Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hatásos ha a kocogást kitöréssel párosítom? fórum

Mennyire hatásos ha a kocogást kitöréssel párosítom? (tudásbázis kérdés)


9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2013. júl. 23. 17:48
Még csak annyi: a lefelé futásban meglepően oda kell figyelni, hogy a dombról a vízszintre érve tartsuk azt a lépést, ami a dombról lefelé szükséges volt, és ez is a gyakrolat lényege. Izomfejlesztés.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2013. júl. 23. 17:03

A kitörés nem annyira stabil állapot. Ha nem vízszinten végzi, akkor baj lehet.

Nem ezerrel kell lerohanni, bocsánat, ha félreérthető! Kocogva, de nem erőteljes fékezéssel. Tehát szinte szabad "gurulásban". A domb alatt nem gidres-gödrös erdei bozót értendő, remélem! Hanem csak emelkedő.

Én futottam. Nagyon szerettem ezt a dombos variációt, ehhez elég egy kicsike szánkódomb is.

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2013. júl. 23. 16:52

bocs, de nem értem, miért lenne nagyobb az esélye, hogy "elesik, vagy megsérül a bokája" a kitöréseknél, mint amikor dombról lefelé "ahogy a lábad pörög" úgy jön le? :O na szerintem az az igazán veszélyes, dombról lefelé ezerrel rohanni...

de mondjuk én nem vagyok nagy futó, csak így józan paraszti ésszel, ráérzésre...

6. Guruljka (válaszként erre: 3. - 7b0e06cb68)
2013. júl. 23. 16:30

Attól félek, hogy elesel, vagy megsérül a bokád.

A kitörések hasznosak, de létezik egy úgynevezett "futóiskola" gyakorlatsor is, ami fejleszti a futáshoz kellő izomzatot.


Viszont amit végezhetsz, az a dombra fel és dombról le gyakorlat, akár össze is lehet kötni.

Mindkettőnek az a lényege, hogy tartani kell a lépséek számát, azaz a sík részen "nekomész" a dombnak, és a domb oldalán is ugyanolyan lépésszámmal (lépésfrekvenciával) haladsz felfelé, mint a sík terepen.

Lefelé pedig ahogy a lábad pörög, úgy futsz le, de ezt a lépésfrekvenciát még tartod tíz-húsz méteren át. Ezek is jó kis gyakorlatok, és kicsit szórakoztatóbbá teszik a futást.

2013. júl. 23. 16:15
Biztos, hogy hatásos lesz! Hisz a kitörés nagyon jó a popsira, és a combot is szépen formálja!
4. emagdi (válaszként erre: 3. - 7b0e06cb68)
2013. júl. 23. 16:14
hát az elég hatásos lesz ha emelkedőn felfelé kitörésekkel mész fel. de szerintem ha kipróbálod, akkor majd érezni fogod :) hajrá.
2013. júl. 23. 16:10
Főleg a fenekem és a csípőm szeretném formálni. Heti több alkalommal kocogok a szabadban dombos helyen. Mennyire lehet az hatásos ha például emelkedőn felfelé nem kocogok hanem kitöréseket végzek?
2013. júl. 23. 16:09
Milyen kitöréssel?
2013. júl. 23. 16:08
Mennyire hatásos ha a kocogást kitöréssel párosítom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook