Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire emelték meg a társadalombiztosítási díjat? fórum

Mennyire emelték meg a társadalombiztosítási díjat? (tudásbázis kérdés)

27. Remoni (válaszként erre: 25. - Andesz75)
2012. jan. 12. 20:21

Nagyon nehéz ennyi információ alapján bármit is mondani. Azt kell megnézni, hogy a hagyatéki jegyzőkönyvben mekkora értéken szerepel az ingatlan és ez megfelel-e a piaci értéknek.

Az én ügyfelemnél a 800 ezret érő telek, 2 millió Ft-os áron szerepelt a hagyatékiban, az apeh is ezt az értéket vette figyelembe a hátralék öröklésénél. Csak azt kellett bebizonyítani, hogy nem ér annyit. Így az ügyfelemnek "csak" 800 ezret kellett kifizetnie 2 millió helyett. Így is sok persze, de talán nem mindegy. Simán törölték a különbséget.

A hagyatékin gyakran hasraütésszerűen vesznek fel értékeket, hogy haladjanak és legtöbbször akkor még nem is ismert az apehnál nyilvántartott hátralék összege, mert az apeh lassabban reagál, ráadásul meg kell várnia a hagyatékit az örökösök személye miatt.

26. f5848578d5 (válaszként erre: 24. - Remoni)
2012. jan. 10. 20:53
Mifelénk a 35000Ft már húzósnak számít.
25. Andesz75 (válaszként erre: 23. - Remoni)
2012. jan. 10. 16:34

Én azt hittem, hogy minden céghez külön ügyfélkapu létezik, nem akarom én az ő többi ügyfelét látni. :)

Csináltatok majd magamnak, az biztos.


Örököltem de mivel nem én vagyok a haszonélvező az ingatlanon így eladni nem tudom. Ilyen esetre is van valami megoldás?

24. Remoni (válaszként erre: 22. - F5848578d5)
2012. jan. 10. 16:34

Nálam a 35 ezer az az alapdíj. Plusz áfa természetesen + bérszámfejtés.

Persze tudni kellene mekkora a cég, mi a tevékenységi köre, stb.

Egy jó könyvelő 50-60 alatt nem vállal céget, mert egész egyszerűen az alatt nem fedezné a költségeit, főleg ha alkalmazottai is vannak.

Persze még így is lutri. De az első gyanús jelre keresni kell másik könyvelőt, hogy legalább nézze át az anyagot.

Nyilván okos vagyok kívülről, meg utólag, de sajnos rengeteg szörnyűséget látok én is.

23. Remoni (válaszként erre: 21. - Andesz75)
2012. jan. 10. 16:27

A könyvelő nem fogja odaadni a hozzáférését. Az ő neve alatt több cég is lehet. Te sem örülnél neki, ha vadidegen nézegetné a céged adatait. No meg létezik titoktartás is.

Csináltass magadnak hozzáférést, nem kerül semmibe, és akkor csak a saját adataid látod majd.

Tartozást csak addig a mértékig lehet örökölni, ameddig javakat is örököltél. Ha nem így van, kérni kell a NAV-tól, hogy törölje a hátralékot. Volt már ilyen esetem, el is törölték a tartozást.

22. f5848578d5 (válaszként erre: 20. - Remoni)
2012. jan. 10. 10:30
Minden papírja rendben volt, olcsónak sem számít.
21. Andesz75 (válaszként erre: 19. - F5848578d5)
2012. jan. 10. 08:48

Ismerős a történet. Én is hasonlóan jártam apuval, csak ő rákban halt meg és a végén már nem tudott a vállalkozásával foglalkozni. Én 3,5 millió tartozást örököltem. Most nyögöm a részleteket.


Sajna nekem nincs hozzáférésem az ügyfélkapuhoz, de majd elkérem a könyvelőtől.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

20. Remoni
2012. jan. 10. 07:17

Szép történet.

Könyvelőtől mindig kérjetek referenciát. Kiknek könyvel, aztán azokkal beszélni.

Le kell ellenőrizni, hogy szerepel-e a mérlegképes könyvelők nyilvántartásában. Ha nem, akkor felejtős, mert zugkönyvelő.

Nem árt, ha valamilyen szakmai szervezet tagja.

Legyen felelősségbiztosítása. Ha e nélkül könyvel, akkor szintén felejtős.

Járjon rendszeresen továbbképzésre és ne sajnálja az időt elmagyarázni a szabályokat nektek. Ha kell százszor, amíg meg nem értitek.

Adjon rendszeres időközönként felvilágosítást a cég helyzetéről, a várható adófizetési kötelezettségről.

Munkaidőben legyen elérhető, de azon kívül ne zaklassátok, csak ha ég a ház.

Vállalja a NAV előtti képviseletet, ne benneteket küldjön revízióra.

És egy utolsó: az olcsó, mindig drágább. Ne sajnáljátok a pénzt a könyvelői díjra. Megtérül.

19. f5848578d5 (válaszként erre: 16. - Andesz75)
2012. jan. 9. 21:22

Össze abból jött, hogy nevelőapám intézte haláláig a vállalkozással kapcsolatos ügyeket. Ő talált egy olyan szuper könyvelőt, aki elfelejtett bevallást adni a dolgozóink után 2007 és 2008 évben. Fizettük a járulékokat és ezekben az években most látszik is a túlfizetés. Nevelőapám halálakor, hónapokig könyörögtem neki, hogy legyenszíves nézzen utána, hogy most hogyan állunk, mert tudtam, hogy az utolsó időszakban nem fizetett, mert csőd közeli helyzetbe sodort a vállalkozásokat a piára és kurvákra elszórt pénzek miatt.

Akkor azt mondta a könyvelő, hogy nyugodjunk meg, mert úgy néz ki, hogy a járulékot fizette, mert túlfizetésünk van. Mondtam, hogy az kizárt, ez így ment hónapokig, mikor egyszer jött egy levél NAV-tól, hogy közel 500000Ft-tal tartozunk. Akkor a könyvelő azt állította, hogy biztosan erre számítottunk, nagy nehezen kifizettük és szép lassan a vállalkozásokat is összekapartuk.

Mire úgy gondoltuk, hogy közel két év után, minden megtakarítást beáldozva nullára tudunk futni érkezett egy levél, hogy vizsgálják a 2007 és 2008 évet, mert nincs bevallás a dolgozóink után. Amit az alatt a két év alatt befizettünk azt abban az egy évben bekönyvelgette az adóhivatal (járulékra, áfára, szjara) amikor 2009-ben ment bevallás, csak nem ment pénz. Így most keresik a 2007 és 2008 év teljes járulékbefizetését.

Teszem hozzá, hogy jogos az adóhivatal keresgélése, nem is vitatom és próbálunk is együtt működni.

Az a könyvelő aki ezt összehozta már nem könyvel nekünk, mert amikor a félmillás tartozásról megjött a papír és elintézte annyival, hogy biztosan azt vártuk, akkor kirúgtam. Amikor felhívtam és elmondtam mi van, akkor azt ígérte, hogy anyagilag is vállalja a felelősséget, reméljük amikor meglátja a büntetés tartalmát ennek a kis akciónak akkor is így fogja gondolni. Nem várom tőle, hogy a járulékot ő fizesse meg, mert ezt nekünk kell, de ennek a mutatványnak a várható kamat és pótlék tartalma 1 millió forint körül lesz, ha csak nem engedik el méltányosságból. Ha a büntit nem fizeti ki, akkor marad a per, az ügyvédünk már megnyugtatott, hogy simán megfogják ítélni.

Hát ennyi!

2012. jan. 9. 21:07

Ha megvan az ügyfélkapus regisztráció és felhasználóként beléptél a magyarorszag.hura, akkor mindjárt az első fülecskénél ami a magyarorszag.hu címet viseli, kicsit legörgetve, van egy ABC sor, ott az E betűre kattintva, nekem a második a listán, hogy eBEV szolgáltatások. Ha erre kattintasz, akkor az oldal közepén kb. megjelenik egy olyan mező, hogy használom a szolgáltatást. Első alkalommal kérni fogja az adókártyáról az adóazonosító jelet, a következőkben már simán a NAV-os oldalra lép. Ott találsz olyan fület, hogy szolgáltatások, majd a legördülő menüben többek között olyat, hogy folyószámla-kivonat. Ha ezt megnyitod, a lekérdezés paramétereit beállítva visszamenőleg is látszanak az éves folyószámla kivonatok és az aktuális egyenlegek.


Mielőtt valaki nagyon megörül a többletnek vagy megijed a hiánytól azért annak nézzen utána, hogy megvannak-e a bevállasai, az látszik az első oszlopban és le van-e könyvelve minden befizetése, ez látszik a második oszlopban.

17. globus (válaszként erre: 13. - F5848578d5)
2012. jan. 9. 17:03
Konkrétan hol? Elég bő lére engedték a honlapon a szófo.ást...:)
16. Andesz75 (válaszként erre: 13. - F5848578d5)
2012. jan. 9. 17:01

Ezt kifejtenéd bővebben?

Milyen folyószámlát kell megnézni?

Három milla? Miből jött ez össze? Adó?

15. Andesz75 (válaszként erre: 10. - Annácskaa)
2012. jan. 9. 16:57

Egy Bt, vezetek de csak azért csinálom, hogy ne legyek munkanélküli (ketyegjen a nyugdíjam), bevételem szinte semmi így a mostani Tb emelés nekem azt jelenti, hogy ki kell lépnem a cégből. Legalábbis a könyvelőm ezt javasolja.

2 éve keresek melót de nem találok...

14. Andesz75 (válaszként erre: 12. - F5848578d5)
2012. jan. 9. 16:48
Mindent visszaforgatok mivel még elég kezdő lábon áll a Bt. Szóval nincs kivét.
2012. jan. 9. 16:37

Egyébként itt hívom fel mindenki figyelmét arra, hogy használja a magyarország.hu-n elérhető NAV folyószámla lekérdezést és ha úgy van mentse is le az aktuális állapotokat.

Az előző könyvelőnk jóvoltából most közel három millió forintot kell befizetnünk, amit megelőzhettünk volna ha ellenőrizzük a könyvelőt és nem bízunk meg benne vakon, havi 35000Ft-ért.

12. f5848578d5 (válaszként erre: 9. - Andesz75)
2012. jan. 9. 16:35
Az SZJA-t a saját jövedelmed után fizeted, azaz a vállalkozói kivét után, azaz a fizetésed után, ez független attól, hogy veszteséges-e a Bt, tudtommal.
11. Ami.
2012. jan. 9. 16:34
Van már egy tb-s fórum.És igen 6300lett,ami durva mert tavaly 4950ről lett 5100most meg 6300.Kicsit nagy emelés.Bár én csekket még nem kaptam róla,meg értesítést.
10. annácskaa (válaszként erre: 9. - Andesz75)
2012. jan. 9. 16:01
mit dolgozol?
9. Andesz75 (válaszként erre: 7. - F5848578d5)
2012. jan. 9. 15:13

Köszi a választ.

SZJA-t nem fizetek, Bt. veszteséges, stb.

Nekem a könyvelő azt mondta, hogy a mostani 42e Ft TB-ből jövő hónapra lesz 61ezer.

Az ember folyamatosan azt hallja, hogy támogatják a kisvállalkozókat de könyörgöm nekem nem hitel kell hanem kevesebb járulékfizetés. :(

8. f5848578d5 (válaszként erre: 7. - F5848578d5)
2012. jan. 9. 14:16
És az eddigi 5100Ft lett 6300Ft a hsz-ek alapján. De ez elvileg csak a jövő hónaptól van így mert e hónap 12. napjáig a december havi járulékot kell megfizetni.
7. f5848578d5 (válaszként erre: 5. - Andesz75)
2012. jan. 9. 14:14

Azt a minimálbérnél egy picivel többért fizeted, hogy ne cseszegessenek. Ez kb. bruttó 90000Ft-os fizetésnek a járulék tartalma. 10000Ft egészségbiztosítási és munkaerőpiaci alapot megillető járulék, 32000Ft nyugdíjbiztosítási alapot megillető járulék és ha fizeted az SZJA előleget az kb. 19000Ft havonta.

Így jön ki a kb.60000Ft amit lentebb írt valaki mint jelenleg fiezetendőt.

Az mondjuk durva ha ezt a másfélszeresére akarják emelni, mert az már közelíteni fogja a 100000Ft havonta. Ehhez képest nyugdíj nem lesz, az egészségügy is egyre lejjebb csúszik és marad a fizetős privát ellátás.


Az eddig fizetett 5100Ft meg nem ez, hanem az egészségügyi hozzájárulás a szüneteltetett vállalkozás vagy jövedelmet már nem jelentő munkanélküliek, háztartásbeliek, stb. számára, hogy igénybe vehessék a sürgősségi beteg ellátást.

6. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Andesz75)
2012. jan. 9. 14:09
6300, nekem ennyiről állítottak ki csekket, mikor úgy volt, hogy magam után fizetem.
5. Andesz75 (válaszként erre: 4. - Annácskaa)
2012. jan. 9. 14:05

Ez a 6ezer a minimálbér után van számolva?

Totál nem értek a dologhoz...

Én most is 10e egészséb.-t és 32e nyugdíjat fizetek.

2012. jan. 9. 14:02
6ezer valahány száz forint lett valamelyik mondta a könyvelőm!
2012. jan. 9. 13:59
Tavaly 5100 volt/hó
2012. jan. 9. 13:54

Sziasztok!

Igaz az, hogy másfélszerese lesz az idei Tb a múlt évinek? Kicsit erősnek tartom, hogy eddig 42ezret fizettem és most 61ezret kellene kisajtolni magamból.

2012. jan. 9. 13:52
TB emelés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook