Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire biztonságosak a Pharmatex termékek? fórum

Mennyire biztonságosak a Pharmatex termékek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
326. mandy (válaszként erre: 316. - Morkika)
2009. máj. 27. 21:51

'Ha egy gyermeket magzatként megölünk, akkor miért akarunk egy komoly rákbeteget megmenteni, akinek semmi esélye az életbenmaradásra? Akinek tényleg csak a szenvedését hosszabitjuk meg. '


Erre csak azt tudom mondani, hogy én az eutanázia híve vagyok. Egy súlyos rákbeteg szevedését nem hosszabbítanám meg, hanem hagynám méltóságban elmenni....

De ez már egy nagyon más fórumtéma...


Beteg gyermeket pedig nem szülnék, mert bár tény hogy jobb életük van, mint 100 éve, de azért JÓ-nak nem mondanám. A család többi tagjáról nem is beszélve, akik nem látják anyát, mert a tesóval jár kezelésekre, meg ilyen-olyan csodadoktorokhoz. Aztán hó végén nincs mit enni, mert az előbbiek elvitték a pénzt...

325. mandy (válaszként erre: 311. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 21:33

Igen, a férfiak élete ebben (is) könnyebb.

Bár én erre hivatkozva - hogy én már éppen elégszer vittem vásárra a bőrőmet - mondtam a páromnak, hogy mostmár jó lenne, ha ő tenne valamit.

És hát mivel három gyerek éppen elég nekünk, nem tervezünk többet, valószínű vasectomia lesz a vége :)

324. pemete (válaszként erre: 323. - Morkika)
2009. máj. 27. 19:08

Ezzel amit írsz csak az a baj, hogy már nem a középkorban élünk, hogy csak akkor szexeljünk, ha gyereket akarunk... Egyébként meg itt mindenki arról ír, hogy ezzel a pharmetexel védekezett, miközben teherbe esett. Többek között én is, és megtartottam a gyereket. Egyébként a hasonlatodra a választ komolyan gondoltam, nem ironizáltam...

Akinek mennie kell, hát had menjen!

323. morkika
2009. máj. 27. 18:42
Ja, egy uccsó. Döntsük el a gyerekeink számát tudatosan, de ha lehet, ne gyilkossággal! És ne a saját kis önző világunkat nézzük a szex terén hiszen annak ilyen következményei lehetnek ugyebár.
322. morkika (válaszként erre: 318. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 27. 18:41

Kinek nem inge, ne vegye magára! Az teljesen más ha meghal a baba. Az szerintem a legrosszabb.

Mielőtt pedig jön a "jajdejó a te szüleidnek", akkor mondanám, hogy nekem is meghalt egy öcsém akinek az elvesztése nem volt könnyű. Betegen született, amire szintén azt mondták fejlődés közben hogy egészséges. Szóval nem kell bemutatni.


Mint emlitettem Pemete, tudom hogy durva a hasonlatom, de igaz! Egy születendő életet könnyebben eldobunk mint egy haldokló embert, akinek semmi esélye a felépülsére, csak végignézzük, ahogyan szenved és tönkremegy. Ez miért könnyebb? Ha annyira az élet mellett vagyunk, akkor legyünk minden esetben.

És tudom hogy nem egyszerű egy gyereket felnevelni, nemhogy többet. De mivel emberek vagyunk, felelősen kellene mindent tettünket csinálni és tudatában lenni minden következménnyel.

Nem személyeskedtem az eddig leirtakban sem, ezután sem teszem. Mindenki maga dönti el hogy mit és hogyan csinál, mindenkinek a saját tükörképével kell szembenézni.

Van, akinek könnyebben megy, van akinek nem.

Nem mondok semmi rosszat arra, aki abortuszra megy, mert valóban nem tudhatom hogy mi áll a hátterében. Én csak azt tudom, hogyha velem történne ilyen baleset, én semmiképpen nem tenném meg. Ez mindenkinek szive joga. Bár ez egy másik fórumtéma lenne, szóval ezt itt be is fejezem mindenki nagy örömére :)

321. pemete (válaszként erre: 320. - Pemete)
2009. máj. 27. 16:35
Bocs, kimaradt egy szó:p HÁNY gyereket tudok felnevelni:)
320. pemete
2009. máj. 27. 16:34

Az én véleményem az, hogy ha már van lehetőség arra, hogy eldöntsük hány gyerekünk legyen, akkor miért ne tennénk?! Nekem nem volt még abortuszom, de ha oda kerülne a sor megcsináltatnám. Biztos, hogy nagyon rossz lenne, de hidd el, én jobban tudom, hogy gyereket tudok tisztességgel felnevelni. Az meg egy baromság, hogy ahol 1-nek jut ott jut kettőnek is...

Egyébként meg nem rossz a hasonlatod, ne mentsük meg őket sem...

319. f6b212c746 (válaszként erre: 316. - Morkika)
2009. máj. 27. 16:19
Az én véleményem az,hogy ha csak a lehetősége fennáll,hogy fejlődési rendellenessége,agykárosodása van a babának,akkor minek kínozzuk Őt és magunkat is?Én belepusztulnék ha beteg gyermekem születne.Az meg,hogy "boldogan"élnek,hát nem tudom...talán a maguk módján,az Ő kis világukban.Nekem amíg élne vérezne a szívem...De mindenesetre tök jó lehet Neked,hogy ennyi tesód van és minden tiszteletem a szüleidé ahogy döntöttek és hogy felneveltek 6 egészséges gyermeket.Mindenki maga dönti el,mit tart az adott körülmények között helyesnek.Nem mindenki így áll a dologhoz,mint a szüleid,másoknál lehet,hogy a legrosszabbkor jön a baba és akkor nem tud úgy örülni az újabb terhességnek...
318. 8559ed0e1b (válaszként erre: 316. - Morkika)
2009. máj. 27. 16:06
Én nem öltem meg a magzatom és nem szóltam bele a természet rendjébe.Rendesen jártam orvoshoz,VÉGIG AZT MONDTÁK HOGY EGÉSZSÉGES! aztán az ultrahangon már halott volt.Nem tehetünk róla nem miattunk történt.Ez volt erre írtam hogy azt mondták hogy fejlődési rendellenessége volt.És sajnos nem pár hetes magzatról beszélek.Ha a terhességem elején azt mondják hogy beteg az más szitu lett volna.
317. 8559ed0e1b (válaszként erre: 315. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 16:00
csak megtapizta a heget meg csinált egy uh-t.
316. morkika
2009. máj. 27. 15:56

Hello!


Elolvastam a legutóbbi hozzászólásokat és a problémákat. Nem semmi az tuti és sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültetek. De azt hiszem valahol mindenki tehet arról hogy mi történik vele.


Félre ne értsétek, senkit nek akarok megbántani vagy itélkezni hiszen én sem tudhatom hogy még mit hoz elém majd az élet. Biztosan nem lehet könnyű. Az én anyukám szülés után 2 hónappal, szoptatás közben lett terhes a nővéremmel. Összesen hatan vagyunk testvérek, és az apukám nem hozott haza 7 összegű számjegyes fizetést...

Valahogy mégis megéltünk, amire nagyon szükségünk volt, azt megkaptuk.

Most van 5 tökjófej tesóm, akikre minden esetben számithatok!! Egyikünknél sem fordult meg a szüleink fejében, hogy elvetessenek.


Ha pedig egy gyerekre azt mondják az anyaméhben, hogy fogyatákkal fopg születni, inkább vetesse el az ember, arról az a véleményem, hogy miért mi döntjük el a gyerek helyett hogy élhet-e vagy sem?

Annyi, de annyi fogyatékos gyerek van, akik boldogok és majdnem teljes életet élnek! Szerencsére egyre jobban elterjednek a fogyatékkal élők foglalkoztatásával is törődő cégek, vállalatok. Szerintem ma jobb helyzete lehet egy fogyatékosnak mint 100 évvel ezelőtt volt.


Tényleg senkit nem akarok megbántani, ez nem szándékom. Csak azt kérdezem, hogy mi emberek, vajon miért gondoljuk azt, hogy mindig és minden téren beleszólhatunk a természet rendjébe??

Ha egy gyermeket magzatként megölünk, akkor miért akarunk egy komoly rákbeteget megmenteni, akinek semmi esélye az életbenmaradásra? Akinek tényleg csak a szenvedését hosszabitjuk meg...

Ez bár kicsit durva hasonlat volt, talán jobban szemléltet...

315. f6b212c746 (válaszként erre: 314. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 27. 15:12
Nagyon sajnálom,ami Veled történt...Tényleg érdekes,hogy nem vettek észre semmit,pedig gondolom voltál minden vizsgálaton,uh-on,vérvételen.Mindenesetre,ha valóban beteg volt,akkor talán jobb így neki is,nektek is.Így legalább nem szenved szegény,csak Te...:((( Hogy történik a hegmérés?
314. 8559ed0e1b (válaszként erre: 313. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 14:45

1 gyerekem van 6,5 éves. (csak amikor ő született szétnyilt a varrat ebből lett még egy császár)

Rosszul viselem már nem sok kellett volna hogy megszülessen.Azt mondták fejlődési rendellenessége volt azért halt meg.Hihetetlen hogy miért nem vették észre.ha egyáltalán ez igaz.

Szerintem kérdezd meg a dokidat,az enyém mielőtt terhes lettem megnézte a hegem (hegmérés) hogy bírni fogom e vagy sem.

313. f6b212c746 (válaszként erre: 312. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 27. 14:40
Úr Isten!Szegény!Hogy viseled?Szörnyű érzés lehet!A másik két gyermeked mennyi idősek?Akkor szerinted sem engednék,hogy megtartsam?(mármint ha meg akarnám)
312. 8559ed0e1b (válaszként erre: 309. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 14:35
két hete császároztak(meghalt a baba) ez volt a harmadik császárom.Nekem azt mondták 1-1,5 évet várni kell ha még babát akarunk.És akkor is meggondolandó a "vágások" hegek miatt mert ha azok nem bírják a terhelést akkor gáz van.
311. f6b212c746 (válaszként erre: 310. - Mandy)
2009. máj. 27. 14:27
Sajnos nekem is volt már egy pár évvel ezelőtt(muszáj volt,mert lehet,hogy beteg lett volna az a baba...)nagyon szörnyű volt!!!Én akkor azt mondtam,hogy soha többet...Miért kell nekünk nőknek ilyeneket átélnünk?A férfiaknak mennyivel egyszerűbb az életük...
310. mandy (válaszként erre: 307. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 14:20

Én viszont már kezdtem volna írni, hogy 'biztos, hogy nem tarthatod-e meg?'.....de császár után én is úgy tudom, hogy ilyen hamar nem javasolják.

Nekem volt már egy abortuszom (beteg volt a baba, muszáj volt), tutira nem élnék túl mégegyet!

309. f6b212c746 (válaszként erre: 308. - Pemete)
2009. máj. 27. 14:02
Hát nagyon oda vagyok:( Úgy beszéltük meg a párommal,hogy egyenlőre éppen elég ezzel az egy gyerekkel,majd 4-5 év múlva jöhet a következő...Anyagilag sem mindegy,meg ez a pici így is lefoglal egész napra,egy 1 évessel,meg egy újszülöttel megőrülnék...De nem is biztos,hogy javasolnák a megtartását,mert császárral szültem és nem biztos hogy a méhvarratom bírná...
308. pemete (válaszként erre: 307. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 13:53
Fú, hát ez nagyon gáz:( Szegényke! Én is odalennék, ha megint terhes maradnék, és rohannék az orvoshoz, hogy csináljon velem valamit, mert nem tudok még egy gyereket eltartani!
307. f6b212c746 (válaszként erre: 306. - Mandy)
2009. máj. 27. 13:51
Április 2-án hagytam abba a szoptatást.Sajnos kevés tejem volt,kapott pótlást és annyira ízlett neki a tápszer,hogy már nem akart szopni:((( Pedig legalább 6-8 hónapos koráig szerettem volna...Szóval megjött a mensim szülés után márc.7-én,meg ápr.8-án és utána hiába vártam...Csináltam 2 hete tesztet,ami negatív lett,meg a doki hasi uh-n is megnézett múlt héten,azt mondta nem vagyok terhes...Pár napja furán éreztem magam,nagyon fáradékony lettem,gyakrabban voltam éhes,meg puffadtabb a hasam.Erre tegnap reggeli vizeletből csináltam tesztet,rögtön pozitív lett!Gondolhatod hogy kétségbeestem.Ma megyek megint a dokihoz...Csak már lennék túl rajta:(
306. mandy (válaszként erre: 304. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 13:15

Az a baj, hogy bármit is választasz, 100%-os védelem nincs (még az óvszer és a tabletta sem az).

Hihetetlen peched van :( 5 hónap után még az is ritkán esik teherbe, aki nem védekezik sehogy.

Vagy már nem szoptatsz?

305. mandy (válaszként erre: 303. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 27. 13:14

Hát nem akarok hazudni.

Nem azt mondom, hogy kapartam a falat....de azért nem kellemes. Sem az, mikor leszedik.

304. f6b212c746 (válaszként erre: 302. - Mandy)
2009. máj. 27. 13:07
Biztos meg lehet szokni.Lehet,hogy majd kipróbálom.Mindenesetre most ha túl leszek ezen az abortuszon(ami rettenetesen meg fog viselni,tudom)elkezdem szedni a Yasminelle-t.Sokat olvastam a Pharmatexről és amikor a gyógyszer mellett döntöttem,amikor már terhes lehettem...Csak vártam a következő mensit,hogy elkezdhessem szedni...erre tessék.Nagyon durva!A hüvelygyűrűre mint írtam rá akart beszéli a dokim,hogy kevés a hormontartalma,mert nem megy át az emésztőrendszeren,hanem helyileg hat,de megkérdeztem neten más nőgyógyászt,aki azt írta,hogy szerinte nem olyan biztonságos mint a gyógyszer...Most akkor kinek higyjek?Hittem a dokimnak a Pharmatex-el kapcsolatban is...
303. 8559ed0e1b (válaszként erre: 302. - Mandy)
2009. máj. 27. 13:00
Fájt amikor feltették?
302. mandy (válaszként erre: 301. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 12:57

Megértem.

Bár nem volt olyan csövem, azt azért tudd, hogy észre sem lehet venni a spirált, egyáltalán nem fáj, mégcsak nem is érzed.

Valahol én se szívesen tetettem fel (az első hetekben pszichésen pl képtelen voltam hasrafeküdni, mert az volt a mániám, hogy érezném, hogy odabent van), de aztán megszoktam.

2009. máj. 27. 12:51
Biztos sokaknak bejött a spirál,az egyik barátnőmnek is van és nagyon meg van vele elégedve.A gondom csak annyi,hogy irtózom attól,hogy idegen anyag van a testemben.Terhességem alatt(kislányom most 5 hónapos és éppen itt ül az ölemben:) )komoly probléma volt a vesémmel,ezért majdnem fél évig csövet raktak fel a vesém és a hólyagom közé.Senkinek nem kívánom azt az érzést...Azóta nem tudom elképzelni,hogy spirálom legyen.
300. mandy
2009. máj. 27. 12:31

Az óvszertől én is viszketek. Meg macerás is. Meg drága is.

A gyógyszert én sem akarom, a hormon miatt.

Spirálom volt, és szerintem lesz is....csak most pihentetem. Addig Pharmatex + megszakítás.

299. mandy (válaszként erre: 297. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 12:30

És a spirál? Nekem bejött!

Egyszer kifizeted, és biztonságban vagy 3 évig. Persze mint az összes védekezési módnál ennél is mindig van valaki, aki ismert valakit, aki ismert valakit, aki így esett teherbe.....de ennyire csak nem lehetsz peches!

298. pemete (válaszként erre: 297. - F6b212c746)
2009. máj. 27. 12:22

Van olyan óvszer amire én i allergiás vagyok, a durexre. Attól égek, viszketek, meg minden bajom van tőle. Viszont kipróbáltuk a lifestyles-nak az extravékon változtát, amitől semmi bajom nincsen.

A hüvelygyűrű egyébként ugyanúgy működik, mint a tabletta, csak nem bevenni kell, hanem ugye felrakod, és egyből a méhedhez jjut a hormon. Nem lenne az rossz, de nekem nagyon kényelmetlen volt, meg túl nagy.

2009. máj. 27. 11:01
Az egészben az a legmegdöbbentőbb számomra,hogy a nőgyógyászomtól kérdeztem meg,hogy melyik Pharmatex terméket javasolja és ő a kúpot mondta...4 db van még a dobozban,de az már ott is marad!SOHA többé nem használom!Mikor voltam nála(akkor még nem tudtam,hogy terhes vagyok)a hüvelygyűrűre próbált rábeszélni,hogy sokkal alacsonyabb hormontartalmú mint a gyógyszer,de ezek után jobb a biztonság.Én is gyógyszer ellenes voltam,nem akartam bombázni felesleges hormonokkal a szervezetem,de most megváltozott a véleményem...inkább a hormon,mint még egy abortusz.Az óvszerre meg allergiás vagyok.Patt helyzet...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook