Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyibe kerül ma egy mandulaműtét? fórum

Mennyibe kerül ma egy mandulaműtét? (tudásbázis kérdés)


10. 69dc39df19 (válaszként erre: 8. - Hmv.)
2009. nov. 9. 18:25
Teljesen egyetértek veled! Akkor még nem ismertem apósomat, de mesélte, hogy ő 600.000 forintot adott egy szívműtétért hálapénzgyanánt , a mellette fekvő beteg meg másfél millió forintot, és mikor meglátta még szégyellte magát h keveset adott. Én meg ki voltam akadva hogy én szinte még egybe nem láttam annyi pénzt, nemhogy hálapénzként ennyit adjak. És azon gondolkodtam, hogyha nekem lenne szívműtétem igen ott halnék meg mert nekem nem lenne ennyi pénzem.
9. kisstoth (válaszként erre: 8. - Hmv.)
2008. dec. 28. 12:06

Teljesen egyetértek. Örülök, hogy vannak még rajtam kívül akik ezt a nézetet vallják. Én sem szándékoztam adni, de gondoltam inkább megkérdezem, nehogy égjek.

Utálom a hálapénzt, valóban ez a dolga az orvosnak, nem szórakozásból vetetem ki a mandulámat.

Ha az országban mindeni így gondolkodna, talán szemléletet tudnánk váltani. Az a baj, hogy a betegek rontják el az orvosokat.

8. Hmv. (válaszként erre: 3. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 10:55

Ha szívét műtenék, akkor "illene" pénzt adni a műtétért?

Azt is köteles az orvos elvégezni, ha már az a dolga, nem?

Elég baj, hogy a rosszabb anyagi körülmények között élők szinte már nem is merik alávetni magukat egy-egy műtétnek, mert úgy gondolják, nem tudják megfizetni.


Ezen a szemléleten mielőbb változtatni kellene.

Elsősorban az orvosokon múlna, hogy ne fogadjanak el pénzt a hálás betegektől!

Állítólag léteznek ilyenek, de szerintem ritka, mint a fehér holló.

2008. dec. 28. 10:04

Nekem szeptember végén vették ki, én semmit nem adtam, ez neki a kötelessége , amúgy siófoki vagyok,

Csak úgy mellékesen jegyzem meg nagyon gázos lenne, ha úgy menne az ember bár milyen műtétre, hogy mennyibe is fog kerülni.Remélem ide azért nem jutunk el.

2008. dec. 27. 21:20
ingyenes, gondolom azt, hogy operálni kell, nem te döntötted el, hanem az orvos
2008. dec. 27. 21:17

én nem adnék. Az orvosnak egz rutinműtét, semmi extra teljesítményt nem igényel tőle.

Arról nem is beszélve, hogy a munkáját végzi!! Hisz nem takarítani vették fel...

4. kisstoth (válaszként erre: 3. - Da5acc16b1)
2008. dec. 27. 20:57

Tényleg ? Köszi, ezen elgondolkodom. Igazándiból nem rutinos mandulaműtettő vagyok, ez lesz az első.Ráaadásul 44 évesen. Hát mit ne mondjak kihagynám.

Egyébként Bp.

3. da5acc16b1 (válaszként erre: 2. - Kisstoth)
2008. dec. 27. 20:28

Nem "illik" adni semmit. Nem a szívedet műti.

Egyébként attól függ, hol élsz. Dunántúl, főváros, szóval a fejlettebb környék 15 ezer, Keletre, Alföld, Délkelet, 10 ezer.

De amúgy nyugi, senki sem várja el, ez annyira rutinműtét.....!!!!!!!!

A nem rutinosok szoktak adni!

2008. dec. 27. 20:26

Segítsetek ! Január 6-án megyek mandulaműtétre és fogalmam sincs mennyit illik adni a dokinak.

Kösz mari

2008. dec. 27. 20:25
Mennyibe kerül ma egy mandulaműtét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook