Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire biztonságosak a nem hormonális fogamzásgátlók? Értem ez alatt a kúpokat, krémeket stb. Mik a tapasztalatok? fórum

Mennyire biztonságosak a nem hormonális fogamzásgátlók? Értem ez alatt a kúpokat, krémeket stb. Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 28. 11:46
Mg miért én nem tudok különbséget tenni, hogy azzal vagy nélküle.És sokkal higiénikusabb.
2010. jún. 27. 20:56
Fú hát azt ki nem állhatom...biztos hogy nem használnék óvszert...a kúpot viszont ki fogom használni...köszi az ötletet
2010. jún. 27. 20:26
Én nem tudom miért, de az óvszerről mindenki megfeletkezik.Mi 13 éve azt használjuk és minden ok. Hormontartalmú gyógyszert soha nem szednék és a férjem sem engedi. Szerintem az óvszer használatának is megvan a kultúrája, és teljesen belehet építeni a szeretkezésekbe.
2010. márc. 10. 09:02
Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de úgy tudom, hogy ezekben a készítményekbeni s(pld. gyűrű) van hormon, csak kisebb adagban, minrt a gyógyszerben és az a lényege, hogy helyileg hasson, ne folyamatosan kelljen szedni.
15. vikuka
2010. márc. 5. 19:05

sziasztok. nos én nem akartam soha gyogyszert szedni, mert attól hízni lehet és nem éri meg szerintem "droggal"élni(elnézést akik fogamzás bogyit szednek).más megoldást kelett találni..

sok"MINDENT" kipróbáltam de semmi nem tetszett.. 3éve kipróbáltam a pharmatex krémet...

úgy voltam vele hogy ki próbálom ha nem leszek terhes akkor ő a befutó!semmi mellékhatás semmi hormon semmi .... és még kényelmes és "síkos"is...

szal a párommal a stratégiát meg beszéltük "A" és "B" terv volt..

az A terv: ha nem jön be a krém akkor valoszínű,hogy teherbe esek. nincs más hátra mint előre akkor a baba marad.elvégre 25éves voltam akkor(most 28)..

a B terv: ha beválik a krém nem leszek terhes azonnal ki próbálom a pharmatex család összes termékét ami a leg jobb abból veszek vagy 10 dobozzal:))))))))))))))))))))))))

Nos a B terv vált be!! minden rendben zajlott meg jött időben semmi baj nem volt és nincs. 3 éve használom és nekem a kúp jött be... nagy kérdés volt a fogamzásgátlás a párom és köztem de mióta van ez a "cucc" azóta minden rendben van ezen a téren is köztünk. nekem a krém azért nem jött be (érzetileg)mert túl "sok"volt a mennyisége amit fel kelett helyezni.aztán amikor olvadt:((( és rettenetes az "illata"és az ÍZE is....

a tabletta azért nem mert annyira csíp amikor pezseg hogy elviselhetetlen a fájdalom.és azonnal ki dobtam a kukába bár nem volt olcsó!!

a kúp az vitte a pálmát.. picike. könnyen fel helyezhető nincs vele macera nem pezseg nem lehet érezni hogy"bent"van.. az ára is jo és ami a legfőbb hogy elég sokat használtam ugye 3év alatt, 6éve van párkapcsolatom egy sikertelen házasság után... az a lényeg hogy nem lettem kismama minden rendben van akkor jönmeg amikor kell nem fáj semmi sem elötte sem utána semmi természet ellenes cucc nincs beleépítve. én csak ajánlani tudom!!!!!!!!!! de olvastam p más fórumon hogy volt bizony aki terhes lett a pharmatex használata közben!!! hát azért itt is be kell tartani pár szabályt mielőtt az ember lánya elkezdi használni(ez mind a használati utmutatón szerepel)csak ajánlom!!!hajrá csajok!!

14. Ekidli
2008. máj. 29. 22:37
Heló! Én is pharmatexet használok (tablettát). Igaz még csak 1 hónapja "szedem", de ma derült ki, hogy eddig hatásos!;)
13. 943ca15687 (válaszként erre: 8. - Inci-finci)
2008. máj. 28. 05:12
Inci köszi a választ, majd utána nézek.És azt a gyűrűt mikor, vagyis mennyivel előtte kell felhelyezni?
2008. máj. 21. 09:45
én pharmatexet használok több mint egy éve...
2008. máj. 20. 22:02
Úgy látom, másnak is van ilyen problémája.Most kicsit elgondolkodtam,hogy mi lenne a jobb.Akarok babát,de nem most.Még meg akarjuk a feltételeket teremteni.De már nem is akarom szedni,mert évek óta szedem.Asszem nőgyógyász lesz a vége.
2008. máj. 19. 14:09
En csak akkor hasznalnam, ha nem kifejezetten akarnank babat, de igazabol nem lenne baj, ha megis lenne.
9. inci-finci (válaszként erre: 8. - Inci-finci)
2008. máj. 19. 13:35
tudok jav,
8. inci-finci (válaszként erre: 7. - 943ca15687)
2008. máj. 19. 13:34
Szia , a tapaszról nemsokat tudod de én sem szedhetek gyógyszert így, a dokim a hüvelygyürűt ajánlotta,igaz hogy hormonális, de hüvehyen keresztül szívódik fel,ez nekem bevált,...
2008. máj. 19. 05:26

sziasztok:)


Én is pajzsmirigy beteg vagyok, elég nehéz a megfelelő védekezési módszert megtalálni.

a spirált nem bírom elviselni, sem rézből, sem aranyból.Hetekig vérzek tőle és állandóan begyullad, emiatt szinte mindig antibiotikumokon élek.

Gyógyszert ugye nem szedhetek..mi marad? Valaki tudna bővebbet mondani erről a tapaszról? nem is hallottam róla még..

2008. máj. 18. 22:08
Én a pajzsmirigyem miatt vettem számításba ezeket a szereket. A nőgyógyászom egyszerűen meggyőzött. Megkérdezte, hány abortuszt szeretnék? Mondtam, egyet sem, természetesen. Nos, akkor válasszak más módszert védekezésül. Szerintem nagyon meggyőző volt.
2008. máj. 18. 21:54

Én sem vagyok oda érte...mégha csak a spontanelitással lenne baj.De amúgy sem bízom az ilyen dolgokban,és úgy tuti nem tudnám elengedni magam szex közben,hogy tudom,nagy a valószínűsége a babának.

Ami nekem bevált az a hüvelygyűrű.Igaz hornmonális,de megbízható,nem felejtem el bevenni,és ha nem zavar szex közben,akkor kivenni sem kell.

2008. máj. 18. 21:53
2008. máj. 18. 21:37

Nekem a dokimnál van kint egy táblázat. Rajta van az összes fogamzásgátlási módszer és mellett %-ban,h. mennyire biztonságos.

A kúp,krém, tapasz,injekció 80-85% csak. Engem nem győzött meg. Na meg igen nem nagyon lehetsz spontán..

2008. máj. 18. 21:33

Állítólag ugyanannyira mint mondjuk a fogamzásgátló.Nemtudom,én azért nem vennék rá mérget.

Vettem például hüvelykúpot annó,rávolt írva,hogy közösülés előtt 30percel felhelyezni.oké.És ha cask 25 perc telik el adddig?vagy elkap a hév?vagy mérjük stoperrel?

2008. máj. 18. 21:28
Mennyire biztonságosak a nem hormonális fogamzásgátlók? Értem ez alatt a kúpokat, krémeket stb. Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook