Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyibe kerül egy felsö fogsor pótlása? fórum

Mennyibe kerül egy felsö fogsor pótlása? (tudásbázis kérdés)

2013. jan. 20. 13:00
szivesen:)
8. Krissza22 (válaszként erre: 7. - 96a3b37db6)
2013. jan. 20. 12:58
Jólvan,remélem kibirom majd és köszönöm a válaszokat utána érdeklödök!!:)
7. 96a3b37db6 (válaszként erre: 6. - Krissza22)
2013. jan. 20. 12:48
szerintem senki sem szereti a fogorvosokat, mert mindig a várakozás és a fájdalom jut mindenki eszébe, de ők jót akarnak, ezért tanultak, én azt mondom hogy jólehet nem etikus de ha lehet akkor egyből fogtechnikushoz kell menni, mert félárban van, ez abban az esetben praktikus amikor teljes a foghiány, mivel itt nem kell többé orvosi beavatkozás, csak mintavétel, próbaharapás, és kész a fog elég hamar. nem kell várni annyit. nekem pl telefonált mindig a technikus mikor menjek mit fog csinálni, én kifizettem neki egybe a 60 at előre, amikor vette a mintát, de nekem legalább is elég kellemetlen volt, viszont a szép fogsor kárpótolt érte. a felsőnél ha javasolhatom rögzitőkrém használatát, sokkal könnyebb megszokni és stabilabb, nem lazul le. én állandóan használom a rögzitő krémet, pár napig hányigert érzel, ami természetes de ha rögzited krémmel akkor nem fog irritálni ugy beszéd közben, jó módszer még a cukorka szopogatása pár napig, evést tanulni kell ujból, én már ugy eszem mint a saját fogammal ezelőtt. ha rögzitőkrémet fogsz használni akkor 30 percig ne egyél, hadd kössön meg a krém.
6. Krissza22 (válaszként erre: 4. - 96a3b37db6)
2013. jan. 20. 12:34
Értem,hát megcsináltatom de kifizetni majd a végén kell vagy az elején is kell!amúgy küszködök a fogorvossal mert álandóan rosszul vagyok mikor a székbe ülök!:(
2013. jan. 20. 12:30
a felső fogsor szájpadlás részébe lehet kérni amolyan fémhálót aranyozott szinű, esztétikusabb, és erősebb lessz, ez nem látszik viselés közben, mivel a szájpadlás anyagába van beledolgozva
2013. jan. 20. 12:24

az attól is függ hány db fog kell, ha teljes fönt a foghiány akkor teljes kivehető fogsor lesz. felénk ez 30 ezer fogtechnikusnál, dokinál duplája.

a fogsorokban egyébként ha teljes pótlás kell akkor állcsontonként 14 db fog van. szóval nem 16. alsó felsőnél össz 28, a felső mintavétel elég kellemetlen, de ez feltétlenül kell, ahoz hogy jól illeszkedő fogművet tudjanak késziteni.

3. Krissza22 (válaszként erre: 2. - 96a3b37db6)
2013. jan. 20. 12:17
Igen nekem csak egy felsö müfogsor kéne!
2013. jan. 20. 12:13

mifelénk egy alsó felső komplett 60 ezer össz, de fogtechnikusnál. fogorvosnál 120 lett volna


de a kérdésed kétértelmű, mert lehet csak a felső fogsor javitására gondolsz, ha igy van akkor az attól függ milyen baja van. fateromnak eltört a felső és pár ezerért megjavitották

2013. jan. 20. 12:08
Mennyibe kerül egy felsö müfogsor megcsináltatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook