Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire biztonságosak szerinted az anyaotthonok a menekülő anyáknak és gyerekeiknek? fórum

Mennyire biztonságosak szerinted az anyaotthonok a menekülő anyáknak és gyerekeiknek? (beszélgetős fórum)


4. 77x7
2011. aug. 31. 08:30

Régi a kérdés, de én most szereztem csak tapasztalatot e témában, ezért most adok választ. Hátha egy majdani idelátogatónak segít:

Három hónapig voltam anyaotthonban.


A menekülő anyákat általában külön kezelik és Krízis szállókon helyezik el. Ők két hónapig kapnak védelmet és teljes ellátást (persze utána sem engedik el a kezüket). Számukra lehetőség van rendőri kíséret igénybevételére is. Teljesen anonim és biztonságos...és ami fontos egyszerre egy fedél alatt legfeljebb két családot fogadnak be.


Az anyaotthon más tészta. Bár törekszenek a védelemre, de sajnos sok esetben pont a benntlakók ellen kell védekezni és az ember lánya cseberből vederbe kerül. Kimenekül az otthoni terrorból, hogy aztán az anyaotthonban kelljen védekeznie.


Úgyhogy ha valaki nem "gazdasági menekült", hanem erőszak elől keres védelmet, az ne anyaotthonba menjen, hanem krízis szállóra!

2009. máj. 30. 14:04
van ismerősöm aki anyaotthonos.jobb,mint az utcán egy picivel!
2. 119cb09458 (válaszként erre: 1. - 8f85ee0c43)
2009. máj. 30. 06:30
mindenképpen biztonságosabb mint otthon maradni, ha olyan a férj.olyan mint egy kollégium, van étel ,meleg ágy és foglálkozások.a legfőbb, hogy szeretettel várnak minden odaszorulót.
2009. máj. 29. 19:11
.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook