Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire fáj a szülés? fórum

Mennyire fáj a szülés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jún. 9. 16:17
Ki lehet bírni!
55. Tevecca (válaszként erre: 51. - *Vinike*)
2011. jún. 9. 16:06

Igen, hiába fáj rettenetesen, de se nem tágultam, se nem jött le a baba. A szülésznő kézzel tágított, valószínű ezért szakadtam. Engem utána kapartak..érzéstelenítés nélkül


Hümm, 21 vagyok és eddig azt hittem nagyon jó a fájdalom tűrőképességem, amikor eltört a karom, nem is sírtam.


De komolyan, hülye frázis, de a babáért minden megéri :D Meg amikor először meglátja az ember és megpuszilja :D Az első mosoly :D Az első pofon is olyan édes

54. kevian (válaszként erre: 52. - Yeeenky)
2011. jún. 9. 16:02
Én nem túl korán, 30 évesen
53. *Vinike* (válaszként erre: 52. - Yeeenky)
2011. jún. 9. 16:02
Elég későn. Betöltöttem a 32-őt.
2011. jún. 9. 15:59
Előre is bocsánat az off hozzászólásomért, de az érdekelne, hogy hány évesen szültetek? Csak egy kis kíváncsiság.
51. *Vinike* (válaszként erre: 50. - Tevecca)
2011. jún. 9. 15:56

Hasoló volt,csak nekem 12 óráig tartott. És a fájásgyengeség még mielőtt bárki félreérti nem azt jelenti,hogy nem fáj a vajúdás!! Hanem a tolófájások nem elég erősek,és hasizomból kell kinyomni a babát! :SSS

Utána még egy óra stoppolás következett...

2011. jún. 9. 15:49

Örülök hogy nektek nem volt problémátok. Egy fájásgyengeség, 14 óra vajúdás, gátmetszés meg egy méhnyak szakadás után kifejezetten úgy gondolom hogy nekem rettenetes volt és nem veszem fél vállról. A lányom 5 hós. Túl élhető, de nem gyalog galopp. Mondjuk majd szeretnénk kis tesót, de akkor már tapasztaltabb leszek.


Minden pocakosnak javaslom a függőleges helyzetbeli vajúdást, mert az gyorsít. Nekem könyörögnöm kellett hogy hadd legyek állva, szedjenek le a gépekről(indokolatlanul felkötöttek). De mivel benyugtatóztak (hátha hazudok és ez csak jósló) nem tudtam lábon maradni és páromba kapaszkodtam. De legalább ültem és a jósólt 2-3 nap helyett 14 óra volt.


Kitartást, a babáért mindent ;)

49. 5239d91094 (válaszként erre: 25. - Kevian)
2011. jún. 9. 15:26
én is így voltam vele. De azt hozzá kell tennem, hogy mi a kisebbséghez tartozunk, mert a többségnek igen nagy fájdalom, komplikációk, stb.
2011. jún. 9. 15:23

Én imádtam szülni ( tavaly novemberben), annyira extázisban voltam, hogy fel sem fogtam az egészet. Este 8 körül kezdödött a szülés és csak az volt bennem, hogy éjfélig meglegyen a baba. Nem érdekelt semmi más. Én , aki egyébként hyperkényeske vagyok, inkább szülök tízszer, mint egy bölcsességfog húzás, vagy ahogy vki írta lábgyanta.

Nem kaptam semmi érzéstelenítöt, semmit, gátmetszés sem volt... igen, olyan, mintha kakilnál...


Mikor szülsz?

2011. jún. 9. 15:19

Nem tudom, mi az, hogy "szülési fájdalom".

Amikor kérdezték tőlem, mit érzek, csak azt tudtam válaszolni, olyan érzés, mint amikor az embernek nagyon erős hascsikarása van.

Pedig császárra voltam előjegyezve, és nem volt ilyen nagy ellenőrzési tortúra, mint mostanában.

46. 2e0264df59 (válaszként erre: 45. - Pen80)
2011. jún. 9. 15:07
:-)
45. Pen80 (válaszként erre: 42. - 2e0264df59)
2011. jún. 9. 15:05
Egyetértek.
44. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 1. - Rétiszéna)
2011. jún. 9. 15:05

Sok mindentől függ.

Egyrészt a fájdalomküszöbödtől.

Másrészt hogy természetes fájásaid vannak, van oxitocint nyomnak beléd.

Az oxitocin nélküli, természetes méhösszehúzódások elviselhetőek. Én az első szülésnél otthon vajúdtam, és nagyon jól viseltem. 5 perces fájásoknál indultunk a kórházba, és másfél óra alatt megszültem. De az oxitocinos infúzió nagyon felerősítette a fájásokat. De összeségében jó élmény volt és a gátvarrásnál azt kérdeztem a dokitól, hogy mikor jöhet a 2. baba. Mondta, hogy ilyet még nem kérdeztek tőle szülőágyon :-D

A második babámat túlhordtam 10 nappal, és indították a szülést, azaz 5 órán keresztül volt bennem az oxitocinos infúzió. Mire eljött a szülés (nyomás ideje) én annyira kifáradtam, hogy majdnem elájultam. Nagyon rossz élmáény volt ez a gyorsított eljárás. Mindezt azért, mert a főorvosnak délre haza kellett érnie, mert jött hozzá az üveges. Sem a férjem, sem a fogadott orvosom nem állt ki mellettem. Mindez 3 éve volt, és még mindig ilyen fájó emlék. Nem tudom merek-e még babát vállalni, lelkileg kész leszek-e egyszer.

Nekem így alakult.

43. Bebe83
2011. jún. 9. 15:04
Nem olvastam vegig minden hozzaszolast , de nekem mar feltettek ezt a kerdest, es elotte en is ezt kerdeztem, en azt valaszoltam hogy nagyon feltem es nem fajt annyira , azt mondta elotte hogy azt hiszed meghalsz annyira faj, en nem hittem hogy meghalok. Ez mar 20 honapja volt de utana tenyleg elfelejtettem mindent es nem is fajt annyira, hogy ne lehessen kibirni. De biztos ez is egyeni!
2011. jún. 9. 15:04

felesleges ezen agyalni

2 alapelv:

- ha annyian kibírák én is kibírom

- a fájdalom ne ellenség hanem jóbarát

és minden rendben lesz

41. Tevecca (válaszként erre: 32. - Kevian)
2011. jún. 9. 15:01
ezzel teljesen egyet értek!
40. Tevecca (válaszként erre: 27. - Sf.moncsi)
2011. jún. 9. 15:00

az jó, mert úgy indultam neki hogy jajj de jó baba, a vége felé, meg mindjárt felfordulok...


Speciel mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül csináltam és roh.dtul fájt. De annyira cukor babám van <3 megéri ;)

39. terek (válaszként erre: 28. - Bun Csilla)
2011. jún. 9. 14:59

na jó de most hazudjunk? a fájást nem véletlenül hívják fájásnak ;)


de nagyon amit valaki írt, hogy a babádra kell gondolni, várni őt és akkor sokkal könnyebb az egész :)

38. Pen80 (válaszként erre: 33. - R-iett)
2011. jún. 9. 14:58
Bizony! Az vicces szokott lenni. :)
37. eaedab0e25 (válaszként erre: 27. - Sf.moncsi)
2011. jún. 9. 14:58
Szerencsés, akinek megszűnik a világ a fájdalommal együtt, mikor meglátja a bébit. Én nem tartoztam közéjük...:( :)
36. Pen80 (válaszként erre: 26. - Rétiszéna)
2011. jún. 9. 14:58

Szerintem ne olvass több hozzászólást.


Mivel ismeretlen dolog, úgyis tartani fogsz tőle. Aztán amikor túl leszel rajta, megérted miről volt itt szó. :) Nem lehet elmondani úgysem, milyen, de látod, mind itt vagyunk :))

35. *Vinike* (válaszként erre: 20. - Bun Csilla)
2011. jún. 9. 14:58

Hátazér...,k.vára fáj. Valami olyasmit olvastam egyszer,hogy az ember fájdalomtűrő képessége 43 egység. A nő szüléskor 70 egységnyi fájdalommal találkozik,ami 20 csont egyszerre való eltörésével egyenértékű.

Hát így...de újracsinálnám már holnap! :))

2011. jún. 9. 14:58
Csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal. A szülés volt életem legfájdalmasabb élménye. Jó viszont, hogy amint kint volt a baba, már semmi sem fájt, két nap múlva már csak ködösen emlékeztem az egészre, most pedig épp három hetes a babóca, de már kész lennék megszülni a kistesót is akár. :)
33. r-iett (válaszként erre: 17. - 0a8303ed6d)
2011. jún. 9. 14:58
Viszont a tv-be a második ordítás után már egy pár napos csecsemő bújik ki :)
32. kevian
2011. jún. 9. 14:58
Egyébként nem a szülés a borzasztó. Sokkal rosszabb, ha sír a gyereked és nem tudod miért. Már majd szét robban a fejed mert fáradt is vagy mellé...
2011. jún. 9. 14:56
Én a szülőágyon úgy éreztem, hogy nincsen ennél nagyobb fájdalom, és semmi másra nem vágytam, csak, hogy vége legyen.Nem érdekelt, hogyan jön világra a kislányom, azt akartam, hogy vigyenek a műtőbe, és császározzanak meg.Mikor megszületett azt mondtam, soha többé.Ez az érzés tartott pár napig és azóta azt mondom, hogy szülnék még többször is.A végeredmény mindenért kárpotól.
30. Dina2
2011. jún. 9. 14:56

butaság...ez annyira relatív dolog. hogy lehetséges leírni, hogy mennyire?

mennyire vagy boldog, amikor meglátod a gyerekedet?...

egyébként ha skálázunk, sem lehet általánosítani: nekem az első kb 2es lehetett, a második meg olyan 8as.

egy hasogató fogfájás is van olyan fájdalmas...

29. r-iett (válaszként erre: 1. - Rétiszéna)
2011. jún. 9. 14:55
Hasonlítani a szülést csak a szüléshez lehet :) egyébként talán mint egy jó erős mensi görcs még bőven felszorozva.... De ott akkor már mind1 mennyire fáj
2011. jún. 9. 14:55
Még jó hogy nem most vagyok terhes, olyanokat írtok hogy az már borzasztó! Szegény kismama ezek után nem tudom mit gondolhat a fájásról!
2011. jún. 9. 14:55
Minden fejben dől el!Aki úgy indul neki,hogy basszus,belehalok,annak bizony nagyon fájdalmas lesz!!!És aki úgy ,hogy végre találkozik a babájával,sokkal elviselhetőbb!!!!És tényleg,csak addíg fáj,amíg ki nem pottyan a pici....utána minden megszűnik!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook