Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyira tart jobban egy sportmelltartó, mint egy sima? fórum

Mennyira tart jobban egy sportmelltartó, mint egy sima? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 19. 21:03

Igen, a nyitó kérdésre ez a helyes válasz! :-D

Össze sem lehet hasonlítani.

2013. okt. 19. 20:57
sokkal
2013. okt. 19. 18:15

Én a legjobban a bebújós sport-melltartót kedvelem, amit konfekciómérette, számoznak, nem úgy, mint a normál melltartókat.

Nekem Adidas van, és nagyon kényelmes.

A belső varratok laposak, és nem a kritikus helyeken vannak. (Két rétegű, a belső anyag kellemesen puha.)

Viszont semmiféle túlmozgást nem enged. Ami nagyon fontos is, mert a mellek mozgása akár 20%-ot is levesz a teljesítményből, azt olvastam.

Mivel olyan a szabása, mint egy topnak, nem csúszkál a vállpánt sem, ami más fajta sportmelltartónál kényelmetlen.

2010. aug. 31. 19:13
Sziasztok, én nemrég vettem az Aldinál akcióban egy sportmelltartót és nagyon nagyon megvagyok elégedve vele (90C). Futáshoz kell, nagyon jól tart és nagyon olcsó is, de minőségi. Van egy elől záródó Triumfom amit még szoptatáshoz vettem 8 éve, de az nagyon nem tart semmit és nem túl kényelmes.
27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Marjann)
2010. aug. 27. 11:28
Valószínű, hogy ez alkat kérdése is, hogy kinek, melyik jön be. Plusz tényleg nem mindegy, hogy mire használja az ember. Az Extreme-met nem próbáltam még ki, de az lesz a következő, úgyis cserélnem kell a mostaniakat.
2010. aug. 27. 11:08

Sziasztok!


Épp most voltam sportmelltartót venni. Mivel a sportmárkásak baromi drágák, így a triumphnál kötöttem ki. (Vagy volt még a 800ftos kínai:D) Felpróbáltam 3 fajtát, az Extreme N jónak tűnt, ahogy ugráltam egy sort a fülkében. A trophy semmit sem tartott, de az energytől sem ájultam el.

25. globus (válaszként erre: 22. - A908366fdb)
2010. aug. 25. 21:33

Hát ez telitalálat :)

Bár nekem már nincsen meg az említett fazon, a képek alapján szintén az Energy-t azonosítottam be, mert ennek van szélesebb vállpántja, erre határozottan emlékszem.

Egyébként amúgy is gyakrabban kell cserélni a hagyományosnál, szakemberek szerint a gumírozott részek viszonylag rövid idő, azaz több mosás után tönkremennek, és nem szolgálnak rendeltetésszerűen.

24. a908366fdb (válaszként erre: 23. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 25. 20:27

Köszi a tippet, ki fogom próbálni.

Amúgy általában kondiba járok, ott a futópad miatt lényeges a sportmelltartó és kézilabdázok is néha, vagyis mostmár szeretnék rendszeresen, szóval kell mindenképp egy jó melltartó.


De most többet fel fogok próbálni, többek között akkor a Trophy-t is.

Köszi mégegyszer!

23. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 22. - A908366fdb)
2010. aug. 25. 16:01

Próbáld fel a Trophy-t. Annak sokban különbözik a szabása és talán erősebb is (legalábbis érzetre).


Mindenképpen érdemes ugrálni, mozogni is benne, ahogy a többiek javasolták korábban.


Mit sportolsz? (Mondjuk a Trophy felépítésénél fogva hétköznapi ruhák alá is jól hordható, a spagettipántos felsők kivételével.)

22. a908366fdb (válaszként erre: 21. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 25. 15:57

Ja bocsi, tényleg. Elcsesztem.

Amúgy az Energy nem vált be.


90C-s méretről beszélek.

21. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 19. - A908366fdb)
2010. aug. 25. 15:49

Az a gyanúm, hogy a Triaction az összes sportmelltartót jelöli, azon belül vannak a Trophy és társai.


Nézd: [link]


Melyik nem vált be?


Mit nevezel nagyobb méretnek?

2010. aug. 25. 15:30

ja, most látom már volt róla szó!

Bocsi:)

2010. aug. 25. 15:30

Én konkrétan a tri action-ről beszélek. Én azt próbáltam, az nem vált be.

(persze ettől még a többi lehet, hogy jó pl. amit te írsz...)


De beszéljünk már egy kicsit a nagyobb méretről is....annál is ugyanolyan jól tartanak azok a melltartók amikről ti beszéltek?

18. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 11. - A908366fdb)
2010. aug. 25. 15:21

Melyik Triumph modellről beszéltek?


Az Energy N és a Trophy N például jól tartanak, varrás nélküli előforázottak.

2010. aug. 25. 14:32
Attól függ, mit sportolsz. Ha csak tornázol, elég egy olcsóbb, alapmodell. Ha futsz, akkor 8-10 ezret kell rá szánni, nagyon fontos, hogy jó minőségű legyen. Nekem nike van, 8000ért vettem a hervisben és nagyon meg vagyok elégedve vele futás közben. Ez is top szabású, de nagyon erős anyagból van, nem engedi mozogni a mellett.
16. cbe267d9cf (válaszként erre: 3. - 74740b7c7c)
2010. aug. 25. 12:42

Kb annyi a különbség, mintha egy pár fadeszkán vagy egy pár sílécen síelnél... :))

Az, hogy milyen típus jó neked, függ az alkatodtól is. Ha nagyobb a melled, akkor ugye a szokásos, szélesebb pántos, valóban melltartó szabású cuccok közül válassz. Ha kisebb a melled, akkor vehetsz melltartó résszel megáldott szűk sportfelsőt is, az is meg fogja tartani. A lényeg, hogy a mell részen olyan anyag legyen, ami nehezen nyúlik ,nagyon tart, és igen, olyan ami gyakorlatilag úgy a testedhez simítja a melledet, hogy az ne tudjon mozogni. Az egésznek annyi a jelentősége, hogy ezzel a szorítással nem engedi a mellet mozogni, és így nem fognak a szalagjaid megnyúlni, nem fog lógni a melled. Persze kötelező emellé a mellizom erősítés is, főleg, ha ugrálós sportot végzel. Szereintem a sportszergyártóké jobb mint a fehérnemű gyártóké.

15. globus (válaszként erre: 10. - Zitaanyu)
2010. aug. 25. 11:49
Ha beírod a google képkeresőjébe, hogy sportmelltartó, többségében sima pamutrongyokat dob ki :) Nagyon kevés igazán formázott van, de ha nincs benne valamilyen megoldással erősítés, sz.rt sem ér. Szerintem maga a szabás nem elég, dupla és erős anyag kell a kritikus részeken.
2010. aug. 25. 11:35
Lehet, hogy a Tr.umph csak ezzel eladható :D ( gonosz vagyok :) :) :) )
13. Ekka
2010. aug. 25. 11:31
Triumph melltartót pedig még R.Réka is reklámozza:D
2010. aug. 25. 11:19
Csajok! Én már sok félét kipróbáltam, de nekem csak az Anita vált be. :) A többi vagy megfizethetetlen ( elvből nem adok egy melltartóért 20 ezret) vagy extrán gagyi. :(
2010. aug. 25. 11:16

Nekem is triumphom van és nagy sz*r.

Bocsi. De tényleg.

Még én is keresem az igazit:)

10. zitaanyu (válaszként erre: 8. - Globus)
2010. aug. 25. 11:15
Globus! Nekem is Triumph, és nekem se vált be, tényleg olyan volt,mint egy szűkebb trikó. :(
2010. aug. 25. 11:11

Én úgy választottam, hogy tudtam nem sportolok versenyszerűen, viszont futni imádok. Neten szétnéztem,és mindegyik modellnél megnéztem milyen modell mit tud. Fontos volt az anyag, és hogy bevarrt, varrásnélküli melltartó legyen benne, ami tart, de észrevehetetlen. :)

Mit szeretnél sportolni?

2010. aug. 25. 11:00

Az enyém Triumph volt, de nem vált be. Inkább egy erős, szélesebb pántú hagyományost használok. Bizonyára rossz típust vettem, a többségnek nincs a mell alatt semmilyen "merevítése", csak formázott pamut, kb. olyan, mint egy szűkebb trikó, azaz nulla alátámasztás.

Jól nézd meg... :)

2010. aug. 25. 10:35
Nekem Nike-om van 3 db. Ezek S-től L-ig vannak méretezve, nem mint a sima melltartók. Valamilyen szinten tudnod kell besorolni magad a méret táblázatba, így azt ajánlom, vegyél le kettőt (s-m, m-l), és próbáld fel.. ugrálj benne egy kicsit, emeld fel a kezed..ha a helyén marad a cicid, és még kényelmes is, az lesz a jó :)
2010. aug. 25. 10:29

Rendben, de milyenre?

Mármint mire kell figyelni, ha veszek?

2010. aug. 25. 10:28

Sokkal jobban tart. Csak nézd meg milyet veszel. A gagyi nem sokat ér. :(

Viszont vannak megfizethetők is, nekem pl. Anita van, H kosárig van méretük, és nagyon-nagyon jó.

2010. aug. 25. 10:24
Fényévekkel... :) bár attól függ, mire kell.. ha sportra, a simát gyalázat felvenni... nem arra való, és nem is tudsz benne minden odaadással dolgozni.. tessék beinvesztálni egy-két darabra.
2010. aug. 25. 10:24

Na, ezt jól megírtam:)

SZóval, hogy mennyivel jobban?:S (remélem kijavítják!) Bocsánat!


Szóval ennél a melltartónál kicsit sem mozognak el a cicik?

2010. aug. 25. 10:24

Sokkal jobban tart. Elvileg.

Csak meg kell találni a megfelelőt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook