Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire érvényesül a környezet- és egészségtudatosság az óvodában? fórum

Mennyire érvényesül a környezet- és egészségtudatosság az óvodában? (beszélgetős fórum)


9. dafke (válaszként erre: 7. - Egyszembors)
2011. nov. 30. 15:19

Ezt nálunk megoldották az óvó nénik, erre az egyre nincs panasz. Pedig az óvinak több munka.

Egy hónapban egyszer legalább mindenki visz gyümölcsöt (az egész csoportnak), megbeszélés alapján, hogy mikor. Így minden nap kapnak gyümölcsöt.

8. dafke (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. nov. 30. 15:17

Volt előtte leves. Csak a fiam nem eszi meg az óvodai leveseket, és ezért még haragudni se tudok rá. (Lehet, én vagyok defektes.)

Akkor is felháborítónak tartom, hogy kakaóscsigát adnak mint ebédet.

2011. nov. 29. 21:36
Nálunk a nevelési programba igyekeznek beépíteni, csak az étkezésbe nem sikerül. :S Igaz, hogy csak napi 260 Ft az hozzájárulás, de szívesebben adnék többet, hogy pl. minden nap legyen gyümölcs, friss zöldség, és kevesebb legyen a kenyér, péksüti.
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Dafke)
2011. nov. 29. 21:30
nyilván nem csak kakaóscsiga volt, hanem előtte valami tartalmas leves...
2011. nov. 29. 21:24

Sziasztok!

A múltkor panaszkodtak a fiamra az óviban, mert nem ette meg az ebédet. Kérdeztem: mi volt az? Kakaóscsiga. Hát... az ebéd?

Egyébként tízórai-uzsi általában valami fehér kenyér.

Hazajön a gyerek, és eszi a húst meg a zöldségeket.

Ennyire...

4. tündér74 (válaszként erre: 3. - Pteri)
2011. nov. 29. 14:52
Szerintem is attól függ, hogy milyen az óvodapedagógus személyisége és környezetkultúrája.
2011. nov. 29. 14:29
Nálunk az ételek szerintem egészségesek, sok a barna péksütemény pl. Szoktak virágot ültetni, madarat etetni, vannak állatokkal , növényekkel, környezetvédelemmel foglalkozó témakörök. Szerintem leginkább az óvónéniktől függ a dolog.
2011. nov. 29. 10:03
Óvodafüggő. A mi ovink ilyen, maximálisan meg vagyok vele elégedve.
2011. nov. 29. 09:37
Mennyire érvényesül a környezet- és egészségtudatosság az óvodában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook