Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyibe kerül egy látlelet? fórum

Mennyibe kerül egy látlelet? (tudásbázis kérdés)


22. Lencsy (válaszként erre: 21. - Hellokitty2000)
2011. nov. 7. 10:41

Örülök, hogy nincs komolyabb baj !

Nem szeretnélek elkeseríteni és örülnék ha sikerülne a normális élet egy ilyen férfival ..de nem fog, csak ideig-óráig ...

2011. nov. 6. 21:14

Sziasztok.

Voltam orvosnál és szerencsére csak zúzódva van az ujjam.

Most már annyira nem fáj,de a színe még csodaszép lila.

Exemmel az óta szerencsére tudtunk beszélni és a gyerek miatt talán tudunk értelmes felnőtt módjára viselkedni!

20. Lencsy (válaszként erre: 19. - Hellokitty2000)
2011. nov. 3. 13:38
Voltál orvosnál ? Fejlemények ?
2011. nov. 1. 13:52

Köszönöm mindenkinek!

Orvoshoz mindenképpen megyek mert már egyre lilább az ujjam.:(

2011. nov. 1. 13:07

1. Mindenképp menj el orvoshoz / ügyeletes kórház ambulancia

2. meg fogják kérdezni, hogy mi történt. Mondhatod azt, hogy "elestem" de akkor az lesz dokumentálva. Ha "elvert a férjem" akkor az lesz dokumentálva.

3. Nyolc napon túl gyógyuló sérülés esetén, ha azt más okozta jelzik a rendőrség felé, ilyen esetben hivatalból kötelesek eljárni, tehát ez nem magánindítványos, mint a nyolc napon belüli.

4. Ha nyolc napon belül gyógyuló a sérülés (azaz nincs törés vagy repedés) akkor te kérhetsz látlelet az valóban olyan 3000 Ft körül van. Ha nyolc napon túl gyógyuló a sérülésed és elárulod, hogy hogyan sérültél meg, akkor a rendőrség hivatalból kikéri az orvosi látlelet és véleményt a téged ellátó intézménytől.

5. Ha törésed van, de nem árulod el, hogy hogyan szerezted, akkor tök fölösleges olyan látleletet kérni, amin az szerepel, hogy "otthonában elesett"

2011. nov. 1. 11:49
Sajnálom nagyon ! Ez szörnyű , sajnos a félelem sok mindenben korlátoz téged, de fel kell jelentened, mert nem fogja abba hagyni! :( Sosem lesz nyugtod, mert élvezi, hogy félsz és uralkodhat rajtad!
16. vadmálna11 (válaszként erre: 15. - Vadmálna11)
2011. nov. 1. 11:38
...valóban nem mindig történik hivatalból feljelentés... gyermek nincs, aki látta az esetet, ugye? :S
15. vadmálna11 (válaszként erre: 7. - Hellokitty2000)
2011. nov. 1. 11:37

Feljelentést megteszi az orvos hivatalból.

Ne vacillálj, láttam már nőt, akinek helyrehozhatatlanul törte össze orrát-állkapcsát kedves férje. Végül is megvárhatod... :(

...de a látlelettel együtt pl. a bíróságon kérhetsz távoltartást is, főleg, ha repedés vagy törés (8 napon túl gyógyuló)a sérülésed...

Magadra gondolj!

14. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Zzmm)
2011. nov. 1. 11:34
Ha még így van ez, mert régebben szó volt róla, hogy a látleletekkel elég könnyű visszaélni, hiszen bemondásra bármi rákerül.
13. Lencsy (válaszként erre: 11. - Zzmm)
2011. nov. 1. 11:33
Nálunk biza feljelenti az orvos ha úgy megy oda hogy szándékosan okozták a sérülését !
12. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - Hellokitty2000)
2011. nov. 1. 11:32
A feljelentés miatt nem kell parázni. Ha bántalmazás helyszínére kimennek, akkor lesz feljelentés (ilyenkor viszont rendőr is megjelenik a helyszínen), ha csak bemész, akkor nem tesznek semmit, neked kell eljárni, ha ügyet akarsz indítani.
11. zzmm
2011. nov. 1. 11:31

Mindenképp csináltass látleletet. 2000-3000 Ft körül van. Az orvos nem fog feljelentést tenni, neked kell.

Ha viszont valami balul sül el, az orvosi papírokkal semmit sem tudsz bizonyítani, a látlelettel viszont igen.

Inkább legyen a kezedben, biztosítékként.. mint sem. Soha nem lehet tudni.

10. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - 4c30444687)
2011. nov. 1. 11:30
És azért, amit leírtam, nem kell fizetni.
9. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. nov. 1. 11:30

Ha törött az ujjad, akkor ne szärakodj vele, mert az nem játék. Elmozdulhat rögzítés nélkül. Elmész az SBO-ra ma, és ellátnak. Ha megmutatod a többi foltot, hogy amiatt kell-e aggódnod, akkor azt is beleírják.

Ilyen esetben nem tesznek hivatalból feljelentést. Ha szeretnéd ráíratod, hogy ki volt (bár ez önmagában nem bizonyító erejű), de ha azt kéred, akkor csak annyi lesz rajta, hogy egy általa ismert személy.

8. Lencsy (válaszként erre: 7. - Hellokitty2000)
2011. nov. 1. 11:29
Tessék orvoshoz menni , elmondani mi történt hogy rákerüljön a lapodra de határozottan tiltsd meg hogy feljelentést tegyen ! Szerintem ezt csak megértik !Viszont ha eldurvul a helyzet kérj segítséget ..ne várd meg hogy legközelebb komolyabb sérülést okozzon ! Sajnálom :(
2011. nov. 1. 11:26

Köszönöm szépen!

De feljelentést nem szeretnék!

Ezért vacilálok.

De nagyon félek,hogy ez nem marad ennyibe.

2011. nov. 1. 11:25
Ha 8 napon túli a sérülés, hivatalból megy a feljelentés. De a látlelet 3000 ft körül van.
5. Lencsy (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. nov. 1. 11:23

Ha elmész orvoshoz és elmondod mi történt az orvos úgy tudom, hogy hivatalból feljelentést tesz !

A látlelet a legutóbbi infóm szerint 1500 forint , de szerintem ha elmész orvoshoz , megmutatod ott kapsz ambuláns lapot amivel bizonyítani tudod a sérülésedet ..igaz nem látlelet értékű !

2011. nov. 1. 11:21

Menj el a dokihoz, ő úgy is megkérdezi mi történt és hivatalból ő is feljelentést tesz . Ingyen van!

Nagyon sajnálom a történteket! Menj a balesetire .

2011. nov. 1. 11:20
Nem tudom,hogy ez mennyire egységes...de a mi kórházunk honlapján 3300 ft-ot írnak.
2011. nov. 1. 11:20

Szerintem semennyi.

Elmész az épp ügyeletes traumatológiára ( 104-nél megmondják lakhely szerint hova kell menned)

Elmondod mi történt, mi a panasz.

Rtg - ellátnak.

A leleten meg rajta lesz minden.

2011. nov. 1. 11:17

Szeretnék segítséget kérni hátha valaki meg tudja mondani,hogy mennyibe kerül egy látlelet és a baleseti ambulancián csinálnak-e?

Tegnap este végre elköltözött az volt párom és itt hagyott egy valószínűleg törött ujjal.Tiszta lila és alig tudom mozgatni.Ja,és még pár lila folt is tarkít ahol "éppenhogy" megrúgott!Fel nem akarom jelenteni,de a látlelet talán nem lenne rossz ha a kezemben lenne mert azóta folyamatosan hívogat és fenyegetőzik!

Kérem aki tud segítsen!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook