutatta az egyik ismerös orvosnak,aki azonnal beküldte a gyereket a kórházba,mert életveszélyes állapotban volt.Amikor a zárójelentést megmutatta a maszek orvosnak,azt mondta rá,hogy ő még nem találkozott ilyennel gyereknél.
154. vmágika (válaszként erre: 153. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 12. 13:13
Örülök,hogy te is így látod!:)))
153. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 152. - Vmágika)
2008. jún. 12. 12:57
Ugyanarra gondolunk. Hisz te is azt mondtad, a sors kárpótolt, megajándékozott ezzel. Én szintén :)Semmi sem véletlen!
152. vmágika (válaszként erre: 151. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 12. 12:55

Nekem is szerncsém van!Én sem véletlenül akadtam rá!:)))

Mind a ketten szerencsések vagyunk ebből a szempontból,csak ki-ki másnak tudja be.Egy a lényeg,hogy mindketten jó kezekben vagyunk:)

151. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 147. - Vmágika)
2008. jún. 12. 12:53
Szerencsém van---------- a vonzás törvénye :))))
150. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 148. - J357)
2008. jún. 12. 12:52

Persze, csak az egyik többet kíván tudni, a másik nem.


Egy haveromnak volt egy olyan betegsége, ami kb. egymillióból egyszer fordul elő. A bal kezét majdnem elveszítette egy proc rendellenesség miatt. Pár orvos közölte vele, hogy kezdjen a gondolattal megbarátkozni, hogy hamarosan nem lesz bal kézfeje, mígnem talált egy profot, aki egy elméletben létező műtéti eljárásba bevont néhány ország legjobbját és megmentették a kezét.


Szerintem a különbség az, hogy ki tekinti szakmának és ki hivatásnak a gyógyítást.

149. vmágika (válaszként erre: 148. - J357)
2008. jún. 12. 12:45
Az is igaz lehet,amit te mondasz,de ez még nem jogosítja fel őket arra,hogy embertelenül bánjanak a betegekkel.
148. j357
2008. jún. 12. 12:05
Nem az orvosokkal van a baj, hanem az orvostudománnyal, ami szerintem gyerekcipőben jár...Még mindig keveset tudnak az emberi szervezet működéséről...
147. vmágika (válaszként erre: 146. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 12. 11:46

Szerencséd van!:)


Tudom,hogy nincsenek véletelenek.A sors kárpótolt azért a sok pocsék dokiért.

Sarlatánok,megaláztak,lekezeltek,kinevettek,nem vettek komolyan és csak passzolgattak engem egymás között.

Most már tudom,hogy miért kellet szenvednem 1 évet anno egy olyan munkahelyen,amit a végére meggyűlöltem.Azért,hogy megismehessem őt,illetve az elődjét,akin keresztül megismerhettem a mostani dokimat.Erre mondják,hogy minden rosszban van valami jó!:)


Bele sem merek gondolni,hogy mi lenne most velem nélküle.Valószínűleg annyira "elrontottak" volna,hogy az már nagymértékben kihatna az életminőségemre és igencsak korlátozva lennék a mindennapokban.


Viszont itt nemcsak a doki szuper,hanem a nővérek,az altatósok,mindenki,az egész személyzet.Annyira családias a légkör,komolyan mondom,szeretek ott lenni:)Mondjuk az is igaz,hogy elég nagy intézmény ahhoz,hogy kockáztassák a jó hírnevüket.Nem érzem,hogy nekik fáradtságot jelenten "jónak" lenni.Ösztönösen ennyire elhivatottak!

Miért vannak olyan kevesen????

Ha már az ember teste beteg,legalább a lelke érezze jól magát.Az nem kerül semmibe.A mosoly ingyen van.Most meg lehet kérdezni,hogy nekem attól jobb-e.Igen,sokkal jobb!!:)

146. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 145. - Vmágika)
2008. jún. 12. 11:25

Mi lenne velünk, ha nem lennének ilyen orvosok? :)

Nekem mázlim van, a baráti társaságomban van egy szupi doki, bármi van, csak hozzá megyek, küldöm a családtagjaimat, ismerőseimet, és csak olyan dokihoz tovább, akit ő ajánl.

Két olyan embert gyógyítottak már meg, akiről már lemondtak a saját orvosaik.

2008. jún. 12. 11:21

Szóval ti a bizalomról beszéltek.Az megint más kérdés.

Hiába bizalmatlankodok,nem azon műlik egy műtét sikeressége.Tehát kénytelen vagyok bízni benne.

Nekem konkrétan csak a háziorvosommal és egy szakorvossal vannak tapasztalataim többnyire.A háziorvosom alapos.Nem tünetkezelő gyógyszert ír fel,hanem elküld kivizsgálásra,hogy kiderüljön a panasz oka.Sajnos nem mindenhol ilyen alapos és lelkiismeretes az orvos.Nem kezel le,meghallgat türelmesen.Nem érzem,hogy nyűg lennék neki.Ha igen,elég jól leplezi.Néha ellát néhány hasznos jótanáccsal,nem csak a gyógyszerek felírásáig terjed a segítő szándéka.Szívesen járok hozzá,már amennyire az ember szívesen jár orvoshoz.


A szakorvosom,ő maga a tökéletes doki.:)Ő igazi elhiavattot orvos.Nála tényleg úgy érzem,hogy ő van értem.Vakon is bízok benne,nekem ő már bizonyított.Csak hálás lehetek a sorsnak,hogy összehozott vele.Ilyen orvost kívánok mindenkinek,de elsősorban inkább egészséget!


Persze ami poklot megjártam előtte...arról jobb nem is beszélni!:(

144. 70a5a27405 (válaszként erre: 143. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 12. 10:47
borzasztó mik történnek a világban, sőt egyenesen rémisztő!
143. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 141. - 70a5a27405)
2008. jún. 12. 10:33
Hmmm, és mit szólsz a milánói orvoscsoporthoz, akik olyan műtéteket hajtottak végre betegeken, amelyekre nem lett volna szükség, de így egy halom pénzt kaptak a társadalombiztosítótól. Szám szerint nem emlékszem, de abba is belehaltak néhányan. Ezt néhány napja hallottam a reggeli hírekben. Csodálkoznék, ha azonnal nem vennék el a diplomát mindegyiktől!
2008. jún. 12. 10:29
Nekem apum orvos, én teljes mértékben hiszek neki :D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook