Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire fontos betartani a 6 hetet szülés után? fórum

Mennyire fontos betartani a 6 hetet szülés után? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 8. 13:37
Érdemes! A saját érdekedben.
2010. aug. 10. 11:50
betartottam ki lehet bírni a saját egészségem miatt is..
22. maya80
2010. aug. 10. 11:42
Be kell tartani!
21. krisztina38 (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2009. febr. 23. 09:20
Szerintem nagyon fontoss betetartanni a 6 hetet szülés után mivel ilyen kor friss azért aseb és nagyobb a fertözés veszélye császárnál még inkábbb nagyobb ovatosság kell ott a belsö,külsö varratok ra is ugyelni kell, nehogy baj legyen , engem császározztak pluszba méh eltávolitássom volt senkinek nem kivánom azokat a fájdalmakat , amik utánna jönnek hosszadalmas nekem még mindig iszonyuan fáj föleg mivel méhem nics a görcsök nehezebben szünnek .
2008. dec. 2. 18:40

Én mindkét gyereknél betartottam.

Nyilván nem véletlenül találták ki az orvosok.

Az enyém nyomatékosan felhívta a figyelmemet erre.

2008. dec. 2. 17:20
Az első 6 hét nem volt vészes,de a gátvarratokba nőtt vadhús miatt 5,5 hónap lett....
2008. dec. 2. 17:01
Első időkben azt sem tudtam hol áll a fejem, nem azon járt az agyam, hogy szétdobjam a lábaimat:D
2008. dec. 2. 16:45
Én betartottam és az első alkalommal újra terhes lettem!
16. winny
2008. dec. 2. 16:39

Fontosabb az egészség!

Nem sok az a hat hét:))

2008. júl. 2. 10:09
A 6 hét betartása gyakorlatilag rajtad múlik,de ez a szervezeti regenerálódás folyamatának ideje,hiszen megterhelt,tágított,meg sebzetté váltál,mivel a szülés ezzel jár.Mind ezért amit te eldöntesz magadban az lesz.
14. jnka
2008. jún. 12. 20:22
Mi 4 hét után már együtt voltunk császár után. Semmi bajom nem volt.
13. 80ASIQ
2008. ápr. 17. 22:09
Itt mindenki kefélni akar??
2007. okt. 8. 09:44
Szia! Mindenképp tartsd be a 6 hetet,nem véletlenül találták ki.Én császáros voltam nem volt varratom,és nem is véreztem sokáig,de mégis betartottok a hat hetet. Engedd szabadjára a fantáziád,meglehet oldani másképpen is :)))))sok sikert
11. LoLiNa
2007. okt. 7. 21:14
Fontos, nem viccből találták ki!! első szülésnél hamarabb is "rendbejönnek" a dolgok, de többedszerinél már nehezebben.. azt hittem sose lesz vége.. 2 öltés közt szétment a varratom, itthon. folyamatos fekvés.. kész voltam :( pedig nem is szexeltem..
2007. okt. 7. 21:09
A gátsebet 4 hónap után is éreztem, fájt. Eszembe sem jutott 6 hétkor.
2007. okt. 7. 19:13

Tőlem a dokim a 6 hetes vizsgálaton megkérdezte, "bejárattuk e már":-))

Szóval biztosan nem lett volna nagy baj ha megtörténik a dolog,de nálunk technikai akadálya volt...apa elment külföldre dolizni 5 hetes korunkban,szóval én jól kikémeltem magam:-)

Szerintem ki hogyan érzi,tegyen aszerint,nem vagyok senki bőrében...nekem nem esett volna még jól 5 hetesen az tuti...mire apa hazajött 10hetesek voltunk,tehát tényleg nem volt semmi akadálya...

2007. okt. 7. 17:57
Én mondjuk császárral szültem, úgyhogy a gátseb nálam, nem lehetne akadály.
2007. okt. 7. 14:28
Nekem még 3 hónap után is fájdalmas volt a behatolás.Nem is ment símán,csak krém használatával.6 hetet azért mindenképpen be kellene tartani,a fertőzés veszély.és a gát sérülékenysége miatt is.Könnyen kiszakadhat újra a varat,mivel állandóan nedves környezetben nehezebben gyógyul.Na meg az sem elhanyagolandó,hogy nem lehet tudni az állandó vérzés mellett,hogy mikor volt tüszőérés.
2007. okt. 7. 13:49
Én el se tudtam volna képzelni házas életet az alatt a 6 hét alatt. Nekem végig mensesem volt. És úgy hát....:S sztem elég gáz. Na meg azért a gát metszés begyogyulásának is idő kell, és egy jó darabig nagyon érzékeny, még a 6 hét után is, főleg az első alkalmakkor házas élet alatt. Szóval sztem csak türelem. Emiatt nem romolhat meg egy házasság. Ezt a férfinek is meg kell értenie.
2007. okt. 7. 13:14
Szerintem mindenképpen érdemes be tartani, mert ugye a hathetes vizsgálaton kiderül,hogy a méh rendesen visszahúzódott és a méhszáj bezárult-e.Legalábbis szerintem. Mert amíg ez nincs így addig sokkal könnyebben lehet mindenféle ferőzést összeszedni és így könnyebben feljut a méhbe.Meg kb addigra van vége a gyerekágyi folyásnak is.Bár ez egyénenként és szülésenként változhat.Ez az én véleményem és tapasztalatom.
2007. okt. 7. 13:11
Én szigorúan betartottam a 6 hetet mindkét gyerekemmel. Tudok olyanról aki nem, semmi baja sem lett tőle. Mondjuk nekem eleve 5 hétig tartott a folyásom a szülés után, vagyis a természet gondoskodott a türelmemről :S
2007. okt. 7. 12:40
Szerintem ez nem is kérdés!!!
2007. okt. 7. 12:25
Mindenképpen, sok szövődménye lehet a behatolásnak. de hát van még sok formája a szexnek, emlékezz a diákéveidre!!
2007. okt. 7. 12:22
Szerintetek, mennyire fontos betartani a 6 hetet szülés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook