Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire biztonságos a naptármódszer szerinti védekezés? fórum

Mennyire biztonságos a naptármódszer szerinti védekezés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
90. syria (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 5. 17:41

Nekem sem volt könnyű túltennem magamat a döntésen, de mérlegelnem kellett.

"Benne voltam" a korban, a tablettát a hormonok miatt túl kockázatosnak tartottam. A spiráltól, mint egy mechanikus dologtól a testemben irtóztam, és a többi megoldással együtt nem tartottam biztonságosnak.

Így utólag is csak azt tudom mondani: jól döntöttem.

89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - Berbooo)
2014. aug. 5. 14:29
Akkor minek védekeztek?
88. 4c1a787e8f (válaszként erre: 77. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 14:28

Az én méhem is hátrahajló, mégis azonnal terhes leszek. Az orvosom se érti...

Nem is kell nekik mindent érteni.

87. 3a5c305959 (válaszként erre: 84. - Berbooo)
2014. aug. 5. 13:35
Ha gyereket akarsz akkor probalkozz minden masodik nap. Az a leghatasosabb. :-)
86. 3a5c305959 (válaszként erre: 84. - Berbooo)
2014. aug. 5. 13:33
En is az utolso menzesz napjat mondtam be, de az nem teljesen mervado koraterhessegnel mivel az ovulacio akar egy-ket hettel kesobb is lehet. Szoval az utolso menzesz szerint egy terheseg 6 hetes, de valojaban csak 4-5 hetes, ami azert nagy kulonbseg mert 6 hetesen mar latjak a baba szivvereset, mig 4-5 hetesen nem. Ezert ilyenkor nem ragaszkodnak az orvosok a menesz utolso napjahoz, inkabb varnak hogy egy-ket het mulva mit mutat az ultrahang. Nalam az tortent hogy tudom hogy mikor fogant a baba (mivel nem probalkoztunk, sot vedekeztunk is a magunk mondjan). Szoval ha azt mondjak hogy a terhesseg fiatalabb akkor az szerintem lehetetlen mivel tudom hogy azon a heten amikor szerintuk fogant nem voltunk egyutt a ferjemmel.
2014. aug. 5. 13:24
ja és a megszakításos módszerről még annyit : éveken át tartó nőgyógyászati problémáim voltak melyeknek csak a foggátlók voltak okai keztem gumival, majd hüvely kúp/tabletta, majd hormonális foggátló. a végén mind lelkileg mind testileg tönkre voltam , minden nap azon rettegve most melyik nyavajám újul ki. ma is gyakran arra gondolok majd mi lehet a szövődménye. a mostani párom javasolta a megszakítást, neki az előző barátnőinél sem volt vele gond, náunk sincs, ha meg jönne a baba , hát örülnénk neki
84. Berbooo (válaszként erre: 83. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 13:19
mjesszus ilyenkor még az utolsó menzesz a támpont a fogantatás napját nrkik kéne megmondani. pl ha én majd gyereket akarok minden nap bepróbálkozom , akkor hónap végén hogy állapíthatom meg a nagy pillanat dátumát?
83. 3a5c305959 (válaszként erre: 81. - Berbooo)
2014. aug. 5. 13:16
Ugy tunik egy blighted uvomrol van szo mert intenziv terhessegi tunetek utan egyszercsak elmultak a tuneteim es az Uh-os szerint is kisebb mint amikor szerintem fogant. Nem ertik meg hogy ket munka mellett tanulo szulonel eleg egyszeru kiszamolni a fogantatas napjat. :-)
82. Berbooo (válaszként erre: 77. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 13:15

nekem is az van , vagy méh sülyedés , vagy mindkettő nem tudom , a doki azt mondta hogy hát ha gyereket tervezek csináljuk hátulról ugy valószínűbb, meg nyaggat hogy szüljek már és minden gondom tova száll ,

de azt nem mondta hogy nem lehet gyerek e miatt

81. Berbooo (válaszként erre: 79. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 13:13

azt sajnálom! miért ?

amugy most nekem is késik szerintem más az ok, de a párom már rápörgött hogy apuka lesz , :) de magyarázom neki hogy még nem , ne nézegesse a babkocsikat :P

80. 3a5c305959 (válaszként erre: 78. - Zebracsikó)
2014. aug. 5. 13:08
Arrol en is olvastam hogy nehezebb vele teherbe esni de a vetelesrol nem. Mondjuk orvos mondta alapos vizsgalat utan. Persze az orvosok is tevedhetnek- ahogy ez tevedett is a vetelessel kapcsolatban.
79. 3a5c305959 (válaszként erre: 76. - Berbooo)
2014. aug. 5. 13:01

Igen nalunk is van pisiles. Sot, mi hasznalunk durex sikositot amire ra van irva hogy lelassitja a spermiumokat. Na hogy egy megis betalalt valahogy juniusban :-)

Igaz sajnos ugy nez ki hogy megmaradni nem fog. :-(

78. zebracsikó (válaszként erre: 77. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 13:00
hülyeség ez a hátrahajló méhről
77. 3a5c305959 (válaszként erre: 75. - Berbooo)
2014. aug. 5. 12:58

Ok, erdekelne nagyon!

En is ismerek olyan part akik 10 eve megszakitassal vedekeznek es eddig csak egy baba csuszott be. Viszont a lanynak hatrahajlo mehe van es az orvos szerint kicsi az eselye a teherbeesesre es ha megis akkor nagy esellyel elvetel. Nem lett igaza az orvosnak mert van egy csodaszep kisfiuk. :-)

76. Berbooo (válaszként erre: 71. - 3d0696d927)
2014. aug. 5. 12:50
naptármódszerben én sem hiszek hisz peteérés lehet szokatlan időben is.nállunk az alapfeltétl hogy el megy khmm pisilni, + megmossa akkor lehet második menet
75. Berbooo (válaszként erre: 68. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 12:49
testvérének is 2 gyereke van , ők meg hárman voltak testvérek , komolyan egyszer megkérdezem hogy védekeztek kíváncsiságból
74. Gracielita (válaszként erre: 72. - Gribedli***)
2014. aug. 5. 11:44
Nagyon jól megfogalmaztad. Saját történetemet tudom példáként írni. Nekem 6 éves korom óta alulműködött a pajzsmirigyem, és gyulladásban volt. az orvosok is mondták hogy a folyamatos gyulladás miatt nagyobb esélyem van a daganatra mint másoknak de azt mondták csak 40 éves kor körül kezdjek ezen gondolkozni. Mellette folyamatosan idegeskedtem... mellette... najó az túlzás hogy egészségtelenül éltem mert nem ittam nem cigiztem soha, de azért az egészséges élet is messze állt tőlem... egy egy csoki mindennap becsúszott. szóval mindent összevetve lakult ki nálam is ez a dolog.
73. gribedli*** (válaszként erre: 64. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 10:42
Jól leírtad! Mindig is tudtam hogy egy kis ordibálás és tányérdobálás néha kell!:DDD
72. gribedli*** (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 5. 10:33

Egy elég összetett képlet, aminek több tényezőjéből elég, ha csak egy hiányzik, az illető nem lesz rákos. A lelki okok csak egy tényező a sok közül. A barátnőmnél egy jelentős fizikai stressz következtében jött ki, valószínű, hogy a többi tényező akkor már adott volt, és elég volt ennyi. Értsd, anyukája fiatalon rákban halt meg, plusz cukrászdájuk van, és gyerekkora óta sok édességet evett, ennyi már adott volt, biztos volt még más is, de ha mindet tudná, tudta volna, meg lehetett volna előzni. Maga a lelki vagy fizikai stressz önmagában nem elég. Maga a mérgező anyag sem elég önmagában, hiszen az aszbeszt is bizonyítottan rákkeltő, mégis van az a 10% akik közvetlen kontakt során sem betegedtek meg. Ahogy hiába rákkeltő a cigi, ha mindig ott van az a pár 70 éves nénike, aki 50 éve füstöl és nem rákos. Az oxidatív stressz is ok, ez pedig nemcsak cigi, hanem táplálkozás, mozgásszegénység/túl sok mozgás (arany középút kell, mert a túl kevés ugyanolyan káros, de a túlzott is oxidatív stresszhez vezet), túlzott napozás stb.


A lelki okok nem váltják ki de ez IS egy tényező, mert megfigyelték, hogy az elmebetegek nem betegszenek meg rákban (nagyon nagyon ritkán) mivel az agytevékenység és az érzelmek két külön szálon futnak, így náluk ez a tényező mindig hiányozni fog és ez kizáró ok.


De ma már többen halnak meg szív és érrendszeri betegségekben mint rákban, ezért inkább emiatt kellene aggódni. A rák csúnya vég, de a szívbetegség sem egy sétamenet és hamarabb halunk meg ebben. Csak a rák valahogy mindenkiben rosszabb érzést kelt mert titokzatosabb. Ettől függetlenül elveszíteni valakit eleve szomorú:(

71. 3d0696d927 (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2014. aug. 5. 10:19

A megszakításosnál nem az a gond, hogy rossz a módszer, hanem az, hogy rosszul alkalmazzák. Pl két aktus egymás után, ahol a férfi nem volt közben pislantani. Na, akkor tele van az előváladék spermával.


Szerintem a naptár módszer nem alkalmas védekezésre, a megszakításos viszont okosan, és összeszokott párnál igen.

70. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Zebracsikó)
2014. aug. 5. 10:17
Gyors voltál:)
69. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Berbooo)
2014. aug. 5. 10:14
Egy nagyon termékeny nőnél az a minimális mennyiségű sperma is terhességhez vezet. A sok párnál, ahol kevés a sperma, általában a nőnél is pl kisebb ovuláció van, vagy morfológiai rendellenességek, vagy évekig tablettát szedett és ez szinte lenullázta a petefészkek működését de mindenképpen kettőn múlik. Épp ez az, hogy túl sok a nemkívánt terhesség ahhoz, hogy ez igaz legyen. Akik megszakításosan csinálják, és sikeres hosszútávon, azoknál pont ez a siker titka, hogy eleve kevésbé termékenyek és a rossz módszer ellenére sem lesz baba. De ezzel nem reklámoznám a módszert!
68. 3a5c305959 (válaszként erre: 66. - Pakung)
2014. aug. 5. 09:34
Annak 150 oka lehet kb hogy miert nem szuletik egy parnak gyermeke evtizedeken keresztul. Az hogy a megszakitasos vedekezes ennyire bevalt nekik az egyik legvaloszinutlenebb.
67. grizus (válaszként erre: 65. - Gracielita)
2014. aug. 5. 08:38
Úgy emlékszem, a rák kiváltó oka lelki szinten gyakran az elfojtott harag. Bár az a májra is rámehet.
66. pakung
2014. aug. 5. 08:19
ugyan fiatalok 75 éves nagymamimnak is két gyereke van csak és tuti nem óvszerezett.
2014. aug. 4. 23:27

nekem tavaly találtak daganatot a pajzsmirigyemben. előtte való évben pedig sz*rrá idegeskedtem magam mert kicsináltak az osztálytársaim. meg is lett az eredmény. jól tudom, hogy ha nem is 100%ig csak az idegeskedés volt az oka, biztosan nagy szerepet játszott benne.

Egyik ismerősünket megcsalta és elhagyta a férje... könyörgött mindent megtett neki, mindennél jobban szerette... 1 évre rá agydaganatot találtak nála amibe pár hónapon belül meg is halt.

Nagyon sok rosszat tesz az idegeskedés, és igenis ez az egyik oka a daganatok kialakulásának.

Az hogy ki éli túl és ki nem szerintem 80%ban azon múlik hogy mikor mennek orvoshoz. A legtöbb daganat gyógyítható ha időben észreveszik és kezelik de sokan nem mernek orvoshoz menni pedig vannak tüneteik. Éves rákszűrés!!!! Egészséges étkezés!!! Nyugalom és kiegyensúlyozottság!!!

Ja és hozzátenném, hogy nem midnenki szervezete hajlamos a daganatra. Daganatos sejtek mindnekiben vannak, de nem mindenki lesz rákos. Nagyrészt az immunrendszer erejétől függ. Van aki idegeskedik, cigizik, rosszul él mégsem lesz soha, más meg hiába tesz meg mindent mert hajlamos rá a szervezete. Egyik ismerősöm 4 fajta rákból gyúgyult meg 40 év alatt. Ma is jól van szerencsére.

64. 3a5c305959 (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 4. 21:50

A daganatos megbetegedeseknek sok kivalto oka lehet. Keves van ami 100 szazalekos biztossagal okoz valos megbetegedest. Ha erdekel a lelki oldala a raknak akkor olvass a C tipusu szemelyisegtipusrol. Nem a szulo iranti vagyodas okoz rakot hanem az elfolytott erzelmek.

En meg azt is tanultam hogy egy nagy veszteseg utan 1 evvel jelentkezhet rak, amennyiben nem feldolgozott a veszteseg. Lehet ez valas, halal, munka elvesztese stb. Erdekes hogy a te kornyezetedben ket pelda is van erre, mert eddig nem nagyon hittem el. Bar en eddig egy daganatos beteget ismertem.

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Berbooo)
2014. aug. 4. 20:39

Én akkor is terhes leszek, ha a szomszédban b.nak. A negyedik gyerekünk csak az előváladéktól lehetett. És vélhetően egyetlen egy szeretkezéstől. Ugyanis jan 8.-án még kórházban voltam, előtte 8 napig nem ehettem, mert nem tudták, műtenek vagy nem. Aztán kiengedtek, olyan állapotban voltam, hogy kiabáltam a fájdalomtól a különféle hiányok miatt. Aztán okt.14-én meg szültem. Én nem is emlékszem, hogy egyáltalán abba a hétben szeretkeztünk, nem voltam olyan állapotban. Ha meg tettük is, akkor is vigyáztunk. Egyébként előtte 3 és fél évig én se lettem terhes így...


Arról nem beszélve, hogy én a párommal egyszerre szeretek elélvezni, ő is ezt szereti, arról nem beszélve, hogy eleve kevés az a férfi, aki tovább bírja, mint a nő. Szóval akkor már inkább a gumi, minthogy akkor vegye ki, amikor a legjobb..


De egyébként meg ezen kár vitatkozni, mindenki azt csinál, amit akar, senki nem ellenőrzi. Csak a tanácsadással kell vigyázni, mert egy nem kívánt terhesség ketté tud vágni egy életet..


De nyugi, nekem a kettes női klinika vezető nőgyógyásza mondta azt, hogy nem kell védekeznem, mert nem lehetek terhes... Csak egy hónap kellett hozzá.. Szóval tévedni emberi dolog, de hogy a mai fejemmel szarrá perelném, az tuti.. Életem legszörnyűbb élménye volt, amitől sohase fogunk tudni szabadulni.

62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - Ficánka5)
2014. aug. 4. 20:30

Anyósom se szedett, akinek a fia meghalt... Ő is négy gyereket szült, és a gyerekek után lett neki spirál feltéve...


Engem azok a kutatások jobban érdekelnek, amik arról szólnak, hogy mennyire lelki eredetű betegség a rák..


Az emlíett esetekből kettő, kísértetiesen ugyanúgy zajlott le. Apósom is, akárcsak a tanárom iszonyatosan hajtós, építőiparban dolgozó ember volt, a gyerekeire sohase volt ideje, a fiúk meg pedáloztak az apjukért... Aztán a gyerekek meghaltak. És mindkét esetben egy évre a gyerekek halála után az apukák is rákot kaptak! Csak apósom bele is halt, a tanárom viszont szerencsére meggyógyult... A harmadik eset is hajaz erre (a 12 éves barátnőm). Őt meg a nagyszülei nevelték, mert az anyja-apja elhagyta kiskorában. Tehát ott is megvolt a szülő után vágyakozás...


Ettől még persze nehéz tagadni, hogy monduk a sugárzás rákot okoz, meg nyilván vannak olyan vegyi anyagok, amik azt okoznak. Viszont Csernobilt is sokan túlélték, és dohányosként se hal meg mindenki.


Engem az a része foglalkoztat, hogy aki nem, miért nem..


Egyébként meg lehülyézni sem kell, mert nálam 18 évesen felmerült, hogy a daganatomnak lehetett köze a 3 hónapig szedett fogamzásgátlómnak. Tehát lehetett volna arról is szó, hogy maguk a "betegek" szedtek fogamzásgátlót.


Viszont azt nehéz tagadni, hogy a mai nőknek ezek a "természetes" módszerek édes kevés biztonságot adnak. Ma már nem fér bele "csak úgy" egy terhesség. Sokan egy életre elveszítenék egy ilyen miatt az állásukat, az emberek beléjük vetett bizalmát.

61. Ficánka5 (válaszként erre: 59. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 4. 19:34
Én azt írtam volna, hogy ezek a szegény betegek szedtek fog. gátlót?? Olvasni tudni kell!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook